Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sissik
6. jún 2009

dudri no uz som objednala. vsak nalanolijum 3x a uvidime
alebo ich budem davat doma cez den - na leto sa mi zdaju lepsie ako PUL

kisska
6. jún 2009

Ahojte babulky, idem sa poradit, kupila som prvych 10 skusobnych Babylucy na plienka.sk. Drobec ma 15 mesiacov a cca 10,5kg, tak som kupila clasik L a M-L, s fix nohavickami L. Problem je v tom, ze maly od rana preteka, uz som ho 3x prezliekala, je mrzuty, nespokojny... Davam si pozor, aby vrchne nohavicky mal cez plienku, ale nepomaha, za hodinu je mokry 😒 Viete mi poradit nejaku fintu, alebo kde robim chybu? Nerada by som ich hodila dokosa a urobila radost drahemu, ktory tvrdi, ze su to zbytocne vyhodene peniaze 😒.

Ozaj, chcem sa aj spytat, cim zmakcujete plienky? My mame velmi tvrdu vodu, takze zmekcovat ich casom urcite bude treba, ale bojim sa naliat ocot do 7-rocnej pracky, aby sa nerozpadla (co ked ju drzi pokope len vodny kamen? 😅 ), alebo kolko ho treba na davku plienok? aj riedit?

lilly
6. jún 2009

kisska, no to si nekupila prave najvhodnejsie plienky pre uz takeho velkeho drobca.. 😖 BL clasic nasaju najmenej, su lepsie pre male mimco, co nevycika naraz vela.. a okrem toho su clasic hned mokre a studene, preto je asi maly nespokojny.. ked uz chces len BL, tak radsej organic a bamboo, tie su lepsie, viac nasaju, nie su take studene..
riesenie:
bud clasic predaj a kup ine, alebo casto prebaluj, alebo daj do clasic plienky zlozeny bambusovy stvorec, zvysi savost, alebo este daj flisovu saparacku, staci nastrihana z flisovej deky, alebo metraze, ta zabezpeci pocit sucha 😉

lilly
6. jún 2009

na zmakcenie pri velmi tvrdej vode ani ocot nepomoze.. jedine tak susicka, no na flanelove plienky ani ta... po par vypraniach budu tvrde ako dosky, ze ich opries o stenu.. 😖
skoda, ze si sem neprisla skor, poradili by sme ti pred kupou...

kisska
6. jún 2009

hmmm skoda, asi som bola lakoma na ackiove ceny... 🙄
skusim to aspon tymi stvorcami a separackami... tie som nastastie dostala ku kazdej plienke a stvroce som "instinktivne" ? 😉 objednala... dakujem
tak cim zmekcovat? avivaz znizuje savost.... urcite mate nejake grify

lilly
6. jún 2009

kisska, no vraj ta avivaz savost ani neznizuje, viacere baby to tu maju odskusane.. ved skus aj ten ocot, ci nepomoze.. pri nasej tvrdej vode nepomoze nic.. no ja mam susicku, takze ona mi plienky zmakci uzasne 😵

standu
6. jún 2009

periem v tekutej lovele a plienky su makksie ako s praskom a znizenie savosti nepozorujem

standu
6. jún 2009

a neviem kto pisal, ze vazil plienky a fakt avivaz savost neznizuje 🙂

vladkaz1
6. jún 2009

ja periem aj s avivazou a hambac saje celu noc takze tak tiez nepozorujem mensiu savost nez bez avivaze .. ale sranda je ze jeden hambac mi smrdi a druhy nie.. 😀

matja
6. jún 2009

nsoci, bumgenius nepatri medzi najstihlejsie (ako napr. itti bitti alebo SWB kapsovka), ale je to urcite stihlejsie, ako ked das BL organic a na to este aj pulky.

katka29
6. jún 2009

Ahojte, juj nestiham sem pisat...mala je ako cert...

