Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mamutka
19. máj 2009

ja mam napr.aj vrchne gate haipa daipa, makkucke, nikde netlacia, nejak ich tu nikto nespomina, zle skusenosti? su na patentky, robi to menej rachotu v noci pri prebalovani, ked terorista na pol oka spi...

labutka
19. máj 2009

ja som ten olej nasla tu: http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
sisa a netreba dat viac toho oleja? ja som naposledy trosku neodhadla ocot, vlasne som tam vyliala cely zvysok, co som mala vo flasi, a bolo ho akurat, mne ten sliz moc nevoni, ked je ho citit z plienok... preto chcem ten olej skusit.......... myslis ze je to fakt blbost?
pulky sa maju utierat vlhkou handrickou? 😕 to ja nerobim.....
my sme sa dosltali s manzelom do obdobia, ked uz aj on nieco o latkovych plienkach vie, a ked niekde sme, a ja prebalujem, on medzitym vysvetli, ako to funguje. 🙂 ale doma este obcas zabudne dat vrchne gate, aj ked ich ma nachystane spolu s plienkou. 😀 a este nevie rozlisit medzi obycajnou a AIO, naposledy mi hovori, ze zabudol som dat to fialove (TB Pulky), a to adama zabalil do Bum Geniusky.. 🙂

sisa.b
19. máj 2009

sissik 😀 😀 😀

vladka, little lamb su vraj jedny z najjemnejsich na nasom trhu. ale 5ks sa mi zda fakt privela. ja mam dvoje BL fix a jedny SWB pulky a bohato stacia. ono to zavisi aj od toho, ake plienky budes pouzivat. ja ich pouzivam cez den skoro stale, lebo ich davam aj na klasicke stvorce. ale na vychadzky mame AIO plienky, takze vtedy ich nepotrebujem. to musis rozhodnut podla svojej vybavy 😉 no 5 ks urcite nie.

labutka
19. máj 2009

vladka, little lamb si baby chvalia, ale ja zasadne potrebujem obrazky, alebo aspon farbu. 😀 biele plienky u mna nemaju sancu. 😀 😎 ale 5 kusov je podla mna vela... max. 3 by som brala.
mamutka, ja mam vrchne gate haipa daipa, flisove, ale adamovi su zatial velke.
inak nechapem, adam je vzdy pri prebalovani hore. to bude asi tym, ze ho najprv kojim a potom prebalim a potom ideme spat. 😀

sisa.b
19. máj 2009

labutka, ono to bude asi zavisiet aj od vyrobcu. ja som objednavala tu http://www.biosen.sk/index.php?main_page=index&... a ako tak teraz pozeram, tak to je silica, nie EO 😅 no ja som to neobjednavala na to, aby som ho liala do pracky, ale kvoli liecivym ucinkom. z tej stranky som objednala aj PUER na pranie, ale ten ma aj olinka v shope 🙂

sisa.b
19. máj 2009

labutka, inak nad tym hamburgerom som aj ja uvazovala, ze preco je farebny vo vnutri 😀 viac by mu to pristalo zvonku, no predpokladam, ze zvonku je savy material a zvnutra nejaky farebny flis, aby bola prdka v suchu.
holky a mate niektora skusenost s plienkami CuddleBuns? ceske dievcata si ich dost chvalia a su nadherne farebne 😵

vladkaz1
19. máj 2009

Sisa.B ale ja chcem len latkovky na doma na spanie cez den, na ihrisko ,ako nahle pojdem niekam na dlho dam pampersku 😕 , mozno si to rozmyslim neviem , takze 3 mi stacia a jedny mam tie BL a este take s tesca.. na gombiky 😝

sisa.b
19. máj 2009

tie z tesca vyhod, alebo uloz niekde ako nudzove. je to guma, takze nic moc

mamutka
19. máj 2009

labutka, aj ja najskor kojim, potom prebalim, inac sa neda, skusila som, rucal jak tur, ak neni dudka hned, koniec...
on strasne malo spi, tak ked uz sa nasosa jak vos na prasknutie, v noci vacsinou prechrni prebalovanie. ale zo zaciatku sme boli pri nocnom kojeni hore hodku az dve, trosku sa nam to komplikovalo, to uz mi bolo aj jedno ci pred alebo po kojeni, som kojila furt. a o chvilu zas 😠
no ale cil mu na nejakom babacom sneme vtlkli do hlavy ze existuje uzkost osemmesacnych, ako prudko inteligentny chlap usudil, ze zacne dovrsenim siedmeho mesiaca, tak sme zase hore kazdu hodku. ale aspon zaspava pred polnocou, to prve mesiace nehrozilo. tak cil casto aj nelatkujem v noci, lebo nevladzem prebalit, dnes ma baby idea bamboo, som zvedava co v nej najdem rano. prdi si v postielke, muz chrape, mne sa tam ani neoplati ist 😝

