Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

strociatka
1. jún 2012

@peluskovo
@zuzanamolnarova
@ianitka
takze to bude prehliadacom, mozila to berie vpohode, nuz treba postupne prejst na chrome, vsetko ostatne uz nie je mozne povazovat za prehliadace, pripadne so zatatymi zubami 😀

ianitka
1. jún 2012

@strociatka ja som na chrome 🙂

peluskovo
1. jún 2012

@strociatka
ja som na chrome a pise mi to rusko arabsky 😀

strociatka
1. jún 2012

@ianitka tak uz neviem, ja este stale na mozile

peluskovo
1. jún 2012

@strociatka
@ianitka
to nic, aj my sme mali dnes mensin problem s pustenim sutaze.. technika baľšaja 🙂

ramzesa
1. jún 2012

@liviapeto ja mam aj jednovelk. aj dvojvelk.č.2... tu dvojku bambi roxy mam od malej dvoch mesiacov a na suchy zips a v pohode. Si mozes pozriet v albume, mam ju v oboch sfotenu pre porovnanie. Vtedy mala 2 mesiace plus minus nejaky den 🙂 . Ono ked ju vypcham tou stvorcovou vkladackou a dam este stay dry little lamb vkladacku, tak tu v pohode zapnem a este ked na to dam vrchne nohavicky, tak je dobre upevnena 🙂 .

@peluskovo ked hlasujem za fotky deticiek, tak nejak aj viac hlasov mi vezme na tu istu fotku 😕 . Ci to kym na nu kliknem, tak uz ma tych hlasov viac 😅 ?

ivanka.7
1. jún 2012

@ramzesa
@peluskovo nie, je to klikacka :/ takze je to o tom, kto vydrzi do konca juna viac klikat :/

ramzesa
1. jún 2012

@ivanka.7 aha 😕 . A neobmedzene? 😕

ivanka.7
1. jún 2012

@ramzesa zjavne 🙂

ramzesa
1. jún 2012

@ivanka.7 joj, ta to nas potom budu ruky boliet a mikimauzov od PC budeme po mesiaci menit 😅 .

tinika
1. jún 2012

no vidim ze kym ja sa zaradim do sutaze uz nebudem mat sancu, ako furt .(

peluskovo
1. jún 2012

@ramzesa
dnes ma system asi MDD, rano sme testovali a vsetko bolo v poriadku, po spusteni sa stale najde nejaky zadrhel. administrator precisti hlasovnaie, tz ze system bude brat len jeden hlas z jednej IP

peluskovo
1. jún 2012

@ivanka.7
@tinika
ak tam niekto pridal viac hlasov, ze vyuzil prave tu chvilu, ked to strajkovalo, tak duplicitne hlasy sa nebudu ratat 🙂

tinika
1. jún 2012

@peluskovo no len tam vidim aj 1000 a viac hlasov :D:D to od dnes rana uz stihli? skoda ale dobry napad

peluskovo
1. jún 2012

@tinika nie, niekde system robi chybu a duplicitne rata hlasy, ale administrator to precisti, takze uz vecer bude vidiet realny pocet hlasov. kazdy moze ohodnotit kazdu jednu fotku kliknutim na pocet hviezdiciek , ale iba jeden krat. cize mozes ohodnotit aj vsetky fotky, ktore tam pridali, ale system ti vezme ku kazdej fotke len jeden hlas. tie , ktore su tam duplicitne ked niekto vyuzil ten cas, co nam system strajkoval, tak nic nevyriesil, kedze vsetky duplicitne sa aj tak odrataju 🙂

lin123
2. jún 2012

ahojte, mam odidene gumicky na plienke LL bambusovych. Je to problem, ked na nu aj tak musim pouzit vrchne nohavicky?

zfidorka
2. jún 2012

@lin123 nevadi to, len tym ze gumicky netesnia, nezachytia kaku a pospinia sa ti vrchne...

