Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
22. nov 2011

@etuska veru veru.. hadam niekto posle.. je to urcite lepsie ako poslat balik jednorazoviek a co z toho ti ludia budu mat? takto to mozu pouzivat kym sa da.. dufam ze sa ludia chytia..
a tebe sa to uz blizi, uz si dokupila co ti treba? 🙂

katka888
22. nov 2011

@nenocka
u nas je najmenej objemna flexitot od tots bots.. a ake davas vrchne? a aku plienocku? prebalujes v noci, alebo ako to je s piskanim? potiahne do rana, alebo prebalujes?

etuska
22. nov 2011

@crysmile
no veru -uz sa mi to krati 😅
no mam toho dost-mam este v zalohe nejake BG Flip-ky,kedze som kupila kamoske a ona ich nechce,tak do zasoby by bolo.ja som ich dost vyuzila ked bol Simi male babo+mam cca 12 ks nohavickovych plienok od kamosky vel.S.Celkovo si myslim ze amm toho dost-uvidime ako casto budem prat pri dvoch plienkacoch 😀 😝

katka888
22. nov 2011

@etuska
budes prat denne 🙂

katka888
22. nov 2011

@etuska
nie zeby si mala malo plienok, ale viac sa ti do pracky nezmesti 🙂

crysmile
22. nov 2011

@etuska ja mam jedneho plienkaca a periem aj kazdy den, lebo pouzivam stvorce a ked cikne raz, hned prebalim.. snazim sa o bkm, ale cikanie nam este nejde.. takze ked sa zaplni moj kontajner tak periem aj kazdy den, niekedy raz za dva dni..
tak mas toho dost, aj stvorce ides pouzivat? ja mam nohavickove teraz po dcerke haipa daipa, teda tvarovane a dve baby lucy S ale tie uz nam su akurat... cez den prevazne na stvorcoch, stay dry flipkach, viacvrstvakoch, bmb stvorcoch, co pride pod ruku..

etuska
22. nov 2011

@crysmile
normalka som sa musela mrknut do albumu ze ake plienky mame 😀
podla toho co citam tak mam:
11ks BL Classic S
10ks Tots Bots S(tie som kupila este strasne davno za smiesnu sumu v bazari)
1ks Tots Bots Fluffle S
1ks SWB kapsove(tusim konope-biobavlna?-tie su M-ka-Simon ich nosi od narodenia 😀 a este stale su dobre aj ked uuuplne vybledli
1ks Bambooty(M)-ale tiez su dost malicke strihovo

+par AIO plienok + BG Flip Stay Dry -co si budu musiet bratia podelit 😀
takze uvidime ci budem davat aj stvorce-vzhladom na to ze sa babo narodi v januari tak asi ano-kvoli rychlemu schnutiu 😀 😀 😀

crysmile
22. nov 2011

@etuska aha, jasne, poriesis potom ked uvidis ako bude kakat 🙂 bl clasicc som mala pri malej, ale ja radsej bambus.. ale da sa to vyuzit.. 🙂

etuska
22. nov 2011

@crysmile
Simon je junove babo,takze mne schli vonku na snure celkom rychlo.
ja som stvorce pri nom vyuzila velmi malo-ale co nebolo moze byt-aspon oprasim snapku 😀
bezim uz do postele,zajtra vstavam do prace 😝 😝
bru nocku

larosa
22. nov 2011

@crysmile Ďakujem, do januára dotrénujem 😀 ale tá snapka ppichá, musím sa naučiť s ňou robiť 🙂

crysmile
22. nov 2011

@etuska bru 🙂 nech sa v praci dari a nech to rychlo ujde..

crysmile
22. nov 2011

@larosa neboj, najlepsie je to aj tak na zivom babatku.. 🙂 a ako to robis ze ta picha? ja robim tak, ze zahacknem lavu stranu, potiahnem za ten kraj snapky, za to ocko na pravu a potom ako do tvaru ypsilona, za ocko potiahnem dolu..

larosa
22. nov 2011

@crysmile dnes som to skúsila a chytala som za tie pichliačiky 😀 a nie za tú gumku, či čo to je navrchu 🙂 zabehávam sa 🙂 už aj Saška dnes skúšala a bidnica sa tiež popichala, že prečo bábo nebude mať také plienky ako ona? 😅

crysmile
22. nov 2011

@larosa jaaaj, tak do toho prides, neboj.. a ked budes mat otazky, tak napis.. ja som sa pichla minule, ked som omylom sadla na snapku a snapka za zahackla o plachtu a o moje teplaky.. ale je to dobry vynalez..

bv_alexandra
23. nov 2011

chcem sa vás opýtat, čo si myslíte že je ekonomickejšie pri používaní klasických štvorcových plienok. Vyvarat ich v hrnci a potom dať oprať na krátky program, ale dať prať v práčke na 90stupnov na dlhom programe? Resp. ako to robíte vy aby som sa nezbláznila ked mi pride vyučtovanie za vodu. 😀

crysmile
23. nov 2011

@bv_alexandra ja davam na 60 na program co ma 2hodiny.. a obcas, fakt len obcas, dam prehnat na 90... vyvarat sa uz nemusi, pri 60 sa zabije vacsina bakterii..

sliver
23. nov 2011

@bv_alexandra - ja periem tiež iba na 60 na dve hodky, občas dam predpieranie ale fakt len občas...

