Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
10. okt 2011

@pusinqa podla mna jej zima nebude, ved to bude mat priamo na tele... ked das dole plienku, tak je tepla...

sladkasue
10. okt 2011

@pusinqa
@zfidorka tiez si myslim, ze nebude, ze je to teple... a nie som vonku 3 hodiny... ze by som ho neprebalila 🙂

katka888
10. okt 2011

@pusinqa
easyfit su podla mna jedne z najlepsich plienociek, najprv som ich nebrala, ze nemajuu stay dry, aby nebolo vike mokro, ale pri ondrikovi ich nosime vkuse po vonku, a ten bambus saje inac ako bavlna, nemam pocitr, zeby mal take mokro ako ked ma bavlneny stvorec, uz aj tym, ze je to savejsie. a po zime nebudes dlho chodit a aj prebalit prebalis skor ako o 3 hodky, takze si myslim, ze bambus. plienky su dobra volba ak chces bambus kvoli pokozke.

majka1981
10. okt 2011

@layla84 hej vsetky sme tym presli a pocuvaj, nesnivas este o plienkach 😀 😀
lebo ja som snivala a trvalo to straaasne dlhooo 😀 😀
aj ja som bola z toho jelen 😉 , teraz je to pohoda 🙂

layla84
10. okt 2011

@majka1981 Ako vieš? Dnes v noci som veru až do rána pospiačky preberala a preberala, hútala.. pre a proti 😀 😀

layla84
10. okt 2011

Baby ale na niečo som konečne prišla: poviete mi, čo si o tomto myslíte? Moja zostava:

Na deň:
Keďže už mám 5ks IBtutto AIO, kapsovky na deň som veľmi neriešila. Napriek tomu som chcela vyskúšať toto:
1ks BG kapsa 4.0
1ks BG flip vrchné gaťky + 3ks Flip Stay Dry vkladačky
veľmi hútam ešte pridať 1ks Wonderoo V2 (príp.Minky) kapsu, ale mám pocit, že je menšia a nevydrží nám dlho a pri toľkých AIO IB asi nebudem ani využívať, keď si vezmem, že som s nimi pri slnečnom počasí vystačila deň i noc ...

Na noc:
1ks Anavy bambus jednoveľkostná
1ks Bamboozle Stretch
1ks Babyidea Bamboo Extra
1ks LL vrchné pullky (fakt stačia jedny???)

1ks Wonderoo V2 vkladačky (asi nekúpim, ak sa horevyššie rozhodnem pre V2 (Minky) tak tam asi jedny budú???)
4ks BI bamboo prefold
2ks BI bamboo twofold
1ks BabyLucy StayDry vkladačky (dúfam, že zoženiem)

ešte mám pokušenie na LL staydry separačné plienky ale neviem, či toho už potom nemám akosi priveľa a či by som ich využila??? Flip Organic vkladačky som chcela tiež zo dva kusy, ale zase ten istý dôvod, prečo som ich nejak zavrhla... neviem...

príp. by som ešte vzala nejaké vlniaky Swadlebees z merino vlny, možno by stáli za skúšku, malý kaká až nadránom, možno by stáli za pokus pre tú vzdušnosť...
páčili sa mi aj Easyfit V2 ale AIO mám dosť, preto som zavrhla a tiež nemám pocit, že budú až do odplienkovania čo sa veľkosti týka..

Vaše postrehy a rady mi určite pomôžu dokopať to do úplne finálnej verzie 😉

majka1981
10. okt 2011

@layla84 este dobre si to pamätam, ako som ja snivala o vsetkych znackach 😀 , aj o tych co som vobec nemala a nad ranom som skonstatovala, ze musim ich este pozriet, moznoze aj tie by boli dobre 😀 😀 😀 , som rada ze to preslo a snivam zase aj ine veci 😉

juliam
10. okt 2011

@majka1981 @layla84 ja som tiež asi mierne "šiši", lebo tiež sa mi sníva o plienkach 😀 😀 😀

vrn
10. okt 2011

Ahojte, chcem sa poradit. Pouzivam BG kapsove, kupila som vsak aj jednu BG Flip. S tou hned ako s dcera pocika sa zobudi, no neviem aku stay dry vlozku mam pouzit aby necitila mokro. Kapsovky znasa lepsie, to sa sice zobudi a pomrnci ale aj zaspi. Co odporucite?

juliam
10. okt 2011

@layla84 na Anavy bambusku nohavičkovú sa chystám aj ja. PULky budeš mať dvoje - LL + BG flip a ešte ak dokúpiš dokúpiš vlniaky, tak to snáď bude stačiť. pri Wonderoo V2 sú súčasťou plienky aj 2 vkladačky.
pekne nakúp, potom zase ja pokukám a pomackám 😀

zfidorka
10. okt 2011

@layla84 na noc by som nebrala tie LL pulky, radsej flisaky (anavy) alebo vlniaky (ja mam rada natahovacie baby idea shorties)...
wonderoo V2 obsahuje aj vkladacky... hlavne prefoldova vkladacka je bambusova a super saje, za skusku to stoji 😉
baby lucy stay dry vkladacku podla mna nebudes potrebovat, ak budes mat flip stay dry vkladacky
BI prefoldov by som zobrala 2 ks miesto 4 ks ..
na podlozenie stay dry separaciek na doma a dalsie dovypchatie by som zobrala par ks (3-4) baby lucy bamboo stvorcov...

