Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emmka3
12. máj 2009

sisik, ja som mala zarobeny sliz ale po par praniach som ho nechala len na ponozky ... nas maly ma asi citlivu pokozku, nerobil mu dobre ale je tu vela bab co je s nim spokojna ...

a zlcove mam tiez od Ulricha a myslim, ze tie co ho porovnavali s DMkackym, tak vraveli, ze je to to iste ale cena je ina 😉 ale s vypranim som spokojna ... perie dobre ...

emmka3
12. máj 2009

brizulka, tak to je blbe ... drzim palec nech to dobre vypali a nech poslu co maju ...

sissik
12. máj 2009

brindzulka tak to nepotesi.
aspon s tebou komunikuju?

brinzulka
12. máj 2009

ak sa podari..pisem, ze mame..ak nie...tak neviem ☹

standu
12. máj 2009

emmka ja som zmykala na 600ot a nic im nie je.

brinzulka, daj vediet co a ako.

sissik, ja periem vestky plienky spolu, raz na 60, raz na 40...ale stvorce by som asi malemu babu ozehlila...malej som zehlila do 3mes a to som ich len davala na grcky a na hnusky a tak.
ale to mas tak, prvemu dietatu sa zehli do "roka", druhemu do pol a tretiemu uz vobec... 😀 😀 😀

olinka6226
12. máj 2009

sissik kludne per na 40-60 podla naloze, ja teda plienky hoci nie su pokakane periem na 60 a odstredujem na 800 (viac mi nejde ale myslim ze aj 1000je ok)

jo a stvorce som ozehlila raz... pred porodom 😀

sissik
12. máj 2009

tak sa priznavam k uchylke - ja tie plienky zehlim rada 😔
ale teraz ich pouzivam len na odgrcnutie, pod hlavicku, utretie pusinky. a pri mnozstve 50ks, ktore mam, zehlim tak raz za 2 tyzdne. ktovie ci sa mi bude chciet zehlit aj potom, ked budem prat viac. ale v ramci uchylky asi ano.
mozno mi bude luto, ze nove latkovky nebudem moct zehlit 😀
uz aby prisli, odskusala by som ich a objednala rozne farby IB. do tych som sa zalubila ako prvych. a druhe su tie BL color, len skoda, ze na BL nie su aj farebne vrchne nohavicky 😢

bihan
12. máj 2009

Brindzulka, pokoj.. predajcovia v UK sú veľmi seriózni, takže určite pošlú 😉

A tak isto som štvorce ožehlila raz... pred pôrodom 😀 To je tak zbytočná činnosť!!!

brinzulka
12. máj 2009

bihan-dak....len sa clovek tesi a nepride...ale snad napisem, ze uz je to tu 😵

plienky-niektore tak prasia, ze pol izby ako po prvom snehu

sisa.b
12. máj 2009

ja periem plienky tiez na 40-60 podla toho, ci pridavam aj malej oblecko k nim. a odstredujem vsetko na 1300 ot. zehlila som asi 10 tyzdnov, potom som sa nechala ukecat, ze je to zbytocnost 😀

lucia375
12. máj 2009

Ja nezehlim plienky vôbec. Susim ich vonku na slnku tak to by ich malo dezinfikovat.

standu
12. máj 2009

vlastne ocot je na dezinfekciu....nie?

emmka3
12. máj 2009

joj baby ale pozor na zlty ocot, mne asi pofarbil veci ... ale len tak jemne, ale predsa ... ale dalsim pranim to zislo dole ... a uz ani neoctim ... periem len v Lovele ... pre istotu ...

standu
12. máj 2009

ja "octim" len ked nezabudnem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sissik
12. máj 2009

a aky ocot davate? biely vinny alebo klasicky liehovy zlty?
biely vinny teda nevonia nejak vabne. ale na pradle som neskusala.
koli tvrdej vode asi budem davat
v dm som nasla aj eko praci gel na vlnu a jemne pradlo, zobrala som si odskusat. ten sliz a mydlo sa bojim dat do pracky. vraj to ma aj senzory, tak neviem, co to sni mi urobi. aj ked po 0 rokoch ktovie ci funguju
emmka v lovele prasku alebo tekutom?

