Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miracle
20. okt 2011

@luckaprima
Pri prvom som saskovala s postolkami, pri druhom som len trosku viac vypchala kapsove plienky (napr. BumGenius)

luckaprima
20. okt 2011

@miracle a nebol ziadny problem ze? kapsovky mi tiez pridu omnoho pohodlnejsie 🙂

miracle
20. okt 2011

nebol, narodil sa v lete a fakt si neviem predstavit parit ho v tych umelych postolkach

katka888
20. okt 2011

@luckaprima
ortopedicke mas potiahnute gumov, na tie by som hned zabudla.
my sme mali stvorec poskladany na obdlznik a na to flipky vrchne nohavicky. z tych modernejsich sme pouzivali pre tyzdne najma gro baby / teraz pod zn. gro via / a bum genius 3.0 / teraz je verzia 4.0
a dokupila som easyfit od tots bots-.
nozky mal dostatocne od seba a neprikladal ich k sebe, takze mne sa zdalo ze postacuje.
ide o to, aby malo babo v plienocke nohy od seba tak akoby sedelo na konovi.

zfidorka
20. okt 2011

@luckaprima ortopedicke nie, davaj nejake vrchne nohavicky, ktore su siroke medzi nozkami, itti bitti su uzunke, mas aj ine?

zfidorka
20. okt 2011

@shira_ ponukni lanolim babam tu, viacere ho nemohli zohnat v lekarni 😉

@juliam ja som davala nohavickovy sklad od zaciatku... velky stvorec som zlozila na mensi stvorec a dalej podla navodu 🙂 sklad na draka je vacsi ako novosklad, takze sa dava zvycajne vtedy, ak je babu novosklad maly...
flisove staci prevetrat, ale "nasmradnu" skor ako vlniaky...

beton
21. okt 2011

@luckaprima ja som na zaciatku davala na vrchne nohavicky este postolky...aspon to lepsie fixovalo, ale len na noc. po 3 tyzdnoch som ostala len na normalnom baleni, bo latkovky su predsa vzdy sirsie ako jednorazovky.

juliam
21. okt 2011

@zfidorka vyskúšame aj nohavičkový sklad. a túto noc aj flisáky 🙂 žehlili ste plienky prvé týždne?

zfidorka
21. okt 2011

@juliam ja ano, ale ja som si zehlenie plienok uzivala 😉
ked nechces, nemusis zehlit (nie je to potrebne, bakterie sa znicia pranim a susenim), resp. plienku poskladaj a prezehli len cast co ide na ritku...
zehlenie je dobre ak mas tvrdu vodu, plienky zmaknu..

katka888
21. okt 2011

@juliam
ano, mala som po prani tak cca 16 ks, takze sa dalo, zehlim aj teraz, mame tvrdu vodu a po vyprani su velmi tvrde, drsne, nepoddajne.. tak na zmakcenie. ale ja kvoli tomu zehlim aj uteraky. ked perieme u svokrovcov, plienky su jemnejsie

sladkasue
21. okt 2011

babulky, az teraz mi to docvaklo s tymi vlniakmi - co si ich pletiete sami: ze klbko stoji len cca do 3€ a z toho su cele vlniaky 🙂 dnes som informovala mamu, ze nech mi kukne u nej doma ihlice a knihu letenia - pliest neviem :( ale ked to ma byt pre drobca, tak sa snad naucim 🙂

tie co mate starsie deticky ako 6-8 mesicov, nezda sa vam ze ich moc je taky viac agresivny, viac zapacha???

katka888
21. okt 2011

@sladkasue
deticky ked su uz na prikrmoch resp nabehnu na "dospelacku"stravu tie po roku, tak aj moc sa im meni....

shira_
21. okt 2011

@zfidorka mám ho v takom litrovom plastovom kýbliku. porozdelovala by som ho po 100g ale rozmýšľam, do čoho to dať? neznehodnotí sa pri posielaní poštou? síce už je dosť zima vonku, tak hádam nie.. skúsim to nejako vymyslieť, ako to ponúknuť a poposielať.

katka888
21. okt 2011

@shira_
existuju take plastove nadobky , ja som ich kupila na zamrazovani mliecka...no jedna vysla na euro asi by sa ti neoplatilo ... ☹

shira_
21. okt 2011

@katka888 no ved práve to, že 100g lanolínu by cenovo malo byť výhodné zhruba po 2e. aj plastové liekovky stoja viac. uvažujem že by som to nadávkovala do malých pevnejších sáčkov a zavrela gumičkou, musím to vyskúšať, bleeee 😀 😀 😀

adui
21. okt 2011

ahojte maminky. Môžete mi poradiť ohľadom vlniakov? Chcem si nejaké upliesť, ale neviem či sa takéto vlniaky dajú používať na štvorce na rovno. ☹

majka1981
21. okt 2011

@adui hod link a my Ti povieme
ja davam mojmu synovi stvorec na rovno do Disana vlniakov a v pohode to funguje.

