Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vladkaz1
7. jún 2009

no teda tie merino ti poviem ze bomba cena a postovne je kolko????

vladkaz1
7. jún 2009

no ved prave som na ne pozerala a ja prestne nad nimi uvazujem no teda ... mohla si dat vediet by som ich zobrala aj ja ... 🙄 😅

kafulienka
7. jún 2009

ahojte,
pouzivate niektora klasicke bavlnene plienky - "stvorce" - ktore pouzivali nase mamy pri nas? Ak sa tieto plienky rozoberali v tejto diskusii, tak sa ospravedlnujem (nezvladam precitat 260 stran 🙂 )
Ja ocakavam svoje prve dietatko v auguste, rada by som ho od zaciatku balila "ekologicky". Len sa uprimne priznam - som poriadne zmatena z mnozstva plienok, o ktorych tu diskutujete a ja som "zdedila" tie klasicke - ako som uz pisala - bavlnene stvorce. Co mi odporucate? Co odporucate pre uplne novorodeniatko a ako vlastne do nich balit? A co pouzit - ake nohavicky - navrch po tychto plienkach? Musim balit vzdy 2ks, ako to robievali nase mamy? Dakujem vopred....

lilly
7. jún 2009

juj vidis, to ma nenapadlo.. 😅 po odpocitani tej dane vysla cena za vlniaky 8,65 libier.. postovne 4,95..
no mozno by sa este niekto k tebe pridal a objednate.. ja som ich este vcera v noci objednala 😅 no aj keby sa nepridal, tak aj tak ta vyjdu ovela lacnejsie ako zo slovenska..

vladkaz1
7. jún 2009

Ahojky ja zatial nemam moc plienok a zacala som neskoro .. takze davam aj klasika plienky ,ako pises ale davam 2 poskladane na 16 tiny lepsie nasaju a na to vrchne gatky .. ked poskladam na draka tak sa mi skoro precika tak davam klasika poskladane na obdlznik ... no ale ak chces len takto latkovat z vlastnej skusenosti ti radim dokup si este do to nejaku saciu vlozku ... inak mas robotu kazdu hodku ,ale zalezi ako dieta cika ..
Ja uz by som nekupovala vrchne pulky na suchac uz by som kupovala v celku natahovacky ,alebo ako teraz zvazujem tie merino .. ale pri malych detickach sa to neodporuca lebo maju prazenicku kaku a budes musiet viacej prat nez pouzivat .. do vnutra na klasice stvorce si vyrob flisove separacky z deky teda Irma ..
Inak pohodka nam to na doma staci az na to ze mala je hrooozne ucikana ... ale este som nemala problem .. 😀

lilly
7. jún 2009

kafulienka, ja som tiez pouzivala na novoska klasicke stvorce, poskladane na novosklad a do toho bud este jednu plienku na osminy, alebo viacvrstvovku , na to separacku a na vrch pul gatky Imse vimse organic, alebo niekedy aj postolky..

kafulienka
7. jún 2009

vladkaz1,
dakujem za rady, urcite si v tomto dam poradit, ako sa potom "ucit na vlastnych chybach..." len fakt niektore vyrazy pocujem 1.krat (ze poskladam na draka, vrchne pulky, Irma atd...) ale mam este dobre dva mesiace na "studovanie" a googlovanie a dokupovanie 😀 😀 😀

vladkaz1
7. jún 2009

ale este to som zabudla nie kazde dieta znesie ten flis .. no skus ..
😉 jaj jaka som uz mudra ze 😀 😀 😀 😀 sa na sebe smejem 😀
LILI no sak to je polovicka nooo skoro ale tu za 25 eur 😝 len aby dorazili ked objednam platila si prevodom ..? moj ma dorazi som mu hovorila ze budem robit objednavku no dokup a uz staci.. jasne?? a ze no to teda urcite ved pre druhe ako keby sme nasli 😅 ... a on ked bude .. hmm ale ma pravdu s casti dlho sme sa snazili o krpanu no som zvedava ci sa raz druhe zadari 😔

kafulienka
7. jún 2009

lilly,
ze "separacka" - no kto by si to myslel, ze s plienkami je to takato veda 😀 😀 😀
ale dik za konkretny nazov tych gatiek - ze si to omrknem aj ako obrazok....

vladkaz1
7. jún 2009

chod na nejaku stranku s plienkami a pozri si skladanie plienok ,www.latkoveplienky.sk tam to mas nadherne vysvetlene .. neboj ja som bola taky pako s toho vsetkeho a kukajme sa 1 mes. a uz davam rady no tedaaa 😅 sa nezdam 😀 ale nie robim si srandu samozrejme 😀
Vrchne PUL su nepremokave gatky co davas na tu klasicku plienocku .. 😉
na draka to je sklad plienocky pre dietatko tak skoro na trojuholnik ved uvidis obrazok a pekne ho zapnes sponkou http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_... mrkni si sem na moj odkaz

lilly
7. jún 2009

vladi, platila som kreditkou.. prevodom sa neda..
muza si nevsimaj, bude hundrat chvilu a potom si zvykne.. a druhe sa moze podarit skor a lahsie.. moja sesterka sa tiez dlho snazili o prve a druhe sa smiklo ani nevedeli ako, ani ho este neplanovali.. 😅

