Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
29. mar 2011

@juliakocka ja sa ti nechcem do toho nekal miesat, ale ako pozeram tvoje inzeraty, nevidim tam nic bambusove. Ja by som pre vyse rocne dieta nevolila vela bavlnenych a mikrovlaknovych plienok (hlavne nie na cesty mimo domu), no a moj nazor na konopne plienky (bum hugger a spol) poznate. 😉 nemam ani jednu.

juliakocka
29. mar 2011

@labutka no možno, ze pouzivam bavlnu a nie bambus :(

sulky
29. mar 2011

@juliakocka , pozeram tvoj inzerat a uplne suhlasim s labutkou. Vo vybave nemas ziadne bambusovie plienky. Z tych co ponukas, by som na von nedala ani jednu 😒 Vobec sa necudujem ze sa precikavate 😉

labutka
29. mar 2011

Ja keby som si mala robit vybavu teraz, tak uz beriem len bavlnu a bambus.
Konope urcite nie,a miesto mikrovlakna, ktore mi po roku pomaly prestavalo stihat, som zacala davat bambusove vkladky.

juliakocka
29. mar 2011

@sulky no ale ved predsa flipky su super a j na vonku, ale v tom nie je problem, problem je v tom ze dcera narazovo vela piška, a to nestaci absorbovat, vzdy jej to navlhne okolo nozok aj ked sme doma a a jej to dam, inak rano bola cisto prebalena, vykakana, dala som kapsovku s vkladackou a o hodinu precuranana az na punčochy a nohavice, a to sme boli doma, takže nie som s tym spokojna a ked viac dovypcham tie kapsovky, tak ma velky zadok aj predok a to sa mi nepaci a jej je vsetko oblecenie tesne 😒 no je pravda, ze som netrpezliva a hned to po 2 tyzdnoch latkovania predavam, ale ma to zlosti, lebo som vyhodila 100 E a všetko je naprd, aj manžel mi hovori, že vidíš, som ti hovoril a si si nedala povedat , takze tak to u nas je :(((

smejkoh
29. mar 2011

@juliakocka Nedalo by sa ti odsledovat, kedy priblizne cika, ze by si ju supla na nocnik? Napr. po prebudeni, alebo po prechadzke, ked pridete dnu alebo ked ma suchu plienku nechat zo 10 minut posediet na nocnicku. Mne tiez velmi dobre funguju bambusove plienocky, ako tu pisu baby. Ked nam nahodou nevydaju poschnut, davam aj bavlnene stvorce a tie mi jednym cikom hned precura.

sulky
29. mar 2011

@juliakocka , a ktoru kapsovku z tych co mas v inzerate pouzivas? Lebo ani BG so sty dry vrstvou sama o sebe nestaci. Je dost tenka, ja do kapsovych plienok davam na von iba bambusove vkladacky. Nie originalne co su k plienke.

juliakocka
29. mar 2011

@smejkoh no na nocnik mi velmi nechce sediet, a ked hej tak asi 3 sekundy, ale musim ju davat postupne, lebo chcem nech trošku si zvykne, tak vyskusam....

juliakocka
29. mar 2011

@sulky no mozno tu je problem, ze nemam ziadne bambusove :( porad ake?

zojec
29. mar 2011

@juliakocka presne to co labutku, napadlo aj mna pri vzhliadnuti inzeratu.. ziaden bambus.. co sa tyka tych kapsovych.. podla fotiek sudim ze su to cinske plienky, cize tym by som tiez neverila.. miesto tych vkladaciek co su tam, by som dala bmb prefold a urcite by sa neprecikala..aj ked kvalita toho pulu, tiez ktovie aka je 😒 a neskusala si malu davat vzdy po zobudeni na nocnik, u nas vtedy najviac cika a vsetky najvacsie davky skoncia v nocniku.. tak isto si myslim, ze kebyze das pod sty dry vkladacku aspon stvorec, tak sa neprecika..
co sa tyka hamburgera, bez vkladacky uplne o nicom plienka... pre mna ma len tu vyhodu , ze je sty dry na noc.. osobne som usila vnutro suedecloth (semis pre labutku 😎 ) vonkajsia vrstva bmb flis a vypchavam bmb prefoldom, s prehladom vydrzi noc.. len bohuzial ziadna ina sty dry nohavickova kapsovka nie je v ponuke.. :(
mne sa najlepsie osvedcilo do kapsoviek kombinacia mikroflisu a bambusu 🙂

sima.p
29. mar 2011

Hugerka nám na noc vyhovuje. Doma nám vyhovuje vv popoliny vo flipkách - neprečúra to ani ked ju má 2 hodiny a na von kapsovka napr. wondero, alebo aj iná, min. 1 vkladačka mikrovlákno a 1 vkladačka bambus a tiež väčšinou vydrží. Inak u nás je zaujímavé, že sa stane, že prídeme domov a plienku ma suchú, že ani vonku necikala. Tak 50/50

labutka
29. mar 2011

Ja som si teraz pisala, co aktualne pouzivam, a prisla som na to, ze len v jednej plienke uz mam mikrovlakno, a to je poistna, ktpru pouzivam uplne najmenej.
doma sme cez den na bavlne, inak stale bambus.

