Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dahlia23
24. mar 2010

julia ma minule v MC tak sfúkla, keď videla, že som vybrala vzorku tých bielych pampers obrúskov, čo sme dostali v pôrodnici, že do čoho to krpca utieram. tak už nosím medvídka a eone utierky. dúfam, že si to vyžehlím 😀

a kúpila som včera aj krémik alverde na riťulu, keďže weleda skončila na Lenkinej tvári a rukách. a je v pohode zatiaľ. aj keď s weledou to nejde porovnať....

mne tiež v pôrodnici doniesla sestrička nejaký kelímok s masťou, že to mám malému dávať na zadok. ani som to neotvorila, takže neviem, čo tam bolo.

avila
24. mar 2010

Inak vcera som kupila v bazari v MC vrchne nohavky IB wrapky za 2E, to je co? A nevyzeraju ani nosene 🙂

crysmile
24. mar 2010

no baby, som tu normalne riadne nacala diskusiu o latkovych resp. jednorazovych utierkach.. podla mna obcas nie su zle... ale ked uz bude leto, beriem vsade so sebou pollitrovku lucku - flasku s tym sosakom a uz ich nebudem potrebovat, napr. ked sa zababre od dacoho..
avilka, noo, tak ja nechcem podat zle referencie, hocico sa moze vyskytnut, ale ked mas moznost vybrat inu ako zv, chod radsej tam, lebo obcas ma tam nejake veci vytacali..
aspon ta tam nik nebude pucovat ze pouzivas svoje veci.. a nevezmu ti dieta bez dovolenia ako mne a vratia s prepichnutou rucickou.. ale to je mimo temy
ja keby som mohla, rodim v dolnom kubine, tam sa mozu latkovky pouzivat.. sice dahlia si presadila aj v trencine, ale vo zv si to neviem predstavit aj keby som mala sama izbu..

crysmile
24. mar 2010

avila, no neviem co to ako je, IB ako itti bitti? wrap byvaju vacsinou vrchne pul nohavicky..

crysmile
24. mar 2010

avilka, da sa kupit aj tu na slovensku ta prir. kozmetika, ale napr. vela je aj na branakdetem.cz.. donedavna dokonca aj vo zv sa dala kupit, ale uz ma len saloos ta babenka.. no a potom su aj eonky, zeny co su podobne ako avon lady a ponukaju tuto znacku.. myslim ze este v bystrici daco ponukaju, ale ja sa tam nemam ako dopravit.. skus si najt nieco na googli..

maryol
24. mar 2010

Crysmile, aj ja som rodila vo Zvolene 😀 - s tou mastičkou na zadoček je to pravda. Ale vo vzorkách, čo sme dostali boli minimálne 3 druhy možných alternatív, takže nebol problém s hygienou. Látkové plienky si však v pôrodnici predstaviť neviem 🙂 🙂 🙂 .
Keďže si zo Zvolena, možno by stálo za úvahu objednať si metráž z www.sijemdetem.cz, (šila som už všetko možné aj nemožné, ale môj maloodber by sa mne samotnej veľmi nevyplatil).

avila
24. mar 2010

Diky moc Crysmile, no mam jasno 😉 Ano to su PUL vrchne nohavky Itti Bitti.

Baby, anavy sa daju aj v SR zohnat? Ci som zle hladala?

bambuska1
24. mar 2010

Ahojte baby, mam pre vas ponuku. Idem objednavat tovar z Disany z tejto nemeckej stranky. Oblecenie +plienky
http://www.disana.de/engl/produkte/index.html

Tak ak chcete, mozte sa pridat, bude lacnejsie postovne.

emjee
24. mar 2010

avila na anavy sa tu prave robi hromadna objednavka, preposlem ti do ip

bambuska1
24. mar 2010

hlavne ak chcete oblecenie ciapky,sale,capacky,zevraj objednavka a vyroba dlho trvaju,ak sa to objedna dokonca marca, poslu to v jul -oktober. ostatne objednavky na zimne veci poslu az v novembri.ja si idem objednavat hlavne set -ciapka sal, veeeelmo peknu kolekciu maju

crysmile
24. mar 2010

maryol, bohuzial ja uz nechcem nic nakupovat co sa tyka plienok, uz sme velke.. takze donosime to, co mame..
avilka, no vidis, tak super kupa.. tak lacno nekupis poriadne ani BL vrchne.. cumim.
emjee a ake latkove vlozky si ides objednat? aj nejake na ms, ci len ku kalichu?

