Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
2. júl 2009

to si ma potesila 😅 takze mozem kupit este Mko 😀 😀 😀

na obvod su jej vyyyyborne (zapiname na 1 volnu v strede) ale mam pocit, ze su velmi nizke.....ale Lkove by netesnili nozicky (asi) aj ked M uz akoby sa jej zarezavali do stehien 😖

standu
2. júl 2009

fibi ty co tu este robis?? 😵 nepyta sa este babo na svet?

aleela
2. júl 2009

ahojte, tak sa pomaly rozhodujem, ze by som latkovala. Chcem sa spytat, ci nie je lepsie od narodenia radsej pamperskovat. neviem si celkom predstavit s latkovymi plienkami. Ze by som latkovala az po par mesiacoch dvoch-troch-styroch. Niektora ste spominala davat od narodenia obycajne stvorcove skladat nejakym specialnym sposobom . Ale stvorcove plienky treba asi vsetky zehlit, vsak? Chcela by som na zaciatok kupit nejaku zakladnu vybavu BabyLucy a striedat to s hnuskami. A uvidim ako sa mi to zapaci. Chcem sa spytat, obkakane plienky oplachujete normalne v umyvadle? Ak nepouzivate papierove separacky, kam a ako splachujete kakanicu? Nesmrdi vam potom sifon? Kolko casu, ale prosim uprimne, vam zaberie starostlivost o plienky? pranie, vesanie, skladanie, oplachovanie...atd. Proste mam strach, ze popri vsetkych tych povinnostiach uz nebudem mat cas a silu a chut zabavat sa kazdodenne s plienkami (aj ked viem,ze je to aj tak stokrat jednoduchsie ako to mali nase mamy). Aj ked chut na hnusky ma zakazdym prejde, ked vidim ako kamaratka po prebaleni malej da kazdu hnusku este do igelitoveho sacku a zahodi do dalsieho sacku na smeti. Vtedy ma napadne,ze aj nase vnucence sa este o tie plienky budu podkynat...

atemi
2. júl 2009

Ahojte. Nechcete niekto kupit uplne novu MMT AIO makkucku MINKY - ruzove puntiky? Dnes mi dosla... Som chcela modre, ale nejak sme sa s pani nepochopili ☹ Zachranite nasho Kubca, inak ju bude musiet nosit 🙂 Dam aj symbolicku zlavu - predam za 19 eur. Prednost ma BA, osobne donesiem 🙂 Piste prosim do IP.

sisa.b
2. júl 2009

holky, my sme dnes testovali na noc bbh magic minkee a musim velmi pochvalit. ritka v suchu, nikde nic nepretieklo a to ju mala na sebe skoro 11 hodin 😨 😕 akurat kym som ju porebalila, stihla mi do nej zas natlacit 🙄 😀

lenka138
2. júl 2009

aleela ja som tak na plno začala látkovať od 2 mesiacov, i ked pár kúskov som mala doma už aj pred tým, ale to som len tak sem-tam dala, poriadne som v tom ešte nemala jasno, ale teraz ľutujem, že som nelátkovala od začiatku. Ten čas, ktorý stráviš starostlivosťou o tieto plienky ti ani vôbec tak nepríde, pretože ak ich začneš raz používať, tak sa budeš tešiť z každého momentu, ke´d máš tie plienky v rukách 😀 , to vyzerá ako keby mi šibalo, ale myslím, že to potvrdia aj babenky.
Skrátka to odopieranie a vešanie a skladanie, robíš potom tak automaticky. Teraz som si ešte aj ja objednávala nejaké štvorce, lebo ke´d bolo tak upršane tak mi plienky neschli a bola som nešťastná, že musím drobcovi dávať hnusky, takže radšej si nájdem čas aj na to žehlenie. Ja napr. aj pri týchto plienkach žehlievam tie vnútorné vložky, mám taký lepší pocit 😉
a ten odpad 😖 , no to je tiež fakt

standu
2. júl 2009

aleela, ja som zacala latkovat od roka 😒 dovtedy som o tychto plienockach netusila. pri druhom budem od zaciatku, asi najprv so stvorcami a par nohavickovymi, neskor povytahujem sandrine kapsy a AIO...

