Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

allisia
16. sep 2009

ahojte, tento tyzden chcem definitivne zacat latkovat, mam zatial veeela stvorcov, 2 Baby Lucy clasic, 3 Baby Lucy Organic a 3 Baby Lucy bamboo, vrchne Baby Lucy Fix a vlniaciky.
Chcem objednat nejake AIO ale potrebovala by som poradit ake znacky si mam vybrat, prosiiim odporucili by ste mi daco, pripadne ake typy plienok mam este kupit a ake pouzivat na noc. Stvorce chcem pouzivat doma aby som nemusela do toho tolko vrazat.
Dakujem

a este jedna otazocka co je to IB ked to tak chvalite 😕 😅

sisa.b
16. sep 2009

allisia, asi kazda ti poradi nieco ine, lebo na kazdu ritku sadne ina plienocka 🙂 IB su tieto http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...

sisa.b
16. sep 2009

nasi favotiti:

1. itti bitti

potom dlho dlho nic
2. bum genius 3,0
3. ani neviem, na rovnakej urovni asi mommys touch, swb econappi, cushie tushies

miruss
16. sep 2009

Allisia moji favoriti:
1. bum genius
2. itti bitti
3. Tot esyfit
http://www.ekoplienky.sk/product/tots-easy-fit-...
4. Kapová plienka Swaddlebees
http://www.ekoplienky.sk/product/kapsova-plienk...
Na noc používam Bum Hugger a som spokojná:
http://www.ekoplienky.sk/product/bum-hugger-158/
Do nej dávam ešte vkladaciu plienku konopnú. A nepretečie ani keď malá spí 12 hodín.
🙂

emmka3
16. sep 2009

Ja to mam podobne:
1. Bum Genius
2. Tots Bots Bamboo
3. Itti Bitti

standu
16. sep 2009

ariel pere v pohode...a ked opieram na 60 aj s malej vecami, tak pouzivam rychly program za hodinu je oprane a nepozorujem znicenie oblecka.
mne je jedno co ocot je ale nemam este MIO tak ho davam 😉 zvacsa periem na 40.

bumhuger bol oblubena nocna plienka. ale kedze smrdi rano po 11h spanku o 100% viac ako akakolvek ina AIO ci kapsa doplnena o bambus vkladacku tak ju pouzivam uz len cez den.

najradsej mam bittky, potom SWB AIO velur, Upsy Daisy onesize a greenkids (inak je super aj na noc, nepreteka a kapsa velmi priestranna, super sa da vypchat) CT, BG, MMT....atd 😉

ludmilabb
16. sep 2009

pridala som do fotoalbumu nase plienky, nist moc zatial ale tak pokusam sa 😉

quika
16. sep 2009

baby s tou dezinfekciou to nemusite brat nejako smrtelne vazne, plienky nepotrebuju byt vydezinfikovane 😉 teda komu vadi pocit ze nie su, tak jasne nech dezinfikuje, ale je to zbytocne...a to hovorim aj napriek tomu ze moj syn ma atopicky ekzem 😉 Mio fresh je skor reklamny tah - kto chce mat plienky "dokonale", tak este aj perie v superspeci prasku ktory je presne na to, ale nic sa nestane ak ho v zivote nepouzijete. a okrem toho sol na skvrny z DM je vraj presne to iste, len za 5x nizsiu cenu 😝 ja perem na 40-60 iba v arieli a pohoda 😵 je vela sposobov v com a ako prat plienky a treba si najst to co najviac vyhovuje 🙂

allisia
16. sep 2009

kocky dakujem vam krasne, velmi ste mi pomohli 😵
hor sa do objednavania 😀 😉

sisa.b
16. sep 2009

quika, ved ked nam dojde miofresh, tak tiez pojdem na tu sol do dmky 😀 inak aj ja sem tam supnem avivaz (asi za polievkovu lyzicu) k plienkam a uz tolko staci, aby boli makksie a vonavejsie 🙂 lenze, ked sme boli u svokry, tak mi tam supla tej avivaze plnu nadrz a normalne mi jedna IB a CT zacala tak sustat 😕 dost ma to vylakalo, aj som vysetrovala, ci ich nesusila na slnku, na radiatore a v com prala. este sustia doteraz, ale nezbadala som nejaku inu zmenu na nich. neurobilo vam to niektorej?

baskaj
16. sep 2009

aaluska
- ja keď som si prerátavala výbavu, tak som došla na to, že na hnusky som minula vždy 1000,- mesačne. látkovú výbavu som nakúpila za cca 9000,- (aj 1 AIO, aj 1 drahšie vlniaky...). stačí mi to, ak budem prať každý druhý deň (čo by kvôli smradu nebolo odveci). strojím sa kúpiť ešte pár kúskov, ale to už viac-menej len z rozmaru a nie z potreby... takže aj keď som látkovať začala po 4.mesiaci a odúčať sa chceme začať budúce leto, tak na damiánovi ešte pár tisíc ušetrím a čo je hlavné, zdedí ich ďalšie bábo a tam bude šetrenie už citeľnejšie...

