Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tea333
12. júl 2010

danabel, ja planujem stvorcovat max mesiac, viac tomu nedavam 😅 (guca- neguca, aspon bude maly mravcek 🙂 ,ale mam aj S velkosti, itti bitti d' lish SIO kravickovu,aj Bum Huggerku, tak uvidime)

alusha
12. júl 2010

baby, no my sme opacni, od zaciatku sme pouzivali nohavickove, ked lezal mu guča na ritke nevadila, ale teraz mu zacala, lebo sa otaca a zadok si nevladal vo velkej plienke otocit, tak sme teraz presli na stvorce a flipku 🙂

izabelkak
12. júl 2010

kočky a vašim deťom nevadí PUL teraz v tých teplách? ja som dala včera Iz na ani nie hoďku GB do kočíka, najprv som myslela že je pocikaná no ona bola chúďa v tej plienke taká spotená, po vyzlečení mala červený flak na ritke, a červené bodky v oblasti ako sú gumičky, no toto nám GB robí dosť často, neviem či malej vadí tá sieťka čo je vovnútri.... keď má cez deň len štvorec alebo aj vlniaky nebýva takto spotená... to sme ani nešli v tom najvačšom teple ale večer o šiestej.....

utaninka
12. júl 2010

@izabelkak No ja v týchto horúčavách PULky vôbec nepoužívam. Presne z toho dôvodu, čo píšeš ty. Dokonca som sa konečne odvážila dať aj na noc vlniaky a bolo to v pohode, lebo malá viac vypotila ako vyčurala. A cez deň ju nechávam väčšinou bez vrchných gatiek akýchkoľkvek, alebo na dlhšie presuny dávam mnou šité vlniaky z pružného (takého "tričkového") merina. Zatiaľ nikdy nepretiekli, max jemne navlhli.

sulky
12. júl 2010

Baby, mate niekto kidz banz alebo baby banz UV okuliare alebo UV klobucik?

alusha
12. júl 2010

@sulky ano, my mame pre davidka kidz banz okuliariky

michaela80
12. júl 2010

Eeeeej asi som to prehnala s plienkami 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Moja zbierka doteraz:
Itti bitty S,M 11 ks
Extra vkladacky komplet Itti bitty 8ks
Tootbotsbamboozle 3 x
Gro baby 3 x
Gro baby vkladacky 3x
Pop in 2x
nocne vkladacky pop in 5x
UltraFit Soft - froté 1x
Wonderoos 1x
BumGenius ORGANIC Onesize 10 x
extra vkladacky komple BG 8x
Fuzzi Bunz 1x
Imse Biofroté NBB 2x
Blueberry 4 x
Vkladacky kompleT Blueberry 8 x
Little Kiwi M 1x
Prefold 2x
Vkladacie plienky popoliny 4x
Imse save vlozky 4x
Vkladacie konopne vlozky 4x
Sta Dry 2x
BL organic 2x
+ stvotce bambusove 30 ks...
+ kopu vrchnych gatiek pul, vlniaky...
KED MANIA TAK ASI PORIADNA....A VZDY MA TRHA ESTE OBJEDNAVAT A TO SOM ESTE KINDERKO....

zajaciq
12. júl 2010

@michaela80 tesim sa az budes davAt plienky do bazarika 😀 😎 😵

danabel
12. júl 2010

@michaela80 fuuuu, tak to ja asi nikdy nebudem mať takú zbierku ako ty 😀
...no potom, keď zistíš, čo bude bábu najviac vyhovovať, budeš tie zvyšné plienočky predávať nám 😀 ...za dobré ceny 😀

danabel
12. júl 2010

@zajaciq čítaš mi myšlienky 😉

michaela80
12. júl 2010

ked to sa neda odolat...ach jaj....

tea333
12. júl 2010

@michaela80 ummmm 😀 😀 😀
ale aj ja mam kopu plienok, aj ked ty si ma asi prekonala..neviem,musim kuknut 😀

tea333
12. júl 2010

@michaela80 ok prekonala, teraz som si vsimla ze mas 11 IB plienok 😀 😝 a BG 10 😕
treba sa trosku krotit miska 😉

michaela80
12. júl 2010

to mi hovor...uz ich nemam kde ukladat.... 😀 😀 😀 😀 uz o 10 dni budem mat na kom doma skusat...konecne..

michaela80
12. júl 2010

len som zvedava ci ich teraz po vyprati budem vediet aj dat dokopy...ze co k comu patri a ako to ma byt pozapinane vo vnutri...

izabelkak
12. júl 2010

@michaela80 tak to je plienok ako pre trojičky... to ani nemas sancu vynosit ja nemam snad ani treitinu a kopec veci mi stoji v skrini............... ale je fakt že v týchto teplách periem skoro každý deň .....

michaela80
12. júl 2010

@izabelkak bojim sa toho ze na jesen uz to bude tazsie ked to bude dlho schnut...preto som sa poistila riadne... 😀 a uvidime ktore sa nam osvedcia...

