Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sima.p
27. jan 2012

@sladkasue ja som ich zatiaľ len druhý krát prala, ale tiež sa mi zatiaľ zdajú super, najmä za tú cenu. Ja som si zobrala aj patentky aj suchý zips, so štvorcovou vkladačkou, cena 8,50 za kus, ešte som aj nejaký termofor za 14 EUR vyhrala, inak s úzkou vkladačkou by boli 7,50 za kus. A veľmi milá pani, čo ich predáva, aj ma poprosila o názor a tak, aj negatívny, ak by bol, aby bolo čo zlepšovať... Ja som hlavne rada, že sa šijú na Slovensku, trošku podporiť.... a aj nám sedia výborne, lepšie ako Tot bots...

ivanka.7
27. jan 2012

@sima.p Na tu pani mas prosim ta nejaky kontakt? Alebo ma stranku? Ak hej, posli mi prosim IP 🙂

kloranebb
27. jan 2012

Baby velmi sa mi zapacili tie BR. Tiez rada podporim SR. Nasla som ich len na azponocnik.sk. Aj ja si prosim IP.
Nuz a su jemne po oprati? Ktory druh mate? Je medzi nimi trochu rozdiel v materialy. Aksamit alebo frote. Zfidorka oblubuje aksamit tak pasiem po tom. A co ten barancek - saje dost ci radsej zohnat ine vkladacky?'a negativa nemame??

kloranebb
27. jan 2012

Ja sa tak tesim z objavenia tych plienok. Keby sa da kupim bbh bambusky ale kedze ich niet a tieto vyzerajú tak podobne, budu dobrou lacnou nahradou. Co keby sme si vsetky kupili po kuse 😀? Ale najprv ja hehe.

henushka
27. jan 2012

Ahojte, mrkla som tie BR. Baby, tie co ich mate, je rozdiel v materiali pri dvojvelkostnej a jednovelkostnej? Myslim tu bambusovu cast.

janulkan
28. jan 2012

Inak ja tiez hladam bambusku na noc ktora sa moze prat na 60ke, na kolko stupnov odporucaju BR prat? a nemate ich niekto porovnane v albume so TB stretch? maly mi vyrasta uz z LL bamboo 1 a to ma len 5,5kg, mam pocit ze sa asi zrazili kedze ich periem na 60ke, tak potrebujem nahradu a LL su sice super ale to pranie a stretch sa mi zdaju moc siroke teraz (to bude ale tym ze su jednovelkostne asi) 😠

janulkan
28. jan 2012

a este mi napadlo, zhanam plieku alebo PULky s kravickovym alebo tigrovym vzorom, zatial som nasla len BabaBoo, je aj nejaky iny vyrobca? pripadne mate niekto skusenost s BabaBoo?

zfidorka
28. jan 2012

@janulkan nasej bola LL1 dobra tiez do 3 mesiacov a 5.5 kg... dobra bambuska na noc jej aj anavy, je uzsia medzi nozkami...
kravickove pul-ky som videla aj blueberry, ale teraz som ich v ponuke nenasla...

anxuska
28. jan 2012

Ahoj chcela by som sa spýtať na vlniaky disana, sestrin syn má 5 mesiacov a 6,5 kg a chcela by si ich kúpiť, len nevie aká veľkosť by bola vhodná.

sladkasue
28. jan 2012

@kloranebb my mame tie bambus. "lentilky" - resp. zvnutra bambus.frote - ale je to trochu ine ako klasicke bmb frote. prirovnala by som to k bambus. vkladacke wonderoos V2. praveze tie vkladacky su perfekne! mne sa teda paci a myslim ze saju viac, lepsie ako ine, co pouzivam na noc 🙂
@janulkan ja ich (BR) periem aj na 60°C a pohodicka
@henushka nemyslim si, ze je rozdiel v materiali pri jednovelkostnej alebo dvojvelkostnej 🙂

katka888
28. jan 2012

@anxuska
ja som kupila vlniaky vikuske ked mala 6 mesiacov, velkost na 6-12 mes

majka1981
28. jan 2012

@anxuska 74/80 na 6-12 mes budu urcite dobre 😉

anxuska
28. jan 2012

@katka888
@majka1981 díky 🙂 A ako dlho vám vydržala táto veľkosť? Až do tých 12 mesiacov?

majka1981
28. jan 2012

@anxuska nie, len asi do tych 10 mesiacov.

kloranebb
28. jan 2012

Bambi roxy su objemnejsie plienky ci skor stihle? Nie su moc siroke medzi nohami pre chodiacebabo na den? Co znamena macerovane zvnutra? Je dobre kupit velkost mensiu ked mam 8mesacne babo desatkilove? Viete ja skladam na draka a davam jednu vkladacku takze to nie je objemna zalezitost a uz teraz sa mi smeje muz zenajvacia cast tela je ritula.. tak nech ma nevysmeje uplne...

katka888
28. jan 2012

@anxuska
nepamatam, tusim som jej prestala davat nocne plienky okolo 11teho mesiaca, kedze v noci uz nepiskala, tak som jej nechavala flipky s vkladackou. ale ondrik ich nosil od cca 3mes do 6, potom som mu ich nenavliekla. ale on mal na 6 mes 8 kil a viki mala na 6 mesiacov tusim 6 kil, takze on bol taky buckosko skor ako ona... ale podla mna sa ja trochu pranim nejak scvrkli. ale jemu su pomaly uz aj anavy nohavickove male, vidno mu z nich pomaly zadocek....