starostlivost o plienky nijak nepocitujem. teraz v tejto horucave periem plienky kazdy vecer spolu s vecami, co sa za den nazbieraju, takze prala by som tak ci tak. malej som stvorce zehlila (pod hlavicku, na grcku) asi do 3 mes. druhemu nebudem 😀 na 60 oprate svtorce musia byt dost hygienicke. a podla mna ssa decko v sterilite drzat nema. tym ti nechcem povedat, ze nemas zehlit, rob ako uznas....ale ked sa nohavickov plienky nezehlia??

ja sa tiez ako mnohe 😵 tesim pri vesani a obdivovani plienociek aj ked na stvorcoch asi niet co 😵

ano, budes po porode vycerpana, unavena...ale niekto ti pomoze, nie? pozri, nikto ta nenuti latkovat od prveho dna a taksi myslim, ze kym sa trochu nedas do kopy, mozes aj hnuskovat par tyzdnov....

aj ked ja uz aj na cesty beriem latkovky, aj na dovolenku. uz by som jej to neurobila 😀 ved ja sama si vlozku nedam....

sisa a uz nejdes tu BBH objednavat? aj by som ju chcela ked chvalis 😵

vladkaz1
2. júl 2009

baby tak ratajte ze objednavka z plienky pride v pondelok alebo v utorok dufam ze to stihnem poposielat hned v ten den .. oki pekny den malujeme a varim packo mala ma chuda este hnacku ...vola som doki ze niesu este vysledky ☹

hasisihanulka
2. júl 2009

aleela, aj ja musim potvrdit, ze ma to bavi. A to este pred rokom som sa na latkove plienky pozerala s nadhladom.. Mna najviac hneval ten odpad: najprv tie baliky jednorazoviek nosis domov a potom zase von, aj to pekne smradlave. S jednorazovkami je podla mna manipulacia daleko neprijemnejsia. Do latkoviek pouzivam separacky.

A ano, mame doma vela stvorcovych plienok a ja ich mam rada vyzehlene.. Takze je to praca navyse, uz som si na ten vecerny zehliaci a skladaci ritual zvykla. Najma som si nakupila farebne, takze je to fakt radost. A vcera ma potesil manzel, ze ked budem s malou v nemocnici, bude davat Simonovi latkovky..

baby, inac tie stvorcove Popolini su velmi fajn. Mam farebne, nebielene a s potlacou, prve dve super; tie s potlacou su o trosku tvrdsie, inak tkane, ale stale dost hrube.

standu
2. júl 2009

a este ku kakam.....prazenicku asi do zachoda nekydnes...ale tuhe kako vytrasem a splachnem do zachoda. ci bude smrdet sifon....das trochu domestosu, sifo a je to 😎

lenka138
2. júl 2009

môj manžel už tiež s látkovkami nemá problém, je rovnako rád ako ja, že mu na riťku dávam toto a nie jednorázovky.

hasisihanulka budete mať doma pekný párik 😉 a nebolo náročné tehotenstvo ešte s takým malým drobcom?

katka.carska
2. júl 2009

viete niekto prosim porovnat vrchne PUL nohavicky, co maju zvonku polyester a bavlnu ? Je ta bavlna nevyhoda(dlhe shnutie, prevlhavanie...) alebo je to uplne jedno? Dakujem

sisa.b
2. júl 2009

standu, mali by ich mat niekedy teraz v lete na brane 😉

snikol
2. júl 2009

sisa kedy ti dorazi balik s mojou snappi sponkou?? 🙂

hasisihanulka
2. júl 2009

Leni, uz sa tesime. Narocne to este len bude, aj ked teraz sa po tom ihrisku ledva kotulam. Stale si hovorim, ze toto je tazka pohoda. Ale uz sa fakt velmi velmi tesim.