avila
25. mar 2010

No, som na seba hrda🙂 Aj Vy ste boli take natesene, ked sa Vam zbierali prve kusky? 😀 Emjee, diky za link 🙂

crysmile
25. mar 2010

avila, ja som este aj teraz natesena z kazdej plienocky.. to ta isto neopusti..

lenka138
25. mar 2010

dlhšie som tu nebola, nejako nestíham. Ale prišla som sa posťažovať. Konečne som sa po dlhšej dobe odhodlala dať na noc malému látku, lebo už som nervózna z tých hnusiek, a on mi od 8 do pol1 precikal bum hugger s konopnovou vkladačkou navyše a ešte aj s BL bambusovou vkladačkou. Mal mokré už aj pyžamko ☹ , tak som z toho smutná, ale budem skúšať asi ďalej, lebo niekedy ciká v noci viac, niekedy menej

prišli mi pop in, na prvý pohľad som s nimi veľmi spokojná a veľmi sa mi páčia, už sa sušia na sušiaku

crysmile ja som bola vo Zvolene celkom spokojná, i ked ten krémik 😖 na prdky, tak to je naozaj zlé

ja sa tiež musím priznať, že používam Babylove utierky na riťku, ale väčšinou iba ked sme mimo domu, doma ho dávam pod vodu.

crysmile
25. mar 2010

lenka, tak to mas riadne cikajuceho chlapceka.. vela pije?
asi treba skusat, ale rozumiem, ze niekedy clovek jednoducho rezignuje..
lenka, ja som nebola nejako narocna na porodnicu, ale niektore veci mi tam jednoducho nesadli.. pristup sestriciek a tak.. ale myslim z novorodeneckeho a nemala som silu sa branit..
veru, a kremik na ritku uplne uzas, ze? bohviekolko tam stal... a kolke mamicky ho pouzivali..
dnes sme z rana minuli uz styri utierocky na ritku.. mala riadnu naloz 😅

mneme
25. mar 2010

lenka a baby idea bambusove prefoldy si skusala? ja neviem posudit, mojej dcerke na noc staci dovypchany hamburger, ale tie prefoldy na mna posobia neprecikatelnym dojmom. inak, hamburger s konopnou vkladackou je u nas rano zvonka dost mokry, zatial co bi extra bamboo s bamboo hour je uplna sucha. mne sa skratka hamburger nezda ako velmi vykonna plienocka, i ked je pravda, ze ty si ho poriadne vypchala a vacsine deti by to asi stacilo 😒

dahlia23
25. mar 2010

Leni, tento istý problém riešila julia30, jej malá tiež preciká, čo sa dá. ale snáď sme prišli veci na koreň. a riešenie bolo aj v bambusovom prefolde BI. to Kvetuš neprecikala. 🙂 tak jej prípadne pošli IP, viem, že objednávala teraz nejaké plienky na noc 😉

dugyna
25. mar 2010

kocky ja viem ze mimo temy ale minule sme sa tu bavili o tych igelitovych taskach tesco terno kaufland atd. vcrea sme sa o tom bavili s mojim manzelikom..ze co je asi tak pravdy na tom ze na kaufland taske je napisane ze 100% rozlozitelna, na terno teske ze sa do 3 rokov rozlozi na vodu a CO2, a na terno taskach je to aj na tych pevnych igelotkach pisane ze su z nejakej roulozitejnej folie ci co- myslim teda tie co sa za ne plati..a teraz je uz aj na tesco taskach pisane ze nove setrne k prirode ze v priebehu par rokov sa uplne rozlozia...
co si o tom myslite?
neviete poradit nejake ekologicke smetne vrecuska?

crysmile
25. mar 2010

dugy no neviem, ale ked to tam pisu, tak hadam aj budu rozlozitelne, ale asi v idealnych podmienkach.. ale tak hlavne ze tu nebudu kvasit 200 rokov..

