Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ludka77
20. máj 2009

aha, tak už mi to s tou vkladačkou došlo. dik

eniuch
20. máj 2009

Ahojte,
viete mi niekto z vlastnej skusenosti povedat priblizne kolkokrat denne odhadujete ze je potrebne prebalovat 3 tyzdnove babatko pri pouzivani latkoviek? Viem ze kazde dieta je ine...naozaj staci orientacne.
Jedina vec ktora ma totizto od kupy latkoviek odradza je vraj otrocina ohladom frekvencie prebalovania... Poradte prosim.
A naozaj latkovky nepretekaju tak ako jednorazovky? 😉
Diiiik

ludka77
20. máj 2009

Dik standu tak tie radšej nevezmem

zatiaľ som zobrala z BL 3 classic 3v1, 1x organic 3v1, 3x Hamiko S (keďže bola v akcii - tak som na začiatok zobrala aj takú) vrchné nohavičky XS, 2xS, a vkladačky bamboo 40x40 tie 3 kusy.

uvidím keď sa malinká narodí ako ich bude všetky znášať a potom podľa toho dokúpim ale chcela by som aj nejaké farebné.

Ale to asi skôr vrchné nohavičky - poradte nejaké penké, kvalitné a za dobrú cenu.

standu
20. máj 2009

no mne sa velurka paci viac ako organic 3v1, tu som hned predala 🙂 vrchné gatky su fajn imse vimse organic, alebo Little lamb- tie su najmaksie, ale biele, ja mam aj tots bots-bez vyhrad

brinzulka
20. máj 2009

ja mam z kazdeho BL jeden kus a z druhej ruky nepouzivane flanelky...na rychloschnutie a prechodne obdobie...Babulky chvalia bamboo a organic-ak nie opravte ma...
nohavky...XS, a od little lamb 1tky...+4plienocky mame all in one...a kikko bambus plienky..tots bots-plienku na noc...a uvidime ako budeme latkovat-tiez bude julovciatko

standu
20. máj 2009

eniuch....orientacne????8x??? nelatkovala som pri malom bababtku, ale myslim, ze by nemali az tak pretekat, pokial to nie je extrem...sisinej malej tusim sa poadrilo prekakat aj oblecko 😀 😀 😀 pokial t idobre tesnia vrchne nohavicky, tak je minimalna sanca...jedine popri gumickach

otrocina.....ja to tak nevnimam....ale je to omnoho zdravsie pre dietatko 😉 mozno zmenim nazor na prtacu okolo toho pri druhom dietatku, ale v noci som tak ci tak zo trikrat prebalovala, ked bola malicka.

standu
20. máj 2009

brinzulka, mozno sa necha ponosit do augusta 😉

brinzulka
20. máj 2009

eniuch-my sme balili do pampersiek a 1-3hodiny...dla stavu..a prekakal sa..ak sedel v pololezmo..par krat aj okolo noziciek..
mne pride luto..vyhadzovat tolko plienok...stale kupovat...ten smrad..dufam, ze aj o dva mesiace budem takto hovorit..tesim sa na to

sissik
20. máj 2009

eniuch ja som na zaciatku pouzivala pampersky a prebalovala som kazde 2-3 hodky. ked kakala, tak okamzite.
takze som prebalovala 10-12x denne, vratane noci,
aj teraz prebalujem kazde 3 hodky cez den, je jedno, ci dam pampersku alebo latkovku (este mam malo latkoviek a PUL na plne latkovanie). v noci neprebalujem, edine, ze by som si vsimla, ze kakla.

viackrat presrala aj pampersku, plienku co mala vlozenu v zavinovacke aj zavinovacku. tak som prala aj pri pamperskach. poviem pravdu - neviem ci pri druhom budem latkovat od zaciatku, kedze viem, ze aj druhy porod bude moj doki robit sekciu.

tamka84
20. máj 2009

ja si tiež myslím že nemusím dávať poštolku, ved niektoré látkovky sú dosť široké... Dnes mi prilšli BL bamboo aj velurka...tie bamboo sú supeeeer 😵 😵 😵 ešte jeden balík mi príde v piatok tak sa teším.

