Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambuska1
22. máj 2010

lucinka83, pre male babo urcite satku,a od pol roka nosic.Ja mam radsej ergo ako manducu.

Egyptanka, na noc su super BBH bambusove, BL bambusove s vkladackou alebo teraz mam novu nocnu quick flip little kiwi. Ta je tiez super.Najlepsie na nej je, ze uschne hned,kedze sa da rozlozit do stvorca.
No a na noc su najlepsie vlniaky Disana alebo teraz novo vyskusane BBH. Neprepustia vobec nic. Maju zdvojenu vrstvu v mokrej zone.

Izabelka, tebe sa ako pozdavaju BBH vlniaky?

bambuska1
22. máj 2010

a co sa tyka bambusovej easyfit, ja ju mam tiez rada🙂 Neosvedcili sa mi IB, tie pretekaju.

taanak
22. máj 2010

Co sa tyka nosenia, suhlasim s bambuskou. Zatial pouzivam satku (mame 6 tyzdnov), ale uz sa neviem dockat, kedy dorastie do Manducy, lebo to viazanie ma nebavi. A v Manduce ta novorodenecka vlozka sa nam zatial neosvedcila. 😒

bambuska1
22. máj 2010

taanak, mala si si kupit elasticku satku.Nemusis ju vobec rozvazovat. Babo vylozis a nalozis znova bez namahy. Ja si ju neviem vynachvalit 🙂

taanak
22. máj 2010

mam elasticku, ale aj tu treba viazat... ☹

taanak
22. máj 2010

uz by som asi mala ist spat, zachvilu mi zacina nocna 🙄

izabelkak
23. máj 2010

čo sa nočným plienok týka BBH bambus je najsamlepšia nočná plienka, blbé je že sa zbehne, t.j. u staršieho dieťaťa by som ju asi radšej nekupovala, resp. počkala naferencie kočiek čo ju brali a majú o niečo vačšie deti, chodením sa však proporcie dieťaťa menia, tak možno bude sedieť dobre aj neskor zatial neviem posúdiť treba počítať s bokovejším strihom, čo ja evidujem priemerné mimi ju užije isto tak do 1 roka a 7 mesiacov....

myslím že anavy nočnú plienky budú veľmi dobré,budú z toho konop-bambusového flísu čo je na šijemedetem, momentálne sa certifikuje pre deti do 3 rokov....... strih bude podľa mňa dosť prisposobený aj pre vačšie deti, kedy však budú netuším no... kažodpádnetie denno-nočné sú výborne...

bambuska k tým BBH vlniakom sa akosi stále neviem vyjadriť, je to úplne niečo iné ako lovíky - zapínacie čo mám, ale stopro sú to riadne držiaky skoro vobec nezvlhnú ani keď je plienka durch.... len ten strih je čisto na nohavič.plienky a ja cez deň rada dávam rovné,tak sa s nimi ešte stotožňujem, tým že máme M-ko a malá má 7 kg, sú tam také skor vaščie tak v nich má trochu vačší zadok, ale velmi sa mi napr. páči to riešenie obšitia okrajov bavlnom aby to dieťa nedráždilo pri pohybe končatín a podobne, suché zipy veľmi kvalitné, inovované ako na GB, myslím tú časť čo sa zapína, pritom sa vobec na tú vlnu nezachytáva, čo sa kvality týka tak fakt precízne prevedené a vyzerajú že prežijú všetko....

izabelkak
23. máj 2010

prsky cena za tie kikko bambus je 7,50 keď by si uplatnila 150 bod. tak ich možeš kúpiť až o 40% lacnejšie...