layla84
10. okt 2011

@juliam No však ja sa asi dorútim najprv k tebe 🙂 v najbližších dňoch, možno už zajtra večer, keď to skompletizujem, hm?

zfidorka
10. okt 2011

@vrn bg flip organic? mozes dokupit napriklad Little Lamb stay dry, tie su tenke...

juliam
10. okt 2011

@layla84 kľudne doleť 🙂 ak nebudem rodiť, som doma 😉

layla84
10. okt 2011

@zfidorka Ďakujem 😉 ešte otázka, k tej prefoldovej bambus vkladačke wonderoo, čo si odporučila skúsiť: ona sa dá aj zvlášť kúpiť, či len s tou plienočkou V2? Lebo možno by som celú plienku ani nepotrebovala, ako vravím, mám 5 dobrých spoľahlivých AIO...

zfidorka
10. okt 2011

@layla84 da sa kupit aj zvlast, kde by si ju vkladala? do bg 4.0 kapsy?

juliam
10. okt 2011

@layla84 ja som našla, že sa tá vkladačka dá osve prikúpiť. ale možno je taká istá ako BI prefold, tak možno ju nebude treba. ale to nech baby povedia, ja sa tiež rada priučím.

layla84
10. okt 2011

@zfidorka ☹ 😖 😒 😢 ja neviem 😕 😔 😢

😀 dá sa???

zfidorka
10. okt 2011

@layla84 😀 😀 😀
da sa do tej bg kapsy... ak ti nebudu origos vkladacky stacit, ale to tam mozes dat aj baby idea prefold/twofold, a ten dokonca vyjde lacnejsie ako wonderoo vkladacka 😉 ja som predtym myslela kupit na skusku celu wonderoo plienku (a ked uz, tak minky 🙂 )...
wonderoo vkladacka je jemne frote, baby idea prefold/twofold je flaus...

layla84
10. okt 2011

@zfidorka jeminko, čo je lepšie?

layla84
10. okt 2011

@majka1981 zdá sa, že ani túto noc ma to neminie... ono by som to už mala za sebou, keby som dnes túto vec uzavrela a objednala konečne. Ale že to nestíham, budem zase snívať o plienkach dnes. Ou jou... 😔

zfidorka
10. okt 2011

@layla84 flaus je viac savy ako frote... ked zoberies baby idea prefold/twofoldy, tak ako vkladacky by ti to malo stacit...
ake mozu byt krajsie sny ako o plienkach? 😉 😝

tinika
10. okt 2011

kočky, pre novorodena na noc stači latkovka a vrchne gatuse kedze budem prebalovat často ze? a čo pre vačšie ked uz prespi celu noc, prip. vstane len raz? budem asi dokupovat postupne tak dajte rady, vdaka

zfidorka
10. okt 2011

@tinika co myslis pod latkovkou?
nohavickova (bambusova) ti bude stacit na zaciatok jedna s 1 vkladackou, pre vacsie dieta s 2 vkladackami...
ale zalezi ci v noci bude/nebude kakat, to budes musiet prebalovat castejsie...

tinika
10. okt 2011

@zfidorka no socikovy stvorec som myslela :D a nohavickova na jednu noc takze este asi dve kym poperiem a poschnu ze?

tinika
10. okt 2011

@zfidorka a ake vkladačky idu do bambusky nohavičkovej? to su tie napr. TB stretch a do toho este nejaku vkladačku dokupit?

zfidorka
10. okt 2011

@tinika stvorec s nejakou bambusovou vkladackou bude na zaciatok tiez ok, ja som 1x v noci prebalovala...
tak tak, cca 3-4 nohavickove budes potrebovat...
do TB stretch bud stay dry, napr. aj flip stay dry, alebo bambusovu, napr. baby idea twofold... zavisi ci chces pocit sucha, alebo prirodny material...
ale napr. anavy bambus ma 2 vkladacky, tak dalsiu potrebovat nebudes (ak chces pre pocit sucha, tak potom nejaku tenku, napr. little lamb)...

layla84
10. okt 2011

@zfidorka Ďakujem zatiaľ a dobrú noc - prajem vám príjemné neprecikané plienkové sny 🙂

zfidorka
10. okt 2011

@layla84 🙂 bru

tinika
10. okt 2011

@zfidorka no stay dry mam od bg kapsoviek tak myslim ze bude stačit :D a tie babyidea si mi uz aj pri patovi odporučala ze su fajn, by mohli vydrzat cez noc

myslite ze som urobila hlupost ked som nakupila tolko z tychto?: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/tinika/album...

som povodne nechcela nohavičkove ale zistujem ze asi na noc budu vhodnejsie a teraz rozmyslam, či som zbytočne nekupila vela tych čo mam hm?