Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
7. aug 2011

predpokladam ze to čo ja chdem, aby som mala vsetko v jednom su kapsove aeo AIO plienky, aky je v nich rozdiel ake maju + a -?

tinika
7. aug 2011

este som nasla nejake All in one, zase sa stracam :(

tinika
7. aug 2011

aha o AIO je skratka All in one :D

tinika
7. aug 2011

a este by ma zaujimalo, ked ste pouzivali take plienky, balili st na siroko? ako?

estterka
7. aug 2011

@tamka84 baboozle vypchate prefoldom 😉

sima.p
8. aug 2011

@taanak čože? ☹ Ved ja som ju kupovala na lanolínovanie............

chomik
8. aug 2011

Ahojte, pomaly sa chystám robiť zásoby na látkovanie a chcela by som sa spýtať, koľko vkladačiek by ste mi odporúčali? Plánujem používať klasické plienky (ešte máme zásoby z dôb minulých 😀 ), k tomu kúpim nejaké vrchné nohavičky ale chcem aj nejaké vkladačky - aspoň na noc...tak teraz rozmýšľam, že koľko mi ich tak bude treba... A ešte jedna otázka - máte nejaké skúsenosti so štvorcovými bamboo vkladačkami od firmy babylucy? Zaujali ma prirodzene najmä tou cenou (1,99€ za kus), ale zloženie je 90 % bambus a 10 % polyester, tak neviem, či tam ten polyester nemôže vadiť... vďaka za radu 🙂

chomik
8. aug 2011

Ešte oprava k predchádzajúcemu - teraz som si pozrela, že tá cena je 2,66 za kus (rozmer 40x40cm), píšu tiež, že gramáž froté je 400g/m2

tinika
8. aug 2011

asi aj ja to budem riesit vrchnymi nohavičkami a socikovymi stvorcami 🙂 mam ich dost 🙂 a vklady na vonku pouzijem 🙂
inac kočky ked ste von a prebalite, v tom vaku to nesmrdi? da sa a nepremokne ten vak? je zvnutra potiahnuty gumou?

tinika
8. aug 2011

a este raz k tomu sirokemu baleniu, stačia tie vonkajsie nohavičky nato či musia byt postolky?

sladkasue
8. aug 2011

@tinika skus popozerat tuto stranku najdes tam vela odpovedi 🙂
http://www.latkovepleny.info
vo vaku plienocky nesmrdia, lebo je to vyrabane, resp mozes si usit aj sama z PUL materialu - z coho sa robia vrchne nohavicky, kapsovky...

@chomik ja pouzivam BL ako na dovypchanie kapsoviek 🙂 su fajn...

tinika
8. aug 2011

@sladkasue vdaka a čo je BL na tie kapsovky?

sladkasue
8. aug 2011

@tinika na trhu je vela plienok a skoro vsetci tu pouzivame skratky, napr. Baby Lucy - BL
viacej napr. aj tu: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...

katka888
8. aug 2011

@tinika
1. pienky AIO /all-in-one / alebo kapsove, tvarovo a pouzitim asi ako jednorazovky, cele vezmes, cele vymenis. kapsovky maju taku kapsu / otvor na chrbatiku / kade vopchas kus latky, tzv vkladacku, zvacsa sucast uz plienky, vyhda je, ze ked ten kus latk ypred pranim vyberies, schne ti zlast a cela plienka vyschne rychlejsie. vynikajuce su napr tieto AIO. peluskovo.sk/latkove-plienky/easyfit-v2-vkladacka-zdarma
2. vrchne nohavicky, do nich davas bud klasicky stvorec alebo hocijaku vkladacku, tzn hoc aky kus latky, je to lacnejsie ako mat celu vybavu z kapsovych AIO plienok, treba ti aspon 4-5 vrchnych, lebo sa mozu tiez zaspinit aj vrchne a musis ich potom vymenit
kukni moj fotoblog ze ais ako: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katka888/alb...

ked pouzivas latkovky, zvacsa mas uzu balenie na siroko vybavene s vacsinou plienok, postolky nepouzivaj, ani ti pri latkach netreba, je to kus igelitu v ktorom pokozka nedycha a si tam kde pi jednoraovych

vaky na plienky su robene tak, aby neprepustali vlhko ani pach, ale aby to dychalo, aby s aplienka nedusila ako v ogelite. male cestovne vaky na plienky pouzijes nap aj na mokre plavky

@chomik ja som pouzivala 9 ks stay dry vkladaciek original s bum genius flip a 3 ks organics original vkladaciek k bum genius flip
stay dry som davala ked prebalovali babky, alebo sme len vybehli na postu , do obchodu, organic zvacsa na spanie na obed alebo na noc ked uz Viki piskala menej v noci

tamka84
8. aug 2011

@estterka čo je prefoldom? 😀 ďakujem za vysvetlenie.

katka888
8. aug 2011

@tamka84
BI prefold - viacrstvoa plienka bambusova peluskovo.sk/latkove-plienky/babyidea-bamboo-prefold-2-ks 🙂

estterka
8. aug 2011

@tamka84 uz ti odpovedala katka. ta plienka bamboozle je cela zo saveho materialu a ten prefold je akoby obdlznikova plienka,ktoru poskladam dnu a vydrzi celu noc🙂

tamka84
8. aug 2011

mám doma túto,http://www.ekoplienky.sk/product/tots-bamboozle..., to bude asi ona, takže už len dokúpiť tú vkladaciu, ďakujem za radu. 🙂

sladkasue
8. aug 2011

@estterka
@tamka84 a na to este vlniaky, flisaky alebo pulky 😎

aj ja som mala vo vsekom hokej, ked som zacinala - ale studovala som!!!