sisa.b
2. júl 2009

snikol, to vobec netusim, ale pozeram do schranky kazdy den 😀 ved som to objednavala tusim len v pondelok, tak skor ako buduci tyzden to nebude

fibi
2. júl 2009

standu ja veľký rozdiel medzi Mkom a Lkom nevidím, zapnem jej oboje bez problémov, ale krpaňa má 10 a pol kg... Možno tie Lkové sú trochu dlhšie o pár cm..
No a vidíš, druhému sa ešte nechce, dobre mu tam je 😀

skizuzka
2. júl 2009

chcela by som sa spytat ako periete vrchne nohacky AIO, PUL atd. ci kazdu farbu samostatne, alebo ked sa vam nazbieraju tak date vsetky farby naraz do pracky a operiete. Nepustaju farbu?
Vcera mi dosiel balik z UK , zelena IB (viem ze IB by nemali pustat farbu), potom zlta berry plush, a mam dve iish fly jadna je fialova monster a druha taka pasava hneda latka skoro ako mencestrakovina, manzelovi sa paci. Neviem ci ich mozem dat do pracky oprat dokopy, alebo kazdu zvlast. Na druhej strane pustat pracku kvoli jednej plienke sa mi nechce. 😅

sisa.b
2. júl 2009

tak nam su Lkove lepsie ako boli Mkove. Mkove nam boli volne a kratke (aspon moj pocit) a okolo noziciek tesne. Lkove su vyssie aj na nozickach volnejsie.
uz sa tesim na tu kravu 😵 😵 😵 aj ked je seda 😀

katka29
2. júl 2009

Sisa, odkial si objednavala tu BBH plienku? 😉

sisa.b
2. júl 2009

katka, ja ju mam z australie

olinka6226
2. júl 2009

skizuzka per vsetky spolu 😉

wendy62
2. júl 2009

aleela, ja som latkovala od prichodu z porodnice, ale striedali sme to s pamperskami - mali sme malo vrchnych gati, takze ked sa zaspinili tak som dala pampersku. pouzivali sme rozne plienky, na uplneho novorodenca vyzerali byt snad vsetky hrozne velke, stvorce mi stale pretekali lebo malo sali, a vzdy sa mi z nich prekakal, aj ked sme skladali novorodenecky sklad. nikdy som nezehlila, nevidim dovod 🙂 no a po takych 3-4 tyzdnoch som si uz utvorila nazor co mi vyhovuje a podla toho som dokupovala a skusala aj nieco nove.
separacky som pouzivala tie obycajne z lekarne a splachovala. obcas som zabudla, potom som hovienka oskrabala skrabkou na cesto do wc. teraz uz separacky nepouzivame a vzdy oskrabujem alebo vysypem obsah.
kolko to zaberie casu? prebalovanie je rovnako rychle ako s pamperskami, ak nekaka tak plienku len hodim do kybla, ak kaka tak vyklopenie do wc + oplachnutie v umyvadle zaberie asi 2-3 minuty. potom raz za 3 dni presypem kybel do pracky a pustim ju - to je spolu asi minuta. po oprani povesiam, to je tak 10 minut ale komplet (periem vsetko spolu aj s oblecenim a ostatnymi vecami, takze z tych 10 minut nie je cely cas len na plienky). odvesiavam priebezne, vzdy ked idem prebalovat tak si vezmem zo susiaku plienku a az ked potrebujem pred dalsim opranim vyprazdnit susiak tak pooberam zvysky - to je vacsinou 5-6ks plienok takze mozno minuta casu. ale usetrim si cas na kazdodenne chodenie do kontajneru s balikom priserne smrdiacich pampersiek, a nemusim ani kazdy mesiac nakupovat plienky, co tiez zaberie cas (my do hypermarketov vobec nechodime, ale plienky su v malych obchodoch prilis drahe, takze by sme chtiac-nechtiac do hypaca museli, a to je vzdy otrava na par hodin). okrem toho z pampersiek sa mi vzdy prekakal az do cca 13 mesiacov, ked zacal kakat bobky. takze to znamenalo kompletne umyvanie, prezliekanie, odstranovanie hovienok z oblecenia a este castejsie pranie, lebo som nemala tolko oblecka. v noci sa z nich pre zmenu precural, takze kazde rano prezliect postel, stale prat spacak, vetrat matrac... ja keby som chcela pouzivat pampersky od narodenia stale, tak by som musela mat asi 3x viac oblecenia, aspon 3 spacie vaky, 2 matrace, a pracka by mi aj tak sla kazde 3 dni 😠 casovo by som tym vobec nic neusetrila a okrem kopy penazi na samotne plienky by som minula kopu na dalsie oblecko. aj ked ty budes mat snad ine dieta 😉