sima.p
29. mar 2011

hamburgerka samozrejme vypchatá.....

zojec
29. mar 2011

ja momentalne pouzivam najviac BG kapsovky, malu vkladacku davam bambusovu, TB bambusove na doma, wonderoo na cesty do sedacky, a ked viem, ze sa k prebalovaniu nedostanem aspon 3 hodky, moje site plienky s bmb prefoldom a IB Lkove.. sem tam, ked mame zdravu ritku - bmb doma site vkladacky do weehugerky alebo lvb vlniakov... a do manducy dvam nohavickove anavy a na to natahovacie vlniaky

sulky
29. mar 2011

@juliakocka , super kapsovky su Bum Genius. Bambusove nohavickove Tots Bots, na to PULky.

labutka
29. mar 2011

@sulky znovu sa budem opakovat, namiesto bum genius kapsy by som vzala minilala kapsu. Hlavne kvoli lepsim vkladackam. Tiez ma jednu malu ako bg, druha je o kus dlhsia, a obidve su bambusove. A su o 1,5e drahsie.

alusha
29. mar 2011

@juliakocka tak uz chapem, ta cinska kapsovka s jednou vkladackou je nic, to by sa aj moj precural, to ako keby som mu dala vreckovku medzi nohy, ja mu davam jeden obycajny bavlneny stvorec, jednu vkladacku, napr. aj tu z tej kapsovky cinskej alebo bambusovu a na to poriadne pulky, wonder wrap alebo flip a moj to veru nikdy neprecikal

izabelkak
29. mar 2011

@juliakocka teraz som si pozrela tvoju výbavu a nie je o čom, z tohoto by sa prečúrala aj pol ročné dieťa si ja osobne myslím....

mikrovlákno síce čo to nasaje - to je tá stay dry flip alebo to čo máš v tých kapsách, lenže keď už nemá kapacitu vypustí von prakticky všetko, kdežto bavlna alebo bambus si tú časť tekutiny na ktorú majú kapacitu ponechajú.... pod stay dry alebo tie mikrovláknové vkladačky treba dať ešte najlepšie bambusovú vkladačku alebo použiť len takú...

ako ja napr. dávam do kapsovej plienky bum genius tú veľkú originál + bamboo hour vkladačku, je to bambusová veľmi štíhla vkladačka vôbec sa nijako enormne nezvýši objem plienky...

neviem ale či má zmysel vypisovať tu takéto informácie, lebo mám pocit že si sa už rozhodla....

🤐

zfidorka
29. mar 2011

@juliakocka ahoj, pisala som ti par stran dozadu prispevok ohladom dovypchavania plienok:

zfidorka @juliakocka a cim dovypchavas? su aj stihle a save vkladacky, napr.z bambusoveho flausu:
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bab...
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/vkl...
http://www.ekoplienky.sk/product/babyidea-bambo...
alebo tieto frote:
http://www.ekoplienky.sk/product/babylucy-stvor...

neskusala si dat to prania toto:
http://www.klingacik.sk/detail/579/nappy-fresh-......
alebo toto:
http://www.ekoplienky.sk/product/bieliaci-praso...
26. mar o 12:22 • 1 dieťa • Odpovedz

este k tomu doplnam...
je mi luto, ze nie si spokojna s latkovkami.. tak ako neexistuje zle pocasie, len zle obleceny clovek, aj s latkovkami je to podobne... to co vyhovuje jednemu dietatku nemusi druhemu... preto je potrebne zvolit zostavu plienok podla potrieb dietatka... lebo potom sa moze stat to co tebe, ze proste latkovky zlyhaju...
ak to vzdavas, tak ta tu nebudeme presviedcat, ak by dala este latkovkam sancu, tak sa ti pokusime poradit... 😉
kedze ti mala vela cika narazova, dobra kombinacia na vonku by bola kapsova plienka s vkladackami z mikrovlakna a bambusu, dobra a cenovo prijatelna je tato:
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/won...
vnutornu vrstvu ma stay dry flis pre pocit sucha, jednu vkladacku ma z mikrovlakna a druhu velku vkladacku z bambusoveho frote... mikrovlaknova vkladacka nasaje rychlo, ale pri vacsich davkach ma tentenciu prepustit von, tak ako ti to robi bg stay dry a vkladacky z tvojich kapsoviek... preto je potrebna este dalsia sava vkladacka, bambusova, ktora tekutinu nasaje a uzavrie, cize nepusti von...

tomu ze dietatko ma v latkovkach vacsi zadocek sa neda zabranit, ked ale zvolis save vkladacky, ako som ti dala link hore, tak to balenie je celkom v pohode...

