Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
6. júl 2009

dik za info ohladne statneho sviatku.....takze dnes maila z brany necakam 😖

zifka
6. júl 2009

nsoci, ak sa mozem spytat, ake tazke je tvoje babo a aku mas velkost tych vlnenych gati? Lebo moj ma 9 kg a neviem si vybrat velkost, kedze napr. disany su len podla vysky... Dik moc.

lenka138
6. júl 2009

mne práve dorazil balík s ďalšou výbavičkou 😀 😀 😀 (inak, ja sa na našu poštu sťažovať nemôžem, balík mi vždy doručia domov, nanachádzam si len lístky v schránke)
došli mi plienky Kikko, snappi a objednala som si tú kapsu na plienky, tak som zvedavá aké to bude, hneď to šupnem do práčky a na noc mu to dám a uvidím, či bude mať ozaj riťulu pekne v suchu

všetky dosť nadávate na BL classic, ale ja som s nimi celkom spokojná, precikajú sa riadne, to áno, ale aspoň mi rýchlo schnú a na doma je to úplne super, lebo ho aj tak prebaľujem vtedy keď má mokro.
A namiesto pôvodnej vkladačky dávam do nich bamboo vkladačku, takže potom ani nemá na zadočku taký pocit mokra

lenka138
6. júl 2009

poraďte mi prosím vás, čo by sa ešte tak dalo použiť na dezinfekciu plienok okrem miofresh, niečo čo by bolo dostupné normálne v obchode alebo v lekárni, lebo nechce sa mi platiť ďalšie poštovné len kvôli tomu.
Dávam síce do prania ocot, ale aspoň raz za čas by som predsa len chcela dať aj niečo chemické aby som mala istotu, že sa to naozaj vydezinfikuje

wendy62
6. júl 2009

lenka ak chces dezinfekciu tak staci raz za cas vyprat na 90C, samozrejme nie veci s vlnou a PULom. alebo skus z DM sol na skvrny, na ceskom fore baby tvrdili ze to ma uplne rovnake zlozenie ako Miofresh ale podstatne lepsiu cenu.

lenka138
6. júl 2009

ak sa vám chce tak si prečítajte tento článok 🙄 , a potom si prečítajte ešte aj komentár autorky toho článku pod textom, z 31.3.2003, úžas

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=35654

lenka138
6. júl 2009

wendy vďaka, rada by som vyprala na 90 ale nie všetky plienky sa tak môžu, iba organic tuším a ja mám aj classic aj bamboo. Ale tú soľ teda asi skúsim

bihan
6. júl 2009

Tak dnes ráno som zase trošku rozčarovaná.. CT-čka mi už asi tretiu noc pretiekla.. nechápem.. doteraz sucho a v pohode a dnes v noci som dokonca dala aj BL bambusový štvorec, všetko prečúrané do poslednej nitky 🙄

nsoci
6. júl 2009

Zifka moj ma 8kg ale dost hruby pas a nozicky takze som objednavala vsetko velke... ale nemam este vyskusane na nom tak Ti dam vediet az vyschnu a hodim aj foto do albumu...

wendy62
6. júl 2009

lenka ja mam aj clasic aj bamboo a kludne ich sem-tam operiem na 90. vobec som si nevsimla ze sa to nema, a nijako neuskodilo. ale jasne, asi radsej neriskovat. tu sol mam odskusanu, je dobra, pouzivam ju aj na cestach na pranie a fakt ucinkuje rovnako ako Mio, ale neviem posudit ci je to naozaj to iste, len som to citala.

emmka3
6. júl 2009

baby, som si len teraz vsimla ze su uz nacenene BL AIO 🙂 mate ich uz niektora? uz ste ich objednavali?

wendy62
6. júl 2009

inac ten clanok je super, nechapem ako moze niekto minut 9kg prasku za 2 mesiace, mne 9kg balenie vydrzi viac nez rok 😲 tak to si neviem predstavit kolko ho tam sypala, ved tolko by sa mi ani do tych kastlikov v pracke nezmestilo 😀 a este machruje s 3 hnuskami na den 🙄

bezaz
6. júl 2009

emmka a vsimla si si, ze anglicky producent? tak to asi nie su origos ich plienky alebo co 😲
inak ten clanok je z 2003, takze sa k nemu staviam s nadhladom 😀
wendy ze jo, 3ks plienky za den, nechutas... akoze ked ma kramy, tak za den spotrebuje 3 vlozky alebo 3tampony??

