Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

strociatka
11. feb 2013

@naturalnarodinka dakujem, tak radsej nebudem riskovat, je to prirodny material, su uplne novucke, drahe jak fras, tak az si ich neposkodim 🙂

lindana
11. feb 2013

Ahojte, prisla som k Vam pre radu. Ako ste riesili latkovanie u novorodencov? Ked som maleho zabalila do stvorcovej plienky, plienka mu sla cez pupcek a ked sa pocikal, pupcek bol vo vlhkom (narodil sa drobnejsi) Skusala som dat aj nohavickove plienky, ale takisto mu to ide nad ten pupcek. Preto zatial nelatkujem, lebo sa bojim, ze sa mu pupcek dobre nezahoji. Existuje na to nejaka finta, alebo len musim pockat, kym odpadne?
A este otazka k praniu, je ok, ak perem plienky raz za tri dni, tz. 3 dni ich skladujem nasucho vo vedierku?

chrumka84
11. feb 2013

@lindana A ako si mu davala tu stvorcovu plienku? Skus ju dat na novosklad a zadnu cast, ktora ide cez chrbatik este zahni po celej sirke 2-3 cm (kolko treba), tak sa ti skrati sed...Nic ine ma nenapada.

chrumka84
11. feb 2013

@lindana a ked mam ocikane plienky, tak periem kazdy treti den. Skladujem na balkone zasklenon, kde je teraz cca 6 stupnov. Ked mi hned prvu plienku okaka alebo ich mam viac, tak operiem skor.

naturalnarodinka
11. feb 2013

@lindana a keby si ich zahla na chrbatiku ako pise @chrumka84, pripadne vpredu - pod pupcek ? Ja mam stvorce 70x70cm, tie su asi pre novorodenca vhodnejsie (este neviem, pri prvom som stvorce pouzivala narovno, druhe cakame o tyzden 🙂
No a co sa tyka prania a skladovania, tak to je ok, aj ja som tak prala - kazde 3 dni. Ak by si mala pocit, ze plienky moc pachnu, mozes ich pred pranim na noc namocit do vody + pridat nejaky dezinfekcny ˇ(alebo bieliaci) prostriedok - puer, mio fresh

lindana
11. feb 2013

@naturalnarodinka
@chrumka84 Dakujem, skusim to nejak zahnut. Balila som ho do novoskladu. Je to smiesne, aky balicek to spravi na zadku takym malym krpcom 😀

naturalnarodinka
11. feb 2013

@lindana mas stvorce 80x80 ?

lindana
11. feb 2013

@naturalnarodinka Tusim len MaM su 80x80, zbytok by mal byt 70x70. Mam aj nejake stare komunisticke, tie su zrazene, takze su mensie, skusim zabalit do tych... 😀

naturalnarodinka
11. feb 2013

@lindana kamoska ma novorodeniatko, nema ani 3kg a balila do 80x80 - bolo to straaasne, strasne velke. Skus tie stare socikovske a este ich skus zahnut pod chrbatikom 🙂

zfidorka
11. feb 2013

@strociatka ta obsita dierka je na natiahnutie gumicky ako pisala @nenocka 😉 ak by boli siroke v pase...

indys
12. feb 2013
strociatka
12. feb 2013

baby idem lanolinovat, najskor som vlniacky podla rady oprala rucne a nechala vysusit, uz su suche, ale teraz neviem, mam sa drzat navodu na vlniackoch (babyidea), ci navodu na lanoline (ulrich)?

indys
12. feb 2013

dievcata predavam Cervene kapsove snap in one - itti bitti, velkost M - 8€ kupene tu na bazariku pouzite iba raz. Malemu vobec nesadli a vlniaciky Wool-shorties od Babyidea velkost L 8kg-15kg, tyrkys (nedokazem ich nalanolinovat som na to evidentne lava a uz ma to nebavi. stale mi prepustaju a tak ich maly nemal ani raz). 13€. Fotky mam v mojom bazariku.

