Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambusko
3. okt 2008

petusaaa, aka zavisla 😕 na bihan nemam 😉 ved to musim vyskusat, aspon trosku z kazdeho, viac prilezitosti uz zrejme mat nebudem. pockaj, pockaj, az zacnes prebalovat a budes si hovorit, ze predsa este vyskusas to a tamto a vyuzijes aj pre dalsie babo 😵

marcelka11
3. okt 2008

bambusko, suhlas. Je takmer nemozne odolat vsetkej plienkovej nadhere 😀

venonna
3. okt 2008

ma.senka, o latkovych plienkach je toho dost aj na tejto stranke
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-plienkach/
je tam aj ekonomicke porovnanie 😉

petusaaa
3. okt 2008

bambu 😀 😀 😀 uvidime... ale ja ako vas tak citam, tak to fakt niekedy hranici na liecenie 😀 ale asi tak dopadnem aj ja 😵

bambusko
3. okt 2008

petusaaa, tak to ani nechod citat temu o noseni deti 😀 😀 😀 😀 😀

petusaaa
3. okt 2008

bambu 😀 😀 😀 na to si ani netrufam, tak to radsej necitam... ale strasne sa mi to paci 😉

bihan
3. okt 2008

ja a najvacsia zavislacka? Som toho zase az tak vela nevyskusala 😀 a mam taky pocit, ze keby som vybavu vyskladala vyhradne z tych najdrahsich plienok (aj ked je otazne, co je najdrahsie, lebo vacsinou su to jednovelkostne plienky) tak este stale usetrim 😝

Bambu, ja viem, ze tie nove kapsy od SWB maju na vrchu organic bavlnu a potom zrejme aj menej pretekaju, takze kocky, ak chcete SWB kapsy, tak nesetrite 😀

A nosenie je jednoduchsie ako latkovky 😉 U nas uz nosiace obdobie pomaly konci 😢

bambusko
3. okt 2008

vidis to, bihan? ked sa chces pre dieta to najlepsie, snazis sa pri tom vyuzivat najnovsie poznatky a technologie a este byt aj eko... a skoncis ako zavislacka 😨 😀

sjuzocka
3. okt 2008

tak teda baby ja kebyze nemam tie latkove tak sme uz na mizine, to je nenormalne co stvara nas novorodenec :P dnes som behom hodiny menila plienku 4 krat!!! nie vzdy nastastie ale minuli sme za dnesok asi 20 plienok, ma totalne kakaci cikaci den a hned ako to urobi tak hlaaaasi a ja aj skusam na omak a plienka je takmer sucha ale aj trocha vlhka na boku mu vadi... a t davam flisove separacky... alebo potom uz fakt neviem preco vzdy tak zacne nariekat. v pamperskach v porodnici tiez hlasil hned. takze to urcite nie je latkou 🙂 ale vdaka bohu ze mame latkove, fakt by sme mali brutal spotrebu. neratam ani chvile ked urobi svoje este na prebalovacom pulte ked pod neho polozim cistu plienku

kkaattkkaa
3. okt 2008

JEDEN POSTREH, alebo aj takto to ide...
Poznam mamicky, co pouzivaju len Stvorce zlozene na osminy a na vrch doma site fleesove gaturky, pripadne pletene vlnene. aj do satky, aj pre mimi aj pre batola. To je cela vybava. Jednoduchost sama o sebe. Je to lacne, rychle to schne, manipulacia velmo jednoducha (nazivo sme videli prebalenie za 30 sec. postojacky, pritom mamicka ani nezlozila vrchne gaturky, len vymenila plienky).

venonna
3. okt 2008

katka, napr. aj ja to tak pouzivam a kedze uz mala zacina coraz viac pouzivat nocnik, mame tie flisaciky take speci, ze sa len odklopia aj s plienkou a "po akcii" sa len zaklopia na suchy zips, mam to aj v albume 😉

verulka
3. okt 2008

bihan, precosa ti tie SWB nepacia? mne tiez velmi vyhovuju, ako na on na rychle prebalko na tie velurove treba vrchne gatky 😝 inak ja mam vlniaciky LWB (vsak vies 😀 ) a su zasne 😉 jo a nosenie sa uzmozno konci ale otvoria sa uplne nove moznosti 😀 peti, nosenie je max v pohode -ja som total nemtava, takze tot sa da 😉
inak ja klasicke latkovky neznasam- musela som ich pouzivat pri dcerke a bolo to onervy, teraz je to ovela lepsie 😀