wendy62
6. júl 2009

bez, ved to, normalne sa divim ze to uverejnili. akoze clanok je uz dost stary, ale ani vtedy nebolo chutne dat decku 3 plienky 🙄

emmka3
6. júl 2009

bez, akurat som si to cele presla ... takze nakoniec su to predsa len tie anglicke, co tu baby davali link ked este len bolo avizo na ne ... ale som myslela, ze ich idu oni vyrabat pre toho "producenta" ...

vladkaz1
6. júl 2009

baby k tomu prasku nieje to nemotne ja miniem 6kg za mesiac uz som to tu pislala sak perem 2 pracky denne .. a nebudem to salit praskom ...clanok som necitala nechce sa mi 😀 tak nekomentujem... neskor
Inak posta chodi rano nic neprislo tak zajtra kocky ☹ som si aj dnes naplanovala ze vsetko poposielam zrusila stretko ach jaj .. no neva mozno postarka zaspala 😅

wendy62
6. júl 2009

vladka, tak to nechapem, co davas do tych 2 pracok kazdy den? 😕 my mame latkovky full time, a periem raz za 3 dni vsetko dokopy, iba tmave nie, ale to sa nazbiera raz za 2 tyzdne jedna pracka a tu periem aj tak s orechami. takze max. 3 pracky za tyzden, a to mame malu pracku len na 4,5kg pradla. a davam polku davky prasku, krasne to vyperie takze viac mi pride uplne zbytocne. kebyze periem 2x denne, tak tam mam 4 plienky, 1 bodycko, mozno 1 teplaky a nejake moje gatky, ponozky, sem-tam tricko, neviem ved to by bola uplne prazdna ta pracka 😕

katka29
6. júl 2009

Ahojte baby, mam info ze tak cca za 2 tzydne by mali na branu
dorazit BBH AIO - tie chlpatice a este babmbusky...udajne su uz na colnici... 🙂

standu, ak potrebujes nejake info o veciach na brane skus u napisat IP babe z ceskych latkarok - lucinta sa vola...teda nick ma lucinta...neviem ci je to jej e shop, ale ma prehlad o vsetkom... 😉

neurologia
6. júl 2009

no my sme zatial len dvaja takze neviem kolko budeme prat s babatkom a latkovanim...
no uz teraz periem cca 5-krat do tyzdna...neviem ako to robia vasi manzelikovia ale moj si kazdy den meni spodne pradlo aj ponozky a tiez aj tricka ...pracuje s ludmi a jednoducho sa neciti prijemne ked ma triko na sebe aj druhy den ma pocit ze je spinave-prepachnute...
ja neperiem vsetko spolu delim podla farieb a do bieleho urcite nedam inu farbu ved to zachvilku ani biele nebude ale kadejake zasle to bude....tak jasne ze v pracke netocim jedno tricko jednoducho pockam kym sa mi z tej farby nazbiera viac.....

wendy62
6. júl 2009

neurologia, moj si tiez kazdy den meni tricka, spodne pradlo a pod., ved to je normalka. ale to je maly balicek - ved to ma hadam 100, 200g dokopy a pracka ked je na 4,5kg... plienka ma tak 70-150g, detske oblecko ani tolko, tak si lahko zratas kolko tam toho mozes dat. ja davam dokopy svetle - nielen biele, prihodim aj zltu, kremovu, bezovu, bledomodru a pod. - a zatial sa mi nestalo ze by nieco zmenilo farbu alebo zasedlo. a ostatne mame vyslovene tmave - cierne, tmavomodre, tmavohnede a pod., tak tie dam tiez dokopy a tiez sa nikdy nezafarbili. take medzifarby - cervena, jasna zelena a pod., co by sa nedali k nicomu prihodit, tie nepouzivame, ani vobec uz nemame take oblecko doma, postupne som to zrusila presne kvoli tomu, ze cakat na to aby bola pracka aspon ako-tak zaplnena sa nedalo, to by som sa nedockala, a v ruke prat nemienim 😵