estterka
8. aug 2011

@sladkasue ja davam pulky,Little lamb od zaciatku,su vacsie,ak cele to moje vypchavaie zvladnu 😀

sladkasue
8. aug 2011

@estterka ja sa akurat rozhodujem o kupe nocnej nohavickovej plienke... a zaujala ma aj TB bamboozle, ale... vyrobca pise nie moc pozitivne info pre mna: nepouzivat ocot, sodu, blielidla...

obcas do prania dam pol deci octu, neviem aku sodu mali na mysli, lebo tu jedlu sodu davam do prania(nie tu krystalicku) a bielidlo pouzivam len prekarbonat sodny- ale to bude asi OK 😖

tak sa bojim aby som nepokazila hned novu plienocku...

aj nad tym BI prefold som rozmyslala, ale financie chybaju... dala som si teraz akurat par plienociek usit... tak to bude musiet asi pockat...

estterka
8. aug 2011

@sladkasue k tomuto ti vela nepoviem,u nas sa neda kupit ocot ani soda,teda pouzivam detske pracie tekute prasky. ocot vraj skodi gumickam 😕 ked nemam such prefold,tak davam aj velku bambusovu plienku little lamb,ta je lacnejsia myslim a ta plienka bamboozle ma jednu malu vkladacku,nepretieklo ani to ani raz. ja som s touto nocnou plienkou velmi spokojna,ale vies ako to je,ze kazdej ritke ine sadne 😀

katka888
8. aug 2011

@sladkasue
ja som spokojna aj s touto: http://www.peluskovo.sk/latkove-plienky/flexito...
strihovo je ako tots bots easyfit - AIO plienka, ma taky jazycek bambusovy co sa vytiahne , aby lepsie schla, nerobi taky objem ako tots bots bamboozle strech, aj ked aj ta je super. nasa najoblubenejsia znacka posledne dni pri malom.

@tamka84
ja davam na nohavickove bambus plienky aj vlniaciky anavy, tiez su stihlucke. alebo dobre su aj merino vlniaciky bundles of joy ( peluskovo.sk/moderne-plienky/vrchne-nohavicky )

katka888
8. aug 2011

@sladkasue
p.s. ja davam tak 1-2x do mesiaca ocot na plienky, periem aj bambusky, tots bots bamboozle strech nemam pocit, zeby mali mensiu savost, alebo sa nicil octom material, ale je prava, ze nedavam kazde pranie

svokra ma potesila... dala malej prat plienky, a ze vraj bol na nich nejaky flak, tak dala vanis na skvrny... a citit ich aj za avivazou.... pol roka mi trvalo odnaucit svokra davat plienky susit na radiator, aby na nom neskoncili aj PULky, alebo kapsovky a AIO, teraz budem onaucovat avivaz a vanis 🙂 ale nevadi, nejak to zvladneme 😀

crysmile
8. aug 2011

ahojte, tak uz sa zas pridavam ku vam latkarky, uz mame modela doma... uz z porodnice sme sli v latke.. to sme sli v gro via, ale teraz sme stale v novosklade.. lebo kakame o preteky.. vcera pocas jedneho prebalovania nakakal do 5tich plienok..
inak som necakala ze BG flip vrchne gatuse nam tak pasnu.. mam este po dcerke.. ale mam aj imse vimse pulky a bummis, tak striedam.. na vlniaky to bude asi trosku neskor..
dnes bola u nas zdrav. sestricka pozriet maleho.. hovorila o sirokom baleni.. ten novosklad staci, ci? lebo ona cosi mlela o ortop. gatiach a dvoch plienkach ak chcem latkovat.. ale ved po novom uz netreba balit nasiroko, nie? a naco mu davat dvoje stvorce a narovno? nozicky ma aj tak sirsie ako v jednorazovke.. este mam inak pol balika jednorazoviek, neviem co s tym..

tinika
8. aug 2011

@katka888 a teraz čo som pozerala link som si az vsimla AIO nie su jednovelkostne? Ale terba kupit potom vačšie?

katka888
8. aug 2011

@tinika
ktore AIO myslis? lebo tots bots easyfit su jednovelkostne....

katka888
8. aug 2011

@crysmile
ja som malemu davala len stvorec na rovno a pulky. alebo stay dry vkladacky a pulky 1vy mes a na kontrole boli klbyky oki. ja si myslim, ze je to sirsie ako jednor. mama vravela ze nam davala jednu plienku na trojuholnik obdoba novoskladu a do toho jednu na obdlznik kvoli sir baleniu. a postolky, nech sa sestricka ukludni, ti netreba ked mas pulky, vlniaciky alebo ine vrchne, no nie? 😉

katka888
8. aug 2011

@crysmile
p.s. nam novosklad nesadol a ked mal 2 stvorce tak akurat boli horucavy, sa mu vysipali potnicky, tak sme preto ostali pri 1nom stvorci 🙂

tinika
8. aug 2011

@katka888 aha takze to zalezi od vyrobcu hej? bo ja som pozerala prv ine a tam nebolo označene velkost tak som myslela ze su jednovelkostne