Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

hhenike
22. mar 2011

baby, neviete nahodou, kde by som mohla v Kosiciach kupit lanolin?

sonkab
22. mar 2011

@zfidorka asi budem musiet 🙂 Len ked som ju kupovala, bolo mi povedane, ze na noc sama o sebe bude stacit.

sonkab
22. mar 2011

@zfidorka A nezda sa ti ta LL prilis mala ? Mame velkost 2, ale je nam nejaka mala !

dugyna
22. mar 2011

@michaela8é prepac ze az teraz odpisujem ja som si uz zajednala u @sulky uz dalsiu

divoska
22. mar 2011

@sonkab jo presne ako @zfidorka pise - zavisi od toho kolko cika. ved vyskusaj nad ranom a pripadne prebal. nam by to nestacilo. twofold zas ja neviem poskladat tak aby som ho tam nemusela vyrovnavat pol hodinu 😀

norikk
22. mar 2011

neviem, ale zacinam mat pocit,ze mi naschal neodpisujete ☹ 2x som si sem prisla po radu, 2x ziadna odozva...zacinam s altkovanim, a naozaj privitam kazdu radu....

zfidorka
22. mar 2011

@hhenike @katka888 pisala ze v Lekarni pri dome, pri dome sv.alzbety, na rohu hlavnej a mlynskej...

@sonkab LL som mala len velkost 1, vacsiu som ani nekupovala lebo ten material sa mi nezdal nejako extra savy a uz vobec nie na noc...

@divoska ja twofold skladam na tretiny po sirke, nie je po celej dlzke plienky, davam ho len na zatazovu cast 😀

zuzkaro
22. mar 2011

@norikk ahoj tak ja vak na pouzite plienky nemam, hned ich hadzem do vedra kde ich skladujem a periem v tom co mam( teraz je to lovella ale mam aj gel z orechov to je uplne jedno - ako baby pisu zalezi na tvojiom eko-citeni) na stvorce pri novoskovi potrebujes snapi sponku (ja mam pre istotu dve) separacky pouzivam len do kapsovych a peknych plienok nie do obycajnych stvorcov lebo tie sa daju v pohode zaprat obycajnym lebo aj zlcovym mydlom, neviem ake mas vrchne gatuse lebo tie ti budu treba 3-4 na noc su fakt dobre aj vlniaky aspon je drobcovi teplejsie 🙂 dufam, ze som aspon z casti zodpovedala tvoje otazky ak som na nieco zabudla tak sa ludne opytaj 🙂

zuzkaro
22. mar 2011

@sonkab ahoj no tak ja mam LL velkost 1 ale noc by mi v ziadnom pripade nepotiahla, no mozno u vacsich deti ak menej cikaju mozno ale moj drobec ju mava tak od 8 vecer a ked ho pozeram okolo 1 v noci tak je uuuuplane mokra cize bez extra vkladaciek urcite nie a aj mne sa velkost 1 zdala mala takze asi je to taky typ strihu ;)

miruss
22. mar 2011

@norikk: To určite nie. len podľa mňa baby prehliadli Tvoj dotaz medzi toľkými príspevkami.
Mne na skladovanie najviac vyhovoval vak na plienky Grobaby, na návštevy a vychádzky malý vak Popolini. Separačky pre malé bábo sú naj podľa mňa Popli v rolke. Na škvrny je Puer (soľ na škvrny), žlčové (mydlo na škvrny). Dúfam, že som Ti trocha pomohla.

zfidorka
22. mar 2011

@norikk prepac, urcite ta tu naschval neignorujeme..
vak na pouzite plienky - zalezi ze ci chces len na prenasanie par kusov, napr. ak prebalujes vonku, ja mam tento: http://www.ekoplienky.sk/product/uzatvartelny-v... zmesti sa don 4-5 plienok... inak skladujem vo vedre s vekom... ak chces na skladovanie, musis si kupit nejaky vacsi vak, napr. Tots Bots alebo Gro baby...
separacne vlozky som mala celulozove, tie su dobre na prazenickovu kaku, ja som ich prestala pouzivat, lebo sa mi zdali dost mokre po ocikani... na tuhsiu kaku su dobre viskozove, tie aj lepsie odvadzaju mokro... ja som prve tyzdne plienky radsej zapierala, ako by mala mat mokro na zadocku, od 2 mesiacov kaka do misky/nocnika, takze separacky by ani nemali opodstatnenie...
ja periem v lovele, prala som v batole, na skvrny mam obycajne mydlo na prani Lanza, mala som aj zlcove, okrem ceny su podla mna rovnako ucinne... niektore baby peru v slize, ten obsahuje mydlo, tak moze "zalepit"plienky s flisom...
sponku na stvorce som vyuzivala malo, ale mam pre istotu 2 😀 fixovala som vacsinou len vrchnymi nohavickami...
ked budes pouzivat vlniaky, tak budes potrebovat este lanolin...
ak sme ti este na nieco neodpovedali, napis to prosim este raz...

zfidorka
22. mar 2011

@norikk este k doplnkom... body extendor ja nemam, ani ho zatial pre malu nepotrebujem, sedia jej normalne velkosti bodyniek aj na latkove plienky... ak zistis, ze ho potrebujes, da sa usit, napr. zo stareho bodynka...