vladkaz1
6. júl 2009

ved to je to moj kadzy deně=3 tricka ja tak 2 potom veci pizamo,z roboty mi donese veci , kazdy ´den aj malej .. veci z piesku veci z kupka plienky uteraky nevesiem tuchnu nam tak kazdy den sak stale nieco poperiem zaclony .. ja sa cudujem ze sa da prat tak 2X do tyzdna vazne moja mama pere cez viikend a ja to nechapem ja fakt tocim 2 pracky denne..!!!
ja mam nonstop pvesany byt pradlom vade kde sa da mam plny susiak potom aj radiatore a v kupelke mam na setene namontovany susiak tam suim len plienky a vsetko ostatne po celom byte ...

wendy62
6. júl 2009

vladka, no vsetka cest ze si sa pri takom castom prani pustila este do latkoviek 😉 ale myslim ze je to hlavne o zvyku. sranda ze tvoja mama neperie tak casto, ja som myslela ze taketo zvyky sa "dedia".

sisa.b
6. júl 2009

vladka, to ani ja teda nechapem. nas je 5, pouzivame latkovky, ale 2 pracky by som ani ja denne nenasla. a to nosime vsetci denne ciste spodne pradlo, tricka, ... nase veci pravam cez vikend, to otocim tak 3-4 pracky a malej plienky s vecami pravam kazdy 3. den dve pracky.
ty peries aj susedom? 😀

emmka3
6. júl 2009

vladka, waw ... tak 2 pracky denne 😉 ja tak kazdy druhy den vzdy nieco nazbieram tak na 1-2 pracky (1 je len ked periem plienky, a ked sa nazbieraju ponozky a tmave tak ide aj to) a to som si myslela ja, ze teraz casto periem 😅 kym sme boli 2ja, tak som prala raz do tyzdna a to MM je expert na vymenu spodarov, ponoziek a triciek ... ked ma fantu tak vsetkeho aj po 3 denne 😀

jo, a ta baba na ceskom konovy z Brany je lusinta (nie s "c" 😉 )

bihan
6. júl 2009

Moja mamča je sama, cez víkend perie priateľovi, ale ona je šiši... v pohode operie 4 veci 😅 Plienky mi tiež chcela prať zvlášť a to tu mám asi len polovicu výbavy.

Ale k tomu článku.. veď je to z 2003-ho.. ľudia.. to vtedy fakt boli len štvorce 😉 Navyše ženská asi nemala informáciu o tom, že na látkovky má ísť polovičná dávka prášku, nemala dobré vrchné gate.. veď ju nechajte 😀

emmka3
6. júl 2009

ved to, zenska este mala tie zavazovacie postolky a z tych by som sa cvokla aj ja 😀

snikol
6. júl 2009

no ked ste uz pri tom prani tak ja tiez periem cez vikendy 2-3pracky a asi 3krat za tyzden vacsinou plnu pracku veci. ak zacneme latkovat pri druhom dietatku tak to bude mozno viac. sisa o balicku este nemas spravy? 😒

macocha
6. júl 2009

Emmka 3 ja o BL AIO uvažujem. Ale objednávať budem až po dovolenke, t.j. o 2 týždne, lebo mám zlý pocit, že by som nebola na maili, keby niečo bolo treba upresniť, skonzultovať a pod. Ak by objednával niekto iný, rada sa pridám aj skôr 😉

snikol
6. júl 2009

k tomu clanku sa chcem tiez vyjadrit,ja som pouzivala tiez jednorazovky pri syncekovi, ale spotrebovali sme za den 5-7 plienok. ved keby som mu davala tri plienky na den tak by bol chudacik furt precikany naozaj nechapem, ale mozno jej dieta nepilo tolko tekutin.

emmka3
6. júl 2009

macocha, ja o BL AIO uvazujem/neuvazujem ... uvidim, co na ne povedia baby, co si ich kupia ... uz mame dost plienociek ale ak by boli nejak obzvlast suprove tak by som jednu zobrala 😉