Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lenki33
30. okt 2008

verul, papa tak kazde 3 hodky cez den a v noci vydrzi max 2hodky 😒
vazi 9,5kg
ale je to furt lepsie ako ked sa kruti celu noc ked ho boli brusko z toho co sa nemoze vykakat chudak 😔 poslednu noc potom co som mu davala kasu, som ho 2 hodiny nosila na rukach a plakal a plakal,pritom v ten den kakal,nema to az take tvrde zeby to nemohol vytlacit, ale proste pre neho je to v crevach problem, ale odbocujem od temy
dnes mi pridu sckoony aj imse, tak uvidim ktore si necham, uz sa tesiiim 🙂

bambusko
30. okt 2008

lenki,ja tiez kojim kazde 3 hodiny zhruba, aj v noci, ale stojime na vahe. s kakanim nemame problem, ale tiez praktizujem bkm kakanie, sam si to vyziadal 🙂 tazke raz za cas tuhe hovienko v plienke vysypem do wc. uz nedavam ani do slizu zlcove mydlo, kedze mame na 99% len pocikane plienky. do poslednej davky som dala 1/2kg sody na 1 mydlo a 12l vody a zda sa, ze plienky su ozaj meksie, hlavne bambusove

quika
30. okt 2008

lenki, tak u nas bkm kakanie 0 bodov 😠 ked je zabaleny tak absolutne netusim kedy kaka, to len zacne mrncat ked uz je po 😀 ale casto byva rozbaleny, lenze to kaka jedine na brusku 😲 a tiez uplne necakane, odrazu len vidim bobek 😕 no akonahle sa objavi zaparenina tak je rozbaleny doma uplne stale, takze hned vidim ze sa pocikal alebo pokakal a mozem to odstranit, neni s tym prakticky vobec v kontakte. ja som velmi chcela skusat BKM ale vlastne od zaciatku to zlyhavalo lebo on sa neunuval nijako dat najavo ani cikanie ani kakanie. kakanie nam slo tak prve 2-3 tyzdne s asi 30% uspesnostou a potom uz ani to. tak teraz dufam ze zacne kakat pravidelne, aby som to mohla aspon podla casu odhadnut.

sjuzocka
30. okt 2008

baby aky je ten recept na mydlovy sliz?

taanak
30. okt 2008

Sjuzi, je ich viac, ale su velmi podobne. Ja som sliz vyrabala takto: http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_... (namiesto toho otaznika tam ma byt 1/4 😔 ).
Viac info najdes v diskusii https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lenki33
31. okt 2008

bambu tie vlniaciky site, su uplne super 🙂
a este ti musim napisat ake mas krasne dieta 😵 najlepsia je ta fotka kde ma tu pistaciovu bambusku, no perfektne sa ksichti 😀 tak dolezito

sjuzocka
31. okt 2008

taana, to je tvoja stranka? 🙂 pytam preto lebo som z nej uz dva krat objednavala a raz mi ta pani co vlastni ten e shop priniesla tovar osobne 🙂 ze ci si to nahodou nebola ty 🙂

bambusko
31. okt 2008

lenki 🙂

quika, nas marek tiez nehlasi. robim to tak, ze ked ho prebalujem, vzdy ho chvilu podrzim nad umyvadlom a on sa vecsinou vycika, alebo aspon vyprdi. a s tym kakanim, mam pocit, ze si vzdy pocka na to rozbalenie 😕

quika
31. okt 2008

bambusko, mne kaka najradsej zabaleny, a cika uz len malokedy rozbaleny. ked ho necham pri prebalovani pol hodku s holym zadkom tak nepusti, zabalim a o minutku mokra plienka 😠

baby hodila som do fotiek orientacnu tabulku nasiakavosti plienok, ktore mam. teda dufam ze sa mi to podarilo 😕 vysledky ma poniektore celkom prekvapili 😉

bambusko
31. okt 2008

quika, to si vazila plienky? 😕 normalne laboratorne prace z fyziky?

bambusko
31. okt 2008

a to mokre je ako mokre? 😀 uplne nasiaknute, ale z toho netecie?

quika
31. okt 2008

bambusko, ja som vystudovany fyzik, takze uchylka sa prejavi aj na MD 😀 😕 a jasne, pekne na kuchynskej vahe som ich odvazila, presnost +-2g 😉
mokre je uplne namocene a potom vyzmykane najviac ako sa da, ale iba rukou. takze to je taky stav, ze kazdy kusocek plienky je nacucany najviac ako sa da aby z neho pod tlakom (sedenie dietatka a pod.) este netieklo. taka skor imaginarna max. savost, v reali uplne nacucana plienka vazi asi o 10-20g menej (podla typu).