standu
20. máj 2009

baby vy tu toho nakecate....mne sa posrala internetova karta v notebooku tak musim cakat, kedy ma milostivy pan raci pustit k svojmu super uzasnemu PC 😀 😝
vladka, co si nakupila? a ten sici pokus bol nahodou celkom fajn, ja by som sa ani na take nezmohla 😎

standu
20. máj 2009

inak ked si moj dovolil malicku poznamocku utrusit, ze kolko plienok vlastne este idem akoze kupovat....tak ma rozculil a v zachvate zurivosti som mu nakricala, ze kolko budem chciet!!!!! odvtedy je pokoj............ 😀 😀

vladkaz1
20. máj 2009

Ahoj Standu nas nocny pokus s stvorcom BL a akoze sacou vozkou skoncil super!!!! mala spala ako v bavlnkne vobec sa neprecikala , sedia nam stopercentne akurat mi troska vadilo ze ked sa mrvila tak sustala 😀 vobec nema mokre gumky tak ich este moze chvilu mat utrela som ich vlhcenym ob.
Dakujem za povzbudenie, no podla mna su strasne hore ten patent som vystihla maly, ale akoze dobre sa budu umyvat okna... 😝
Este som ni nenakupila, ale v kosiku mam tie pul little lab 3 tak rozmyslam stale , ked sa mi este dnes osveci ze sa neprecika budem Lucke davat stvorec.. a tieto vrchne kupim a zatial staci na to nasse oducanie od cikania...
Ale mam asi 50 novych stvorcov, segrami doniesla, take dobre save uplne, ako nove a mama mi dala take dost gazove neni su ani biele a je to mensni rozmer su take troska do hneda neviem vobec som take este nevidela 🙂 takze mam taku zasobu stvorcou ze az az.... este by som chcela tu sponku aby som jej to mohla prichytit..
Inak vcera mi ponukala jedna kocka 18 novych xl plienok Hamiko , len neviem co su to zac nikde som to nenasla a boli strasne lacne az na moje pocudovanie, tak neviem 😕
JankaFR mi hovorila ze niekto predavanod vas tie pul....

emmka3
20. máj 2009

vladka, hamiko su predchodcami BL .. maju ich este aj na stranke v sekcii Akciovy tovar 😉

standu
20. máj 2009

nepochopim, kto kupi 18 rovnakych plienok 😖

vladkaz1
20. máj 2009

neviem ja sa len pitam, zdalo sa mi to strasne lacne ci to spravi aj taky ucel , a na ze ze ich ma este nerozbalene ponuka kus za 45sk... to je troska lacnucke nie?
Emka ja som ich tam nenasla .... ale ako som pochopila to su uplne prve plienky co sa na sl. vyrabali.. ze? tak to este nebudu take premakane... idem mrknut len zo zvedavosti..
Standu si ho skrotila u nas vcera strasne frflal zasa 😝 je mi to jedno berem to jednym uchom dnu a von ale som mu povedala daj si plienku na pipinu na 3 hod.. pernamentne curaj v takmom teple som zvedava aku budes mat zaparenu cicinku.. a argument zabral pozrel namna , vde dobre .... nieco na tom bude ale nedal mi za pravdu uplne

sissik
20. máj 2009

vcera som aj ja povedala, ze ci by chcel sediet v igelite. a ze ci tie nohavicky, co jej na to davam, nie su igelitove.
takze skoda reci. ak budem spokojna, on sa s tym zmieri. a dopredu viem, ze ked niekto jeho znamy zacne tie plienky pouzivat a ude ich chvalit, tak ich zacne chvalit aj on a bude hovorit, ako dlho ich uz pouzivame 😀
no zabijem ho?
ja uz chcem nove plienky, cakam na 3 baliky

vladkaz1
20. máj 2009

😕 sisik uz si poslala objednavku?