katka888
22. mar 2011

@norikk
mne s avelmi osvedcil vak na prenasanie / navstevy, lekar, von a pod / od Gro via, ma lepsie prepracovane uzatvaranie, na take 2-3 dnove skladovanie sa velkostne hodi BL vak, ale ten ma hrozne zatvaranie, ta snurka sa neda poriadne zatiahnut, zasekava sa, obcas ho musim preprat v avivazi, aby sa to zatvaranie nejak "uvolnilo" . tot nasa skusenost.

mimuka
22. mar 2011

@katka888 ten vak GroVia je ale tiež na šnúrku, nie??...ten tak neblbne ako ten BL? aké uzatváranie má ten od popolini?? nie je to moc dobre na tom obrázku vidno..

katka888
22. mar 2011

@mimuka
gro via ma gumicku... / idem kuknut /

katka888
22. mar 2011

@mimuka
ma gumicku / gro via / a BL ma taku snuru ako ked natiahnes snuru na vesanie pradla.... cize asi ten povrch je rozdielny ( gumicka - snura ) a to moze sposobovat to horsie stahovanie - uzatvorenie u BL

miruss
22. mar 2011

@mimuka: popolini má uzatváranie na patentku.

anlu
22. mar 2011

ahojte, len hlasim ze vlniaky som konecne dokoncila a dnes sme aj otestovali a su super 😀 len su trosku velke tak budu zatial na noc

emjee
23. mar 2011

@wvwvw AIO - all-in-one; všetko-v-jednom; plienka s integrovanými vrchnými nohavičkami

kapsa - nohavičková alebo AIO plienka, ktorá má v sebe vytvorenú akúsi kapsu, do ktorej možno podľa potreby vkladať rôzne vkladačky na zvýšenie savosti - kuk do mojho fotblogu, mam tam viacero kapsiciek 😀 easypeasy, hamburgery, blueberry, fuzzibunz https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...

takze rozdiel - nie kazde AIO su kapsou a nie kazda kapsa je AIO 😉

emjee
23. mar 2011

@norikk na domace skladovanie ti postaci aj vedierko od primalexu 😀 pripadne ine vedierko s vrchnakom 😀
separacky nie su povinne, ale ulahcuju pranie, ja stale davam celulozove, kedze M. ma este stale makksiu stolicku, mokro mu nevadi - treba vyskusat, co vam bude sediet
periem vo frosch aloe vera na streidacku s pracimi gulami, obcas dam miofresh, zapieram zlcovym mydlom z dm; predtym som prala v lovele, mala som na skusku aj mydlove orechy a gel z mydlovych orechov
sponky mam 2 - s jednou sa M. hra a druhu zapinam 😀
extendor som dostala od nejakej mamicky samovyrobeny, pouzivam obcas; treba omrknut cvocky, lebo co bodynko to ine cvocky, tak aby vam extendor sedel do nich 😉

spis si nejaku zakladnu zostavu, radi ti to skritizujeme 😀 (v dobrom 😉 ) a pokukaj nase fotoblogy 😉

taanak
23. mar 2011

@emjee "takze rozdiel - nie kazde AIO su kapsou a nie kazda kapsa je AIO " - a potom sa v tom maju nove latkarky vyznat... 😉

emjee
23. mar 2011

@taanak tak inak - porovnat AIO a kapsu sa neda, lebo je to ako porovnavat jablcka a hrusky 😀 (ci skor rozne odrody jablcok 😀 )

siss_sz
23. mar 2011

mozem s aeste spytat, ci PUL nohavicky periete aj na 60ke s plienkami ostatnymi? (stvorce) ze ked mam v kapse farebny aksamit, nepusta to farbu? pul asi nepusta, ze? 😀

labutka
23. mar 2011

@siss_sz pulky periem tiez na 60, farbu nepustaju.

erika12345
23. mar 2011

@zfidorka dakujem, takze to ak tomu rozumiem, rovnaky ucel ako ortopedicke nohavicky maju hocijake vrchne nohavicky.
Nasla som v albume od zojec novosklad pri baleni na siroko, tak to si balila asi tak, vsak? A treba mi 1 plienku, co poskladam novosklad a dovnutra dam este 1 ako obdlznik? A navrch treba ci netreba nohavicky pri novosklade?

sonkab
23. mar 2011

@zuzkaro @zfidorka @divoska tak jasne, ze nevydrzali. Celu noc som sa budila a kontrolovala, o tretej rano som prebalovala. Tak nabuduce skusime aj s prefoldom. Len neviem, ci ju potom este vobec zapnem ☹

divoska
23. mar 2011

@sonkab nezapnes... 😉 do LL ee. tam by som nenacpala ani twofold asi. tam fakt len nejaka mala tenka skladam po sirke na polovicu/, do hamburgru nacpes aj twofold aj prefold ale zlozeny na dlzku. aspon ja som tak robila mozno sa niekomu podarilo aj na sirku

katka888
23. mar 2011

@erika12345
baby tu spominali, ze na ceskom konikovi ceske baby spominali, ze davaju na vrchne nohavicky dalsi stvorec pod obleck na balenie na siroko, tym sa ti nezaspinia 2 plienky naraz ale len ta jedna co je pod vrchnymi nohavickami.....
hadam ti to tu niekto blizsie popise

erika12345
23. mar 2011

@katka888 dakujem. 😉 Dufam, ze mi tu este niekto napise, lebo mne to fakt nie je celkom jasne, chcem latkovat od zaciatku, ale tiez chcem, aby mal zdrave klbiky, nerada by som vsak na zaciatok kvoly baleniu na siroko pouzivala jednorazovky...