Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

hhenike
16. feb 2011

@alusha @zojec @zfidorka díky. A este jedna vec. Potrebovala by som "recept" na sliz. Mám kr.sódu, mydlo Lanza aj žlčové. Len neviem v akých pomeroch to mám kuchtiť a potom koľko toho dávkovať do pračky?

zojec
16. feb 2011

@hhenike ja robim podla tohto: http://www.deniky.zeny.cz/Megali/domacnost/mydl..., teda raz som robila.. a rovno skoro 20litrov 😀 😀

lindauciatko
16. feb 2011

@miruss prosim ta valentinska akcia sa vztahuje aj na suchacove flipky? ked pises na stranke ze az o dva tyzdne je dodanie - to by si mohla mat aj suchacove, nie? vdaka za info

labutka
16. feb 2011

Dievcata, ja len pripominam zajtrajsi latkovy workshop. O 10:00 v MC Rybka v BA - Vrakuni. 🙂

crysmile
16. feb 2011

@labutka no, veru pomaly sa uz budete aj odplienkovavat, ze? ako to uletelo, tie dva roky.. este si pamatam ked si nemala jasno v latkovkach.. 🙂
skoda ze workshop je len v BA, zavidim..

zojec
16. feb 2011

@crysmile bol aj v BB mohla si prist 😉

crysmile
16. feb 2011

@zojec to fakt? dokelu 😒

labutka
16. feb 2011

My sme uz aj zacali s odplienkovanim, krpec uz chodi sam na serbel, ked nema plienku, lenze je zima. Nemoze byt doma len v ponozkach a navlekoch a tricku; ked ma rozopnute bodycko, tak si ho obcas namoci do serbla a treba prezliekat, hmmm, keby bolo teplejsie, tak mu dam tricko a je to OK, ale teraz nie. sme sa s drahym dohodli, ze bude mat plienku a okrem navlekov aj teplaky a ked sa otepli, mozme odplienkovavat. Ale ajtak rozmyslam, ci vramci chodenia von a sedenia hocikde na zemi/piesku/hupacke a tak nebude lepsie radsej plienka, nech neni na studenom.

zojec
16. feb 2011

@crysmile ked budem zas robit , tak ti dam vediet 😀

katka888
16. feb 2011

@jana.oravcova
netrap sa 😉 , mne ked sa narodila mala pocula som pojem, ze "latkove plienky", ale moja predstava bola taka klasicka, prastara a zakorenena , alebo ako to nazvat.... esteze som citala casopisy pre maminy a tam ma uputal jeden clanok o plienkach - pulila som oci ako koza na nove vrata, ze o com sa tam toci, a tie obrazky... a o par dni sme ich mali doma 🙂
to je to, ze mamicky nemaju skoro ziadne info a preto "podlahnu" prastarym nazorom o vyvarani... pomaly mam pocit, ze uveria aj tomu, ze ich treba plakat v potoku 😀 😀 😀

prsky
16. feb 2011

@labutka no len ked ti bude drobec tak presne rozoznavat, ako moja, ze plienku mam = curnut si mozem, plienku nemam = musim sa pytat, tak si rozmyslis, ci budes tu plienku von davat .... ja beriem radsej nahradne oblecko, ale v tomto pocasi tiez castejsie podlieham a davam von plienku - ale zas sa casto stava, ze plena uz nezadrzi, lebo jej davam IB Lka a asi uz nestacia

crysmile
16. feb 2011

@labutka my sme sa odplienkovali za dva tyzdne, ale bola chladna jar, ale odplienkovala som ju necakane, lebo mala z atb zaparenu ritku, tak som ju nechavala v navlekoch a suknicke bez nohaviciek, nech sa jej to vetra.. a davala som ju kazdych 10min na nocnik, lebo nevedela alebo nechcela v sebe udrzat viac... zrazu pochopila princip a boli sme bez plienok.. o chvilu aj na noc.. mala dva roky a mesiac ked bola uplne bez plienok... aj mi to bolo luto.. lebo este mesiac predtym som si kupila BG organic.. 😀

@zojec oki, super 🙂 kde robis prezentaciu? lebo jedna maminka je z lucenca a ze by to rada videla nazivo..

@katka888 ja som v nasej teme spomenula ze chcem aj druhe babo latkovat a to ste mali vidiet kolko negativnych reakcii a smiesnych nepodlozenych reklamnych dristov sa zosypalo na moju hlavu.. ale potom sa mi zacali ozyvat aj mamicky, ktore nad tym rozmyslali a boja sa niecoho noveho.. na nieco to bolo dobre.. aj ked som sa citila strasne, lebo tolko nepochopenia som este nevidela..

alusha
16. feb 2011

@crysmile ak je z Lucenca, odporuc ju ku nam obkukat plienky🙂 byvam 15km od LC 🙂

crysmile
16. feb 2011

@alusha jeej, no super, ja jej napisem ip, nech sa ti ozve, dufam ze sa ozaj ozve..

