Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zabka79
17. apr 2014

prosím kto máte skúsenosti s týmito plienkami, nechce sa mi čítať celú diskusiu...to akože bábätko nakaká a to celé aj s "nákladom" dávam do práčky? skladovanie musí smrdieť...je to vlhké a zapácha to...neviem ako sa zbavuje tej stolice, nijako? nikde som sa to nedočítala...ďakujem za odpovede 🙂

behulka
17. apr 2014

@zabka79 nie, nie, náklad treba "vysypať" do wcka. Dajú sa kúpiť aj tzv. separačné plienky, ktoré sa ešte vkladajú do látkových - dajú sa aj s náložou spláchnuť a nemusíš riešiť to, ako dostať kakanicu z plienky preč. Inak super funguje stierka na cesto 😉
Plienky malých dojčených detičiek nesmrdia, perieš raz sa dva-tri dni, skladuješ v uzatvárateľnom kýbli napr. od farby. Nič náročné, ak nad látkovkami uvažuješ, určite to stojí za to 🙂
Stručný návod na údržbu je i tu:
http://www.sashe.sk/slamienka/journal/ako-si-po...

zarica
17. apr 2014

@zabka79 skôr tie pampersky smrdia, lebo tie musíš skladovať aj s kakom.... Ja mám uzavretý kyblik, v ňom sietku a keď treba oprat, tak sietku s plienkami vytiahnem, vhodim do práčky... Nič nesmrdi 🙂 a s kakom keď ešte nemal prikrmy, tak sa dá oplachnut v umyvadle a aj sprcha pomôže a ak ti niečo zostane na plienocke, tak stačí trocha preprat žlčovým mydlom a hotovo 🙂 nič náročné

trulka999
17. apr 2014

A kto vie poradiť, čo na stvrdnuté bambusové nohavičkové plienočky? A prečo nie ocot na bambus? Hm? Ďakujem

zabka79
17. apr 2014

@behulka áno uvažujem nad tým, moc ďakujem 🙂

zabka79
17. apr 2014

@zarica vidím že máte skúsenosti, uvidíme ako to vymyslím ja 🙂

handricky
17. apr 2014

@trulka999 po ususeni suchat medzi prstami. zmaknu. ocot je agresivny, bambus je jemne vlakno a nema taku trvacnost ako bavlna, casom sa moze opotrebovat. to casom ale moze byt po 2 detoch🙂 moj stary dava lyzicu octu do kazdeho plachania a pohoda. ale niektory vyrobca odporuca, niekto nie.. (to aby nemusel riesit reklamaciu s prip. rozpadnutymi plienkami🙂.

zarica
22. apr 2014

Baby máte niektorá sckoon vlniaky? Akurát sa rozhodujeme ktoré kúpiť a chcem vybrať dobre, nakoľko sú drahšie.... Ďakujem 🙂

antoniakatarina
23. apr 2014

Ahojte baby, ako vypchavate kapsovky, aby nepretekali? Davam malemu kapsovky na denny spanok (1-1,5h) a viackrat uz pustili vlhko. Asi zle dovypchavam som zistila...Skusila som este viac vypchat, no zas mokre pancusky boli...:o(

oskvarka
23. apr 2014

@behulka :D:D ze stierka na cesto :D 😀 😎
@zabka79 ja som to riesila vo vani do pol roka kym bol krpec na mlieku to bolo oranzove betonove cosi .. pistila som studenu vodu na plno na srchovu ruzicu a "odvapkovala" som to s plienky :D... na toto inak ani tie papierove separacky nezaberali.... pratelne boli fain a islo to z nich tymto sposobom dobre dole... ale tymto sposobom to islo aj z normalnej plienky v pohode... teraz uz kaka hustejsie tak aj papierove maju zmysel ked niekam ideme ... a pratelne v pohode... sprchujem ich stale .. hovienko vyklopim do WC a osprchujem do cista... ide nam siliny prud celkom tak mam stastie... nasledne vyzmykam a hodim do vedra