tea333
12. júl 2010

miska ty si sa poistila aj pre susedov 😀

rosienka
12. júl 2010

@michaela80 fiiha, som nevedela, ze si taka maniacka 😀 inak ja uz tiez neviem, co k comu patri- teda tie vkladacky a pri niektorych plienkach "maturujem" nad tym, ako ich mam zmensit...no bude to zaujimave 😅

mneme
12. júl 2010

@michaela80 ty si hotova rekorderka 😵 ale vazne, uz radsej nic nekupuj, mas peknu zbierku, aj ked trochu privelku 😉

emjee
12. júl 2010

@michaela80 potom si prosime clanocek o skusenostiach s jednotlivymi plenuchami vycapit sem do fotoblogov 😉

alusha
13. júl 2010

@michaela80 juuuj super vybava, ale nakupovacia mania ta este len chyti, ked sa narodi babo a zistis, co vam sadne najlepsie 🙂

izabelkak
13. júl 2010

@michaela80 hej sú obdobia kedy schnú plienky dlhšie ale aj tak toho máš príliš, byť Tebou ani všetko neperiem - myslím tie plienky z kt. máš tak veľa kusov, lepšie sa predá funglovka🙂)))

ja mám:
26 štvorcov, 13 nohavičkových ( z toho 4 nočné plienky), 7 AIO, 10 zavazovačiek (tie už nepoužívam vobec), 4 vlniakov a dvoje pulky z toho jedny už malé číslo + takých 20 roznych bambus.vkladačiek - z tohto ak to napíšem odhadom používam polovicu a to fakt nepreháńam, v chladnejších obdobiach možnno o tretinu viac koli sušenie...

ale ako pozerám Ty chceš viac používať AIO tie myslím nemožu ísť do sušičky no aj tak nedá sa povedať že horšie schnú v porovnaní s nohavičkovými, lebo tie čo majú vovnútri umelinku alebo napr. IB vkladky schnú dosť rýchlo na druhej strane je fakt že štvorec schne najrýchlejšie ....

naozaj zváž to pranie všetkých plienok, lebo používaním zistíš čo by Ti vyhovovalo viac či menej a čo ak začneš ešte len potom špekulovať a mať chuŤ nakupovať...... navyše stále je niečo nové na čo sa namotáš, samo neznamená to vždy že je to lepšie len je to proste mánia🙂)) a zo skúsenosti veľkú výbavu by som na začiatok nekupovala....

sulky
13. júl 2010

@michaela80 ,suhlasim s @izabelkak, az casom zistis co ti vyhouje. Radsej kupit viac druhov po 2-3 kusoch. 11ks IB je straasne vela, navyse cislo S vobec nevyuzijes,hned ako zistis ze ti ta prazenicka preteka🙂 10ks BG organic je tiez vela, aj ked su to moje veelmi oblubene plienocky. Nastastie su jednovelkostne, takze ich vyuzijes az po nocnik. Ale tie IB, neviem neviem 🙂

izabelkak
13. júl 2010

@michaela80 a tie BG extra vkladačky máš do čoho? lebo ak správne chápem máš tú organic AIO plienku, nie flipku či BG kapsu?

a u tých blueberry tam nie sú vkladačky súčasťou plienky keď si kupovala 8 ks?

@sulky BG organic sú fajné plienky dali by sa chápať ako náhrada nohavičkových aj na doma, lenže je to 10 ks, hoc aj schnú dlho, tak to nebude stíhať všetko točiť stým ostatným arzenálom plienok...

keď som to tak v rýchlosti napočítala tak má Michaela:
26 x AIO +
24 x vkladačiek do AIO ( aj keď tých 8 ks extra BG vkladiek by malo ísŤ asi o dva riadky nižšie)
6 x kapsa
8 x vkladačky do kapsy
7x nohavičkové plienky
18x ostatné vkladačky

30 ks bambus. štvorcov, teraz som si nie istá či sú to "klasické" štvorce ala Kikko, alebo tie froté vkladačky od BL

Michaela a tých vrchných gatí máš kolko spolu?

fakt oper tak max. polovicu je toho veľmi veľa,,,, bude Ti to ľúto, aj mne je lúto vecí čo nepoužívame, naškrečkovala som ich neviem načo a teraz mi doma stoja...

každý deň periem len teraz v tých teplách, max. každý druhý, Iz má citlivú pokožku tak sa bojím aby sa mi aj v tých plenách niečo nepomnožilo🙂)) periem v orechoch tak som radšej opatrná....

michaela80
13. júl 2010

@izabelkak stvorce mam tie nebielene a potom par mam tych farebnych oranzova,zelena zlta....Blueberry plienky ma tieto a k tomu tie extra vkladacky...
uz o 2 tyzdne budeme fotit a skusat na nasej modelke...piatok mame sekciu

danabel
13. júl 2010

@alusha bola som dnes v dolnej dm-ke a majú kikko plienky - nefarbené 7,50 a farebné 8,50 po tri kusy v balení.

avila
13. júl 2010

@michaela80 prajem vsetko dobre, aby porod prebehol OK a malinka bola hrdou nositelkou latkoviek 🙂

@danabel @alusha a ked si este uplatnite nejake tie zlavy (z knizky, z bodov a tak) vyjdu plienocky este lacnejsie 😉

lulukn79
13. júl 2010

dievcata dakujem vam velmi pekne za vase pripomienky k mojej pripravovanej vybave. na zaklade nich som spravila upravy hlavne vramci tych vrchnych gatusiek. takze uz len objednat a cakat na zaciatok pouzivania 🙂...dufam ze to nebude velmi komplikovane a pojde to nielen mne, ale aj ostatnym prebalovacom 😉

andrea12737
13. júl 2010

Ahojte,
latkujeme od zaciatku, lenze uz asi 3tyzdne sa trapime s jednou vecou, malej sa urobili 2hnisave pupence na zaciatku a nevieme sa ich zbavit. Neviete my s tym poradit? je to urcite z latkovych plienociek , nezmenila som nic od narodenia, stale sme verny jednemu rovnakemu stylu prac.prostriedkov, plienocky prepieram aj na vyssom stupni. Nelepsi sa to, stale to hnisa. Neviete mi poradit kde by mohla byt chyba? Nepomaha ani pouzivanie fleesovych vkladaciek.