Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

monuska342
11. jan 2013

@zfidorka fuha ja mam doma popolini,disany a bundle of joy tie videla som tie baby idea nazivo ale zdali sa mi dost velke teda vysoke su dobre aj na leto?a tie co mam ja niesu dobre na noc?zatial davam pul nejak som sa bala dat na noc vlniaky a nechcem riskovat ze pretecu

zfidorka
11. jan 2013

@monuska342 mozes dat popoliny alebo disany, ak mas vhodnu velkost, tak tie by nocnu plienku mali prekryt... baby idea wool shorties su vysoke, co mne vyhovuje, lebo krasne prekryju plienku a dietatko ma zakryty chrbatik... vlniaky nie su objemne (ako napr. disany), takze ked sa ti zdaju vysoke, vies ten lem prehnut... su dobre aj na leto, je to jemna pletenina, zaroven su vsak spolahlive, ak su dobre nalanolinovane, tak nepretecu...

monuska342
11. jan 2013

@zfidorka a co si myslis o tych bundle of joy su moc tenke?tie by som chcela dat starsiemu na noc on uz moc v noci necika tak neviem lebo su dost tenucke popoliny su super spolahlive este ani raz mi nepretiekli disany mam nove a mam velkost 86-92 takze by mali prekryt vsetko 🙂 po tych baby idea som pokukovala mozno este potom dokupim ale zdali sa mi na leto dost neprekticke predsa len ked ich prehnes mas dvojitu vrstvu a moze byt babu dost teplo

zfidorka
11. jan 2013

@monuska342 vyskusaj ci ti bundle prekryju plienku, ak ano, kludne ich daj...
merino je termoregulacne, takze sa babo tak nespoti... mne pripada ten uplet prijemnejsi ako svetroidne popoliny alebo disany...

monuska342
11. jan 2013

@zfidorka aj tie bundle su merino tak preto som nad nimi uvazovala mas pravdu ze popoliny su dost hrube ale na zimu mi to celkom vyhovuje a aj v lete mu v nich bolo super skusim dat ked mi uschnu vlniaky a uvidim

euka210
11. jan 2013

@ivanka.7 dakujem, porovnanie Anavy s Bambi roxy by sa mi hodilo, lebo mam iba malu co predavali v zaciatkoch. Potrebovala by som tam dat pocitam ze dlhu vkladacku z Anavy a este nieco tenke. Chodim aj do PO do obchodu kde ich predavaju ci tam nebudu mat, ze si ju omrknem, no mali len vkladacky ked sme tam boli uz viac raz.

ivanka.7
11. jan 2013

@euka210 dlha vkladacka z Anavy plus tenka vkladacka sa do Bambi roxy M-L urcite zmesti, ale idem pozriet, Elianka este nespi, tak si ich vylozim do obyvacky obe.

euka210
11. jan 2013

@ivanka.7 je sirsia okolo noziciek ako Anavy?...aby netlacila

ivanka.7
11. jan 2013

@euka210 je sirsia na kazdej strane asi o centimeter a dlhsia je o cca 2 cm 🙂

euka210
11. jan 2013

@ivanka.7 dakujem

zuzanamolnarova
12. jan 2013

@monuska342 Loveybums Lightweightky 🙂 či naťahovacie od bionosu 🙂

monuska342
12. jan 2013

@zuzanamolnarova a tie natahovacie od bionosu ty obopnu celu plienku?a davas aj prefold? pouziva tu niekto na noc aj vlniaciky bundle of joy?

zuzanamolnarova
12. jan 2013

@monuska342 áno prekryjú mi celú plienku. Všetky nohavičkové mám dovypchaťé s prefoldom + jednou krátkou bmb vkladačkou 🙂

ivanka.7
12. jan 2013

@monuska342 ja pouzivam loveybums jersey (tie druhe najtensie, na noc aj na den, aj na stvorec narovno aj na nohavickovu) a baby idea wool cover (tieto len na noc na nohavickove); mam aj natahovacie od bionosu, tie natiahnem tiez na vsetko v pohode a potom mam jedny hrube natahovacie vlniaky, ale tie v nasom byte prakticky nemaju vyuzitie, mame tu teplo :D

behulka
12. jan 2013

@monuska342 z Bundles mi nohavičková plienka trčala okolo nožičiek - majú krátke tie náplety okolo nožičiek a nízky sed. Na noc to nebolo, keď sa dieťatko všelijako otáča. Sú skôr na deň ako tréningové s vkladačkou.
@euka210 ešte ma napadlo dať ďalšiu vkladačku zvonka plienky - medzi vrchné nohavičky a nohavičkovú plienku.

