Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

baskaj
10. okt 2009

dík kočky, aj za IP...
z flísu to nebude, jeho vyradenie vôbec nepomohlo a kočka mi napísala, že ich alerg. na flís vyzerala trochu inak. žeby to bolo z príkrmov? neviem, ale môže byť, bo tak nejak to asi začalo... uvidím, ako sa to vyvinie...

sissik
10. okt 2009

dudri mne ostali flaky po oprati 2x, potom som pri dalsom pridala trochu viac soli na skvrny z dm alebo pueru. treba si odskusat davkovanie. pri dalsom prani mi uz tie skvrny vysli. uz periem na 60, vykaslala som sa na pranie pri 40

vladkaz1
11. okt 2009

Emka ja ti neporadim mne prevlhali stale veru pri malej asi som mala smolu na pulky jedine co to nerobili boli najlacnejsie baby lucy pulky tie najlepsie drzali ale zas zasedli casom .. a krutilo sa ten suchac .. no pri druhom budem brat natahovacie pulky .bez suchacu .. neporadila som prepac 😒

mima3
11. okt 2009

ahojte latkarky, chystam si uz vybavu do dalsich mesiacov.. poradte mi plienocky AIO alebo SIO, ktore su co najuzsie, robia co najmensiu ritku, ale zaroven kvalitne a spolahlive.. a zaroven ak viete poradit, na ktorych strankach su najlacnejsie vratane zahranicnych. dakujem

dudri
11. okt 2009

stale periem 60stupnov, vykaslem MMT prat 40st. len 60st.

sissik
11. okt 2009

mima najuzsie su itti bitti, lepsie si SIO. nedavno mali na branakdetem.cz akciu, neviem, ci je aj teraz.

dudri a mas sol na skvrny alebo puer? treba si odskusat mnozstva, lebo voda je rozne tvrda. aj u jedneho dodavatela moze byt rozne tvrda. my mame akvarko a tak to obcas meriama dobre to skace. niekedy mam s tym istym davkovanim plienky maksie, inokedy tvrdsie.

dudri
11. okt 2009

mam sol na skvrny z DM, ale nechcem pouzivat, lebo su chemicke, objednala som kalisek (az v septembri som dostala prvy mencez, 😢 😢 😢 )
a PUER(eko) a ostatne...
neskor Ti napisem ako,,,,
zlte skvrny su z moči ???

miruss
12. okt 2009

Mima najužšie sú itti bitti SIO podľa mňa.
Ale dobrá je aj Tots bots Easyfit a mne sa páči aj IV All in one. 🙂

miruss
12. okt 2009

Mima a ešte som zabudla na moju naj plienku Bum Genius. 🙂

sissik
12. okt 2009

dudri myslis tie zlte skvrny, co ti ostali po oprani? tie asi nebudu z mocu, skor z kaky.
ta sol z dm nerobi dobre? alebo len nechces chemiu? lebo v nej je najmenej chemie oproti vanishu, arielu a neviem akym cisticom. a vanish teda neodstrani ani skvrny z ovocia a kapusty, co som davno skusala. odvtedy som ho nekupila

miruss
12. okt 2009

Dudri aj si myslím, že žlté škvrny sú z kaka. Skús Puer soľ na škvrny.

dudri
12. okt 2009

Moja dcera vascinou kaka na nocniku. 🙂
nedoverujem vanisha ani nemam, najlepsi odstranovac je z amwayu(vlani som pozicala sefke) iba raz som pouzila-super.
viem pomoze odstranit sol na skvrny aj odstranovac z DM v zelenom kyblu-obe som vyskusala...

dudri
12. okt 2009

nie jedna stvorcova plienka, skoro vsetky plienky s flakmi

baskaj
12. okt 2009

kočky, koľko treba nechať vlniaky namočené v domácej lanolínovej kúre?

ilijanka
12. okt 2009

itti bitti sú asi najlacnejšie na nappyparadise.com.uk sú po 10,99 libry 😉

sissik
12. okt 2009

baskaj ja necham vzdy cez noc

dudri ja pouzivam sol z dm v papierovej skatulke, nie vo vedierku so zelenym vrchnakom.

tamka84
13. okt 2009

zdravím vás tu všetkých 🙂 ženičky otázočka znie či sušíte plienky na radiátoroch? My už po večeroch kúrime a rozmýšlala som že by som BL bamboo a organic čo sa mi strašne dlho sušia dosušila na teplom nie horúcom radiátore...može sa im niečo stať?
Viem že by sa tuším nemali...ale aký máte na to názor a skúsenosti?

jaandy
13. okt 2009

ja susim na radiatore...dam uterak a na to plienku-inak by nevyschli, susim tak len bambusove a home made a frote plienky, tie bambusove su teda jemnejsie ked uschnu navolno ale ani z radiatora nie su tvrde, frote je take iste, casom ajtak tvrdne 🙂 treba sem tam namocit v octe, alebo prehnat avivazou, navolno by mi na susiaku v byte schli aj 3 dni, preto som to riskla s radiatorom

mimoto susim na radiatore aj vlniaky aj merino ale to len na vlaznom radiatore a davam pod to aj 2 uteraky-takze skor ten neplejsi vzduch susi a nic hrozne sa tomu nestalo

katka.carska
13. okt 2009

Hanka vdaka za rady, pohladam teda po dome Disany, a ked pises, ze udrzia vsetko, navrch skusim upiest vlniaciky, take mini. Kolko am saci tyc zavazovaciek ?
Tamka, ja som minulu zimu skusala susit na radiatore a rozpadli sa mi gumicky. Uplne sa potrhali na kusky. Tie som sice vymenila za nove, ale je to praca na viac. Mali sme len BL Organic, ale myslim, ze na plienke nezalezi. Potom som davala plienocky nad radiator a to bolo bez problemov.