ak nechces investovat dalsie peniaze, ale este to nevzdas, skus dokupit 1 alebo 2 bambusove vkladacky a vyskusat kombinaciu ako som ti pisala vyssie, cize do kapsovej plienky s mikrovlaknovou vkladackou, resp. pod stay dry bg vkladacku dat bambusovu vkladacku...

pozeram ze si z presova, je tam e-shop http://www.plienocky.sk/, mozno by si sa vedela dohodnut s majitelkou aby ti ukazala aj ine save plienocky, ktore by riesili tvoj problem...

wvwvw
29. mar 2011

Ahojte. ked to tu tak citam, kladiem si otazku. budu mojemu malinkemu stacit zo zaciatku flipky so stay dry + ak bude treba vypchat este klasicky stvorec?

katka888
29. mar 2011

@wvwvw
ako pisu baby, kazde dietatko je ine a ma iny rezim piskania.... nasa pisa mensie davky a casto, nam postacuje stvorec a flip stay dry je nam niekedy vela 🙂 davam ho len ked prebaluju babky, alebo ked spi.... je to podla mna skvela plienka pre ktoru vyuzitie urcite najdes.

izabelkak
29. mar 2011

@wvwvw ja myslím že na začiatok určite, nám stačila ešte aj v 12 mes., ale trvalo to tak asi 2 mesiace a potom som začala istiť bambusom...

ako záleží aj od pitného režimu, malá nikdy moc flašková nebola, takže aj ten pitný režim nabieha postupne, niektoré deti určite vypujú viac niektoré menej....

jaj a zmenil sa nám aj štýl cikania, tak do 1 roku cikala tak každé 2 - 3 hoc. ca., takže som častokrát stíhala dať na nočník keď bola suchá... v klbku nie posadiť... tam nevydrží veľmi ani dnes, ale od istej doby ciká snáď každú hodinu... je to naozaj dosť individuálne všetko...

určite sa však nedá založiť výbava na mikrovlákne.... a ja si dnes ani čisto len štvorce nadoma neviem predstaviť, ako oni tú cikanicu zadržia ale sú brutus mokré, viavrstvené sú proti tomu oveľa lepšie pre väčšie deti....

wvwvw
29. mar 2011

ak sa plienocky budu malinkemu pacit, tak planujem cisto len latkovat a doplnit vybavicku... preto na zaciatok som brala flip stay dry + jednu grovia shell set
rozmyslam dokupit este do tej grovia nejaku bavlnenu plienku, co myslite? len neviem rozdiel medzi nimi: GroVia stay dry booster, GroVia organic booster a GroVia jadro/vkladacia plienka.....
http://www.latkovky.sk/obchod/kategoria-vkladac...

katka888
29. mar 2011

@wvwvw
boostre su vkladacie plienky, das ich kam potrebujes, jadro je na cvoky a dava original do systemu plienok GRO VIA - ze vymenis tym padom len to jadro, ak nie je zaspinena aj vrchna vrstva plienok gro via.....

wvwvw
29. mar 2011

@katka888 jasne dakujem....takze boosterom dovypchavam 🙂 co sa ja tu pri vas nenaucim. Este pred dvoma tyzdnami som bola uplny antitalent co sa tyka latkovania
myslis, ze je to dobre mat k tomu este aj tie boostre naviac? podla mna sa zidu - len neviem, ci zase stay dry alebo pre zmenu organic

katka888
29. mar 2011

@wvwvw
tie "boostre" mozes pouzit aj pri inych plienkach 😉 a to jadro zase ma zmysel, ak das grovia plienku, len trosku ti do nej cvrkne, resp napisa tolko, ze sa zaspini len to vymenitelne jadro, tak ak mas nahradne, tak odopnes pospinene a pripevnis nove... pisem ako hotentot, ale hadam chapes 😉

wvwvw
29. mar 2011

@katka888 vobec nepises ako hotentot.... ty to hotentovi vysvetlujes 😉 vies pre mna su to uplne nove slova, s ktorymi som sa doteraz vobec nestretla

vrn
29. mar 2011

@katka888 Dakujem za dobre rady, vsak este zvazim.Aspon viem ze BG robi aj taketo latkovky, to predtym nebolo.

katka888
29. mar 2011

@vrn
ved sa este do septembra rozhodnes 🙂 ale aspon na skusku by som vzala nejake vrchne nohacky a tie davala so stvorcami kym je babo male a aj tak casto spini plienocky... a ci ti to bude vyhovovat, a kolko kusov ti bude treba, to poriesis za pochodu, no nie? 😉

wvwvw
29. mar 2011

ahojte, mate niekto skusenosti s vakom na plienky grovia:
http://www.ekoplienky.sk/product/vrecko-na-plie...
alebo mi viete doporucit iny, lepsi?

potrebujem len taky mensi na cestovanie, vychadzky, atd....