sissik
20. máj 2009

inak ja som hladala vonny olej, nie vonnu prisadu, preto som to nenasla 😀

mamutka
20. máj 2009

sissik, k tomu igelitu vo vrchnych gatkach sa opytaj ci vedel ze v outdoorovom obleceni je teflon.
nie vsetko co nenamokne je igelit, kup mu flisove trenky, ved aj on sa zacne postevat na stare kolena 😀

standu
20. máj 2009

vladka, ale dal ti zapravdu svojim sposobom.....on casom prestane. moj nefrflal, uznal to hned na zaciatku, len ked ja som mu po druhej varke hlupana povedala, ze to je koniec................a boli este loviky, este dva balicky z UK, este BL velurka, este cakam na jednu UD....a este planujem kupit neskor vacsie vlniaky a emmka mi donesie v lete CT aj bamboo kikko stvorce 😀 😀 😀 😀

ach jaj, to uz je asi mania 😀

mamutka
20. máj 2009

ja ked som kupila BG, tak som s cenou musela velmi opatrne pred nim, ale som mu vytmavila, ze to koli nemu, ze to je jedina plienka ktoru on bude vediet nasadit 😀 veru, inu este nedaval, ale zistila som ze chlap vie aj nasadzovanie AIO skomplikovat 🙂 tak som ich este par kupila, nech sa precvici 😀

slavkicek
20. máj 2009

ahojte 🙂

v auguste cakame babätko a planujeme kombinovat latkove plienky s pamperskami, preto by som sa chcela opytat (vobec sa v latkovach nevyznam) aky druh je vhodne pouzivat na zaciatok a kolko nam ich asi treba..aj vrchne nohavicky 🙂

dakujem za kazdu radu 🙂

standu
20. máj 2009

no a teraz som nasla inzerat na hambaca...po ktorom tajne tuzim....len ci bude v nasej velkosti 😀 (su 3 na predaj...)

mamutka
20. máj 2009

standu, ten hambac, to ktora je, preloz, ja sa moc nevyznam 😀

slavkicek, kazdemu tu radia zacat citat od strany 82, tam sa dozvies vsetko 😉

standu
20. máj 2009

bum hugger...........konope, bavlna, flis 🙂

mamutka
20. máj 2009

tak predsa...som na nu kukala vcera, len som nevedela ze ma tento nick, hm, dobra na noc?
mala by som riesit ako kuchynu dame po stahovani, ale ja uz sa neviem dockat kedy si objednam plienky, nech mi ich maju kam poslat 😀

standu
20. máj 2009

slavkicek....ake?? ake len chces.... 🙂 zopar nohavickovych- napr. BL bamboo, mozno nejakee zavazovacky- hemp hour, disany...vrchne little lemb, Imse Vimse organic....vlniaky asi na zaciatok nie velmi...no a klasicke stvorce. ale nie gazu z obchodu... happy squares, imse vimse, kikko bambusove. a na von 2-3 AIO...cojaviem. bumgenius, mommys touch.

no a kolko? podla toho, ako casto chces prat, ci po dvoch, ci po troch dnoch. no a ak chces kombinovat s jednorazovkami...tak vobec neviem, kedy ake plienky chces pouzivat. radsej nekupuj startovacie sady, ani vela kusov z jednej sorty. ak nesadnu, tazsie sa ich zbavis. takze si na zac kup ja neviem10 roznych plienok, potom dokupis. mozno babatku nesadne flis a to dpredu nemozes vediet.

slavkicek
20. máj 2009

standu dakujem 🙂 ja by som latkovky chcela pouzivat hlavne doma a vonku jednorazovky 😉
zatial som mala vybrate ITTI BITTI 🙂 len neviem ci su vhodne aj pre uplne male miminko 😉

standu
20. máj 2009

nie su. maju velmi stihly strih medzi nozickami, takze na siroke balenie ee.....zavisi co vam povie ortoped. my sme balili siroko do 4 mesiacov...takze tymi sa potesis troska neskor 😉

standu
20. máj 2009

tak na doma ti stacia stvorce, pp dva tri kusy nohavicovych a zavazovaciek. my nosime itti von 😀 budeme v lete robit paradu pod satkami s krasnymi farebnymi 😀