Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
13. feb 2011

@janefonda 🙂

etuska
13. feb 2011

@zfidorka
fakt super clanocek-mozem odporucat aj nekonikovym kamoskam ako studijny material? 😕 😵

zfidorka
13. feb 2011

@etuska jasne ze mozes 😵

milvasik
13. feb 2011

ahojte maminky, som tu dlho nebola, radsej, lebo furt provokujete novinkami🙂)), ale predsa by som chcela kupit este nejake pulky a neviem sa rozhodnut medzi tymito: grobaby, Wee Huggers, Bummis Super Brite, Thirsties Duo wrap obrázkové-----chcela by som aby boli jednovelkostne a skor suchacove ako na patentky, a tiez aby sadli na stvorce. Flipky uz mam, ale este nejake krasnucke pulky chcem. Ktore z tychto su podla vas najlepsie? Dakujeeeem.

zojec
13. feb 2011

@milvasik grobaby su vyborne, aj na nohavickovu plienku, aj na stvorce, aj na ine vkladacky, su super velke, ale sedia aj pre male babatko.. podporuju uzastne balenie na siroko 😉 weehuggerky, su len na plienky na rovno, stvorce, alebo vkladacky.. nedaju sa dat na nohavickouvu plienku a ked sa nespravne zalozi vkladacka tak navlhnu.. a treba ich vymenit.. a tak isto , ked sa okakakju tak ich treba oprat v pracke.. ostatne nepoznam... ale isla by som do gro baby wonder wraps, material je taky pevny softshel 😉

taanak
13. feb 2011

@milvasik ako napisala zojec, na rovne plienky su fajn weehuggers, na nohavickove mam rada Thirsties, su take jemnejsie. Ak chces Grobaby wonder wraps, tak treba zohnat, kto ich ma este skladom, lebo uz pravdepodobne nebudu (aspon taku odpoved som dostala od dodavatela, ked som ich chcela objednat a neboli v ponuke).

milvasik
13. feb 2011

@zojec dakujem🙂), tie grobaby wonder wraps zoberiem asi tak ci tak, hlavne ze su pekne obrazkove, lebo mam maniu na teke momentalne. Ale aj tie Thirsties Duo wrap obrázkové su pekne, tak ci ich niekto nema a ake su

milvasik
13. feb 2011

@taanak aha, tak aby som sa poponahlala a pohladala🙂)). My budeme mat 3 mesiace coskoro, tak mozno ani nebude uz tak casto na stvorcoch, teda uvidime, ale aj tak asi este dokupim nejaku nohavickovu napriklad von v lete aka by bola dobra-to bude este lezkat v kociku. dakujem

katka888
13. feb 2011

@milvasik
my mame rok a doma sme vacsinou so stvorcami.... sice kontrolujem plienocku mozno castejsie, no schnu snad najrychlejsie a tie "krajsie" plienocky nechavam na navstevy , na vonku / AIO, kapsove / alebo ked malu strazia a maju prebalovat stari rodicia, im nechavam flipky stay dry, lebo viem, ze ju tak casto nekuknu....
takze uvidis, mozno aj vy budete dlhsie na stvorcoch.... pravda je, ze si fakt mamicky mozu vybrat styl a systme co im najviac vyhovuje 😉

milvasik
13. feb 2011

@katka888 inac to je pravda, ze nam stvorce vyhovuju, tak sa nebranim tomu, ze este dlho budu🙂)), ale predsa puliek nie je nikdy dost, no a mania je mania🙂))

milvasik
13. feb 2011

A grobaby wonder wraps a gro via wonder wraps je to iste???

katka888
13. feb 2011

@milvasik
puliek nikdy nie je dost 🙂 ... to je pravda..... pamatam na dni, ked mi mala "okakala" aj tri za den. 🙂

milvasik
13. feb 2011

@katka888 🙂))pozname, ale muz sa ma vcera spytal, ci este nieco nahodou nepotrebujem do plienkovej vybavy, teda v podstate mam vsetko, ale ved ked sa pyta, tak nenakupim?🙂)))

katka888
13. feb 2011

@milvasik
nakup, nakup , co nepouzijes , hodis do bazariku. neviem ci planujete dalsie, ja mam kopec plienociek, co sme pouzivali tak dva mesiace a potom uz nie, no cakame babo, tak uvidim, ci pouzijem. ak nie, take co su vo velmi dobrom stave hodim na bazarik.

taanak
13. feb 2011

@milvasik ano, je to to iste, GroBaby sa premenovali na GroVia

izabelkak
14. feb 2011

@milvasik ja mám thirsties duowrap a spokojnosť, sú také tenučké ako flipky, a sucháč mi príde dosť kvalitný.... neodiera bruško takže super a sú aj pekné mám tie kvetinky....

milvasik
14. feb 2011

@izabelkak dakujem 🙂 🙂

sima.p
14. feb 2011

Baby, ak máte chuť, napíšte mi ktorá je Vaša naj plienočka, príp. aj prečo....