peluskovo
2. jún 2012

@lin123
nam to nevadilo, viki mala vyse roka a pol a mala ju na noc / plienku / , cize prazenicka na pretekanie nehrozila 🙂 a vrchne som jej na to davala od little lamb, pekne tesnili

chichinka
2. jún 2012

Babulky aohjte 🙂 latkujem len pocas dna ale chcem prejst aj na nocne latkovanie - drobcovi som prave dala bambusove nohavickove tots bots a dnu som strcila flipku stay dry kedze sa bojim ze tots su malo oprate a nenasaju dobre. Ako viem, je to totalne haluzna kombinacia 😀 ale v rychlosti ma nic ine nenapadlo.. Myslite ze to bude na 8 mesacneho chlapceka na noc dostacujuce? (viem, bolo to tu riesene uz min. 1000 x 😅 , prepacte mi 🙂) Este ma napadlo mu dat kapsovku Bum Genius a dacim dovypchat..len to asi bude mega zadocek a asi aj tak sa to nezmesti.. Ked douspavam pojdem vyskusat.. Ja sa priznam ze tie nohavickove mi az tak nesadli... Vopred velka vdaka za kazdu odpoved 🙂

sima.p
2. jún 2012

@peluskovo Katka podľa mňa to ešte nie je vyčistené, neverím, že niekto za jeden deň získal viac ako 2000 hlasov...

mooka
2. jún 2012

Dievčatá, zopár stránok tejto diskusie som prečítala, ale aj tak sa neviem rozhodnúť, čo by bolo pre nás lepšie, prosím poraďte... dcérka má 16 mesiacov a ja som až teraz prišla na to, že sa dá látkovať aj inak ako kedysi, keď sa plienky vyvárali... a uvažujem, či sa nedám na látkovanie, nie je to už pre nás neskoro začínať? a čo by som potrebovala pre skoro rok a pol ročné dieťa? občas sa nám podarí vystihnúť aj na nočníček a aj cez noc vydrží a ráno sa vyciká do nočníčka, takže plienočku nemá veľmi precikanú, minieme asi dve - tri jednorázovky cez deň a jednu v noci... tak by som na začiatok skúsila len zopár kúpiť... uvažujem nad kapsovkami a aj nejakými AIO, ktoré sa dajú dovyplniť vkladačkami, pre vyššiu savosť pre istotu na noc... a akú značku by ste mi odporučili a aké?

juliam
2. jún 2012

@chichinka môj bubo ide mať 8 mesiacov a ráno sa zobudí s durch prečúranou plienkou - dávam bambusové nohavičkové + dovypchaté sú 8 vrstavmi bambusovej vkladačky. a v noci mi furt visí na cicke 😅 stay dry vkladačku mu nedávam, mokro mu nevadí. a asi by som ju už ani nemala kde vopchať 😀 najlepšie ti bude vyskúšať a uvidíš. každé bábo je iné. a kapsovky na noc nedávam, ale ak, tak určite ju dovypchať bambusovou vkladačkou.

vvrka
2. jún 2012

Ahojte, aj ja si prosim radu od skusenejsich - kedy cika dieta viac, ked je male alebo starsie? V rannom veku je to asi menej a castejsie a neskor zas vacsi objem menej casto, ci? Alebo je to indivindi? Lebo nas maly ma styri mesiace a je to velky ucuranek, za par hodin mi precikal aj nocnu Anavy s BI vkladackou, tak neviem, ci bude postupne cikat menej alebo este viac. Ak viac, tak si neviem predstavit, do coho ho budem potom balit.

Este mam taku dilemu ohladne tej noci - latkujeme uz asi dva tyzdne a priznam sa, ze dnes som mu uz tretiu noc dala pampersku, lebo sa mi zda, ze s latkovou zle spi (aj ked mu dam stay dry vkladacku). Zobudi sa s velkym placom a ovela skor, nez zvykol predtym. S pamperskou sa len zacne mrvit, usmeje sa, ked ma zbada a pekne sa napapa.

Druha vec, ktora sa mi na nocnom latkovani nepozdava, je velkost plienky. V tej nocnej Anavy je uplne uvazneny, a to nie je male babo (ma bezmala 7 kil). Nemoze ani zdvihnut nohy, co mu zrejme vadi, lebo s pamperskou ich vyhadzuje dohora ako na strunke.
Dnes som mu opat dala Anavy, ale tak pri zaspavani hastrosil, ze som ho musela prebalit do jednorazovky, co mi ho tak bolo luto. Mam pocit, ze mal az prehnuty chrbatik kvoli tomu, ako je ta plienka (s prefoldom) objemna. Ako to riesite vy? Nemate aj vy z deti take buchty v nocnych plienkach?

