Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
17. jan 2009

baby, a co su to tie stvorce? to je nieco podobne ako separacne vlozky?
a tie separacne vlozky kupim aj v lekarni, alebo treba objednat rovno z plienkami?

bambusko
17. jan 2009

stvorce=stvorcove plienky. klasicke su asi 80x80cm. separacky kupis v zdravotnych potrebach alebo bio-odburatelne spolu s plienkami, su rozne znacky

labutka
17. jan 2009

nazaciatok je lepsi suchy zips alebo patentky? alebo je to jedno?

bezaz
17. jan 2009

baby mna by len zaujimalo preco hamburger je zvnutra farebny 😀 to ma asi najviac prekvapilo na plienkach
labutka stvorce su klasicke plienky 70x70 alebo 80x80, byvaju aj frote 40x40, daju sa s nimi robit rozne sklady 😉

labutka
17. jan 2009

aha, tak ja som sa rozhodla pre tie tvarovane.
a vrchne nohavky najprv PULky, a tie vlnene a flisove sa maju skusat az neskor (ked susen vyrastie)?

taanak
17. jan 2009

labutka, stvorce su stvorcove plienky - take klasicke, co sa pouzivali aj kedysi s rozmermi 70x70 alebo 80x80. Separacky kupis aj v lekarni, ale tie nie su odburatelne a nemala by si ich hadzat do WC. Neviem, ako je to s nimi s pranim, ale celulozove a viskozove (napr. od popolini) mozes parkrat oprat a znova pouzit - pokial nie su oka..ne 😅

taanak
17. jan 2009

zasa nestiham 😀

sirinka
17. jan 2009

no ja sa vzdy len pobavim na tych, co latkovky odsudzuju a pritom o tom fakt nemaju ziadne info... ja som tuto temu sama v sebe riesila velmi dlho...ved preto je aj klarka v jednorazovkach...ale uz som vyriesila 😀
a nastastie nas v rodine ludia podporuju v nasich rozhodnutiach.

bambusko
17. jan 2009

labutka, ako ty chces. niekto ma radsej suchy zips, niekto patentky 😉 flisove mozes aj od zaciatku, vlnene radsej neskor, ked budu hovienka tuhsie. vlniaky by sa totiz nemali casto prat, tak preto

taanak
17. jan 2009

flisove praveze skor - potom uz zacnu prevlhat (ked zacne babo sediet)

bambusko
17. jan 2009

tani, ja som mala len separacky radka a periem ich, celkom vydrzia aj ich hadzem do wc 😝 nic na nich nepisu, ze by sa nemali 😕

petusaaa
17. jan 2009

ja som tiez z novemroviek ako bezaz 😀 aj sisa.b je od nas. my sa tam navzajom infikujeme latkovkami, satkami, manducami, bkm a tak 😀 😝 aj tara je nasa, aby som nezabudla... aj ja kopec inych sme stiahli... jak sekta 😀 😝

co sa tyka marcoviek, tak na to by som ani nereagovala. neodsudzujem, pokial neskusim, nieeee?
no co uz...

ale na ten vystipany zadok musim reagovat! moj maly bol zapareny stale. kremovanie rybilkou a z toho hrozny smrad. teraz ziadne kremovanie a je vonavucky a hlavne ma krasnu pokozku 😵 takze nie je o com 😉

petusaaa
17. jan 2009

ja mam separacky z flisovej deky z jisku 🙂

bambusko
17. jan 2009

petusa, ja zo sekacovej flisky za 39,- 😀

taanak
17. jan 2009

bambus, myslim ze sa tu, alebo na .cz pisalo, ze tie z lekarni su umelohmotne a nemali by sa splachovat

sirinka
17. jan 2009

separacky to je to na oddelenie hovienok od plienky? alebo? 😅

bambusko
17. jan 2009

tani, tu som to citala. ale n aobale take nepisu. ze umelhmotne 😝 😀 polypropylen, dava sa aj do ponoziek, balia sa don potraviny, aj riady sa z neho vyrabaju a chirurgicke nite 😨

bambusko
17. jan 2009

ale pravda je to, je to plast. no ked som ich videla po niekolkych opraniach polorozpadnute na sitko, tak som si povedala, ze v tom kanalizacnom sajrajte ani do cov nedojdu, teda dufam

kili
17. jan 2009

trošku neskoro, ale sa mi páčilo, ako tu niekto písal o tom, že dieťaťu nie je zima, keď sedí vonku 🙂 Tak ja presne tak isto rozmýšľam, keď A. sedí na snehu a čaká, kedy ho zodvihnem, leňoch jeden 😀 tak sedi a sedí a ja viem, že neprechladne, tak to nevydrží a vstane skôr 😀 😀 😀

kili
17. jan 2009

labutka, no a kúp si aj nejaké štvorce, aby si prekryla obdobie, kedy ti ešte nevyschli plienky, alebo sú super, že ich dáš dieťatku len na kŕmenie spolu zo separačkou, lebo zo začiatku dieťa kaká vtedy.