nelinka626
23. apr 2014

@antoniakatarina no tento problém mám aj ja, väčšinou nám pretečú, ale aj tak ich rada používam, lebo plienka dobre drží a vždy je tam, kde má byť :D, ale uvažujem teraz nad tým, že skúsim na spanie dať dnu tú vkladačku a na vrch ešte obyčajnú látkovú plienku

behulka
23. apr 2014

@antoniakatarina kapsovky nie sú veľmi vhodné na spanie, jak sa bábo vrtí a krúti, chcelo by to kombináciu vrchné nohavičky a dovnútra niečo - aby nebola plienka napevno spojená so savým jadrom. Možnosťou je nevložiť vkladačku dnu do kapsy, ale len položiť navrch.
Skús ešte pozrieť, či vkladačky siahajú od okraja po okraj - či pri nožičkách nie je len PUL a vnútorná vrstva bez vkladačky.
@nelinka626

yvehari
25. apr 2014

ahojte, potrebujem poradiť. Látkovali sme klasickými štvorcovými plienkami asi mesiac, potom som používala jednorázovky. Teraz má dcérka 4 mesiace a chcem sa vrátiť k látkovým (aspoň cez deň), len neviem, ako jej ich mám efektívne poskladať. Novosklad mi už prečurká veľmi rýchlo. Mám vrchné nohavičky thristies. ďakujem.

handricky
25. apr 2014

@yvehari prihod k tomu novoskladu nejaku ba,busovu vkladacku.. viac o vkladackach tu..https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...
my ficime na prefoldoch a vrchnych nohavickach (uz 2 deti).

@antoniakatarina ak su dostatocne vypchate, moze byt problem aj v tom ze peries v nejakom vela mydlovom parcom prasku alebo davas avivaz, ta vytvori na kapsovke (na tej stay dry vrstve) film a curanica ti uz nepretecie efektivne dovnutra.. stecie bokom a premoknu. v com peries? prip. skus dobre preprat - preplachat, nech vymyjes zvysky prasku (alebo skor tekuteho gelu - ak pouzivas)..
A ake vkladacky mas vnutri v kapse?

sladkasue
26. apr 2014

@antoniakatarina skus bambusove vkladacky - su tenke, ale zaroven save(maximalna savost po ca6-8 praniach)

@yvehari bud poskladas normalna na obdlznik alebo na draka. efektivne by bolo davat aj nejaku vkladacku - najlepsie bambusovu

precenili sme aj v shope: týždeň látkových plienok len do 4.5.2014 - dlho neváhajnte
https://www.modrykonik.sk/shops/my_category/pli...

behulka
26. apr 2014

@yvehari ja skladám takto(je to z jednej štvorcovej plienky):
https://www.modrykonik.sk/blog/behulka/album/na...
Vpredu je 12 vrstiev, ak sa to preloží, bude až 18.

antoniakatarina
26. apr 2014

@handricky Dakujem. Pouzivam tekuty gel..vypchavam bambusovymi vkladackami al. prefoldom od BR a kapsovky mam od nich. Vkladacky ked dam do Puliek, tak velmi dobre saju...v tych kapsovkach je asi chyba 😒 Skusim aj lepsie vyplachat nabuduce. Problem je aj v tom, ze mam len 2 kapsovky a chcela som si buduci tyzden aj nove objednat, ale ked mi to takto prepusta, tak je to cele zle. Inak latkujem len so stovrcami, vkladackami a pulkami.

anelisa
26. apr 2014

ahojte 🙂 ake su momentalne podla vas najlepsie vrchne pulky na trhu? (na stvorec na rovno, prip. vkladacku) dakujem 🙂

terry658
26. apr 2014

Ahojte,chcela som sa opytat,mate skusenost s B´bies mikrofleece kapsovymi plienkami?

handricky
27. apr 2014

@antoniakatarina to bude tym gelom. skus poriadne preplachnut. ja mam len 3 ks kapsoviek🙂 ja latkujem s prefoldami + vrchnymi, na noc nohavickovu a vlniaky🙂