sulky
25. mar 2010

ahojte latkujuce maniacky 🙂
Sa to tu pekne pomenilo co som tu bola naposledy. Tusim nikto zo starej party 🙂
Vidim ze sa namotava viac a viac mamiciek, to je super 🙂

sulky
25. mar 2010

Normalne nestiham citat, same novoty.
NIekolko stran dozadu sa spomina nejaka AVANA, to je co zac?
bambuska,mne sa velmi paci to zimne oblecenie. Ciapka, sal, capacky. Len nikde tam nemozem najst cennik. No mozno som len slepa 🙂)

lenka138
25. mar 2010

ale ked ja som už nechcela nič objednávať, už sa mi zdá, že toho máme dosť , no ale ak to inak nepôjde, tak asi skúsim objednať. Ďakujem pozriem sa na tie BI

crysmile Jurko mi veľmi veľa pije, on už o 9ráno má v sebe okolo 250ml vody + mlieko, no a vodičku popíja celý deň. Hocikedy ked zbadá flasku, tak je schopný ju vydrúľať 😅

viem, že aj julia mala podobný problém, asi jej napíšem IP, ked sa jej to podarilo vyriešiť

ďakujem

dugyna
25. mar 2010

sulky je to anavy to je jedna kocka z ciech co sije plenuchy nejake ma na branakdetem a sijemedetem

crysmile lebo ak to tak je co pisu ze pravda tak potom to mozem brat ako ekologicke a mozme do nich davat smeti alebo co myslis mame vymysliet iny sposob uskladnovania smeti?

a este otazocka kocka, ktore mate letne deticky po kolkatich dnoch ste boli prvy krat s vasimi drobcami vonku? po akej dobe moze mimi cestovat autom..asi tak hodinku pol .
a dalsia otazocka ako riesite plienocky ked tse na dovolenke niekde s mimi vtedy pouzivate aj hnusky alebo tam periete v rukch
alebo ako to riesite?

mneme
25. mar 2010

dugy o plienkovani a dovolenkovani pisala labutka "par" stran dozadu.
ja mam junove dieta, bola som s nim na prvej prechadzke cca. na 8-10 den - hned ako som sa sprevadzkovala ja sama.

zfidorka
25. mar 2010

dugyna - k tym tesco taskam... mali sme v jednej takej doma veci pri prerabke bytu a asi po pol roku sa ta igelitka zacala sypat ako ked zhori papier na popol... takze asi nieco na tej rozlozitelnosti bude 🙂

julia30
25. mar 2010

tak sme sa dnes vycikali do nocnika ;)

izabelkak
25. mar 2010

dugy my sme trčali doma 14 dní, ale mám pocit že som to dosť pod tlakom okolia prehnala🙂)) isto by som šla v takom teplom počasí skor.....

na cestách baby perú tak že namočia do miofresh, to je dezinfekčný prostriedok, potom preperú a sušia, no treba počítať že ak žmýkaš rukami lepšie sa sušia rovné plienky, ako nohavičkové, ale zase keby bolo vyše 30 stupňov aj nohavičkové by sa asi rýchlo usušili?)

bambuska1
25. mar 2010

dugyna, recyklovatelne vrecka na smeti maju v DMku,papierove.

sisi08
25. mar 2010

maryol, z vrchných nohavičiek mám IMSE VIMSE SOFT, som s nimi spokojná, majú fajn strih,a zmestia sa do nich všetky typy látkových plinok čo mám Imse-Vimse, HaipaDaipa, TotsBots, BabyIdea. Nevýhodou je, že suché zipsy sa časom opotrebúvajú a nemusia najlepšie lepiť. Ale zatiaľ ako tak vydžali, kým som doobjednala ďalšiu veľkosť. Ak máš len štvorce, skús poskladať plienku tak, že v strede ti vznikne niekoľkovrstvový pás. Neviem ako ti to vysvetliť, najlepšie je vidieť, ale popis nájdeš niekde na internete. Ak dieťa s takto poskladanou plienkou zabalíš, potom do nohavičiek Imse Vimse, okraje okolo nožičiek dobre založ -zastrč do nohaviečiek, aby nič neprečnievalo, potom by nemalo pretiecť. Ja na noc používam zatiaľ pampers, ale plánujem, že začnem s látkovými. Z tých, čo mám jednoznačne najlepšia na noc sa mi javí BabyIdea, aj keď je pomerne drahá(teraz ju dávam , keď ideme von), no a ImseVimse-tá je tiež taká hrubšia, má aj všitú vnútornú vložku. Tak toľko z mojich skúseností 😉

henushka
25. mar 2010

dugy, mala sa narodila zaciatkom septembra, to bolo este fajn teplucko. a von sme sli po prvykrat asi po tyzdni od narodenia, sestricka nas "vyhnala" do pekneho pocasia 🙂