prsky
14. feb 2011

@sima.p obycajne stvorce - lacne, lahko pouzitelne a na viac ucelov, rychlo schnuce 😉

sima.p
14. feb 2011

@prsky oki, ked štvorce, tak potom čo navrh? Čo je najoblúbenejšie?

prsky
14. feb 2011

@sima.p gro baby pulky 🙂 imse vimse mam tiez, pouzivala som do 9kg, ale vadi mi na nich ten suchy zips, ktory sa vrti a skriabe babatku brusko ... a flisky .. s vlniakmi sa moc nekamaratim, ale nehovorim, ze su zle

jonki
15. feb 2011

po dlhsej dobe som si znovu prisla vypytat vas nazor 🙂
napr. preco sa nemozu susit nohavickove plienky na radiatore? napr dosusit ked su uz len tak vlhke a len na vlaznom

nam sa latkuje celkom fajn, kedze kakame vacsinou do misky tak zapierania je teraz malo.

dostali sme cez vikend krasny darcek...len s tym najlepsim pre detsku prdelku a pokozku(to parafrazujem reklamu)...nadhernu pamperskovu tortu vyplnenu kozmetikou johnson 😀 ale kedze asi ideme na par dni na lyzovacku...tak sa aj celkom hodia...prat tam v pracke nebudem moct.
Moja dalsia otazka...pampersky budem samozrejme menit casto...ale v noci sa mi nebude chciet E budit..ako by ste poriesili noc? Vydrzia mi preplachnute ususene plienky vo vaku 5 dni??? zda sa mi to trosku humusne...alebo by ste riskovali aj pampersku na noc?

Inak vcera som jednu pouzila k lekarke a uz chapem tie z vas co spominali ze pampersky smrdia 😝
a potom som s tou plienkou robila pokusy...bolo neuveritelne kolko to do seba natiahlo vody 😀 😀 😀

obycjne pouzivam aj k lekarom AIO a s velmi dobry ohlasom...alebo minimalne bez negat reakcie. Najlepsia bola reakcia na klbikoch 😀

kaktusik007
15. feb 2011

@jonki 😀 aj my sme dostali pampersky, mam este stale neotvoreny balik.... aj som to chcela predat, ale potom som si povedala, ze bol to darcek.... tak to susim na skrini 😀 😀 😀 😀 - ale zase nemozem povedat, kupila som aj ja, lenze iba velkost newborn - predsa len do porodnice latkovky si neviem predstavit zobrat 😀

emjee
15. feb 2011

@jonki na radiatore sa nema susit kvoli tomu, ze sa mozu pokazit gumicky a tvrdnu z toho plienky

na noc by som davala latkovku - ked ju rano namocis do mio freshu alebo nappy freshu, naobed vyplakas a nechas uschnut, tak ich kludne mozes potom vyprat az doma

jonki
15. feb 2011

@kaktusik007 ja som tiez vdacna, lebo viem ze prave oni to mysleli len dobre...kedze podla reklam je pamperska a johnson fakt to naj na trhu....a plienky sa mi fakt hodia, lebo si neviem predstavit na lyzovacke prat plienky z celeho dna a potom to susit ktovie kde 😀
Nechcem aby moj prispevok vyznel ako nevdak...chcela som poukazat na silu reklamy...

jonki
15. feb 2011

@emjee vdaka 🙂 aha tie gumicky ma nenapadli a to je velmi logicke...ale tie co sa mozu susit v susicke na nizkej teplote...to mozem aj na radiator hodit nie? My kurime malo takze su len take vlazne. A vdaka za tip ...aj ja mam pocit, ze schodnejsie by to bolo s latkovkou na noc 🙂

sima.p
15. feb 2011

@jonki ja cez deň látkujem, ale na noc dávam pampersku....

zojec
15. feb 2011

@sima.p moja naj z AIO je BG 4.O a wonderoo kapsovky, so stvorcami sa bohuzial nekamarati b. pokozka :( ale z casu na cas dam aj tie. vrchne nohavicky vlniaky lvb crepe, alebo flipky.
@jonki ja by som si kupila balik alan v dm, prve dva- tri dni pouzivala tie a posledne 2-3dni latkovala 😉 urcite by sa mi nechcelo prepierat. alebo zistit ci tam nemaju pracku. 😉 plienky podla mna mozes dat dosusit na radiator, pokial nie je velmi horuci..

sima.p
15. feb 2011

Ja som Alany z DM-ky mala raz pri prvej dcére, ale jej vôbec nerobili dobre.

izabelkak
15. feb 2011

@jonki my ak ideme na viac ako 2 dni preč z domu tak to kombinujem t.j. ak by som šla na 5 dní, prvé dva dni by som dávala jednorázovky a zvyšné tri dni by som látkovala, na tretí po príchode by som ich šupla do práčky.... a v princípe ak by si tie pocikané nočné len usušila a nechala prehodené... vonku ani by si nemusela pláchať si ja myslím..... len poriadne usušiť a nedusiť - teda ak by si chcela dávať len na noc ...