Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
4. nov 2009

Ja som ich stihla aj na praženicu a bola som veľmi spokojná.

wwcko
4. nov 2009

diky baby, tak uz mam objednane popoliny. Uz mam nejaku objednavku na plienockach, tak som ich len priobjednala 🙂

misulda
4. nov 2009

Ahojte, chcela by som prispiet do diskusie mojou skusenostou s latkovkami. Zaciatkom jula som porodila synceka, u ktoreho som mala vybavicku na latkovanie vopred pripravenu, kedze som chcela latkovat. S pouzivanim latkoviek som asi tak 2 mesiace nemala ziaden problem len vela roboty....takmer kazdu plienku som rucne predpierala kedze bola okakana a prala som kazdy druhy den biele pradlo a pomimo to aj ostatne. Takze niekedy aj kazdy den. Maly nemal zadocek zapareny ani raz okrem prichodu z porodnice, kde som pouzivala jednorazovky. Lenze po takych 2 mesiacoch zacal mat drobec na miestach, kde nedosiahla separacna vlozka cervenu pokozku, ktoru si aj sam skrabal. Na kratky cas som latkovky vynechala. Potom som sa k nim vratila a koza sa dostala do este horsieho stavu...bala som sa, ze z toho dostane ekzem...situaciu som ohodnotila tak, ze nas maly ma jednoducho velmi citlivu pokozku a latkovky neznasa. Tak som ich prestala pouzivat uplne.

dudri
4. nov 2009

misulda,
podobne ako nasa Katka ,
ked som jej zacala prebalovat latkovky, katka mala velmi cerveny zadok. Lekarka vravela , ze nieco alergia- moze byt prasok na pranie(prala som sliz na pranie), alebo seperacna vlozka Batola.myslela som toto moze sposobit seperacku...
potom BL bamboo zase cervene bodky, vzdy som pridala flisovu seperacku,po mesiace som skusila bez seperacky, bez bodky...
natierala som jej zadocek-gelom fenistil a infadolan-striedavo..., nadalej som prebalovala latkovky. bez seperacku.krasny zadocek..
prebalujem 6mesiacov-krasny zadocek. nechcem vratit jednorazovky v ziadnom pripade...

doteraz periem sliz na pranie 🙂
neviem aky prasok na pranie pouzivas?

misulda
4. nov 2009

Dudri, vdaka. Ja som tiez pouzivala sliz na pranie...Kamko nemal nikdy cerveny zadok, jemu cervenala a potom aj vyschynala pokozka na nohach v miestach, kde sa ho dotykala mokra plienka, neskor mu scervenala aj oblast podbruska...takze asi to nebude alergia na separacku, kedze prave tam ona nesiahala. Inak, nas maly stale kaka po kazdom jedle, tak bez separacky by som si to ani nevedela predstavit, aj ked je pravda, ze stale kaka prazenicku. Latkovku mu teraz dam len velmi vynimocne, ked viem, ze o hodinu budem urcite prebalovat znova.

keziah
4. nov 2009

Ja som dnes prvy krat skusala BL bamboo a na to BL pul nohavicky. Synovi sa vyhodili cervene bodky pod pupkom. Skor som rozmyslala, ci sa nestalo, ze mu tie pulky na brusku presiahli cez nohavicku a dotykali sa ho na holom brusku, ale tu citam, ze aj dudri mala cervene bodky po BL bamboo?

miruss
4. nov 2009

Keziah tie bodky mala aj moja malá občas z BL puliek, keď suchý zips otieral o pokožku.

keziah
4. nov 2009

Miruss, dakujem za tip, skusim na to dat vacsi pozor.

dudri
4. nov 2009

doteraz kazdu hodinu prebalujem...,Katka po curani pyta kaka, hned vymenim novu plienku 🙂
po kakani hned vymeni novu plienku...,aio cca 2hod 😎
a este nejlepsi mast bepanthen...
nemam rada BL Fix pul.tvrdy material, predala som...

misulda, skus casto povetrat holy zadocek cca do 10min...

misulda
5. nov 2009

Zadocek vetram 🙂 Ale prebalovat kazdu hodinu je nerealne, to by som sa nikde nedostala...

wwcko
5. nov 2009

Ja vetram tiez a tak isto neprebaojem kazdu hodinu. poprve si to neviem predstavit a nastastie Ninka neni na to precitlivela, tak neplace ked sa do plienky vycika, alebo vykaka. Tak kazde cca 3 hodinky no ked spi tak aj 5 prebalujem

tamka84
5. nov 2009

ahojte, no ja som tu už dobre dlho nebola. Mám znova problém s mojimi látkovkami...zase mi začali straaaašne smrdieť ked sa do nich malá čo i len troška pociká. Už mi raz takto smrdeli asi 2 týždne a potom prestali a ja už sa nepamätám čo som s nimi robila...Periem v slize ale pár krát som prala v norite, neviem či to môže byť s toho ....ale už zase periem v slize a smrdia stále... 😒

emmka3
6. nov 2009

tamka, na kolkatke peries? mne zacali posledne smrdiet, ked som prala na 40, takze uz davam len na 60 a je to OK

wwcko
6. nov 2009

Inak aj mne sa to stalo. zdalo sa mi ze sa nieco pali a to smrdela malej pocikana plienka. A ja pri tom periem na 60.

