Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

susul
16. jan 2013

@strociatka mozno vyuzijes ako treningove, pri odplienkovani, ja tak teraz fungujem s boj vlniakmi. Len dam vkladacku a ked treba rychlo stiahnem.

strociatka
16. jan 2013

ved hej, ale vzdy to pretecie, ten pasik pul vrstvy v strede nestaci

alena0305
16. jan 2013

@strociatka Ja malú kojím (8mesiacov) + príkrmy a piť nič iné nechce - bojujem,keď treba aspoň vitamíny zapiť, takže ona nie je veľký učúranec - hádam by to mohlo stačiť?? a je drobec - 6,7kg

strociatka
16. jan 2013

@alena0305 jaaaaaj, tak pohodaaa, ja mam slona, co papa kazde dve hodiny, stale je plne kojena a pomezi to cajik, ma cca 12 kil a cika mi pomaly ako dospelak 😀

nam malo co staci, ja musim prebalovat kazde dve hodky, inak precura aj nepremokavy igelit 😀 😀 😀

karkuliak
16. jan 2013

@standu no ja som s itti bitti spokojna . mam i d lish s-ka tie su tiez super. tie som do teraz pouzivala najviac. mame 3 mesiace. mam i itti bitti tutto a som uplne spokojna. pouzivam ich rada lebo dobre sadnu. omnoho lepsie ako kapsovky co mam od wonderoos. z itti bitti sa mi zatial nevykakala von z d lish uz ano. nam sa pacia a teda uz nemam dovod skusat dalsie.

tinika
16. jan 2013

kočky su to dobre plienky?

http://www.babyzlava.sk/index

standu
16. jan 2013

@karkuliak dakujem
vzala som jednu tutto na skusku uvidime..S ka dlish asi nebudem kupovat, pockam kym dorastie do Mka ... asi 😀 skor dokupim tutto ak sa osvedci. mam kopec onesize AIO a kapsoviek, swb econappi, bumgenius, mommystouch, greenkids cojaviem co ale male babo treba viac prebalovat tak mi to pride ekonomickejsie pouzivat gate a stvorce a vv.

ivanka.7
16. jan 2013

@tinika podla mna dalsie necertifikovane

standu
16. jan 2013

@tinika bez znacky nic cojaviem 😕

karkuliak
16. jan 2013

@standu hej to mas pravdu. prvy mesiac sme pouzivali len stvorce. teraz vsetko 🙂

karkuliak
16. jan 2013

@tinika ja by som to nekupovala. aj anglicky ebay je plny noname plienok z ciny za 4-5 €/ks. nikto netusi z coho je to vyrobene. hlavne ak som si pri nejakej podobnej plienke precitala "perte s podobnou farbou", tak to je uz co? ako moze plienka pre mimi pustat farbu? 😠 ktovie ake chemikalie to moze este uvolnovat pri styku s mocom. ten je dost agresivny.. nikde som k tomu nenasla certifikat bezpecnosti. takze moja rada: nekupovat.

tinika
16. jan 2013

@karkuliak ja nebudem fixujem ze sa to tu uz raz pisalo, len kamoska sa ma na ne pytala :D ze jej to nevadi ze nie je taka kvalitna ze oni len idu odplienkovat

standu
16. jan 2013

nevadi ale bude jej vadit ked sa jej dieta vyhadze prinajlepsom bohvie co v tych matrosoch je ake farbiva a potom povie ze latkovky sumasumarum su nahouby 😒

alena0305
16. jan 2013

@tinika Keď chcú odplienkovať radšej by som kúpila niečo kvalitné a používané za zlomok ceny na "donosenie"

alena0305
16. jan 2013

@tinika myslela som cez bazár

karkuliak
16. jan 2013

@tinika no ja by som to nedala na zadok ani sebe nie to este dietatu 😉 a okrem toho, ak ide o cisto technicke prevedenie, tak na tom obrazku je nejako malo vkladaciek do toho, aj tak musi dokupovat dalsie. takze to vysledne az take dobre nie je.
ked chce odplienkovt, nech pouzije stvorce nech si dieta uvedomi mokry zadok ked sa pocika a ma to za par chechtakov a urcite zdraviu menej skodlive ako hento 🙂

karkuliak
16. jan 2013

@tinika fakt jej povedz ze take co nevie odkial pochadzaju a bez certifikatov nech nekupuje. moze to obsahovat vela bordelu. napr farby mozu obsahovat tazke kovy. dietatko moze zacat chorlaviet a nebudu ani vediet od coho. za tie prachy to nestoji ☹