Baby aj ja mam otazku na vlniaky a lanolinovanie. Mne pripada strasna skoda vyliat tu lanolinovu vodu z ktorej vyberiem vlniaciky - vy ju este pouzivate este raz? Ja som ju dala na vecer von na balkon, asi to neskodi, nie? Zajtra chcem lanolinovat druhe vlniaciky, tak rada by som ju pouzila este raz - dolejem tam este teplej vody a dam lanolin, aby toho bolo viacej, ale predsa mi to pride taka velka skoda to vyliat.

pusinqa
21. okt 2011

@sladkasue no mne sa tiež zdá že aj ako nám idú zuby asi je aj to ciko dosť agresívne, riadne sa jej riťula zaparila na miestach ako sedí v kočíku, som dúfala že sa jej to spraví, doma stále pozerám či nemá nacikané, krémujeme imazolom, prešli sme čisto na bambus, ale zlepšenie žiadne, idem skúsiť pár dní späť na jednorázovkách či to nepomôže, dosť som z toho nešťastná, má teraz zo zúbkov aj hlieny, teploty 😢

pusinqa
21. okt 2011

nemali ste niektorá také problémy ako opisujem v príspevku vyššie a neviete poradiť? kaká väčšinou do nočníka takže s tým problém nemáme, najprv som myslela že jej vadí len umelina, ale ani na bambuse sa jej to nehojí, ráno po nočnej bambuske to má trošku lepšie, do večera ale červené až hrôza ani nie ritka ale fakt na miestach kde sedí v kočíku na sedacej časti ritky a na tej časti cikulky kde sedí ☹

sladkasue
21. okt 2011

@pusinqa az si myslis, ze je to zo zubov, tak skus jantarovy nahrdelnik-kamoska vravela ze to jej malej pomaha-resp. ani nevie, ze jej rastu zuby 🙂
http://www.klingacik.sk/detail/970/lieciva-jant...

pusinqa
21. okt 2011

@sladkasue ja už som to pozerala aj predtým, len dosť pochybujem že by to vyriešilo práve tieto plienkové problémy ktoré ma z toho všetkého trápia najviac, možno to nakoniec zvážim aj keď je to dosť peniažkov, z tej materskej, aj teraz išlo na zimnú výbavu na ošatenie a obutie malinkej kopec peňazí a to som z bazáru kupovala a aj tak 😝

zfidorka
21. okt 2011

@shira_ do pevnejsich sackov by to podla mna slo...
@adui daju, len musia mat dobry strih, aby ti stvorec udrzali, resp. potom fixovat este bodynkom 🙂
@majka1981 cast lanolinu ti ostane na vlniakoch, mne sa da zda byt lepsie robit vzdy novu kuru, alebo. lanolinovat 2 vlniakov naraz..
@pusinqa skus zajst k dr., mozno je potrebne to preliecit aj nejakou mastickou (mojej malej pomohol imazol)

pusinqa
21. okt 2011

@zfidorka ten dávam, uvidím, keď som bola raz so staršou tiež nám dala imazol a hnedý ichtamol, takže neviem či by niečo iné teraz vymysleli

zfidorka
21. okt 2011

@pusinqa jaj, ozaj, ved si to pisala v prispevku...
ked sa jej to nelepsi, tak skus prejst na par dni na jednorazovky (niekedy to zvykne pomoct), ako si pisala, ak by sa jej to vyliecilo, tak budes davat znovu latkovky....

majka1981
22. okt 2011

@zfidorka diky, ja to skusim, moznoze to nebude vadit, lebo my aj tak bezplienkujeme, takze ak je nehoda co ide do vlniacikov, tak to ihned hlasi a ja menim, takze sa toho mocu vela nenasaje. Teraz akurat lanolinujem jedny vlniaciky, ktore nosil 4 tyzdne a mali sme len tie, az teraz som dokupila na zimu 2 ine

luckaprima
22. okt 2011

@katka888 dakujem za nazor, myslim si to iste, nozky ma tak ako ma mat , len nasa dr. si mysli nieco ine 🙂 ale snad jej neublizim tym ze bude mat pohodlnejsie a jemnejsie nohavky. prajem pekný dník 😉

luckaprima
22. okt 2011

@zfidorka dakujem za odpoved, ano mam aj ine, bambino mio su sirsie a celkom sa mi pacia a mam aj jednovelkostne plysaciky tie su tiez sirsie 🙂

juliam
22. okt 2011

@zfidorka hovoríš, že si maniak na žehlenie plienok 🙂 budem ti posielať aj moje 😀 dnes v noci sme mali flisáky gaťuše a paráda. som myslela, že budeme mať vlhké oblečko, ale nič. takže ďalšia spokojnosť 🙂

usjak
22. okt 2011

ked plienky nezehlite (stvorce), ako ich susite? Lebo ja som povodne chcela vyskusat neozehlit, no boli take neforemne ze som ich radsej vsetky vyzehlila..

pusinqa
22. okt 2011

@zfidorka no písala som hore že ideme pár dní skúsiť, uvidím dúfam že sa jej to spraví a budeme môcť zasa látkovať, zúbky jedny nešťastné