monuska342
12. jan 2013

@zuzanamolnarova aj ja dovypchavam prefoldom uvidim teda a loviky mas odkial?
@ivanka.7

monuska342
12. jan 2013

@zuzanamolnarova a kolko ta to vyslo?videla som ich aj na latkovkach ale neviem ci ich maju skladom

zuzanamolnarova
12. jan 2013

@monuska342 už sa veľmi nepamätám ale s poštou to bolo cca 22 eur

zuzanamolnarova
12. jan 2013

@monuska342 jaaaj ale zabudla som dodať že ja som kupovala zo sekcii second http://www.loveybums.com/index.php?l=product_li... tieto majú malé chybyčky. na našej ich ani nevydieť 🙂

monuska342
12. jan 2013

@zuzanamolnarova aha ja som tam za taku cenu nic nenasla...tak pockam zatial 🙂

ivanka.7
12. jan 2013

@monuska342 v latkovkach v obchode urcite maju skladom loviky, ale nie vsetky. Tie lightweight sa uz inak ani nevyrabaju, ale minuly tyzden som priamo v obchode videla urcite minimalne natahovacie loviky (ja mam zapinacie na patentky). To, co maju na sklade, je najlepsie si overit telefonicky, net nemaju vzdy aktualny, oni su najlepsi na priame poradenstvo.

ivanka.7
12. jan 2013

@monuska342 sem tam sa daju aj tu na bazare zohnat, ja som si L-velkost v perfektnom stave zohnala za 13 eur 🙂

monuska342
12. jan 2013

@ivanka.7 fakt?tak to by som brala hned mne sa pacia viac tie natahovacie ja mam len take vlniaky 🙂

standu
12. jan 2013

dobry den 😉
kto latkuje s novorodencom? poradite nejake "must have" vychytavky? moja predstava je klasika stvorce, viacvrstvovky a vkadacky, zopar puliek a vlniaciky..plus vyuzijem nejake onesize kapsovky a aio co mam po malej...nejake tipy? budem vdacna 😵

ivanka.7
12. jan 2013

@standu myslim, ze uz ziadne "must have" nie je :D niektore baby pouzivali zavazovacie disany ( @zfidorka ) ale to je, ze ako komu sadne. Ja som to skusala, ale nevyhovovalo mi to 🙂

standu
12. jan 2013

mne zavazovacky nikdy neboli sypaticke..mam stare socik storce a chcem dokupit nejake bambusove, kikko? imse sa mi vidia drahe.. mame aj zopar nohavickovych plienok ale na novorodenca sa mi to vidi neekonomicke 😉 ako ste riesili noc?

monuska342
12. jan 2013

@standu ja som latkovala tak ze cez den stvorce a pulky a na noc stvorec a bambusovy stvorcek 30*30 cm od kikko a navrch flisaky stvorce som skladala na novosklad po mesiaci som zacala na noc davat nohavickove a flisaky...teraz uz davam vlniaky

standu
12. jan 2013

mam bambusove male stvorce babylucy...super dakujem, asi tak som si nejak predstavovala, ze by to mohlo fungovat.. len realita byva ina 🙂

labutka
12. jan 2013

jeeej, @standu ty tu co robis? 😉
Na novoska som davala male BL bambusove stvorce do flisakov, novosklad mi prisiel mega velky, a kym do neho dorastol, uz kaka do nocnika takze uz skladam len na rovno. No a viacvrstvovky na rovno, ja mam Sko (po starsom synovi) a staci mi to.
Na noc normalne bambusovu nohavickovu (mam 6ks) a na to vlniaky, aj ked zozaciatku mi kazdy vecer 2 plienky pocural, kym zaspal na noc. 😝
A davala som od zaciatku aj kapsovky atd, ved ich nenecham zapadat prachom, no nie? 😉
@zfidorka gratulujem k babatku, som na teba asi pred tyzdnom myslela, ze teraz niekedy mas termin.