Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

anlu
18. nov 2010

@labutka dakujeeeeem 😀 😉

snikol
18. nov 2010

@sulky @labutka dakujem. 🙂

michaela80
18. nov 2010

idem sa s vami podelit o moju debatu s neurologickou dnes ked zbadala nasu blueberry minky r.truffle ....Doslovne povedala...Maminka chvalim vas za plienocky,keby tak aj ostatne maminy rozmyslali , tak nova generacia mutov by nabola taka sterilna ako teraz kvoli pampersam.....a taktiez mudro robite ze nevyhadzujete peniazky do kosa aj s plienockou...xixi 😉 😉 😉 😉 😉 este som jej ju musela ukazat ze ake vňkladacky tam mam a z akeho materialu..bola unesena nimi...

emjee
18. nov 2010

@michaela80 to je super 🙂 a dufam, ze ste tam dosli v satke / nositku

kristinagabi
18. nov 2010

Tak som sa rozhodla. Pridavam sa do vasho klubu 😀 . Idem skusit latkove plienky. Uz len to mi poradte:mam kupit tie univerzalne velkosti,alebo je lepsie kupovat podla velkosti...?

kaktusik007
18. nov 2010

@kristinagabi aj aj 😉 ale AIO mam vsetky uni velkosti, len tie budu na novorodencovi uplne obrovske... ale to ti moze byt jedno, pretoze pre neho je najlepsi klasicky stvorec poskladany na novosklad 😉

avila
18. nov 2010

@kristinagabi Pridavam sa, najlepsie stvorce na novosklad, na to vrchne nohavicky (PUL alebo vlniaky-tie skor) a na noc nohavickove (najlepsie bambusove).

taanak
18. nov 2010

@michaela80 pekné 🙂

dugyna
18. nov 2010

@sulky
@michaela80 tak mna sice gulicka vysla do 5 libier , ale neznamena ze je smejd alebo menej funckan ako ta ktoru úredavas...ale sak v pohode. Moj tip gulicky sa tiez pouziva uz 10 rokov..len je to starsi tip...moja gulicka ma uz noveho modernejsieho nastupcu..takeho zeleno zlteho...proste vychytali muchy.

Ale sak kazdy nech si vyberie ako su uzna za vhodne a tu pouziva. 😉

@labutka neviem cim to je, ale mne ta gula naozaj funguje ja som s nou spokojna. nemam preco klamat a ani propagovat praciu gulu...nemam podpisanu zlmuvu so ziadnym eshopom ci ekoobchodom..a zisk s reklami tychto vyrobkov.
Proste mne funguje..plienky mam lespie oprate ako v orechoch...mozno je to tipom pracky a lokalitou...

dugyna
18. nov 2010

jaj a kocky dneska moj zazitok - mali sme poradnu mala mala na sebe kravickovu plienkua na vymenu sme mali zebrovu.....doma robime BKM..len ked je zima vonku sa to neda...
medzi recou doslo ze robime BKM a nas pediater ma prekvapil lebo vedel co to je.....preto sa nas asi nikdy nepytal ze co to mame za plienocky 🙂

luciferova
18. nov 2010

@dugyna mozem zacat s BKM aj v nasom veku? a ako zacat?

labutka
18. nov 2010

@dugyna ja som to nemyslela proti tebe, len hovorim ze som mala z nej pocit, ako keby som prala vo vode... proste ma nepresvedcila a dalej uz skusat nebudem.

dugyna
18. nov 2010

@labutka niekedy jekomunikacia cez pismenka nevyhodna.... neviem cim to je fakt..a mala si pracku na 3/4?

michaela80
19. nov 2010

@dugyna aku gulicku spominas..ja nic nepredavam..a to ze gulicka sa pouziva uz viac ako 10 rokov pisala myslim sulky nie ja... 😅

labutka
19. nov 2010

@dugyna maly uz cika aj do wc, takze plienok mam max polovicku pracky. Vcera som po troch dnoch prala 5 plienok.
Dala som len 1 plachanie a mam pocit ze v tych plienkach ostali zvysky mocu. Lenze druha vdc je aj to, ze cisto dojcene deti nemaju taky silny moc ako deti na ludskej strave.
Vsetko som urobila tak jak vzdy, najprv predpranie aby sa nepralo v curankach, potom pranie, 1 vyplachanie. No a s toho co si o nich pisala som proste cakala ovela viac.

labutka
19. nov 2010

...no a druha vec je, ze ak mam dat najdlhsi cyklus a potom mi ma zbehnut cele plachanie, tak to mam vyse 3 hodiny prania, a kedze plienky periem vecer (aby sme nemali v spalni suchy vzduch) tak mi to casovo nevyjde.
A potom je otazne, ci je pomer peniaze za gulu/peniaze za eko prasok/spotreba vody a elektriny/spotreba casu/kvalita oprania/eko hladisko este stale vyhodny.

eridani
19. nov 2010

Tiez teraz skusam gulicky, mam Ecoballs 1000. Zatial oprali celkom dobre, ale nemala som tam ziadne velmi spinave veci, len ocikane plienky, nezakakane. Dala som na dlhy cyklus ako vzdy a neboli citit mocom. Uvidime ako vyperu ked tam budu spinavsie veci, este musim vyskusat. Mna prekvapilo ako to v pracke peni. Mam plnenu zboku, takze pekne vidno dovnutra (maly to velmi rad pozera). Predtym som pravala v slize a nikdy to tak nepenilo. Inak pred prvym pouzitim guliciek som prebehla prazdnu pracku na 90 s litrom octu, takze usadeniny by tam byt nemali. Netusim z coho tam bolo tolko peny, ale aj po doprani na tesneni ostali este zvysky. Som gulicky vybrala a dala pre istotu este jedno plachanie.