naturalnarodinka
16. jan 2013

Maminy, davam do pozornosti limitovanu ediciu plienky TE2 (2v1 ) od B´bies

cajova_lienka
17. jan 2013

ahojte latkarky - potrebujem know how. latkovala som synceka cca. do 18 mes. - obcas na nocniku fungoval, obcas nie ale pytat sa nepytal. potom som to kvoli vysokemu stadiu tehu vzdala lebo mal 13kg a nevladala som ho dostatocne casto nahanat a dvihat na nocnik - potom nahanat a dvihat na gauc a podobne. teraz ma 22 mes. je teda tie 4 mes. v jednorazovkach - najprv hovoril BA ked uz bolo po funuse - teraz uz ani to nehlasi. chcem sa vratit k latkovkam aj s nim a zacat aj sa malinkou - ale zatila nestiham dost casto prebalovat ani s jednorazovkami. Malinka nechce cez den spinkat (teda aj by chcela ale najlepsie na mne - ale zase ked sme v satke neviem dobre prebalovat maleho, kazdu chvilku sa budi lebo maly je extremne zivy a trieska -plieska a vrieska tu cely den) nemate nejaky zabehany system pri dvoch latkovych detickach do 2 rokov??? (mala bude mat 8 tyzdnov) Dik 😀

asteri
17. jan 2013

Ahojte zienky, aj ja by som Vas chcela poprosit o radu. Dcerku som balila do latkoviek a v 18 mesiaci som sa ju pokusila odplienkovat. Uz je to vyse 2 mesiace, co je doba dlha ale nezda sa mi, ze nejako ideme spravnym smerom. S nocnikom nema ziaden problem, rada don cika, aj do zachoda. S kakanim je to trocha horsie ale mame uz par uspechov. Problem je, ze sa vobec nepyta. Je to len na mne, ked ju dam cikat vycika sa ale ked sa zabudnem, co sa mi stava, tak sa kludne pocika a oznami mi to potom. A este k tomu strasne casto cika. Nevydrzi ani hodinku bez cikania. Myslite, ze este nie je na to zrela? Co mam spravit, mam sa vratit do plienok? To by som nerada, lebo uz aj dost pretekaju a jej to vobec nevadi byt v mokrej plienke a strasne bojuje pri prebalovani a este sa aj bojim, ze zabudne na svoj priatelsky pristup k nocniku. Mate nejaku radu ??? Mam vydrzat?

vojann
17. jan 2013

@cajova_lienka
Jaj to boli krušné časy.... Manžel nepomože? My sme látkovali dve do dvoch rokov od začiatku, teda príchodu z porodnice. Konkretne ake plienky používate? Ak sa mám priznať veľmi si nepamatám či sme mali nejaké problémy, alebo know how.... No ale moj muž je velký zástanca látkoviek, zvládal prebaliť do hocičoho, dal prať, jediné čo s látkovkami nezvládol bolo lanolínovanie vlniakov.
Však ak sa ti nedarí a chceš látkovať skús postupne, najprv malú, to by na tebe nemala visieť.... Rozprávala som sa z jednou detskou lekárkou o prebalovaní a pamperskách. Hovorila, že pri tom prebalovaní do pampersiek si to tie deti ani neužijú.... Tak málo sa prebaluje. Je to doležité aj pre budovanie vzťahu s dieťatkom, na rozvoj motoriky. Však pri prebalovaní sa pomaznáme s bábatkom, manipulujeme s ním, nechaj maličkú vždy chvílu bez plienky na nepremokavej podložke, nech si pokopká, ponaťahuje sa a spravte si z prebaľovania príjemnú chviľku. No a neboj sa bude sa to zlepšovať. A synovi skús na deň dať nejaké možno aj nohavičkové plienky, vlkadačky, ktoré vydržia dlhšie (aj 3-4 hodiny) však 4 x cez deň prebaliť nie je až tak veľa a nech si uvedomí, že bez plienok by mu bolo lepšie.
Hlavne držím palce, nech to čo najlepšie zvládnete a veľa síl.

alena0305
17. jan 2013

Ahojte - používate niekto plienky flip organic - oplatí sa do nich investovať? Ako dlho vydržia?- zatiaľ nemám veľmi učúrané bábo, ako dlho schnú a netvrdnú príp. nemenia rozmery praním?