lilly
13. okt 2009

ilijanka z nappyparadise by som uz nikdy viac nic neobjednala.. 🙄 ja som odtial objednala jednu IB v polke juna, no tetka ju nemala, mala ju objednat, no nechodila, tak som to zmenila, nech mi miesto nej posle 3 inserty, no aj to jej trvalo, dosli az v polke septembra.. to si radsej priplatim 1-2 eura viac a mam to doma rychlo...
podobnu skusenost mala s nou aj sisa.b takze zrejme je to bezny postup 🙄

aaluska
13. okt 2009

Ahojte,

som chorá a poviem vám, látkovanie nie je sranda, keď ledva hýbem kostrou.. ale už som na tom dobre, inak by som nesedela pri kompe.

Baškaj, až teraz som sa dočítala k Tvojej reakcii na otázku financíí. Áno, máš pravdu, látkovanie by malo byť lacnejšie ako jednorázovky, avšak... strašne ma štvú tie srajdy, môj synček naloží denne aj 3 krát a kedy to mám prať? Ja viem, stojí vás to iba 5 minút času, lenže... ak tých 5 min. nemám hneď k dispozícii, tak čo s tým? odložiť to do studenej vody a potom to prepláchať? Toto by bolo riešenie aj keď prebaluje manžel - on to prať nebude, ha-ha. Druhá vec je, že aj keď to preperiem, tak mi to nie vždy ide všetko dobre dole, ruky mám vymočené (ja viem, mám si dať rukavice).

Prosím vás, máte niektorá skúsenosť s týmito plienkami? Sú výhodnejšie ako AIO.
http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...

miruss
13. okt 2009

Ja som na radiátore ešte nesušila, ale v tomto počasí je des sušiť plienky. 😝

aaluska
13. okt 2009

Miruss, ja tú Tots Easyfit mám, ale som zmätená z toho materiálu po krajoch vedľa savého jadra. To je PUL alebo aký plast? Ja viem, že v GumGenius 3.0 je napríklad všetko umelina, ale predsa ten flís je príjemnejší ako toto. Aký je Tvoj názor?

aaluska
13. okt 2009

Ešte by ma zaujímal rozdiel medzi Tots easyfit a Tots pocket (kapsovka). Vie niekto?

miruss
13. okt 2009

AAluska výrobca k vrchnému materiálu k easyfit uvádza polyester s polyuretánovým záterom. A ku kapsov´ke neviem, ešte som ju nemala v rukách.
A tie bambozles sú podľa mňa náhrada za napr. bambusové popolini, sú užšie, ale či sú lepšie ako AIO neviem, lacnejšie určite. 😝

tamka84
13. okt 2009

hmmm tak dúfam že mne sa gumičky nedotrhajú...no budem sušiť opatrne, ale je to fakt des sušiť plienky ked v kuse prší. Dnes poriadne fúkalo tak som sušila vonku a super mi ich vysušilo.

sissik
14. okt 2009

ja davam susiak na noc tak 1,5 metra od radiatoru a uschnu mi za 2 dni ako aj v lete. nemam balkon, takze von dat nemozem. a otvorene okno teraz nehrozi 😀

quika
14. okt 2009

aaluska, ja ked nemam cas tak necham plienku na umyvadle alebo vo vani hodenu a hovienko odstranim az neskor ked mam cas...ved ono neutecie 😀 bezne to robim ked ideme von a na poslednu chvilu sa pokadi. 3x denne to este nic nie je, my sme mali pocas kojenia 6-8x denne a pri prikrmoch to kleslo na 4-5 a to si stale drzi (uz ma 1,5r) a zdaleka na tom nie sme najhorsie z latkarok co poznam 😵 na odstranovanie stolice pouzivam plastovu skrabku na cesto, to je uzasny vynalez, oskrabes to par pohybmi komplet cele, nic nezostane a zo skrabky to len oplachnes dolu... takmer ziadna robota. nevadilo mi to ani ked nas celu rodinu postihla rotavirusova srajda, lebo latkovky boli jedine co to dokazali udrzat a nemusela som prat aj vsetko oblecko 😝 zelam rychle uzdravenie 😵

sissik
14. okt 2009

aaluska ked som doma, zatial cas bol, maximalne plienka cakala 5 min. nezapieram to uplne docista, to by som sa zblaznila, kaka tak 3x denne, operiem zlcovym mydlom co ide a potom namocim do studenej vody so solou na skvrny. to sa mi osvedcilo najviac. veccer pozriem, ci vsetky skvrny zmizli. ak ano, oreplachnem a hodim, do vrecka k ostatnym plienkam. ak nie, nanovo namocim.
ak som vonku a pokadi sa, tk zabalim do sacku a doma preperiem.
dobre su oapierove eparacky, ak uz papa normlnu stravu. to sa peri pdstatne menej. mozes ju normane splachnut vo wc. daju sa aj 3-4x oprat, ja perim iba tie ciknute. kaknutu fakt prat nebudem 😉

aaluska
14. okt 2009

Quika, škrabka na cesto? To si musím zohnať (cesto sa škrabká), hm

Sissik, tá soľ neznižuje životnosť plienok? Myslím, či je to na to určené