ludmilabb
6. nov 2009

baby ja som čítala niekde na fóre, že sliz zanáša práčku...tak neviem, či je to pravda teraz alebo dáka haluz

misulda, ja niekedy prebalím aj 4x za hodinu tak ale keď cítim, že je v mokrom tak ju nenechám, občas vydrží aj hodinku ale ja nepoužívam fleesové separačky, mám viskózne tak pocit sucha dlho nevydrží

matja
6. nov 2009

tamka, aj mne sa to občas stáva (aj dnešné dve nočné plienky). Zvyčajne periem každé 3 dni, ale keď začnú smrdieť, tak periem častejšie. Periem na striedačku v slize alebo v orechoch na 60 a dlhý program. Po dvoch-troch praniach to prejde.

matja
6. nov 2009

fúha, prebaľovať 4x za hodinu, klobúk dole 🙂 To by môj nezvládol, my bežne prebaľujeme aj 10 minút, čo ho naháňam, to by sme celú hodinu prebaľovali 😀

wwcko
6. nov 2009

baby a periete plienky samostatne alebo s ostatnym oblecenim? Ja periem s oblecenim, ale kazdu plienku pred pranim vyžmýkam vo vode aby sa zbavila cikanice, a nastavim program na hygienu...

ludmilabb
6. nov 2009

matja moja zatial nie je az taka pohybliva ale kym jej dam plienku na novosklad a Disanu tak ma to stoji niekedy aj kopu nervov 😝

wwcko
6. nov 2009

ludmil a ako sa dava Disana? na kazdu novu pienku ide nova Disana? a co davas potom ako vrchne nohavicky? dik 🙂

A mam etse taku otazocku, ale skor je to moje spekulovanie 🙂 Mozem pouzit napr IB SIO bez sacich vrstiev iba ako vrchne nohavicky napr na vv? alebo BG bez vkladacky s naplienkou na novosklad? mozem, nie? 🙂

utaninka
6. nov 2009

wwcko: ja som si objednala na skúšku dve Disany zaväzovačky, postup prebaľovania do Disan je tu:http://

https://www.youtube.com/watch?v=69ZgeifrfVQ

Sú výborné na balenie naširoko, nie je to objemné na dupke, ale teda na prvý krát som to motala ako ťuťo, malá v tom bola ako za trest. Druhý, tretí, štvrtý pokus už bol super a teraz som si ich celkom obľúbila - dávam do nich dva štvorce obyčajné slovenské + flísovú separajdu - dlho vydržia - a to moja dosť čurá. Asi ich priobjednám. Čo je veľká výhoda - rýchlo to celé schne a nerobia obrzadok - neleží dole kopcom.

utaninka
6. nov 2009

...ale úplne najviac sa mi páči táto "vychytávka" http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f... Je to lacné, výborne drží praženičku, ja dávam dva štvorce slovenské, na túto tričkoplienku a na to teda PULky BL FIX XS - tieto používam na všetky plienky, ktoré mám, bez ohľadu na to, z akej firmy sú. (Pozn. Myšička má teraz cez 4 kilá a sedia výborne).

wwcko
6. nov 2009

utaninka, ale pri vymene plienky, menis aj Disanu. Ta ti navlhne tiez.... ????!!!! dobre hovorim?

wwcko
6. nov 2009

Utaninka, konecne sa mi podarilo spustit to video, tak mi to uz je jasne 🙂

matja
6. nov 2009

wwcko, plienky sa mozu prat aj s ostatnym oblecenim. Ja ich periem tak obcas, lebo mam radsej, ked oblecenie vonia, davam tam avivaz, do plienok nie. Kazdu plienku pred pranim vyžmýkať vo vode sa mi zdá strasne pracne...
Do IB SIO môzes dat aj ine vkladacky, nemusia byt origos.

wwcko
6. nov 2009

matja len ked to davam s inym, tak to tak nejak podvedome vyžmýkam... 😅

A nemas nahodou skusenosti s IB SIO? nevies vci sa po vela praniach tie vrchne nohavicky nesperu? teraz su krasne jemnucke, tak nech nezdrsneju...

miruss
6. nov 2009

Ja mám IB SIO používam ich už 5 mesicov a nestvrdli mi. 🙂

sissik
6. nov 2009

tamka daj do plachania ocot, pnu nadrzku. po 2-3 praniach na 60 to potom prejde. a zniz mnostvo slizu albeo prasku,v ktorom peries. mne to pomohlo. a uz periem iba v orechoch, ine nevymyslam. kym neprestanu smrdiet, per kazde 2 dni

plienky periem samostatne, aj tak ich je takmer plna pracka.

nohavicky z IB SIO sa nezbehli a su krasne makke, ani ten flis sa tam nezmolkuje. ale vkladacky sa zmensuju, nastastie rovnomerne a tak sa nikde nevlnia

wwcko
7. nov 2009

Dik sisik, ale ja sa aj tak obavam, ze mne ten flis za chvilku odide ☹ mame dost tvrdu vodu a vsetko oblecenie mi tvrdne aj ked pridam ocot.... 😠

dahlia23
7. nov 2009

wwcko, vraj je dobrá pracia sóda na zmäkčenie vody. mi máme tiež strašne tvrdú vodu v TN a veľa báb ju používa, aj ja sa chystám si ju obstarať.