brinzulka
12. máj 2009

ja mam odskusane len na veci maleho...ked bol babatko..miesto avivaze klasika ocot...a bolo po pupacikoch a aj trosinku maksie pradlo ako bez..a nesmrdelo to

matja
12. máj 2009

ja davam klasicky ocot. Skusala som aj jablcny a to mi nevonalo. Muz sice nic necitil, ale ja som vedela, ze to nie je ono. A pradlo z neho nemam zozltnute.
Klasicke stvorcove plienky periem na 60, ale raz za cas aj na 95, lebo mi ostavaju flaky.

bihan
12. máj 2009

Ja už neoctujem 😀 ale pridávam trošku eko aviváže.

emmka3
12. máj 2009

sisik, ja davam tekutu lovelu aby sa lepsie rozpustila ...
zlcove mydlo sa dava priamo na skvrnu, nie do nadobiek, ci ako to mam nazvat 😅
a ked som octila, tak obycajnym, najlacnejsim jednotarskym ... ten bol taky zlty

sisa.b
12. máj 2009

bihan, davas avivaz aj k plienkam?

lilly
12. máj 2009

ja som bola dnes nutena vyvesit plienky na balkon, lebo sa nam pokazil jeden elektricky obvod, na ktorom bola aj susicka, umyvacka, telka, mikrovlnka, chladnicka, par svetiel.. no mna by asi porazilo pri takom vesani plienok, a tie betony co z nich vznikli.. fuj 🙄 uz som popanstena.. 😀 az budem malu lutovat, dat jej tie tvrde rasple na zadok.. mame tak otrasne tvrdu vodu, ze vsetko je tvrde ako naskrobene, niektore plienky som oprela o stenu a stali.. napr taka vkladacka zo SWB velurky 😖 zo susicky je krasne makkucka nasuchorena 😵

sissik
12. máj 2009

lilly ani nestras s tvrdymi plienkami, vsak aj my mame vodu tvrdu jak slak 😝
a diky za odpovede 😉
idem sa vyzivat v zehleni. len sa o mojej uchylke nemoze dozvediet manzel 🤐

standu
12. máj 2009

my sme bohuzial museli ist von v hnuske ☹ ☹ ☹ ostali volne uz len stvorce a pre skarede vlhke pocasie do poobedia nic nevyschlo (prala som o 8 rano).........vlastne este stale vacsina nie je sucha....... 😠 😠 😠

standu
12. máj 2009

vcera vecer sme totiz neplanovane minuli vychadzkovu Greenkids, tak nam nevyslo.....nuz a k meritu veci.

Moj zaver:
plienok nikdy nie je dost!!! 😀

lilly
12. máj 2009

sissik, nechcem ta strasit, no krasne hebke, ako za nova ti dlho nevydrzia 😖
no prinajhorsom si kupite susicku 😀 to je uzasna vec 😵 mne sa uz ani ine pradlo nepaci, ked je susene volne 😖
standu, dobry zaver 😀
ja to hovorim aj o podbradnikoch, ze ich nikdy nie je dost a este takych krasnych satkovych bandana bibs, co mi dnes dosli z ebayu 😵 😵 😵

standu
12. máj 2009

lilly, tak u nas podbradniky nula bodov, vsetky skoncia na zemi a tie, co sa zavazuju taha zurivo a reve jak tur. takze prezliekame min 3x denne.....tak u nas skor bodyciek a triciek nikdy nie je dost...
z akeho ebay nakupujes?

zuzz
12. máj 2009

ahojte, mate niektora doma haipa daipa vrchne nohavicky? ak ano, ako ste s nimi spokojne? co je pravdy na tom, ze pulky sa daju neskor impregnovat sprejom na vetrovky? zda sa mi to zvlastne, ale mozno to funguje. len by som to neprirovnavala k impregnacii vlniacikov - tie predsa ten lanolin musia mat vzdy. ale nahradzat poskodenu pul vrstvu? viete o tom nieco?

tamka84
12. máj 2009

baby, aké vlniačiky máte? tieto sú dobré?
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

sisa.b
12. máj 2009

tak uz som pridala foto modelky s nocnou UD 🙂

sisa.b
12. máj 2009

tamka, ja mam zatial len strikovane, ktore som este nepouzila. tak ti neporadim