julia30
23. máj 2010

baby inak keby ste chceli dobre vlniaky na noc tak mame vybornu skusenost aj s dahiliou s vlniamki sckoon. Su fakt nepriestrelne a da sa do nich dat aj stvorec na priamo. A ja davam stvorec na priamo aj do krepych 🙂 takze som velmi spokojna uz nepotrebujem nic stale sice uvazujem o nejakej alternativ nocnej plienky ale ked som videla dnes tu ALANU, ktora vazila pol kila rano tak uz prestavam verit vsetkemu :( ja uz som z toho zufala ;( no nic nebudem sa stazovat ale tie sckoony su bombove my ich dokonca pouzivame aj na cesty do autosedacky a pohodicka klidecek 🙂

miruss
23. máj 2010

Ahojte.
Ja som s Tots easyfit bamboo spokojná. Mne sa tiež IB prestali páčiť, lebo malej začali pretekať.
Inak moja naj AIO plienka, je kapsovka Bum Genius v3.0., tej nemám čo vytknúť.

Ak máte niekto záujem, tak chcem predať dva sety IB SIO veľ. L žltý a fialkový, jeden za 8€ a 5 náhradných setov veľ. L, jeden za 3,40€. Ak má niekto záujem napíšte mi IP.

mneme
23. máj 2010

aj ja si myslim, ze bg je najuniverzalnejsia plienka. ma uplne dokonaly strih - nie je medzi nozickami priuzka a napriek tomu je stihla. a kapsy 3.0 zvlada instalovat aj tatinko 🙂

miruss
23. máj 2010

Presne tak mneme, až na to, že MM dal na to Zuzke minule aj Pulky. 😀

prsky
23. máj 2010

@izabelkak dik, ja mam stvorcov habadej (inak moje IV sa mi pacia viac ako Kikko 😉 )

mneme
23. máj 2010

@miruss tak to by moj taky iniciativny nebol, on chce vzdy do kybla so spinavymi vyhodit aj vrchnaky. cloveka to potesi najma pri vrchnakoch 😖 . holt, ale u nas sa plienkam nevenujeme profesonalne, len s amaterskou vasnou 😀

mneme
23. máj 2010

oprava: cloveka to potesi najma pri vlniakoch 😉

miruss
23. máj 2010

@mneme: Mne MM pravidelne hodí do vaku na plienky celú GB alebo IB, nevyberá vkladačky.

emjee
23. máj 2010

@zajaciq ja mam happy nappy a pouzivam ich na hole telo, ale uvidis ako sa k tomu postavia na kurze, lebo niekde vyslovene vyzaduju hnusky plavacie 😝

@egyptanka kuk https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...

@mneme aj u nas tatko uz zoparkrat zahodil vlniaky spolu s plienkou 😝

@miruss ja hadzem vsetky plienky (okrem okadenych, tie prepieram hned) do kyblika ako su, rozoberam az ked hadzem do pracky

zajaciq
23. máj 2010

@emjee super, spokojna si s nimi? mne sa velmi pacia.. mala bude mat 5 kil co chvila, zacneme s plavanim tak do mesiaca - co je lepsie kupit, tie S alebo Mka rovno <?

miruss
23. máj 2010

@emjee: Ale MM tam hádže aj IB celú, pritom sú nohavičky suché, stačilo by vymeniť vkladačky.

Inak kto by mal záujem, tak mám na predaj aj Imse 2v1 ZOO veľ. L za 8€. Používaná cca 6 mes. mojou Zuzkou,

bambuska1
23. máj 2010

Julia, my papame a cikame celu noc, a najlepsie nocne plienky sa mi zdaju bambus BBH. Pytala som sa mamiciek co si ich tiez objednali, a maju rovnaky nazor.

