Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
16. jan 2014

@hermiona368 pouzivam na noc bambi roxy nohavickove a tots bamboozle stretch 🙂

hermiona368
16. jan 2014

@ivanka.7 presne tie si chcem kupit, tie bambozle myslis tie bambusove ? ci len cisto vrchne. No moj ma okolo 6kg- 3 mesiace a tu som sa docitala ze tie bambiroxy su vhodne pre take buculate babence. Jemu sice vadi suchy zips,ked ho odbalujem ale tie patentky neviem "usit na mieru" a potom ho otlacaju. Tak zvazujem, ze vezmem na suchy a to mas jednovelkostne ?

hermiona368
16. jan 2014

@oskvarka budem uvazovat nad tymi flisakmi, tusim mas aj anavy ked si dobre pamatam foto 🙂 no veru aj moj ma plne naklady,bude to tym ze mam dost mlieka tak aj tej stolice je hodne, samozrejme ze za den mu 3 pulky musim aspon troska preprat, lebo trafia vedla 🙂 ja skladam novosklad, ten mi najviac vyhovuje, len tie 70x70 sa mi troska sprali a ma to take mensie, ale ked mu tam dam vkladacu tak pohodka. A ty skladas rovno pre chlapcov specialne ?

oskvarka
16. jan 2014

@hermiona368 nijak specialne.. obycajne na obdlznik zatial..

ivanka.7
16. jan 2014

@hermiona368 bambusove 🙂

behulka
17. jan 2014

@oskvarka staršie dietko bolo balené do flísakov, od nejakého pol roka až do odplienkovania. Ak Ti vyhovujú, podľa mňa sa to dá. Malo to však výhody, aj nevýhody. Na jednej strane flísaky super držia štvorcové plienky tým, ako sú pružné, sú priedušné, rýchlo schnú a ľahko sa udržiavajú - a hlavná ich výhoda bola vtedy minimálna cena a dostupnosť. No boli nehody, občas bolo treba drobca celého prezliecť. Do autosedačky, šatky, či kočíka som ich nedávala.
Možnosťou by bolo aj všiť do flísakov pul obdĺžnik medzi nožičky do najviac namáhanej zóny - ide to aj v rukách bez stroja, pul sa nepára. Kus pul-u sa dá kúpiť do 3eur, z toho Ti vyjdú vkladačky aj do dvoch-troch flísakov.

oskvarka
17. jan 2014

@behulka no tie nehody tak to veru mame velmi casto aj ked v poslednej dobe to schitaju len gatuse a pancuchy stihneme.. ale to prebalujeme v tej sekunde ako nalozi..ale tak raz -dva krat za tyzden sa stane ze to schytaju aj vsetky ostatne vrstvy... ja uz som si celkom zvykla ale veru ked niekam ideme davam pul. Inak mam technicku otazku ze aka je vyhoda papierovych separaciek lebo ja neviem ci sa to ma naskadat alebo co ale mne to nejako zatial nikdy nepomohlo.. aj ked len dva krat sa stalo ze sa v nej pokakal
inak mne tiez nevadi nejako extra ze ma prevlhnute veci trochu aj tak ich periem stale a kazdy den mu davam ciste (aj viac krat do dna niekedy) a perem veci s plienkami takze nemusim prazdnu pracku pustat

hermiona368
17. jan 2014

@ivanka.7 to mas tieito co maju na nu akciu teraz ? http://www.bambiroxy.com/
neviem ci mu zobrat dvoje bambiroxy alebo tie bambozle...alebo jedna a jedna. Bojim sa strihu, aby mu sedeli .

ivanka.7
17. jan 2014

@hermiona368 ja mam dvojvelkostne, jednu velkost jednotku a druhu dvojku, ale v podstate su to ony, ano 🙂

oskvarka
17. jan 2014
lima123
17. jan 2014

Dievčatá, je táto vlna vhodná na pletené vlniačiky? Máte s ňou niekto skúsenosť?
http://www.e-vlny.sk/vlny/detail.aspx?id=8

zfidorka
17. jan 2014

@lima123 ma upravu superwash, takze nie je vhodna...

behulka
17. jan 2014

@lima123 ja mám vlniaky aj z vlny so superwash úpravou. Prevlhnú skôr, ale používať na deň sa dajú. A čo táto ? http://www.e-vlny.sk/vlny/detail.aspx?id=20 píšu, že aj priamo na pokožku.

alisa1
17. jan 2014

@peluskovo už sme odskúšali flexitots ako si mi radila a hoci bol prvý dojem všeliaký(pripadali mi ,že sú nejaké moc umelé) po skúške "naostro" som z nich zatiaľ nadšená 🙂 sú naozaj štíhle,pekne sedia,na deň fakt super. škoda že ich prestali vyrábať...

stormie
17. jan 2014

Vedel by mi niekto poradit - uz cca rok pouzivam flip a bumgenius a obcas sa mi zda ze aj po vyprani trosku smrdia, pouzivam stale ten isty prasok, periem na 60 kazdy 2-3 den podla potreby tak neviem co robim zle, dakujem za kazdu radu

lima123
18. jan 2014

@zfidorka Ďakujem za radu. Nevedela som, že superwash úprava je problém. Je tam menej lanolínu?
@behulka Aj tá vyzerá dobre. Ale bude asi hrubšia. Poradíš nejakú odskúšanú farebnú vlnu? Viem, že sa dá zafarbiť aj tá šumavská z deti v bavlnke, no chcela som vyskúšať nejakú, ktorá má stály odtieň farby.

