Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miroslavusienka
6. okt 2012

@ivanka.7 no mne by tych 80x80 nevadilo, lebo vyzera ze budeme mat vacsie babo, aj podla sona malo v 30tt cca 1888g a obaja sme vysoki, takze bude myslim si rychlo rast 🙂 ak su teda kvalitativne tie MaM o dost lepsie tak ich zoberiem rovno viacej a kiko budu do zalohy a pre ostatne potreby okrem plienkovania.

lubka231
6. okt 2012

ahojte nemáte niektorá skúsenosti s týmito nohavičkami Vrchné a tréningové nohavičky Aitu Velúr-PUL?

tunylyk
6. okt 2012

@slady ja som bola s novoskladom maximalne spokojna,udrzal vsetko co mal 😉 navrch sme pouzivali flipky,teraz ked uz je drobec vacsi,tak pridu narad nase nohavickove a bud s flipkami,alebo mame vlniaciky natahovacie,separacky sme mali aj tie jednorazove,ale pouzivam skor tie pratelne,osprchujem a operiem v pracke,suche su raz dva 😉 a este nech nezabudnem,kym bol uplne malinky,stacil nam jeden stvorec,potom neskor,ked sa rozcural,do novoskladu som mu davala vkladacky z nohavickovych,bambusove aj bavlnene

lubka231
6. okt 2012

@tunylyk aké vlniaky máš?

lyongirl
6. okt 2012

@lubka231 ja mám aitu velur pul 🙂

lubka231
6. okt 2012

@lyongirl a ako si s nimi spokojná. Hľadám niečo na noc na nohavičkové plienky a do vlniakov sa mi tááák nechce. 🙂

lyongirl
6. okt 2012

@lubka231 som s nimi veľmi spokojná, ale len na nohavičkové plienky, na plienku narovno si to vôbec neviem predstaviť aj napriek veľkosti, ktorá by mala byť "akurát" a držať tú plienku narovno...vynosili sme ich celé leto von na tie nohavičkové plienky a aj na noc mal par krát, ale ja na noc dávam jednorazovky, takže tam som ich moc nevyužila, ale ináč sú perfektné, krásne prepracované, ja som z nich nadšená, ale treba pozerať, aby bábo nemalo úplne nasiaknutú plienku, lebo potom sú zvlhnuté aj nohavičky, alebo ten pul, lebo on neviem prečo je všitý opačne, jednoducho pul je nie na plienke, ale smerom k velúru, hádam to chápeš, ako to myslím...

lubka231
6. okt 2012

@lyongirl a nevieš aký je rozdiel medzi aitu velur pul a aitu stella pul? Ja hľadám niečo len na noc, myslíš že budú stačiť?

lyongirl
6. okt 2012

@lubka231 stela sú chlpatejšie, také makučké, macíkovské, v podstate, čo sa týka materiálu je to to isté, nasiakavosť je rovnaká, ale ja osobne si myslím, že stela viac hreje, aj keď majiteľka mi písala, že jej dcéra ich nosila aj v lete a vôbec sa neprehrievala a potom sú určite objemnejšie...

lyongirl
6. okt 2012

@lubka231 @myska2233 má stelu aj velur, skús jej napísať a popýtať sa, či vidí rozdiely a tak, jej malý ich nosí na noc 🙂

tunylyk
6. okt 2012

@lubka231 mam take tenucke z Bionosu 😉

indys
6. okt 2012

Pomoc dievcata co periete v slize. Doteraz mi sliz vzdy vypral s plienky ci uz bambusovej alebo bavlnejej kazdu stolicu (ale nikdy v takej plienke nebol dlhsie, ale hned v tej sekunde ako sa vykakal tak som to oplachla a zislo to) teraz 2x bol v takej plienke dlhsie (cca 1/2-1hod) tak uz to rucne neslo dole a ani pracka so slizom to nevyprala(na 60stupnov). Vam to pracka vyperie? Uz rozmyslam, ze sa toho slizu vzdam, kedze pri prani s nim mi pracka robi na radle cierne flaky a teraz este toto. Ale neviem v com inom by som prala, lebo standardne pracky pouzivat nechcem pouzivat.
Poradte ake eko prasky pouzivate?

behulka
6. okt 2012

@miroslavusienka Kikko som kupovala v 2009, odvtedy sú prakticky stále v obehu, nejaké už vyhodené. No dostali poriadne zabrať, ale naproti tomu MaM sú všetky Ok. Takže koniec-koncov MaM vyjdú i lacnejše pri dvoch deťoch, netreba prikupovať nové. Pre jedno bábo by to mali zvládnuť i tie Kikko - savosť je podľa mňa porovnateľná. Mám i pár kusov Popoliny, tie sú tiež vo výbornom stave, no neviem, či sa dajú ešte kúpiť a za akú cenu.
@handricky myslím, že pri tých 7 deťoch, to má tá mamina vymakané, no jedna snapka-menej práce.
@indys pomáhalo žlčové mydlo - namydliť a prihodiť k ostatným plienkam. Na škvrny a biele mi ešte zaberá trochu perkarbonátu k slizu. Prášok u nás dostať eko len na farebné, plienky som v ňom ešte neprala, značku ani neviem, čapuje sa v ekoobchode. No účinnosťou je porovnateľný so slizom.