Babulky ešte jedna otázočka...ked mi prídu nové vlnené nohavičky čo s nimi treba spraviť? objednala som impregnovací vosk Ulrich. Nemala som radšej tú lanolínovú kúru objednať???

brinzulka
20. máj 2009

tak to teda nieeeeeeeeeeee

standu
20. máj 2009

ja som vzala kuru...ale je to jedno hadam...mala by si ich oprat, ususit a tak namocit do kury. myslim, ze istejsie buide 2x. (ja som neoprala 🙂 ) a lanolinovala raz, ale premokali, tak isli este raz.

tamka84
20. máj 2009

ludka, ja by som od BL tie klasic nebrala. Ja som tiež objednala z každej po dve na začiatok a vyskúšanie ale keby som objednávala znova tak určite už len bamboo, velurku poprípade organic. aj ked je troška lacnejšia ale to sa nedá porovnať na dotyk aj na mäkkosť. Zatial ešte z praxe neviem, lebo ešte sme nezačali látkovať.
To je môj názor ale myslím že budú baby súhlasiť.

zoeno.1
20. máj 2009

ahojte,svagrinka caka mimi a chcela by latkovat no a chcela by si objednat z nejakej slo. alebo ceskej web stranky,ale nevieme ci tovar dodaju aj do zahranicia (ona je v irsku),nemate s tym niektora skusenost?neviete niekdo konkretnu stranku?diky moc
🙂

matja
20. máj 2009

ja mením plienky približne tak často ako aj pri pamperskách. Neprecikal sa zatiaľ pri žiadnej, ale už sa stalo, že kaku hodil takú, že to plienka nezachytila 🙂 Ale to iba na začiatku, kým som nevedela, že už naložil 😀 V poslednej dobe sa nám to darí zachytiť mimo plienky.

standu
20. máj 2009

zoeno, treba sa opytat na tych strankach.. baby co ziju v zahranici, tak im to bud rodina preposielala, alebo aj nosila, ked tam isli.

sissik
20. máj 2009

matja skusas bezplienkovu?

bemba
20. máj 2009

Ahoj zoeno tak uz je tu aj svagrinka. Baby dik za odpoved, ale uz som pisala na viacero sk aj cz stranok a nikto neodpisuje. mam cas do konca septembra, ale tiez sa neviem rozhodnut tak by som so chcela poradit.

zoeno.1
20. máj 2009

standu,uz sa pytala na dvoch stankach no nik jej neodpisal,teraz este skusila tretiu,tak uvidime...

standu
20. máj 2009

bemba ved nech tio tu rodina objedna a preposle. v UK mate super ceny na milion inych znaciek 🙂

zoeno.1
20. máj 2009

hihi ahooooj 🙂

standu
20. máj 2009

vy ste dobre... 🙂 😉

bemba
20. máj 2009

Standu ja viem, ze v UK maju mozno aj vacsiu ponuku..len sa mi tazko v tom orientuje...a ake znacky konkretne mi vies poradit?

standu
20. máj 2009

little lamb bamboo su porovnatelne hadam (a maksie) s Babylucy bamboo, co sa tyka bambusovych nohavickovych......neviem, ake chces, nie kazda znacka robi komplet portfolio

matja
20. máj 2009

sissik, na bezplienkovu si netrufam 😔 Uprimne obdivujem vsetky maminy, co sa na to daju. Ale vdaka latkovkam sa snazim zachytit aspon stolicu, lebo mi je luto, ked sa nevyperie skvrna na prvy raz 😀

bemba
20. máj 2009

Standu ide mi o tom, ze kedze som vonku chcem to mat co najjednoduhsie. Myslim s objednanim - objednat take, ku ktorym uz netreba nic dokupovat (vlozky alebo ine doplnky). Som naklonena tej disane a k tomu dokupit par kusov 2v1 alebo 3v1 (na cestovanie alebo aj spinkanie). Ani hajpa-dajpa nevyzera zle....

standu
20. máj 2009

bemba, je tam toho milion, to mas jedno odkial musis vyberat, ci zo sk stranok, ci z UK 😉

sisa.b
20. máj 2009

tamka a kolko mas vloziek vo velurke? 😝 😀

standu
20. máj 2009

bemba z 3v1 mam ja najradsej mommystouch a bumgenius 🙂

bemba
20. máj 2009

to mummys touch som kukala ... svagrina mi poslala odkaz na jednu UK stranku...len sa mi tazsie prekalda...nechcem sa pomylit tak hladam na SK strankach popis 😒