@anelisa naj pulky nie su.. su skor vseobecne oblubene a menej oblubene🙂
BG Flip ti sedia dobre na plienku na rovno - velmi oblubene
Blueberry coverals na prefold aj na nohavickovu aj na novosklad
Thirsties - podobne ako Blueberry - su vsak vo velkostiach 1 a 2.. obe aj Blueberry aj Thirsties maju podobne riesene gumicky okolo noziciek.. podla trocha trocha tuhsie, sirsie stehna mozu otlacat..
Bambi Roxy su pomerne siroke - dobre sadnu na nohavickovu.. su take vacsie, sirsie - na malom mimcu mozu posobit mega velko..
Bamboolik a Anavy na vkladacky

@terry658
vcelku fajn (daju sa zmensit na uplne mini - co maloktora plienka), zdau maju dost siroku gumicku okolo pasa, moze otlacat niekoho, ta jedna mikrovlaknova vkladacka staci na jedno ciknutie, casom treba dovypchat.. ale inak dobry strih

hermiona368
27. apr 2014

@behulka to je super, je to velmi vhodne pre chlapcov, ze ? lebo ti su ucuranejsi 🙂 idem to skusit zlozit 🙂

terry658
27. apr 2014

@handricky a chcela som sa este opytat,ked je uz vacsie dieta,ci pri dovypchavani nepretekaju.

handricky
27. apr 2014

@terry658 preco myslis, ze by mali pretekat? ked dovypchavas iba zvysis savost, nema to vplyv na pretekanie..

terry658
27. apr 2014

@handricky dakujem.Baby pisali na minulych stranskach,ze ked viacej niektore vypchaju,tak im pretekaju.Preto som sa pytala

handricky
27. apr 2014

@terry658 hmm. to neviem, ja ked viac vypcham akukolvek plienku, tak mi lepsie saje🙂

zuzikju
27. apr 2014

@oskvarka dakujem ti velmi pekne za taak rozsiahlu odpoved. za tvoj cas vobec ;)

zuzikju
27. apr 2014

@katka0905 dakujem za odpoved, nakoniec som ani do latkovych plienok nesla.moje tehu sa zvrtlo na rizikove,takze myslienky sa tocili okolo inych zalezitosti. :/ 🙂

behulka
27. apr 2014

@anelisa ja som mala okrem spomínaných ešte Bummis, na štvorcové plienky boli super.

hermiona368
27. apr 2014

@behulka a z akych plienok skladas to cudo ?? 🙂 ja som skusala z MaM a mne sa to nepodarilo oblapit okolo bokov :(

prelulu
27. apr 2014

Ahojte, mozte mi prosim poradit? lebo ma uz z toho asi.... Cela veda tie latkove plienky...
Planujem kupit stvorcove, pri bavlnenych neviem ci MaM Happy Square, ci Kiko Lux (Eco) popripade nejake ine co su kvalitne a nie su ako sietka na ryby. Tiez neviem kolko ich treba lebo rada by som neprebalovala kazdych 20 minut, preto chcem aj bambusove (neviem ktore, Kiko?) alebo muselinove alebo konopne (to uz vobec neviem ktore su kvalitne).
Dalsie veci by som chcela jednovelkostne, nechcem kupovat na roznu vahu ale aby vydrzali cele plienkove obdobie.... a tu zacina dalsi chaos....
AIO som rozmyslala nad Little Lamb one size Nappy
Na noc nohavickove plienky Bambi Roxy nohavičková plienka Bambi Soft alebo Tots Bamboozle S-t-r-e-t-c-h Onesize
Vrchne nohavicky PUL Bumkins Cover One Size Snaps alebo BAMBI ROXY vrchné nohavičky PUL.
A este mi treba vkladacky a separacne to uz vobec sa neviem zorientovat...

Prosim poradili by ste mi co kupit a co nie, co je dobra a co zla voleba alebo ci som uplne mimo??? Aaach.
Dakujem.