Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
25. aug 2009

mojim farebnym plienkam nic nerobi 😵

snikol
25. aug 2009

tak ok potom vyskusame.a este raz vdaka. 😉

weronique1
25. aug 2009

snikol: ja mam iba kikko a nie som spokojna - strasne sa zazili a z krasnej plienky mam uz iba odblznik 😒 dost ma sklamali, lebo pokial viem, povolene zrazenie je niekde medzi 5 az 10% a kikko? idem to naschval odmerat....70x44 co je podla mna brutal odveci a keby som si ja jelito odlozila blok, tak idem reklamovat.

weronique1
25. aug 2009

yo, poppo mam iba vv a s nimi som maximalne spokojna, vobec sa mi nezrazili a ani po x opraniach nie su hrube

dahlia23
25. aug 2009

inak, kdesi v ekomaminkách som sa dočítala, že niečo ako miofresh majú v DMke ako soľ na škvrny a vraj super.
ja mám teda dobrú skúsenosť s perkarbonátom sodným, ale ten sa rozpúšťa na sódu a kyslík až pri 60 C. to bolo fajn do práčky. na namáčanie a ručné prepratie si asi zaobstarám to z DMky, ale najprv zistím, či neobsahuje enzýmy (miofresh obsahuje, to ma odrádza ☹)

dudri
25. aug 2009

dahlia, minule sme rozoberali niekolko krat . mio fresh je dezinfekcny prostriedok, sol na skvrny-odstrani spiny-
to je velky rozdiel.
Mam obe.

dahlia23
25. aug 2009

dudri: hej, ja viem,ale vraj to zloženie je detto. to teda ja neviem, lebo to nemám vyskúšané, len som sa to dočítala. 🙂
mne sa ten miofresh podľa vašich rečí páči, ale nepáči sa mi to, že nie je eko. ☹
my máme doma komplet všetko eko, lebo ja som atopička a bez rukavíc som nemohla vôbec nič. ☹

dudri
25. aug 2009

tak nemusis pridavat mio fresh, staci prat 60stupnov, 😉
mam plienku MMT-len prat 40stupnov, tak pridam mio fresh. 🙂
ale sol na skvrny niekto babatko vyhadzuje zadocek ☹

dudri
25. aug 2009

mio fresh
neobsahuje enzymy, bez pridavku chloridu a bielacich prostriedkov.
antibakterialny, dezinfekcny prostriedok na plieny.

snikol
26. aug 2009

weronique vdaka 🙂.mne sa to mio paci zato ze dezinfikuje a maminky ho brali so sebou aj na dovolenky. 😉.

dudri
26. aug 2009

weronique
VLNENÉ NOHAVIČKY
Pre vlnené vrchné nohavičky platí, že čím menej sa perú, tým lepšie. Keď sú po použití vlhké stačí ich nechať preschnúť a môžete ich použiť znova.

• Pokiaľ nie sú znečistené, stačí ich oprať asi raz za dva týždnena mesiac ručne v prostriedku určenom na vlnu. Pri každom druhom praní, alebo keď začnú prepúšťať vlhkosť, ich treba naimpregnovať lanolínom
(môžete použiť komerčnú lanolínovú kúru, alebo si kúru pripravíte sami doma – návod

DOMÁCA LANOVÍNOVÁ KÚRA (na impregnáciu vlnených vrchných nohavičiek):
V lekárni si zakúpite lanolín (cera lanae – žltá mazľavá masť). Nie v každej budú ochotní Vám ho predať, ale nejaká sa určite nájde, cena je okolo 2 Eur za 50g. V nádobe si v 1 l vrelej vody rozpustíte asi polovicu lyžičky lanolínu a pridáte kvapku šampónu, najlepšie detského. Šampón pomôže rozpustiť lanolín vo vode. Zamiešate, pridáte studenú vodu tak, aby bola teplota max. 30oC.

Do pripravenej kúry ponorte nohavičky – odporúčame najskôr vnútornou stranou, aby sa na ňu nachytalo čo najviac lanolínu.

• Vlnené nohavičky nikdy nedávajte sušiť na priame slnko, radiátor, alebo do sušičky.

dahlia23
26. aug 2009

dudri, ďakujem, takže viem, že sa do toho môžem pustiť. 🙂
lebo my často cestujeme. pri malej som to riešila tak, že sme vtedy používali jednorázovky, ale to bolo odpaduuuu. ☹
tak teraz už budem vedieť, že sa nemusím bať do toho strčiť ruky.
ešte raz vďaka! 🙂

labutka
26. aug 2009

fiha, vy davate vlniaky na noc, ja som sa na tento krok este neodvazila. ale ste ma vyhecovali, takze dnes budu mat premieru.