kafulienka
7. jún 2009

vladka, lilly,

dakujem - idem si to prestudovat a urcite sa este ohlasim s kopou otazok, kym zacnem zabalovat...a prebalovat... 😵

vladkaz1
7. jún 2009

oki ved nieco poriesim ale ked budem objednavat tak nerucim za seba .. hmm tento mes. budeme mat troska viácej fin...sa nam nieco zadarilo, uz som bola upozornena od MM. lebo ja mam kasu ,ze nech nakupujem len potrebne ... jeeee 😅 ved plienky su potrebne mam vyhovorku hahahaha

standu
7. jún 2009

lilly tak na taku stranku som teda nenarazila.......... 😕 ja som povodne myslela, ze budem brat este vacsie loviky, ale zistila som, ze Mka v pohode zapnem aj na Lkove plienky a este babka ustrikuje 😀 ale uzasna cena mne sa velmi pacili hlavne treningovky Little beetle

vladkaz1
7. jún 2009

no ved ja som uz hovorila ze ked dam do googlu tak mi to neukaze taketo stranky preto som sa u teba Standu informovala na zahranicne stranky.. no super cena je na nich poviem ti len ci by Lucke boli citala som tam do 11kg nie tie mini.. musim si to dat prelozit ... 🙂

tamka84
7. jún 2009

vladka, ja si ešte prebehnem plienku.sk a dám ti vedieť, ale nejaké bamboo štvorce určite zoberiem aj ja. 🙂

macocha
7. jún 2009

Ja by som sa tiež pridala na objednávku z plienky... za 29,76 eur. BTW skúšal niekto BL tréningovky? My máme zatiaľ IV ale už z nich vyrastáme 😅

Emmka 3: a je ten mini booster až taký savý? Lebo ja bežne dávam do IB froté štvorec a väčšinou preciká aj tak. A to už je na zadočku dosť vypchatá, ani rifličky nezapne 😒

vladkaz1
7. jún 2009

tak kocky ak budete rozhonute tak mi dajte info do ip ... ja si to vsetko zapisem treba aj adresu ved vsetko viete co treba potom tu napisem hromadny zoznam nech si kazdy skontroluje ci je to v poriadku 😀 baby som necakala ze nas bude tolko hahaha sa nabalim balickov 😀 😀 😀 nevadi som rada aspon si pomozeme... 😉

macocha
7. jún 2009

Však keď sa nazbiera na 2 objednávky s poštovným zadara, rozdelíme podľa regiónov 😉

nsoci
8. jún 2009

Vladka ja by som sa pridala k tomu made in water... 😉

standu
8. jún 2009

no vlniaky LB by som brala aj ja.....vladka??

katka29
8. jún 2009

Dobre ranko baby, ja by som sa k vam tiez pridala...urobime obejdnavku aj do UK? 🙂

sissik
8. jún 2009

ahojte
tak zase ma pokusate?
inak vlniaky mam hotove, musim pockat na zasielku z brany, tam mam sampon aj kuru.
ozaj, pred prvym lanolinovanim ich mam aj oprat alebo staci rovno lanolinovat?

lilly
8. jún 2009

ahojte, no dobre som vas navnadila na LB.. 😀
vladka, urcite tam najdes rozmer aj pre lucku, ide tam o obvod stehna, tam su rozmery v palcoch, z toho ani boh nevyjde.. 🙄 ja som to porovnavala s rozmermi tu http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4288281 vzala som M, lilly ma obvod stehna 25cm

standu
8. jún 2009

asi by sa mali oprat....ja som rovno lanolinovala 😅

inak vcera u nas dul taky teply vietor, ze plienky som mala za 3hodky suche, BLbamboo za 5 😎

nsoci
8. jún 2009

hm...mne odpisali, ze doprava k nam 30.95 GBP... ☹ jakto, ze si mala 4.95?

sissik
8. jún 2009

prisiel balik z brany
som vysmiata od ucha k uchu, keby som nemala usi, tak okolo hlavy 😀
tie plenuchy su proste uzasne 😵

a na poste je balik s BL, konecne nebudem prat kazdy 2 den a trpnut, ci mi vyjde aspon 1 bambuska na noc, aby som nemusela davat hnusku

vladkaz1
8. jún 2009

baby no teda je pravda ze ked budu 2 regiony tak by sme to mohli rozdelit !!!! ale musi to byt nad 240 ze? no ved uvidime no ja som ani v noci nepsala som rozmyslala kde zoberiem obalky a uz som v sne balila plienky 😀 a ratala ratala aby som nieco nepokazila 😀 😀 no dobre mi sibe..
TO uk si musim rozmysliet baby ale sak tie vascie stoja 18L nie? to je akcia iba na tie mini...alebo sa milim..???

katka29
8. jún 2009

Vladi, ked si ich hodis do kosika, potom uz v checkoute hi na ne polovicnu cenu..takze tych 9 aj nieco... 😉

katka29
8. jún 2009

opravujem: nie hi, ale hodi... 🙂 🙂