eridani
19. nov 2010

Dalsia vec co mi napadla, tie gule su urcene na 1000 prani, ale co som citala, tak pocitaju 30min. na jedno pranie. Ked dam cyklus na 2 hodiny, tak sa tie gule asi viacej opotrebovavaju a vydrzia kratsie, nie? Ak teda zvysim dobu prania 4nasobne, tak vydrzia 4nasobne menej? To uz potom prestava byt take financne vyhodne. Najma pri porovnani so slizom, ktory naozaj ma clovek za par drobnych.

zojec
19. nov 2010

@eridani ono to penenie mozno je z pradla nie z guli... no a mas pravdu, 1000 prani to nevydrzi ani podla mna, ked je to nastavene na 30min.. a za 30min, sa teda pradlo ucite nevyperie.. ono aj to plakanie v studenej vode ma nejake opodstatnenie.. a zas plienky prat na takom kratkom programe by som si netrufla...

dugyna
19. nov 2010

@michaela80 ty si spominala ze mas gulicku...ja viem zeju nepredavas...
@luciferova pokial viem tak BKM treba zacat do 4mes veku
@labutka labutka ja periem plienky vzdy na tom istom programe 2.55 CIZE SKORO 3H, je to 60. predpieranie nepouzivam.vzdy ich periem na tomto programe vola saEKO. a pred plakanim som vypla a dala zmykanie,alebo vybrala gulu a dala ocot nechala vyplakat a vyzmykat...

michaela80
19. nov 2010

@dugyna potom som si vsimla ze odkaz je aj pre sulky...ja som celkom spokojna s nou... 😵

labutka
19. nov 2010

Ja davam predpranie od krpcovych asi 10-11 mesiacov, mozno este neskor. Ono po zavedeni prikrmov sa moc aj stolica zmeni, a je to viac citit.
Ja mam program necele 2 hodiny + cca 30 min predpranie - zalezi od poctu plienok, pracka si to sama upravi. Na eko program to nedavam, lebo plienok nieje tak vela ako zozaciatku.
Inak k slizu - uz som tu parkrat citala, ze po prani v slize je biele pradlo fakt biele. Ja v nom perem zatial len utierky, ale ze by boli nejak extra ziarive, nemam pocit. Ale na druhej strane, ak dam vecer sliz na flak a rano dam oprat, na mieste kde bol sliz je viditelne bielejsie miesto. Niekto tu odporucal aj to, ze v strede cyklu, ked uz je voda v pracke zohriata, sa mze dat pauza a nechat 20-30 minut postat a posobit ten sliz - ze aj to pomoze pradlo viac vybielit. Tiez som to ale neskusala.
A raz som v slize prala zaclony a bola som spokojna. 🙂

henushka
19. nov 2010

@dugyna ahojky, po dlhsom case sa opat hlasim 🙂 a suhlasim s tym, co ohladne predpierania pisala @labutka . Ani ja som nedavala zo zaciatku predpieranie, kym bola mala cisto kojena. Dokonca som mala plienky u nej v izbe v kosi a vobec nebolo citit mocom. No a po tom, ako prisli prve prikrmy sa to cele zmenilo, dokonca som tu riesila problem so zapachom mocu v bambuse. Takze aj po porade s ostatnymi babami som presla na predpierku a dlhy 2-hodinovy program k tomu a uz je zase vsetko v pohode 😎

mojkamirka
19. nov 2010

Ahojte, dlho som sem nepísala, ale nebolo ani čo. Začali sme konečne látkovať, dávam štvorce a Pul gro baby vrchné nohavičky, no mám takú otázočku. Ako skladujete ocikané štvorce, resp. plienky. Ja periem asi každý druhý až tretí deň, zatiaľ ich mám namočené vo vode v lavori, len jaksi to dosť smrdí. Aj mením vodu z času na čas, no nepomáha, poradíte mi čosi? Asi som trápna, no neviem čo stým. 😖

henushka
19. nov 2010

@mojkamirka Ahoj, lepsie je skladovat plienky nasucho. Normalne si kup nejake vedro s vekom, hocake vacsie alebo hocaku obdobnu nadobu a v tom to skladuj. A ak mas balkon, tak si ho tam vyhod, nech ti to doma nesmrdi (ked otvaras veko) 😉

mojkamirka
19. nov 2010

@henushka a nezažltnu tak plienky, ked ich budem skladovať na sucho? lebo hlavne toho som sa bála,

labutka
19. nov 2010

@mojkamirka alebo v latkovych shopoch maju z PUL materialu vrecia na pouzite plienky. Tak skladujem ja. A ak mas pracku plnenu zhora, potom len presypes a das prat.

eridani
19. nov 2010

@labutka Ako davas predpierku so slizom? Kedze sliz sa dava priamo do bubna, tak ked ho dam na zaciatku, tak to pracka po predpierke vypusti. A zase striehnut kedy pracka po predpierke vypusti vodu a supnut tam sliz potom, to sa mi velmi nechce. Aj preto som kupila tie gulicky. Tam to netreba riesit. A este preto, ze som kupila par plienok s fleesom a nechce sa mi ich prat extra.

eridani
19. nov 2010

@zojec Ze to peni z pradla a nie z guli mi napadlo, resp. zvyskov prasku v pradle alebo pracke. Lenze pracku som vycistila, tam by usadeniny byt nemali a pradlo som prala predtym v slize, nie penivom prasku a v slize mi to nikdy nepenilo tolko. Vam ostatnym to nerobi?