shopvick
6. okt 2012

@miroslavusienka my pouzivame take a aj take a na suchy zips mame problem, ze sa sam sem tam odlepi a maly ma nakrivo plienku, alebo si sam odopina ten zips...pouzivame ich uz cez rok...takze mne viacej vyhovuju na patentky

indys
6. okt 2012

@behulka ja som to najskor preprala s klasickym mydlom na pranie, potom na to dala zlcove mydlo a nato hned dala do pracky.Zeby som mala nanic pracku? Co je to perkarbonát?

behulka
6. okt 2012

@indys neviem 😒 ešte slniečko by mohlo pomocť.
Perkarbonát: http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/...
Dá sa kúpiť aj pod iným názvom, no tento je najlacnejší.

slady
6. okt 2012

baby dakujem za rady ohladom novoskladu, presne tieto veci som potrebovala vediet, takze este raz diki moc a drzte palce v novembri kedy cakame prirastok 🙂 prajem krasny vecer vsetkym!

biba321
6. okt 2012

@lyongirl ako mysliš prosim ze na noc davaš jednorazovky?akoze separačky,či...? dik 🙂

lyongirl
6. okt 2012

@biba321 na noc dávam jednorazovky - pampers, huggies, tesco plienky atď. ...

taanak
6. okt 2012

Stvorce MaM su naj, porovnatelne s nimi su uz iba Imse Vimse, ale tie su drahsie (ale z biobavlny). Co sa tyka rozmeru 80x80 - pouzivala som ho od narodenia a plienku som vacsinou ani neprekladala, jednoducho precnievala z nohaviciek aj vpredu aj vzadu. U novorodenca to nie je problem, cika malicko a kym by plienka stihla navlhnut aj dopredu, uz bude vacsinou prebaleny v suchej. 😉

ivanka.7
6. okt 2012

@taanak neviem ci @saldy myslela trcanie vpredu a vzadu (to inak aj mne zvykne trcat a u nas to nevadi), ale skor okolo noziciek - tam to uz vadi, lebo to navlhne

naveen
6. okt 2012

ahojte .. nie ste niektora z BA? neviete, v ktorej lekarni sa da kupit lanolin? ja uz som presla asi 10 lekarni a nula bodov 😨
dakujem

kryska5
6. okt 2012

@naveen na Kramároch v nemocnici, ale mali by ho mať všade kde robia mastičky a treba sa ich predtým tak opýtať ako že "a to sa nepoužíva do mastičiek ktoré tu miešate?" 😀 lebo tiež sa najprv teta tvárila že čo po nej chcem ale potom už musela ísť navážiť 😉

biba321
7. okt 2012

@lyongirl mozem sa opytat-prečo pouzivaš na noc jednorazovky? latkovky nestačili? ja pouzivam tiez jednorazovky,stale zatial,aj na noc-ale v noci aj prebalim,napr. o 12 v noci,alebo o 5 hod,ako ideme spat,a kolko cika

na jednorazovke citim ze je taka bachrata,napita
to na latkovkach ako prosim zistim,ze je plienka mokra?

rolla20
7. okt 2012

@biba321 ked aj v noci prebalujes, preco nevyskusas dat latkovu?? ja som zo zaciatku tiez davala latkovky a prebalovala, ked sa napapal teraz nam vacsinou potiahne az do rana. Ja davam kikko stvorec bambus, nejaku savu vkladacku, bud babyidea bambus prefold alebo little lamb vkladacka a flisovku. A ked sa zobudi, tak ho rozbalim a vyskusam vkladacku ci je mokra, aj je vela, tak prebalim ak len trochu tak nie

ivanka.7
7. okt 2012

@biba321 na latkovke citis ze je mokra :D ci len vlhka, ci mokra, ci sa da pomaly zmykat :D ale ked uz dieta rozbalim a dam si tu robotu, tak jej uz vzdy svihnem novu plienku aj ked ma len trosku pocikanu plienku (alebo ak je vlhka len jedna vrstva, tak vymenim tu)

biba321
7. okt 2012

@rolla20 flisovka to je navrch vrchne nohavičky?
no ja preto ze este dominavam stare jednorazovky a zistujem si čo všetko potrebujem nakupit na latkovanie 🙂

ked skusas ci je vkladacka mokra,ak je mokra tak je mokry aj ten bambus stvorec? tie kikko stvorce peries na 40? lebo na 60 sa vraj zrazia na obdlznik,vadi to potom?
diik

biba321
7. okt 2012

baby ake značky mi poradite AIO ? dakujem

zdraveplienky
7. okt 2012

Baby, pozor! Ak u nas teraz kupite 2 kusy plienok AIO alebo kapsoviek, treti dostanete za 1 cent 😉

rolla20
7. okt 2012

@biba321 flisova separacna vlozka znacky little lamb sa dava pre pocit sucha, cize na noc idealna a cez den, ked sa pokaka, tak vacsinou to zachyti ta sepacka, tak nemusis prepierat celu plienku. Ked ma malicko cvrknute, tak to zachyti len vkladacia plienka, ale ked uz je viac, tak to schyta aj stvorec alebo sprav tak ako ti radi ivanka.7, proste prebal a hotovo. Ja som zo zaciatku prala na 40tke, potom neskor na 50tke a stale periem uz na tej 50tke, vynimocne ich dam na 60. Ak mozem poradit, kup si dezinfekcny prostriedok Miofresh a na noc si donho namoc plienky. Skusala som ho davat aj do pracky, ale si myslim, ze namacanie je lepsie. A stvorec sa ti zrazi casom tak ci tak