indys
12. feb 2013

Cervene kapsove snap in one - itti bitti, velkost M - 6€

strociatka
12. feb 2013

baby, mne to lanolinovanie robi strasne dobre na ruky 😀

oliverka
12. feb 2013

Mám ešte otázku k vlniakom. 😉
Do PUL-iek dávam štvorce "len tak" bez sponky, prichytím ich rukou a zapnem PUL-ky. Ak chcem prejsť na vlniaky, bude mi aj v nich držať štvorec poskladaný na obdĺžnik ? Alebo je nutné dokúpiť tie sponky? 🙂
Ďakujem!

brca
12. feb 2013

Lanolinujete kazde gate zvlast alebo mozem dat dvoje do jednej kury?

marta222
12. feb 2013

@brca ja dávam aj do jednej, ale dám 2x toľko lanolínu, čiže celú lyžičku + 2 lyžičky šampónu a samozrejme aj viac vody 😉

ivanka.7
12. feb 2013

@oliverka ak skladas na obdlznik a nie na novosklad, tak ti to bude drzat aj vo vlniakoch 🙂

behulka
12. feb 2013

@lindana asi len 70x70 a zahnúť vzadu pomôže. Snáď o dva, tri dni budete bez pupčeka 🙂 Ja zatiaľ len tieto malé štvorce dávam. Ostatné sú obrovské, jednoveľkostné nohavičkové ani nehovorím. Tie si viem predstaviť tak najskôr o mesiac. Pulky najmenšie zatiaľ netesnia okolo nožičiek, tak dávam len vlniaky. A to máme doma priemerné bábo.

@oliverka vo vlniakoch mi štvorce držia lepšie, pretože sú pružné, lepšie bábo obopnú a plienku držia. No mám všetky až na jedny na suchý zips, tam sa to dá lepšie regulovať.
Zatiaľ najlepšie vychádzajú štrikované obšité lemovacou gumkou - tie pružia super, aj najviac udržia. A naviac tá symbolická cena 😵

brca
12. feb 2013

@marta222 aha diky aj som si myslela ze to tak spravim len ja mam kupovany ulrich vosk tak tiez dam dvojmo a hadam sa to nasiakne do oboch rovnako 🙂

marta222
12. feb 2013

@brca ja myslím, že by nemal byť problém, len ich v tom treba riadne pootáčať 😉

lindana
12. feb 2013

@behulka teraz skusam akurat tie komunisticke stvorce, nieje to ono, ale zahnute to nejde cez pupcek, tak budem zatial davat tak. Ake vlniaky mas? Ja nemam este ziadne, troska mam pred nimi respekt. Pouzivam Little lamb size 1 a weehugers, tie vsak zakazdym navlhnu po krajoch. Skusala som aj flipky, ale tam nam este chyba par gramov aby boli dobre 😅

behulka
12. feb 2013

@lindana vlniačiky mám štrikované a šité doma - vyšlo to lacnejšie než kúpiť nové najlacnejšie pul nohavičky. Možno presvedčíš babičku, či nejakú kamarátku na uštrikovanie.

euka210
12. feb 2013

@behulka máš nejaky navod na vlnene? Bude v pohode vlna Merino (50vlna, 50akryl)?

euka210
12. feb 2013

ked kupujete vosk z lekarne, tiez na neho treba cakat cca 2h? Ze ho rozrobia ci co. Myslela som, ze je to tuhe, tak to oddelia a daju. dakujem.

handricky
12. feb 2013

zienky z BA a okolia: zajtra je v latkovky.sk od 15-18 plienkove poradenstvo

jezurka47
12. feb 2013

Som rozhodnutá používať látkové plienky. Mohli by ste mi prosím poradiť, či sú lepšie plienočky POP in New Gen bamboo alebo POP New Gen minkee. Ďakujem pekne

nenocka
12. feb 2013

Babule, máte niektorá skúsenosti s prešívaním suchého zipsu na flipkách? Ak áno, nepretekalo vám to potom cez tie pôvodné dieročky?

@euka210 do piatich minút ho mám 😉