verulka
5. okt 2008

kocky, dnes sme po dlhej dobe dali na noc pampersku, lebo muzoi sa zdalo, ze Ronovi vadi latkvka na noc a ze preto zcala tak skoro vstavat a viac sa v noci budit...ale ziadna zmena nebola, budil sa takisto casto, vstal este skor ako po minule dni a okrem toho sa hned zaparil 🙄 takze sa opat vraciame k latke aj na noc 😀

quika
5. okt 2008

sjuzocka, to sa presne aj mne stavalo. najlepsie sa mu kakalo do cistej plienky, a pri prebalovani sa vzdy vycikal az ked som pod neho podlozila cistu plienku 😀 uz ho to nastastie ciastocne preslo, navyse teraz zistil ze mi viac vadi ked si ocika pyzamko 😀 my sme za 9 dni v porodnici minuli 100ks balik pampersiek, zostali nam nejake 3-4 😅 a odvtedy sme minuli asi 50ks dokopy 😎

ja tiez stvorcovky moc nemusim, aj ked teraz ho mam stale rozbaleneho a pod nim stvorec takze frcia vo velkom. mne na nich hlavne vadi, ze staci male cvrknutie a posobia ako total mokre.

sjuzocka
5. okt 2008

Baby, kupila som vlniaciky loviky a vyzeraju super, az podozrivo tenko, dokonca wiem velkost L upravit na toho mojho novoska, ale neviem, ako sa o ne starat lebo to je asi cosi ine ako natahovacie disany.. Ako ich periete? Treba impregnovat? Navlhnute len vetrat?

Ja som manzelovi navrhla ze kedze vzdy cika a kaka pocas kojenia a po nom, ze ci mu na vtedy nedame tu pampersku, lebo este mi zostali z porodnice, ze reku ich aspon miniem a on ze v ziadnom pripade mu nebudeme ten odpad davat na jeho jemny zadocek a vajka 😀 ze ved on tie pampers niekomu daruje. No a uz zvlada nielen novosklady na stvorcoch, ale aj disany... Ma normalne udivuje! Ako som ho podcenovala, ze bude urcite treba AIO.. Inak ak mozem porovnat separacky, mam disana rolku a nastrihanu fleece deku z ikei a ovela wiac sa nam pozdavaju tie flisove... Maly nema alergiu na to, aspon zatim,klop klop, tak uz asi zostanem u nich. Inak neviete poradit nejake dobre frote na usitie plienky kde by som zohnala?

verulka
5. okt 2008

sjuzocka, tie mam aj ja a su bozske 😵 mne poradila Bihan- treba ich naimpregnovat a len vetrat, ja som ich este neprala 😉
jo a ak by ste mali niekto zaujem, idem predat 2 SWD kapsovky velkost M, ono ja ked som ich objednala, tak mali len 1ks velkost L, tak som vzala 2x M, ale tomu mojmu slonikovi su male..puzila som ich 2x.
Ja si idem objadnat este par velkostL, lebo su pre nas naj na von 😉

petusaaa
5. okt 2008

baby, ako mam nastrihat tu flisovu deku, ked z nej chcem spravit separacky?

vecernica1
6. okt 2008

ahojte dievcata,
predavam komletnu vybavu latkovych plienok, roznych znaciek. Ak by ste poznali nejaku maminku, ktora chce latkovat a nema na uplne nove tak mi napiste.

sjuzocka
6. okt 2008

Petusa tak som to merala a tie flisky separacky maju priblizne 17x31 cm. Mam aj menej siroke, ale ovela lepsie je spravit radsej sirsiu a dlhsiu, ak treba, tak to zahnes.. Robila som to najprv podla frote vlozky imse vimse, to su tie stihle, ale potom od oka sirsie, je to skoro ako separacka co byvaju v rolke. Strihala som taku bledomodru deku z ikei co stala nejaky smiesny peniaz, menej ako 100sk. Este si jednu kupim a pouzijem aj pri siti plienok. Inak periem ich s plienkami na vyssich teplotach nez bolo na deke odporucane a je to uplne v poho. Flaky ani nemusim potierat mydlom, idu krasne dole a separacky drzia svoj tvar. Schnu minimalnu dobu, niekedy sa mi zda ze su suche uz po vybrati z pracky 😀 odporucam pocet taky ze ku kazdej plienke..