dahlia23
26. aug 2009

labutka, ja som tomu tiež nejak neverila, ale je to to najlepšie riešenie. škoda, že som ich fakt nemala skôr. 😔

vladkaz1
26. aug 2009

cafte baby ja len na skok od temy ze uz je v predaji dnes rebecca .. tak sme tam mam ho uz doma sa smejeme s MM lom jak deti fotky pekne aj clanok 😀

standu
26. aug 2009

ahoj vladka, dobre, ze si dala vediet, posielam mm kupit 😵

vladkaz1
26. aug 2009

oki standu prave popijame sampus s MM lom hihi 😀 ako sa vam latkuje? dnes nas doki pochvalila ze je sikovna bez plienok ..

majkas
26. aug 2009

ahojte,

ja som aj zabudla ze bude v rebecce propagation, pojem zajtra kupit 😉

andrea ja mam Ultrafit od popoliny ale mam ten novy material tencel a som spokojna co sa tyka savosti. akurat ze som ich kupila vela tak teraz cast predavam kuk na https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
chcem dokupit nejake AIO aby sme mali k lekarke a tak ale mm povedal ze az ked toto predam 😠 🙂

a s tymi vlniakmi ma riadne drazdite, ale radsej pockam lebo tie prazenicky z toho prat ee 😉

majkas
26. aug 2009

hej a ten mio fresh to mozem dat ajked periem na 60? ci to potom nema zmysel ze ta vysoka teplota to dezinfikuje?

vladkaz1
26. aug 2009

no ano bude ale napisali tam hypoalergenne latkove plienky 😝 som jej pisala mali ze hypoalergenne nech nepise nech tam da moderne latkove plienky a ajstak to tam nechali no co uz ..ale mohla tam napisat viacej o plienkach nielen ze nas to vyslo lacnejsie 😀 hmm keby som latkovala cele obdobie tak ano .. ale 2 M 😅 ani nie 1M 😀 nevadi .. su spomentute mozno to niekoho zaujme .. a pohlada infosky o plienkach 😎

sissik
26. aug 2009

ma tam byt clanok o plienkach? tak to si kupim, som zvedava, co pisu
majkas ak peries na 60, miofresh podla mna netreba
vladka kazdy den an teba myslim ohladom toho lanolinu a ked som vonku, tak vzdy zabudnem zavolat. u mna je teraz zabudlivost normalne diagnoza

vladkaz1
26. aug 2009

nieje tam clanok o plienkach len je tam clanok o nas 😀 a spomenula som tam aj plienky len to tam nieje nejako vysvetlene .. hmm tak ako by som ja chcela a ako som ja prezentovala ☹ nevadi
Silvika aj ja na teba myslim veru aj vcera som myslela ... no nevadi ved ked budes mat cas daj vediet mala ma zapal stredneho ucha a ja som v noci 3X grcala ☹

vladkaz1
26. aug 2009

„Snažila som sa napríklad ušetriť aj na plienkach, všetci dobre vieme, že sú extrémne drahé. Zvolila som preto lacnejšiu a ekologickejšiu alternatívu – šikovné a hypoalergénne látkové plienky. Ušetrili sme tak dosť peňazí,“ dodáva.
toto tam napisala ale ja som neni s tym stotoznena .. hmm .. lebo v celku som to prezentovala inak ale nic strasne sa nedeje...skor tam mohla napisat pojem ako na vyliecili cikulu .. no .. ale zas clanok nebol o tom ale o financiach 🙂

standu
26. aug 2009

este som nestihla ten clanok citat, idem sa okupat a sadnem k tomu...jaj ale kocky ste 😎
no ale ak tam napisali len toto a takto....no dik moc 😅

vladkaz1
26. aug 2009

no ano 😀 diki moc ze, nevadi .. ved je to o inom plienky som spomenula som im tam basnila a som rada ze tam aspon nieco dali aj ked je to reklama a neplatena ..istym smerom to niekoho moze posunut ...aspon nieco

vladkaz1
26. aug 2009

standu dakujem ani taka silna som tam neni 😀

sissik
26. aug 2009

vladka tak sa vyliecte a potom dobehnem, nech vas neotravujem, oki?

vladkaz1
26. aug 2009

Sisik v poho neotravujes ma mne to v podstate nezavadza mam to v ladnicke a ked budes potrebovat dobehnes neni problem 🙂 😉
inak jake plienky teraz letia? my druhe stale v nedohladne .. ale tesim sa na nakup aio a roznych plienok .. skor ked uz som mudrejsia nakupi AIO SIO a tak 🙂

weronique1
26. aug 2009

dudri: diky, moc pomohlo, zajtra obehnem lekárne 🙂

emmka3
27. aug 2009

Caute baby, tak som to spiskala ... na FB som zalozila skupinu Moderne latkove plienky, takze, ktore sa chce pridat, ste vitane 🙂 Skupina je otvorena pre vsetkych, mozte tam davat svoje fotky, nazory, skusenosti ... mozno aj takto sa nam podari zvysit povedomie o plienockach 🙂 tesim sa na Vas ...