brinzulka
2. júl 2009

hasisihanulka...som rada, ze nie som sama...

matja
2. júl 2009

aleela, ja by som ešte k tomu prirátala aj čas strávený kochaním sa plienkami na internete a navštevovanie tejto témy 😀 😀

karolinkafe
2. júl 2009

Ahojte baby. Chodievala som tu este ako tehu informovat sa pri nakupe latkovej vybavy. Teraz uz mame nasu dcerenku na svete a zatial striedame latkovky s pamperskami. Mam problem - pouzivam zatial jednovelkostne kapsove plienky, alebo aj plienky s PUL nohavickami navrch, ale na vsetkych (SWB, BB, Little Lamb, Kangas) sa mi vidi ta gumicka na chrbatiku hrozne stiahnuta. Ked jej ich chcem dobre obopnut okolo noziciek tak obvod pasu ostane miniaturny a ma z nich otlaceny cely chrbatik. Pritom nestahujem ich na uplne mozne maximum, to si ani neviem predstavit take chude babo. No a ked jej ich uvolnim, tak okolo stehien vobec netesnia a vsetko vyteka von.... Tak sa potom nastvem a dam pampersku 😔

diapozitiv01
2. júl 2009

ahojte,
akurat sme sa vratili z BA z poradne a nakukli sme potom do auparku, boli sme aj mothercare a do oci mi padli take plienkova sada, nieco ako vrchne plienky + vkladacie vlozky. boli uz len posledne na newborn do 5kg. ale kedze nemam este nic kupene tak som to zobrala aj tak som chcela jedny take mrnousky zobrat.
Je to taka startovacia sada 4 vrchne plienocky a 8 vkladacich vlozticiek v takej zelenej tasticke a cele to stalo 18€ 😉 .

http://www.mothercare.com/Mothercare-Smart-Napp...

vladkaz1
2. júl 2009

Ahojte kocky moc mi to dalo co pisete poucam sa Lucinka dnes je len na latkovkach a momentalne mi vsetko schne dokona zas cikame so serblika .. jaaaj ja sa tesim na plienky dufam ze nebude neskoro a este ich stihneme pocikat ☹

standu
2. júl 2009

karolinka, gratulujem k malinkej 😵
dorastiete do nich, neboj 😉

diapozitiv, daj potom info, ako to bude fungovat v reali

sia neblazni 😀 predsa len budem mat dovod na objednavku z brany 😵 mas to iste? aby som ich vyckala a nekupila daco ine....mame na noc CT, uvidim, ci nepretecie zasa 😒 &

fibi moja ma len 7apol kila, tak to Lko...no nevieeem 😔 😖

skizuzka myslim, ze kludne oper spolu...a potom foto toho monstera, prosim 😵

sisa.b
2. júl 2009

standu, neviem to isto, lebo uz ceske latkarky necitam, ale tak pred mesiacom to tam spominala ta holka z brany.