alpiinka
16. feb 2011

jooj, kocky viem, o com hovorite, ja som este ani nezacala latkovat, spomenula som dvom kamaratkam, ze to chcem skusit a z ich reakcie som bola v soku 😠 jedna mi dava 3 dni, druha tyzden a ze vyse nevydrzim, budem unavena, a ake su pampersy a pod. jednorazovky super...ja nehovorim, moznoze to naozaj vzdam, ale nebudem to predsa vzdavat dopredu a niekoho takmer zhadzovat, len preto, ze ony nelatkovali,,,predsa vedia, co je lepsie...normalne mi jedna povedala, ze sa mi musi smiat 😠 ...taka som bola vytocena, ze som sa musela veeeelmi ovladat, aby som bola slusna 🙄
ale moja mamina ma prekvapila a bola rada, ze som sa rozhodla skusit latkovat 🙂

alusha
16. feb 2011

@crysmile kludne, rada si pokecam o plienkach 🙂 a uz ma babo alebo len caka?

alusha
16. feb 2011

@alpiinka kasli na ne, je to predsa tvoje rozhodnutie, co das na zadok svojmu dietatu a este ked je to pre neho lepsie... ja to nikomu nevesiam na nos a ked sa niekto opyta, co to mame za plienky, tak poviem 🙂

alpiinka
16. feb 2011

@alusha sak neboj, uz som poucena ☹ nebudem sa kvoli nim rozculovat, teraz uz len cakaju, ako to dopadne 🙄 ale ja uz sa tesim na plienocky, ked pridu a verim, ze sa nam bude darit 🙂

alusha
16. feb 2011

@alpiinka urcite sa vam darit bude, nie je to ziadna zataz a este z toho budes mat aj radost, mna to neprestalo bavit ani takmer po roku a to som prvemu davala jednorazovky, takze viem porovnat 🙂

sima.p
16. feb 2011

Mna to tiež úplne pohltilo.... A to som si myslela, že nam budú stačiť BL.... ale kdeže...

katka888
16. feb 2011

@alpiinka
casom pri latkovani prides na kopec dalsich pozitiv a skor ti bude luto tych mamiek co hnuskuju 🙂

crysmile
16. feb 2011

@alusha este len caka.. je asi tak ako ja v tt..
mne je okolie uplne ukradnute, ale neznasam ked niekto si vobec nenacita informacie a vyskoci na mna s nejakymi osvedcenymi reklamnymi hlupostami, akoze dieta v mokre, ze pranie tiez nie je ekologicke a ze kolko sa okolo toho narobim.. a ze dat za plienku 20eur, ze to je drahe.. a to ze oni daju za 50ks pampersiek 13 eur a hodia to po dvoch tyzdnoch vsetko do kosa, to je ok.. ale vam to tu nemusim vysvetlovat..
@zojec to tu dobre napisala vcera.. nase matky a stare matky mali okolo deti este starost o hospodarstvo a pralo sa v smiesnych prackach.. toto nikto neriesil..

zuzkaro
16. feb 2011

@alpiinka inak ja tiez, ked som v praci spomenula, ze chcem latkovky, tk ze to ma rychlo prejde, ze kopec roboty okolo a pod. a aj manzel najskor skepticky, ale teraz normalne je rad, ze sme v latke
a este aj susedina mama ked videla latky na balkone tak ma pochvalila, ze super a ci by som aj jej dcere nepovedala ake je to super, lebo ona ma o 3 mesiace starsie babo a je v hnuskach ale jej mama si mysli, ze latky su lepsie 🙂
a podla mna aj su a nesmrdia na rozdiel od hnusiek 🙂

crysmile
16. feb 2011

@zuzkaro aspon vidno ako reklama vplyva na ludi.. a ludia ostavaju strasne pohodlni..

zuzkaro
16. feb 2011

@crysmile ze? akurat teraz sa s manzelom smejeme ako jeden "super" vyrobok potrebuje dalsi, to narazam na ten bepanthen krem - sak ked je babo v latke a prebaluje sa kazdu chvilku, vacsinou nema zaparenu ritku a ziaden krem nepotrebuje ale to sa radsej nehovori ;) no co uz

crysmile
16. feb 2011

@zuzkaro heh, no to by si sa cudovala ze ake reakcie boli na latkovky, ze dieta je neustale v mokre a ten staaale strasne zapareny zadok.. a ja som na to napisala ze nech sa opytaju svojich mam na to, ci mali dva roky zapareny zadok.. ale to pochopi iba clovek, ktory videl cervenu ritku svojho dietata po pol dni v jednorazovkach....

avila
16. feb 2011

Presne tak dievcata, ma vzdy "pobavi" hlaska, ze: musis byt unavena...

crysmile
16. feb 2011

@avila noo, normalne mas do krvi zodrate ruky co tu plienku peries.. 😀 a kolko ukracujes svoje dieta o pozornost.. 😨

avila
16. feb 2011

@crysmile 😀 😀 😀 Vlastne som uplne padla na hlavu 😀

crysmile
16. feb 2011

@avila no, normalne diagnoza.. 😀