kisska: mne zo zaciatku tiez hned mala precikala plienky az na bodynko, ale ako som ich viac krat oprala, uz saju super, vsetko co mam uz viackrat oprane, lepsie saje...aj BL stvorce bambusove aj vkladky do IB

standu: uz si sa rozhodla, aky golfac kupis? 😉

sisab: spominala si ze mas doma kangasku, je stihla, napr. v porovnani s BG alebo IB

kisska
6. jún 2009

katka velmi si ma potesila, najprv som ich oprala len raz, ale asi ich operiem viackrat naprazdno a az potom ich znovu navlecem na maleho...

vladka co je hambac? 😅

vladkaz1
6. jún 2009

katka hambac je toto mrkni na odkaz bum hurgger od elas hause napr ...https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?... 😉

standu
6. jún 2009

fakt ze vsetky plienky saju viac po viacnasobnom pouziti......

katka......nieeeeeeeeeeeeeee 😢 😢 😢 ale uz sa vyber zuzil na stabilnych dvoch kandidatov plus jeden vzdy variuje 😠

vladkaz1
6. jún 2009

a ake mas vybrate? som zvedava .. ja cakam len na tie BL a uz chcem objednat .. jaj nemozem sa ani hnut .. bez objednavky

emmka3
6. jún 2009

caute baby, dlho som tu nebola, lebo doma to mame troska perne, ale uz si zvykam 😉 Po zazracnoom vyzdraveni nasej prdky, som prisla na to, ze malemu nerobi dobre polyester v plienkach (cize ani flis nemozme), takze pomaly sa zbavujem zmesovych plienociek a vytesujem sa z "cistych bavlniek" ... teraz mame najnovsi kusok BG Organic, a niektore ste spominali, ze dlho schnu, ale mne sa nezda, pri terajsom pocasi mi vo vnutri na susiaku schli cca 12 hod porovnatelne s inymi plienkami, takze spokojnost, aj ked som si ju mohla zasanovat, lebo v pondelok ideme na kontrolu ku koznej (a slubila som jej ukazat nejake "moderne" kusky 😉 )

standu a ktore kocare vosli do finale? 🙂

standu
6. jún 2009

jaaaj............peg perego si, gesslein buggy s1 a nejake graco sa ni pacia....len sa im neviem dopatrat kvality 😎

emmka moje prave nie velmi dobre robia biobavlny...moze ich mat fakt len raz denne na kratko....rada by som ssa ich zbavila, ale nikto nic ☹

vladkaz1
6. jún 2009

standu ani ja nemozem predat to co chcem .. ☹ nuz dnes sa ma kamar. MM pital na plienky a dost ho to zaujimalo .. no teda som bola prekvapena vam poviem 😅

vladkaz1
6. jún 2009

pytal 😔

labutka
6. jún 2009

baby, chcela som sa poradit. dnes som sa stretla s Nsoci a ochytala jej bambusku, mala ju kraaaaaaasne jemnu, oproti mojej doske. s toho mi vychadza, ze mame asi dost tvrdu vodu. periem v slize, davam na 2 litre slizu skoro 150 g sody (to je 750 g sody na 10 l slizu) a este ked nahadzem plienky do pracky, dosypem cca 1 lyzicu sody. a davam plnu odmerku octu. co ine mi vie este trochu zmakcit plienky? okrem suchania? ked ich poriadne posucham, su meksie, ale tym sa urcite nicia.....

a este som sa chcela opytat na vlniaky. rozmyslam ze objednam vlnu a poprosim babku ci neustrikuje pre prve vnucatko, ale neni mi uplne jasne, co sa na ne oblieka. nerobi to moc velku ritku? budu adamovi dobre jeho standardne dupacky, ked bude mat plienku a vlniaky? neviem si to dost dobre predstavit...