katka888
28. jan 2012

@kloranebb
pridu mi zaciatkom buduceho tyzdna, tak ti ich porovnam 🙂

zfidorka
29. jan 2012

@anxuska nasej vydrzala velkost 6-12 mesiacov do cca 9 mesiacov, odvtedy az do teraz (ma 20 mesiacov), jej davam baby idea wool shorties...

giddens
29. jan 2012

ahojte, prosim, poradite mi? Nakupila som si celu vybavu na latkovanie, mam hlavne nohavickove a na vrch PULky. Ale plany boli pekne, z pohodlnosti som vacsinou aj tak daval jednorazovky...No a teraz, ked uz som konecne fakt chcela zacat poctivo latkovat, tak nam ortoped nakazal balit nasiroko. Jeho nariadenie znelo, ze dat pampersku a na to prelozene 2 plienky na siroko a na to ortopedicke nohavicky. Ked som sa mu snazila vysvetlit, ze chcem pouzivat latkove plienky pod to a ze teda ako to mam kombinovat, pozeral na mna ako na spadnutu z jahody, ze preboha ake plienky to mam, ze on take nevidel. Cize vas velmi pekne prosim, poradte, ake vrstvy teda latk. plienky mam davat, aby to nepremoklo a aby to bolo ortopedicky spravne??? Lebo ja som z toho fakt jelen. Vsak keby ze dam vsetky tie vrstvy, tak bude mat dcerka na dupke obrovsku gulu 😀 Dakujem za kazdu radu 😉

zanas
29. jan 2012

Ahojte prosim viete mi poradiť? Rok pouzivam latkovky. Nebol doteraz ziaden problém. posledne dva tyzdne mala velmi vela cika. za hodinu precika dve bambusovevkladacky. a vyhodil sa jej na stehienkach ako ekzem bordove fliacky ... čo jej dávať? Nezmenila som praci prostriedok. plienky raz za tyzden operiem aj s dezinfekciu. Mate nejake rady? ake plienky davat pripadne aky krém na to? Dakujem 🙂

sima.p
29. jan 2012

@kloranebb ťažko takto odpovedať, či sú objemnejšie alebo nie, lebo ja ich už dávam len na noc a musím riadne vypchať akúkoľvek plienku by som jej dala. Tot bots bamboozle strech jej tým pádom už začínala byť nejaká malá, kedže bola poriadne vypchatá, ale tieto Bambi roxy zatiaľ v pohode jej sedia. Kúpila som tie dvojvekostné, kedže jednoveľkostné by nám boli zbytočné. No a kedže ich má tak veľmi vypchaté tak aj má veľkú ritulu, ale to už mala vo všetkých. A tieto dvojvekostné sa mi zdajú byť medzi nožičkami širšie, ale nám to práveže vyhovuje. Perú sa na 60 °C. Baby a v časopise Mama a ja je foto súťaž na tému promenáda v plienkach, tak šup všetky vytiahnuť najkrajšiu plenuchu, odfotiť a poslať, nie že to vyhrá nejaká pamperska. Treba aj takto spropagovať látkovky, ked je na to možnosť...

zfidorka
29. jan 2012

@giddens ked mas hlavne nohavickove, tak ja by som dala nohavickovu, navrch pulky, navrch kludne aj oblecko, na to stvorcovu plienku poskladanu nasiroko tak, aby mala nozky dostatocne siroko a zafixovala by som to zavazovacou disanou... aj ked zalezi ake mas nohavickove, napr. tots bots stretch su podla mna dost siroke aj na siroke balenie...

zfidorka
29. jan 2012

@zanas ja by som to sla ukazat k dr. ak je to plesnoveho charakteru, tak na to zabera imazol krempasta...
urcite by som viac dovypchavala - pridala vkladacku, alebo prebalila castejsie...

michaela80
29. jan 2012

@giddens
ja mam stryka ortopeda a boli sme u neho na kontrole 1 x v Itty bitty a druhy krat myslim v blueberry minky a vravel ze je dobre nasiroko zabalena... cize balenie latkovkami je postacujuce balenie na siroko...

giddens
29. jan 2012

@zfidorka
@michaela80
Dakujem🙂))

sima.p
29. jan 2012

tak som porovnala Bambi roxy s Tot Bots - šírka približne rovnaká (myslím tým v kľudnom stave), ale tie BR ako keby sa lepšie prispôsobili veľkosťou. Nemám momentálne doma foťák, tak nemôžem odfotiť, možno zajtra..

wewe22
29. jan 2012

ahojte tak pridam jeden moj postreh mozno do buducnosti niekomu posluzi
nas problem zapachajucich plienok sa vyriesil sam 🙂 ked sa nam rozpadla pracia gula musela som prat len s praskom a plienky prestali smrdiet ked sme znova vyprali gulou zapach sa vratil 😒
tak asi skusime sliz ale najskor musim najst receptik 😉

kloranebb
29. jan 2012

@sima.p a co pouzivas teda na den?

sima.p
29. jan 2012

@kloranebb cez den uz nema plienky

eridani
30. jan 2012

Viete niekto ako je to s certifikaciou materialov pouzitych na Bambi Roxy? Ja ich teda v ziadnom pripade nechcem kritizovat, ved som ich ani nevidela a tesim sa, ze konecne aj na Slovenku sa nieco robi, ale ta cena sa mi zda podozrivo nizka. Napr. ceske Anavy maju certifikaty priamo na stranke a teda aj cenu niekde inde. 😕 Aj zahranicne kvalitne certifikovane latkovky su drahsie, tak preto ma to zaujima.