standu
17. jan 2013

@asteri ja som malu odplienkovavala v lete na chate to mala 2apol roka. je februarova a nezdalo sa mi vhodne aby behala hola ci pocurana v zime po byte- mame dost chladny byt. v lete sme to zvladli za tyzden. uz predtym som ju vela nechavala vycikat sa pri prebalovani, dost skoro pochopila pokyn cikaj ale nehlasila. az v tom 2 a pol roku. chapem, ze to vyzera skor ako krok spat, ale ja by som jej dala aspon nejake natahovacie vlniaky a vkladacku, treningovky s vkladackou..casto sa jej pytat a ponukat cikanie do nocnika. raz to pride!

leamax
17. jan 2013

@tinika ja vam sem len trosku skocim do toho - pytala som sa v tom shope na tieto plienocky, co si sem hodila link a su: vyrobene v cine a maju certifikovaneho vyrobcu. peru sa max. na 40C, nesmu sa zehlit a pouzivat avivaz. vonkajsia strana je 100% polyester, vnutro je mikroflis, vkladacka 3-vrstvova mikrovlaknova.
tak si urobte svoj nazor 😉

zojec
17. jan 2013

@alena0305 zo zaciatku som flipkou organic nebola nadsena, lebo bola velmi objemna a taka neforemna. ked mala dorastla, tak som ju pouzivala do nocnej kapsovky a v pohode s jednou malou vkladckou vydrzala. no myslim, ze su omnoho lepsie vkladacky ( napr. bambusove )ako tato organic. ak vsak chces skusit, tak kup jednu a uvidis 😉

zojec
17. jan 2013

@asteri podla mna je este skoro.. 🙂 b. som pliekovala od cca 1mesiaca, robila som BKM, celkom sa darilo ked zacala chodit, tak uz bolo tych uspechov menej, a ked sa narodil syn, tak to vzdala uplne.. 100% sa odplienkovala pred cca mesiacom. v 2 r a asi 2 mesiacoch bola bez plienky cez den. cize ja radim vydrzat 😉

cajova_lienka
17. jan 2013

@vojann hmm obavam sa ze nasmu curadlu nehrozi ho nechat v laytkovke 3 hodiny 🙂 - je schopny sa mi z akejkolvek kapsovky precurat po hodine a pol - vynimku su na noc pouzivane wondero ale tie ma nacpate tak ze by podla mna ani chodit nevedel normalne. A malinka sa mi okamzite budi akonahle je v mokrom -takze som miesto kludneho spiaceho babatka mala ukricanu uplakanu kopkajucu slecnu - a vzdy ked som ju prebalila ze sa ideme uspat sa mi zase pocurkala 🙂 a manzel nema problem s latkovkami - len robi na smeny takze je cca. kazdy druhy den od vidim do nevidim prec. no nic asi to chce len kopu trpezlivosti a odhodlat sa a najst system. 😀

vojann
17. jan 2013

@cajova_lienka
Tak preto som sa pýtala na tie plienky 🙂
Ak používaš kapsovky pri vačšom, ani sa nečudujem, že vydržia tak krátko. Mne najskor dieťa prešťalo kapsy a AIO. Najlepšie je dať vlniaky a nohavičkovú plienku, to vydrží najdlhšie. Tie kapsy.... Tým že sa perie pul vrstva vždy s plienkou zvykne skor pretekať ako obyč. pulky. A pre malú su separačky popli v krabičke - sú viskózové a sú vhodné pre deti nad 6 m. To preto, že cez ne asi može prejsť ta " praženička" no keď potrebuješ suchý zadoček, nič lepšie neni, sú vyrobené z prírodných materiálov. Pre nás boli vykúpenie pri dcére. Fakt perfektne udržia zadoček v suchu. Vtedy som tu dostala radu, že ich treba prekladať na polovicu.

cajova_lienka
17. jan 2013

@vojann no len mala nema ani 2 mesiace, a kapsy pouzivame len na noc - inak sme v bambuskach a PULky - vlniaky aj ked uz boli lepkave od lanolinovania - aj tak ich precikal ked sedel a pod. myslim len odhodlat a najst system celkovo s detmi 😀

vojann
17. jan 2013

@cajova_lienka
Jajaj... Ťažký prípad 🙂 to nevadí, že tie separačky čo som odporučla sú pre vačšie deti, keď ide o "pocit sucha" a nie separovanie. My sme pri malej používali od 3 mesiacov, strašne jej robilo zle mokro - mala aj zapareniny, ktoré mizli pri použití pampersiek - teda pre tvrdohlavú látkarku hroza. No a zabrali jedine tie separačky, ktoré sú porovnatelné zo suchom v pamperskách, proste to dieťa preciká a ten kúsok viskózy nepustí moč naspať. A sú pratelné, teda ked sú len ocikané.