labutka
6. jún 2009

a este - niektora z vas sem dala asi pred tyzdnom link na "novosklad z VV plienky" - je super, pouzivam ho, ked potrebujem adama zabalit len tak na chvilu, je to rychlejsie ako novosklad z bambusky, ktoru musim zazicherkovavat. takze diky. 🙂

sissik
6. jún 2009

ahojte
nejak nestiham, vymysela som si roboty a roboty

to fakt avivaz neznizuje savost? my mame velmi tvrdu vodu a davam trochu octu. nechcem,a by mi smrdeli po octe, ale zas nie su take makkulinke ako na zaciatku. ked pracka dosluzi (co dufam, ze este nie, ale uz ma 10 rokov a veru sa cudujeme, ze este ide), tak kupim pracku so susickou. nie je to bohvieco, ale ozaj nemam kam dat susicku a byt nenafuknem 😒

my zatial nemame problemy zo ziadneho materialu, len tie gumicky z PULiek ju tlacia na suncickach-stehienkach.
dufam, ze vlniaky budu lepsie.

a novosklad zo stvorca sa mi zda velmi siroky medzi nozkami, tak som to poskladala na uzsie. v uzsich plienkach sa vie hybat viac.

no a rano precikala wonderosku s konopnou dlhou plienkou. tusim si setrila celu noc 😀 ale precikala prvykrat a ja som sa poucila, ze ked prebalujem pri rannom kojeni, tak musim vypchat viac

brinzulka
6. jún 2009

ten sklad sa paci aj mne...na ceste su vv pleny..a posnazim sa dla toho zuzitkovat aj komunisticke..trosku ich popresivat...a snapovat 😉

sissik
6. jún 2009

brindzulka take nemam, tak neporadim

vladkaz1
6. jún 2009

ja pouzivam aj klasice biele stvorce , ale nasa herecka ich ma v zadu suche a v predu len ocikane takze budem musiet vypchavat len v predu a v zadu staci troska .. dnes sme boli aj vonku len stvorec pul a parada vsetci ma chvalili 😀 ze som sikovna .. ale neviem preco ved je to jednoduche
Sisik som sa rozhodla, ze ked budem mat masinu ,tak ju presijem pred gumkami po celej dlzke a nebude pretekat a nic vyliezat 🙂 inak mame ju akurat na noc a mala si spokojne daduska ... ale uz sa tesim ... na sitie ... rozmyslala som ze behnem do aska maju tam uteraky 1 pus 4 zdarma ze by som nieco posila aj domov by sa hodilo nieco nove a asi si pojdem kupit aj ten koberec nie sebe, ale Lucke ...len musim nalanarit niekoho kto ma odvezie 😀

sissik
6. jún 2009

vladka ja masinu mam, dokonca aj obnitkovaciu a nestiham
a teraz som ich spratala, pockam, kym povymienaju veci na kotli.
plienky budem sit az ked ich bude malo, alebo budu zuzke male. akoze som dnes zapinala BL bamboo na tu navacsiu velkost, aby ju netlacila gumka na stehienkach. su sice trosicku volnejsie, ale nie velmi. velkost M ju dost obmedzovala. ak bude rast aj dalej tak, ako doteraz, tak budem prinutena sit. vsak teraz mi vyrasta z veci 68, ponosi ich uz asi len 1-2 tyzdne a budu uplne kratke

nezhanali ste s maminou ten bambus?

standu
6. jún 2009

brinzulka...pisali baby ze ta HH veru nie je taka stihla...no a flexiwrapy mam zlte gulkovane a som spokojna. su o dost sirsie nez IV, tenucke.

brinzulka
6. jún 2009

standu...cize s HH budem balit na sirokaaaaansko asi 😉 ...a tie flexiwrapy..-tak to sa tesim..nejak sa mi zacinaju pacit veci od tots bots..mam plienocku1,2, stvorcovu...vak na plienky...len ake budu real v pouzivani?
Dakujem babusky..za skusenosti..

dudri
6. jún 2009

mame 2 vrecka na plienky. a este kupim vrecko na plienky vonku...
mame flexiwrapy-fialove hviezdicky...je moc siroke ale tenke... potom IV soft biele
nekamaratim BL fix