Izabelka, BBH vlniaky v spojeni s bambus BBH sa mi osvedcili ako najnajnajnaj nocna alternativa. Suhlasim s tebou, ze na den by som si zobrala ine vlniaky, ale na noc su este lepsie ako disany, petoze nam vadi ten vyvyseny pas.

sulky
23. máj 2010

Dnes tu bolo akosi mrtvo 😉 Co ste vsetky boli vonku? My sme boli na Cervenom Kameni na sermiarskom festivale. 😅

julia30
23. máj 2010

@bambuska1 jj ja viem, ze su dobre len BBH sa zrazaju a teda nam by boli onedlho male, kedze uz mame 9kg v 8 msiacoch 🙂 a to by sme podla tabulifek mali mat v roku 🙂

teri3
23. máj 2010

ďakujem všetkým za rady 🙂 . Mám hlavu jak melón, ale dáko som sa už len rozhodla 😕

chcem sa spýtať, kto máte itti bitti d´lish snap in one, koľko máte navyše vkladacích plienok, teda ku každej plienke jednu, alebo dve a koľko vlastne potrebujete týchto plienok na deň? (dúfam, že som sa dobre opýtala 😅 )

a tiež by som rada vedela, za koľko dní zvykne prísť tovar z latkoveplienky.sk

sulky
23. máj 2010

teri, najprv skus ci ti vobec budu vyhovovat. Ja som musela IB predat,lebo nam velmi pretekali. Tiez mam chlapca, 17 mesacneho. Urcite vyskusaj viacero znaciek, nie iba jednu.

emjee
23. máj 2010

@zajaciq ja som pre 10kg brala uz XL, su mu dobre; na tvojom mieste uz by som zobrala tie Mka, ak nahodou na plavani budu vyzadovat aj hnusky, tak toto das navrch (ono hnusky totiz tahaju nielen ciku ale aj vodu z bazena)

teri3
23. máj 2010

sulky, no chcela by som na začiatok kúpiť 4 tieto plienky, plus tie vkladačky a na noc bum hugger s tými bambusovými plienkami na vkladanie

tie itti bitti sa mi najviac pozdávajú aj z hľadiska toho, že nemusím kúpiť také kvantum plienok, že sa dá to vnútro vymieňať a - viem, že je to len malý rozdiel, ale dosť veľa plienok z all in one sú len do 15, 16 kg a práve tieto sú až do 17 - keďže začíname dosť neskoro, tak aby som to už mala "nafurt" 😉 . Ja už by som hlavne chcela nejaké objednať, lebo sa na to chystám už aspoň dva mesiace, ale teraz sa drobcovi riadne zaparila riťka, čo doteraz nikdy nemal :(. Inak poväčšine používame teraz ekoplienky z DM, ale na spanie musím dať pampers

sulky
23. máj 2010

teri,ak sa malemu pari ritka, radsej by som mu dala nieco prirodne na ritku, bavlnku alebo bambus.
A co sa tyka velkosti, tie cisla su asi pre trpaslikov, pretoze L sme zacali nosit velmi velmi davno, skoro su mu uz male. S si tu tusim ziadne baby ani nekupovali, hned sli na cislo M.
IB su snad najmensie z AIO plienok🙂

Inak, su aj ine plienky kde sa da vnutro vymienat.

emjee
23. máj 2010

teri pozor na tie itti bittky oni su dost bedroveho strihu 😅 my sme mali v 11m / pri 10kg Lkove a teda nic moc 😅 najprv si to odskusaj, ci budu krpcovi sediet (plati aj pre ine plienky)

teri3
23. máj 2010

sulky, no ale som z toho jeleň, ani nemám veľmi kedy vyberať, čítam si aj referencie, čo mi tu dali baby, aj na peniažky musím prihliadnuť... 😖

ale som rada, že takto radíš, jasné, niekomu zapasuje, inému nie...a ktoré sú teda z AIO najväčšie? No a tá vkladačka je na nich bambus a bavlna, takže to je, myslím, OK 😉

a čo sú to tie SIO?

sulky
23. máj 2010

@teri, ak chces plienky s vymenitelnym vnutrom, tak dobre su pop in,gro baby alebo flip od bum genius. Nechcem si robit reklamu,a le tie flip pedavam aj ja tu v bazare🙂 Aj s prirodnou alebo sty dry vkladackou.A maju vyhodu, ze tam mozes vlozit hocico.
kuk link:
https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/8wth/bu...