vladkaz1
6. okt 2008

Ahojte kocky raz som uz v tejto teme bola pichnutá dost ma to zaujalo .
Chcem sa vas spítať, asi si budete myslieť ze som nejaky debo alebo co ,ale skusim ,myslíte si ze sa daju tieto plienky aj usit?
Mala ma dermatitídu dost skaredu na pipulke ,doktorka mi odporucila latkovky zavazovacie .
Ked som na to pozerala nestoji to az tak moc 90 sk, ale v obchode som nasla rovnaký materiál .
Myslíte ze by to bolo rovnako efektne ?
A este jednu radu asi sa to musi aj impegrovať,ked je to tak dýcha ten material dobre?
Asi sa pítam moc a nezmysli ale bola by som rada keby mi niekto poradil.
Dakujem Vladka 😉

quika
6. okt 2008

vladkaz, sit sa da, myslim ze je nas tu viac s dobrymi skusenostami so sitim 😉 ked ide o to, ja som dve zavazovacky vyrobila zo starych pancuch 😀 ked mas ten isty material tak nema dovod nefungovat 😉 btw. kde si ten material zohnala?
no a tak vseobecne - do zavazovacky musis dat este nejaku savu vypln, zavazovacka nie je skoro vobec sava a ani nepremokava, sluzi len na zachytenie stolice aby nevytiekla. na nasatie tekutiny mzoes pouzit klasicke stvorce alebo si mozes usit z uterakov save vlozky. ale rataj s tym ze ani jedno z toho prilis vela nenasaje, a malo sava latkova plienka praveze na zapareniny nie je dobra. proti premokaniu plienok budes musiet pouzit vrchne nohavicky - ak chces sit tak vlnene alebo flisove sa daju usit, teda ak zozenies latku s PUL zaterom tak aj take.

petusa, ja som nastrihala cca na 20x35cm, ale iba tak od oka. netreba to nijako obrubovat ani nic, lebo flis sa nepara. mam ich z deky Irma z Ikey, stoji 59sk.

vladkaz1
6. okt 2008

Moja mama ma krajcirstvo a co chodi do skladu na material ,tam maju taketo nieco v Trnave.
A ako si to vyrobila s pancuch? - by ma nenapadlo. 😉
Aj som rozmýšlala že by som aj vrchne gatky usila s uteraku a naimpeg.(Bolo by to na suchy zips a do vnutra by som si dala savu vlozku)

vladkaz1
6. okt 2008

skusala som Lucke davat 2 dni klasicke plienky a na vrch gatky a mala pipulku krajsiu ovela!!
Ale zasa som len prebalovala prala ako blb, zasa na druhu stranu mi to stoji za to aby to nemala v takom strasnom mokvavom stave hrozne to stípe.. ☹

petusaaa
6. okt 2008

dakujem, tak mozem strihat 😉 ja som kupila flisovu deku v jysku za 69.

lenkaaa
6. okt 2008

baby, prosim Vas ake latkove plienky kupit? ja planujem pouzivat jednorazove plienky ale i tak sa zo zaciatku bali 'nasiroko' a este k tomu budem pouzivat plienky na odgrcnutie a tak...

takze, ake kupit? 70x70 alebo 80x80? a kolko ich kupit?

quika
6. okt 2008

vladkaz, naimpregnovany uterak asi nebude fungovat 😖 to je bavlna, tu nenaimpregnujes ucinne ☹ ked mate taketo problemy skus od mamy vypytat vlneny flaus, z toho usijes gatky lahko po naimpregnovani je to super spolahlive a pritom krasne priedusne. ked mas lepsie plienky co viac nasaju tak prebalujes menej, ale pri takychto problemoch aj tak radsej castejsie.

lenkaaa, na siroke balenie a odgrcavanie kup najlacnejsie ake zozenies a hotovo 😉 70cm staci.

bezaz
6. okt 2008

baby tak uz sa mi pomaly susia latkovky, vcera som totiz mala take bolesti brucha a krizov, ze som myslela ze rodim, tak sikovno aspon plienky nachystat 😅 najrychlejsie zatial schne MMT AIO, ostatne tak pomenej, musim muza presvedcit, nech kupi tu susicku 😉

kkaattkkaa
6. okt 2008

PRE VLADKU - ZAVAZOVACKY
Ja som si urobila zavazovacky zo strych bavlnenych triciek - nic som nesila, len vystrihla tvar a prevliekla snurku za zavazovanie (tricka sa neparaju). Cas vyroby cca 3 minuty.
Drzia perfektne, aj pruzia. Dovnutra davam stare klasicke stvorcove plienky, na to nepremokave horne nohavicky, alebo usite fleesove.
skusim pofotit, aby si mala predstavu.

kkaattkkaa
6. okt 2008

Slubene foto. Jednu som vyrobila, lebo momentalne u starych rodicov ani jednu nemame.
http://picasaweb.google.sk/katka.carska/Plienky...

venonna
6. okt 2008

Katka, super napad! 😀 Fakt takmer bezpracne riesenie.