kkl82
2. jún 2012

@vvrka ja mam na mojho trojmesacneho na noc tots bots bamboozle stretch a pouzivam s orignal vkladackou, pripadne este s jednou dalsou bambusovou od LL. kedze je to chlapec, vzadu mu nechavam len cisto tu nohavickovu plienku a vsetko ostatne naskladam dopredu. buchta je, ale iba vpredu, no nozicky na prdiky dviha v pohode 😝
aj toto nastavenie durch precikava a tak ho musim aj v noci prebalit, ked ho dam spat o osmej, tak ho prebalim cca o druhej rano, hned ako sa napapa a je "mimo", takze moc nevnima. kedze spava so mnou v posteli, tak sa vobec ani nestihne uplne prebudit na papanie, takze si ani neuvedomi, ze ma mokru plienku. cez den by mi za to uz poriadne "vynadal" 😀 jednorazovky (ci uz kikko alebo pampersky) mi v noci precikaval uz v porodnici, a to som ho tam prebalovala kazde dve hodky, az tak, ze som kazdu chvilu chodila po suchu zavinovacku k sestrickam...
ako pisala @juliam, aj moj visi aj v noci kazde dve hodky na cicke, takze cika vela a casto 😀 cez den cika ovela menej, prebalujem tak cca po dvoch hodinach - vzdy sa ohlasi, ked cikne, nema rad mokru plienku... uvidime, ci si to nejak nevymeni, ked bude vacsi. takze myslim, ze indivindi...

vvrka
2. jún 2012

@kkl82 mame to dost podobne, vek syncekov, cas uspavania, intenzitu cikania aj dovod dvihania noziciek. 🙂)
skusim mu to teda vypchat len vpredu, ci to pomoze zmensit objem na chrbatiku. co davas navrch, PULky ci vlniaky? ja som spociatku davala Wool Wrap od Popolini, v tom bol, ako keby som ho strcila do lopty. 🙂 Teraz sme v PULkach, aj tak sa neviem dostat k lanolinovaniu.
inak cez den ho mam len vo stvorcoch, to ho prebalujem po kazdom pisnuti (obcas je to aj kazdych 15 minut), uvidime, ako dlho ma to bude bavit. ;)

vavrenka
2. jún 2012

@mooka ytch kapsoviek je vela, u vacsich deti je dolezita vkladacka, viacere kaspovky maju mikrovlaknovue, co je vacsiemu dietatku nanic, idealne su bambusove vkladacky - bambusova. ja mam rada bumgenius kapsovky, z AIO mam 3ks od tots bots a dnes som dostala b´bies max bambou (AIO) - tu si zatial kocky tiez velmi pochvaluju..a bambusove vkladacky su vynikajuce od wondero a site od @handricky.
urcite ti este ine kocky poradia, len co som citala tak ako swaddlebees econapi su fajn alebo blueberry .

zfidorka
3. jún 2012

@vvrka cikanie je individualne, moja cikavala v noci najviac okolo 7-8 mesiaca, cez den cikavala najprv kazdych 30-45 min, po roku a pol sa to predlzilo na hodinu az dve...
podla mna mu v noci vadi objemna plienka,kedze na nu nebol doteraz zvyknuty, ak je to mozne, tak ja by som volila cestu dat menej objemnu plienku (resp. ako ti radila @kkl82 vypchat len tie casti kde cika) a v noci prebalit...
a na noc bud nejake tensie vlniaky (baby idea shorties), alebo tenke pulky...

zfidorka
3. jún 2012

@chichinka ved dobru kombinaciu si dala 😉 mozes davat aj kapsu bum genius, len vymen vkladacky za savejsie bambusove... alebo ked mas kapsovku wonderoos, ta by mohla stacit aj s origos vkladackami (ma dobre savy bambus. prefold)

zfidorka
3. jún 2012

@mooka dobre kapsovky su wonderoos (ta ma bambusovu vkladacku, cize nebudes potrebovat doplnat inou), alebo bum genius 4.0, tu budes potrebovat vymenit originalne vkladacky za bambusove...
ak chces na den aio plienky s vymenitelnymi vkladackami, dobre su pop in new gen bamboo, ma bambusove vkladacky...
vsetky plienky co som ti pisala su jednovelkostne, cize ich vyuzijes aj pre pripadne dalsie babo uz od narodenia 🙂

vavrenka
3. jún 2012

kocky, co mate max bambou - kolkokrat ju mam vyprat pred prvym pouzitim? a to fakt iba na 30 alebo 40?
inak, plienocka posobi ultra tenko, ale dufam, ze bude sat,lebo je tazka, cize ten matros, aj ked je biely je asi fakt bambus 😉