bezaz
18. jan 2009

petka pekne si to napisala 😀 este si zabudla na prsky, ti sa snazia aj o bkm 😉
separacky mam celulozove disany, tam nie je o plaste pisane nic, sice ze do wcka hadzat nepisu, ale ked sa da kompostovat 😅 😉

bihan
18. jan 2009

Čo ste včera v noci nemali čo robiť? 😀

Lante, špehuješ? 😀 😵

Ja som chcela len toľko, že keď u nás v termíne baby začali vôbec pretriasať látkovky ešte pred pôrodom, tak som si dala tú námahu, že som vypísala argumenty (z jednej "múdrej" knižky), ktoré hovoria prečo hnusky nie sú až také hnusné.
Dokonca som hodila do fóra video, kde nejaká kočka prebaľuje drobca v látke a keď som videla ten balík, čo mal medzi nohami, tak som si povedala, že toto NIKDY 😀 To som totiž nevedela, že to ide aj bez balíka a keď má Sári nejakú BG alebo IB, v ktorej má takú malú zlatú farebnú riťku, tak vtedy sa cítim fakt super 😵
Všetko je otázka informácií...tak isto mi milión ľudí povedalo, že keď budem nosiť, bude ma bolieť chrbát, lebo je to záťaž.. čo čuduj sa svete, nič ma nebolelo, kým S nezačala chodiť "za ruku"...

Látkovky sú o tom istom.. ja s tým teda fakt viac roboty ako s hnuskami nemám. Častejšie prebaľujem, to je fakt a som zaň vďačná... keď počúvam, že niektoré baby prebaľujú 4x denne, tak mi je blivno.

bihan
18. jan 2009

A ešte niečo som chcela! Naozaj si nepamätám, že by som odrádzala nejakú maminu od používania hnusiek. Ja to robím naopak, radšej vyzdvihnem to, aké sú látkovky super, ale výber je už potom na každej mamine 😵

luciabah
18. jan 2009

ahojte

tak k prebalovaniu... mi prebalujeme cca kazdu 1,5 hodinku, ak mama BG kazde 3 hodinky a v noci 2x, pouzivame popolino, tie su objemne a dost save. ale niekedy, ako dnes v noci mavame aj jednorazovky, je to v pripade, ze gretku boli brusko a chce mat zohnute nozicky. a vtedy aj ked v noci prebalime, koza je trosku nacervenala. moja svokra mi na prebalovanie v noci povedala, ze naco a velmi sa divila, ze aj cez den minieme tolko plienok... ked sme u nich, pouzivame jednorazovky... takze nevyjadrujem sa na nazory inych, kym nevyskusaju, nech neodsudzuju, ak chcu pouzivat jednorazovky, nech pouzivaju ale pre mna a chvalabohu je toho nazoru aj moj matko je najdolezitejsia spokojnost nase margaretky a krasny zadocek

naozaj nemate nikto skusenost s manducou?

bihan
18. jan 2009

Lucia, spýtaj sa v Nosení detí, s MDC, Ergom a spol majú kočky bohaté skúsenosti 😉

kili
18. jan 2009
arizona
18. jan 2009

tak už si vás zase čítam a mám zase pár otázok 😅 aké plienočky (a vložky) odporúčate pre novorodenca na noc, hlavne ak by bol kojený? dúfam, že bude 😅 normálne si robím poznámky, aké značky a typy odporúčate 😀 čo už... len nech nenakúpim blbosti, ktoré nevyužijem 😀 a ešte - bavili ste sa o kamenných obchodoch v BA. nejdem robiť reklamu, ale našla som niečo v mothercare v auparku, v dráčiku v a. (ale tam to asi stiahli z predaja, keď som zaváhala, tak teraz nemám 😎 ), na košickej a ešte v jednom detskom obchode, ale asi si nespomeniem... a majú tam bambino mio a smart nappy. nemáte skúsenosti? alebo je to len zbytočne predražené?

bezaz
18. jan 2009

arizona v mother care ale v CR som kupila jednu sadu, boli tam frote stvorce, vrchne gatky, zicherky, sacky na plienky, prasok na pranie a este neviem co, vsetko v kybliku a vyuzivam z toho ten kyblik, stvorce pouzivam na odgrgnutie a prasok na pranie 😅 a bolo to zlacnene z nejakych skoro 3000ceskych na 790.. 😅

lilly
18. jan 2009

no pekne ste sa rozpisali 😀
novembrovky - bezaz, petusaaa, na mna ste zabudli, tiez som novembrovka, aj ked tam uz velmi nechodim.. latkujem, ciastocne robim BKM, nosim malu v satke, spime spolu v posteli... 😉
my sme zacali latkovat od prichodu z porodnice, lebo este v porodnici sa mala vyhadzala na ritke z jednorazoviek.. a uz tam mi detska lekarka odporucala latkovky. Sice moja domaca pediatricka sa dost cudovala, ze chcem latkovat a mala divne poznamky, ze preco nechcem pampersky, ked teraz "kazdy" tak prebaluje.. 🙄
spociatku som pouzivala kvoli zehleniu stvorcove plienky na novosklad a do toho viacvrstvovku a separacku a na to bud postolky, alebo Imse Vimse vrchne pul nohavicky /inak tie maju krasne obrazky, Zoo a farna 😉 /, to sme pouzivali asi mesiac a potom uz rozne nohavickove, stvorce, len ked sa vsetky nohavickove minu 🙂

arizona
18. jan 2009

bezaz, no v českých mothercare budú asi iné sady, ako u nás... je to len takom balíčku (vedierko nehrozí 😅 ) a sú v tom gaťuše a nejaké plienočky a stojí to okolo 2000 😖 a je to úplne obyčajné biele...