bambusko
31. okt 2008

quika 😀 som to tusila, ze je to nejake prilis vedecke. este vyvod nejaky zaver, lebo som to pozerala, ale nemozem sa sustredit a rozmyslat, co z toho vyplyva - no, jo, prazdniny 😒

bezaz
31. okt 2008

quika klobuk dolu, fakt paradny prehlad 😀
marcelkaaa, balik stale neprisiel ☹ a ja uz v nedelu idem k nasim, tak nestihnem plienocky oprat pred porodom 😢

sjuzocka
31. okt 2008

Baby, predavam disany, ako nove, 50/ks, mam ich 8, dokopy za 350.. 🙂 nemate zaujem?

bezaz
31. okt 2008

zuzi zobrala by som dvoje 😉

quika
31. okt 2008

bambusko, dnes su prazdniny? 😲 😀 dobre vediet 😵
a co z toho vyplyva? no hlavne ak by si si chcela niektoru z tych plienok kupit, tak mozes porovnat s inymi, ci nasaje tolko kolko by si od nej chcela. tie % boli hlavne pre mna pre kontrolu a zabudla som ich dat prec 🙂
mna napr. prekvapilo ze mi vyslo ze bamboo extra nasaje vlastne menej ako popo biofrotacka, a len o kusocek viac ako BL organic a bamboo, pritom sa vseobecne povazuje za najsavejsiu. alebo rozdiel medzi viacvrstvakmi a stvorcami je mensi nez som cakala.

bambusko
31. okt 2008

quika, este by si to mohla nejako ekonomicky vyriesit, ze co je najlepsi pomer cena/vykon 😉 lebo napr. bl classic 3v1, co mam, nenasaju toho vela, ale za tu cenu su to vyborne nohavicky na stvorcovu alebo viacvrstvovu plienku, aby nic nepretieklo, aj sa zvysi savost a cena je vyborna. tazke ako samotna plienka nie su nic moc, ale skombinovane vyborne 🙂

taanak
31. okt 2008

sjuzi, no ano, ta "pani" som bola ja 😔 . Dufam, ze si bola spokojna... 😉

marcelka11
31. okt 2008

bezaz, je mi to velmi luto

bambusko
31. okt 2008

dievcata, co mate prebadane vsetky obchody 😀 poradte prosim, kde kupim swaddlebees kapsovky velkost L. dik 🙂

marcelka11
31. okt 2008

bambusko, asi nikde. Minule som bola na jednej nemeckej stranke a ani tam nic. ja som tiez chcela, ale pani z MMB vravela, ze u dodavatela nie su, takze ak niekde natrafis, tak to mas stastie. Cakam na Wonderoos, maju sice flis, ale zase su jednovelkostne, takze jedna investicia 😉
Alebo priamo u vyrobcu skus, ale co si pamatam tiez je to obmedzene a postovne hovadsky drahe

bambusko
31. okt 2008

marcelka, hej vsetko je out of stock ☹ ine nechcem, pre mna je to najsamlepsia plienka.

marcelka11
31. okt 2008

aj ja som sa tesila, ale co uz.... vlastne nechapem preco ich rychlo nevyrobia ked je o ne taky zaujem, no nie?

bihan
31. okt 2008

Ty jofka! Tak Swaddlebeesky majú nové dizajny.. fúú.. Bambu.. kurnik, neprovokuj! 😀

bihan
31. okt 2008

Inak to sú dobrí debkovia... ponúkajú iba prioritnú zásielku, ktorá stojí 2x toľko ako letecká.. nechápem. to sa fakt neoplatí ☹

skolara
31. okt 2008

tak ja prechadzam na latkove plienky 😉
aj mne sa pacia stie swaddlebees kolko by ste mi poradili si ich obstarat?
http://www.subory.sk/download/163899/Znaky.pdf
su to tie nie?
😅
ako tak tie latkovky studujem som z toho este vacsi jelen 😖

skolara
31. okt 2008

takto este jedna otazocka
na pravo v stlpci su rozpisane plienky ze all in one, pocket,fitted, prefold
http://nickisdiapers.com/catalog.php?category=253
nemala som sajnu ze je tolko vela druhov latkoviek 😅 a vy vacsinou pouzivate tie so separacnou vlozkou co by boli tie pocked plienky nie?
baby poradte lebo sa musim z toho dajak vysomarit 😀

skolara
31. okt 2008

jeziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis to co som tam dala za link 😀 😀 😀
sorry malo to byt toto
http://nickisdiapers.com/catalog.php?category=159 😝

bambusko
31. okt 2008

jedine sw kapsovky maju tie, co zvnutra nie su bavlnene 😒

skolara, plienok je x druhov, zavisi od toho, kolko penazi chces do toho dat a ake pohodlne chces mat prebalovanie. separacna vlozka sa dava do plienky, aby zachytila stolicu, vtedy sa vyhodi. inak sa da oprat. do plienok sa davaju sacie vlozky/jadra, pripadne poskladane stvorcove alebo viacvrstvove plienky na zvysenie savosti. na to vrchne nohavicky. ak mas nepriepustnu vrstvu priamo na plienke, vtedy ich nepotrebujes