zfidorka
18. jan 2014

@lima123 pokial viem, tak lanolin je pri superwash vymyty, takze ani kura na takejto vlne dobre nedrzi...

behulka
18. jan 2014

@lima123 odskúšanú mám túto, plietla som vo dvoje, len neviem, kde na Sk sa dá kúpiť. Ja som experimentovala s kadejakou a na deň mám jedny vlniaky, kde je len 60% vlny, zvyšok je akryl a dajú sa používať aj tie.

lima123
18. jan 2014

@behulka plietla si vo dvoje, tým myslíš dvojitou nitkou? Veď ten link je zo slovenského e-shopu. Či? Chcem vytvoriť nejaké vlniaky na noc, tak asi zafarbím tú šumavskú. Alebo zostane prírodná. Veď v noci je tma. 😉

behulka
18. jan 2014

@lima123 joj, sa mi to nejak stratilo, túto: http://eshop.vlnap.cz/DetailZbozi.aspx?pID=67 vo dvoje.
Skús pozrieť do albumu @labutka - má tam farbenie vlny pekne popísané aj s foto

zfidorka
18. jan 2014

@lima123 no ked chces nieco farebne, co toto? 😉
http://www.fler.cz/zbozi/merino-bez-superwash-r...

labutka
18. jan 2014

@lima123 @behulka drops karisma ma tiez upravu superwash.
@lima123 to farbenie bola celkom zabava 😉 urobila som si melirovanu vlnu, pozri mi do fotoblogu. Vlniaky fungovali, ale je pravda ze ta vlna je zozaciatku trosku draplava. Moje deti to ale nedrazdilo, mam pocit ze farbenim sa vlakno trochu uhladilo. Farba nepusta; teda, ked lanolinujem, voda je bledomodra, ale farby do seba nepustaju.

lima123
19. jan 2014

@zfidorka to vyzerá skutočne pekne. Objednávala si ju z tejto stránky?
@behulka
@labutka Dievčatá, ďakujem , ste veľmi zlaté. 🙂 Ešte nie som rozhodnutá, ako to poriešiť, ale máte super rady a prehľad.

eliska1309
19. jan 2014

Ahojte zienky. Necitala som tuto temu celu (iba asi po 4 stranu). Nevedeli by ste mi odporucit ake plienky pouzivat? Mam 2mesacneho synceka, pouzivam prinom Pampersky ale cika tak vela ze ho prebalujem pomaly kazdu pol hodinu lebo je velmi citlivy a vadi mu mokra ritka. Rozmyslala som aj na latkovymi plienkami ale neviem kolko treba a co vsetko k tomu. Pozerala som aj nejaku lacnejsiu variantu ale ponachadzala som len take ze jedna plienka 13 eur a to sa mi zda dost vela. Za kazdu radu budem vdacna.

bimba01
19. jan 2014

@eliska1309 ahoj, ja mam tiez dvojmesacnu dcerku. pouzivame obycajne latkove stvorce, napr tieto: http://www.kikko.sk/plienky-kikko/bavlna/80x80-...
a na to nepremokave gatuse: http://latkoveplienky.sk/produkt-detail/bumgeni...

eliska1309
19. jan 2014

a kolko nohavciek a plienok mas?

zfidorka
19. jan 2014

@lima123 neobjednavala, ja mam vlniaky kupovane (baby idea wool shorties), ale keby som mala vlniaky robit, tak by som ju skusila... chystam sa odtial objednavat vlnu na zimne ciapky (hackujem)...

behulka
20. jan 2014

@eliska1309 ja si myslím, že na začiatok vám postačia klasické štvorcové plienky a 3 vrchné nohavičky. My máme 40 plienok a stačí to, no prebaľujem často, niekedy veľmi často.
Možno by bolo fajn zaobstarať aj tzv. vkladačky, najlepšie z bambusu - menšie plienky, nasajú viac, než obyčajné, no rýchlejšie schnú a majú vyššiu cenu. Naviac sa veľmi nedajú používať samostatne, skôr len vložiť spolu so štvorcovou plienkou do vrchných nohavičiek. Dobré sú na noc, či keď nebudeš môcť častejšie prebaliť. Pokiaľ si máš možnosť ušiť, dá sa kúpiť aj metráž a vyrobiť ich doma - vychádza to o dosť lacnejšie, než kupovať hotové.
Časom možno dokúpiť na noc nohavičkové plienky - vyzerajú ako pamperska, len sa dajú prať. Výhodou je väčšia savosť, jednoduchosť pri prebaľovaní, nevýhodou je vyššia cena a vyššia doba schnutia. Ale dá sa i bez nich.

oskvarka
20. jan 2014

tak nalanolinovane.. technicka otazka mozem susit vedla radiatora : .. t.j ze sa ho nebudu dotykat ale budu tesne vedla aby rychlejsie uschly..?.. sa bojim ze mi v tomto pocasi zatuchnu

oskvarka
20. jan 2014

inak aj na susicke mam nejaky program na vlnu ... hm?