inac
17. sep 2009

dakujem za rady. pomohli ste mi. takze idem asi do IB, ale poradte mi, prosim, ake INE vlozky sa do nich daju pouzit? som novacik, v tych vypchavkach plienok sa neorientujem. mozem pouzit aj vkladacky z BG?

ilijanka
17. sep 2009

inac, nekupuj všetky plienky jednej značky, najskôr radšej vyskúšaj kúpiť po 1-2 ks z 2-3 značiek a uvidíš, čo Vám sadne,IB sú krásne, ale viem, že IB na niektorých štíhlejších bábätkách pretekajú okolo nožičiek..

inac
17. sep 2009

uz mam IB, BG aj nejkae popoliny. IB sa mi najviac pacia.

matja
17. sep 2009

baby, nemohol by niekto porovnať mio fresh a soľ z DM, čši je to podľa zloženia fakt to isté? Alebo by nemohol niekto napísať aspoň zloženie mio freshu?

dudri
17. sep 2009

matja, to je rozdiel
mio fresh dezinfekzuje
sol na skvrny-odstrani flaky

matja
17. sep 2009

quika, dakujem.
Dudri, podla tej diskusie, na ktoru dala link quika, je to takmer to iste. Hlavne ucinne latky su rovnake, aj v rovnakych mnozstvach. Ak je to tak, tak idem do tej soli na skvrny. Aj ked predsa len "dezinfekcia" znie lepsie - na podporu predaja Mio Freshu to dobre vyuzili a urcite sa im to takto lepsie predava.

prsky
17. sep 2009

moji favoriti:

1. IB
2. bum genius 3.0
3. stvorce 🙂

ja pouzivam sol z DM

hasisihanulka
17. sep 2009

Baby, stale riesim extendor 🙂 Ten MaM nam pasuje vyborne, ale nesedi na bodynka zo Zary, tam su take mensie patentky. Mate niekto skusenost?

A nasi favoriti:
1. Ecobubs Wool;
2. Blueberry one-size Bamboo;
3. BumGenius 3.0
4. Fuzzi Buns Perfect Size a aj One-Size
5. Itti Bitti SIO

verulka
17. sep 2009

baby, aky je rozdiel v IT SIO a AIO?

sisa.b
17. sep 2009

verulka, aio ma vsetko vsite, cize ju nerozoberies, akurat tu vrchnu cast tvarovanu tam ma uchytenu na jednej strane. a vnutro nikdy neviem, ci je suche, lebo je tam ta latka, ktora robi pocit sucha, takze ked ju vytiahnem z pracky, zda sa byt sucha cela. no ten bambus vnutri urcite nie je. a podla mna je mensia ako sio.

verulka
17. sep 2009

sisa diky 😉

weronique1
17. sep 2009

hasisi - ja som to vyriešila tak, že som išla do sekáča, našla som bodyno, ktoré malo správne patentky a urobila som si extender z neho (za 50 centov a 20 minút roboty / kus 😀 )

neurologia
17. sep 2009

hasisi- bola som v galanterke a maju tam rozne velkosti patentiek....staci zobrat bodynko...a potom doma usit alebo ako pise wero

mne osobne sa ten extendor MaM zdal trosku pridrahy

standu
17. sep 2009

inac na vkladacky do IB su podla mna naj stvorce 30x30 Babylucy bamboo..tie z BG szu velke podla mna ved ked mas, skus to ale bude to von trcat

standu
17. sep 2009

a co sa tyka velkosti...napr IB Mko su do kolko, 11kil??? u nas neplati 😀 😀 mala ma cca 8apol kila a su male....a mam teda stihle dieta ale nikdy nepretekali. uvidime ake budu Lko 😉

sisa.b
17. sep 2009

standu, ja si myslim, ze budu dobre 🙂 okolo bruska zapnes kusok dalej a bude. su hlavne vyssie ako Mko. my mame 10 kil a zapinam ich na tretie patentky zboku 🙂 neotlacaju nikde na rozdiel od kangasiek, z ktorych uz ma sunocky cervene ☹ tie jej uz davam len v stave nudze

sissik
17. sep 2009

mne tiez zacali niektore IB sustat a to som nedavala avivaz. nazstastie nepretekaju.
IB vel. M som vyradila pri 10120g. este bol 1 patent volny, ale na vysku boli malo. L su trosilinku volnejsie okolo noziciek, ale nepretekaju.

ako ine vkladacky do IB som dala stvorce BL bamboo 30x30 a askusila som aj 40x40 - tie som musela prehnut a vpredu bola potom taka vacsia bombula.

sisa.b
17. sep 2009

ja som do IB pouzivala radsej BL 40x40, lebo cez den mame pocikane plienocky len vpredu, takze perfektne vyhovovalo to, ze bolo vpredu 8 vrstiev.