nenocka
23. nov 2011

@crysmile
@katka888 ako som už písala (a veľmi som sa z toho vtedy vytešovala), mám len klasika štvrorce na novosklad a bambusové vkladačky. jóóój, dievčatá, strašný smútok ma chytá, nutne potrebujem povzbudiť 😨 ! malého v noci neprebaľujem, hore spomínaná verzia zvládla celú noc bez toho, aby sme mali vlhké pyžamko. vrchné mám BL FIX XL.

tinika
23. nov 2011

@nenocka v čom potrebujes povzbudit?
ja zase mam pocit ze mam malo plienok maly vela cika a kaka hehe a kedze su mu niektore este velke, uvazujem dokupit nejake, ale či sa oplati ked za chvilu podrastie, akurat ze mam niektore ktore mam radsej a niektore ktore čakaju v skrini len ked uz ine nemam, asi ich predam a kupim si nejake nove, čo vy na to? odporučite nejake čo dlho su suche? resp. dobre saju a maly by mal pocit sucha?

crysmile
23. nov 2011

@nenocka co sa ti maly precikal?
@tinika a ake mas co ti stoja v skrini? dokup nejake stvorce.. a k tomu nejake stay dry na vrch.. zbytocne ti kupovat nejake teraz, co bude mat par mesiacov.. kolko ti ma kg maly? a ake mas doteraz presne plienocky? latkujes aj druhe dietatko, hej?

tinika
23. nov 2011

@crysmile stvorcov mam dost a vrchne mam 4 ale stvorce dost mokre su hned a navyse teraz mu je novosklad velky neviem to vtrepat do nohavičiek preto som začala davat kapsovky. ale skusim so stay dry vrstvou este. maly moze mat tak 4kg druhe uz nelatkujem, lebo vsetko hned precikal, momentalne sabotuje nočnik :(((

mam v albume vsetky plienky, napisem ti tu značky?

crysmile
23. nov 2011

@tinika pozriem album.. novosklad je vam velky? sa cudujem, nam sedel od 3,5kg.. a na to by si mohla davat stay dry.. a malemu vadi mokro? lebo ja radsej prirodny matros, ale su teraz stay dry aj z bavlny, ale neviem kde som to videla..

tinika
23. nov 2011

@crysmile no dost kratko spi a ked som davala novosklad tak sa mrvil este viac no tiez som bola prekvapena ze velky asi som davala tie vačšie plienky, ono som nevedela ani ako to posponkovat bo tie rozky čo sa prekladaju boli dost dlhe a cez pulky mi dole pri nozkach pretrčala plienka

bv_alexandra
23. nov 2011

@crysmile
@sliver a neostanu vám fľaky? 🙂

crysmile
23. nov 2011

@tinika jaaaj, s tym sa da pomoct, pri novosklade ked boli rozky dlhe, som ich zahla, jednu stranu.. a som tu pisala vcera, ze ked trcia tie kraje noziciek, tak bud zasunut pod pul ked uz je pul zalozene, alebo ako ja som robila este ked nemal vrchnaky, tak som tie kraje akoby zalozila po zalozeni novoskladu dovnutra, vznikli tak vlastne nohavicky ako keby..

crysmile
23. nov 2011

@bv_alexandra ostanu, ale to ostanu aj ked periem na 95, ak nakaka do plienky.. ale treba to potriet zlcovym mydlom po zakakani, kaku osprchovat a pretriet.. a potom hodit do vedra, malo by to tie skvrny pustit.. ale ja som na to lenivec lenivy.. ale ked svieti slniecko, najma na jar a leto, tak ich pekne vybieli, tak ma to teraz az tak netrapi..

katka888
23. nov 2011

@bv_alexandra
periem na 60 st setky plienky naraz, kedze mame aj kapsovky aj AIO. jeden cyklus ma na pracke / voda, elektrina / vyjde cca 10 sk . predpierku pustam, ked mam naozaj plnu pracku. periem denne, kedze mam edve latkujuce deti... ak zratam vybavicku / doteraz na dve deti cca340 eur /, k tomu elektrinu a vodu za 3 roky / cca 260 eur / stale sme na tom lacnejsie ako kupovat jednorazovky za 5 sk v akcii na dve deti.

@nenocka
urcite odporucam na n oc nejake bambusove nohavickove plienky, / bamboozle strech od tots bots, flexitots od totsbots , anavy .. / ono sa ti mozno zda, ze zase dokupit zase peniazky navyse, ale v konecnom dosledku je to aj tak lacnejsie, aj ked si dprajes naozaj mamickami overene znacky.

tinika
23. nov 2011

@crysmile aha, no skusim dačo vymysliet bo tiez nemam velmi chut davat dalsie eura na plienky hehe hoci by som sa rada vytesila, to je uz droga, ale napr econobum, mummy´s touch AIO, POP IN dream dry ktore az tak nemam rada, neviem prečo

crysmile
23. nov 2011

@tinika no proste vam nesadli, tebe ani jemu.. tak ich predaj.. a kupis nieco lepsie 😉

nenocka
23. nov 2011

@crysmile neprecikal, len mu zrazu vadil ten objem a jančil, kým som mu to nedala dolu. možno by mu viac vyhovovali nejaké nohavičkové... očarilo ma aj šitie, a keďže vydrží v bavlnených štvorcoch, rozmýšľam, že pohľadám v skriniach aj dáky matroš na ušitie. lenže aký?! ťažko je so mnou, ťažko 😅
@tinika podporiť potrebujem, aby som to nevzdala a nevrhla sa opäť na tú jednoduchšiu, ale menej zdravú verziu.