Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

alusha
15. júl 2010

@lindauciatko nasmu PUL nevadi vobec a to ma dost citlivu ritusku, ale v tychto horucavach vonku chodime najnovsie na holo, teda doma na dvore 🙂 dala som mu nepremokavu podlozku do kocika a vetra sa na divoko 🙂

zfidorka
15. júl 2010

takto dopadlo vcerajsie 24hod pozorovanie:
cikala 17x
kakala 5x
kakoprdy 6x
cize som minula 17 plienok
nie som nejako extra ekologicky zalozena, ale vyhadzovat take kvanta jednorazoviek denne, to by mi asi trhalo srdce... takze som rada ze mame latkovky 🙂

na to siroke balenie som sa pytala preto, lebo vcera sme boli na kontrolnom usg klbikov.. vseko ok, ale dr. odporucal balit nasiroko do dalsej kontroly a povedal ze balenie na siroko je od lytka po lytko 😕 co nohavickove nezvladaju vobec a flipka len ked ju dost vypcham...

utaninka
15. júl 2010

@zfidorka Ja som ako siroke balenie pouzivala disany zavazovacie, dooobre nasiroko roztiahnute. Normalka som ich supla na nohavičkovu plienku, na tie uz potom nebolo treba ani PULky, kedze maly prcek si ucurava kazdu chvilku po malo. Tak ako pises ty.
starsia dcera mala zle vyvinute klbove jamky, nasiroko sme balili do 5 a pol mesiaca, to uz do abdukcenho vankusa, lebo take velke dieta uz stlaci siroku plienku. Tak som to u mladsej nechcela zanedbat a radsej som preventivne balila na sirokooooo. Ale mala uz problemy s klbami nakoniec nemala.

zfidorka
15. júl 2010

@utaninka s tymi zavazovacimi ma to tiez napadlo, mam ich vsak len par a davam ich na noc... no ved nic, stvorce to istia 🙂

izabelkak
15. júl 2010

@lindauciatko ja som dala včera malej na 2 hod. ráno pulky a asi na 10 min. cesty autom AIO BG organic, a mali sme celý deň na zadku dve kolečká z červených bodiek... dnes som zase dala separačku, malá nekakala štandardne po prebudení tak mala tú separačku na ranný spánok urobili sa jej z nej červené bodky na brušku a nožkách kde sa jej pokožka dotýkala separačky, takže za nás je to tomto teple takto...
takže na dvore sme naholo, vo vnútri v štvorci na draka alebo nohavičkovej bez vrchnákov, dokonca aj na polku noci bez vrchnákov lebo viem že vtedy malá neciká, ja do zapínacích riskujem štvorec na dvanástiny alebo viacvrstvenú plienku, takže vkladka BG organic isto vpohode do nich, ale je fakt že LVB crepe som si zrejme odrovnala, ale tak pol roka slúžili skoro denno-denne, tak to ani neľutujem len teraz zohnať adekvátnu resp. trochu lepšie sediacu alternatívu.... takže ak zapínace ja mám momentálne super skúsenosť s vlniakmi loveybums crepe, zvažujem kúpiť jersey a anavy jednovelkostné len tie asi ešte nie sú....

jo a ten lanolín na bradavky z DM sa mi veru ako kúra nepozdáva je to podla mňa slabé vlniaky mi dajako divno voňajú... no ale sme na chajde voda zo studne, všetko staršie vydanie, normálne aj pri praní v práčke mi plienky zašli, tak dúfam že v meste sa to zase znormalizuje....

izabelkak
15. júl 2010

@zfidorka my sme mali na mesačnej kontrole klbikov II A - (podla mojej pediatričky na daný vek fyziologicky v norme), ortoped baliť dalej podla doporučení pediatra, tá nás však v 1 týždni z poštoliek vyzliekla že to je kravina, takže som naďalej dávala len pampersku do 4 mes. a vtedy sme mali kĺbiky I A +, tak ak ste mali horšie ako II A + venovala by som tomu vjac pozornosť inak balila klasika do látkovky

vladkaz1
15. júl 2010

prisli mi farbicky tesiiiim🙂))))
Tie ib su naozaj uzucke 🙂

julia30
15. júl 2010

krasne farbicky 🙂 super

lindauciatko
15. júl 2010

@izabelkak no a ja sa toho bojim, aj ja som dala na noc len BL velour bez nicoho vydrzi ak nekaka v noci....
prosim ta das link ktore su to vlniaciky crepe a ktore jersey a ktore anavy? ja som si nie ista ci to viem dobre...mozes aj cesky radsej

vladkaz1
15. júl 2010

@lindauciatko aj mne bl velurka vdrzala v noci pekne 😵 ,na to davam swb pulky ,ale napr ked dam poplinku a pulky tak sa stane ze je mokry

lindauciatko
15. júl 2010

@vladkaz1 ja zatial len skusam na noc, skusila som aj BL organic s bambusovou vkladackou a OK
prosim ta nemas aj BL bambus? ze by si mi povedala ktora sa ti zda lepsia? rozmyslam kupit uz vacsie od 8 kg, a neviem ci skusit bambus alebo ostat verna velur, lebo tu BL bambus nemam malu
vdaka

alusha
15. júl 2010

@lindauciatko ja mam BL bambus a zvyknem ju davat na noc a v pohode 🙂

vladkaz1
15. júl 2010

BL bambus je lepsia ,nemam ale pri malej som mala a ta bola ucurana hodne 🙂
Niektore mi zvykli tvrdnut ,neviem odhadnut ci je na vine voda ,mame dost tvrdu vodu ,brala by som na patentky lebo suchace nic moc po case nedrzia 😉

alusha
15. júl 2010

mne bambuska netvrdne, a to ostatne nam tvrdnu noc 🙂 ale vraj zalezi aj od farby, my mame pistaciovu 🙂

lindauciatko
15. júl 2010

@alusha a mas este tu XS-S? nezdaju sa ti uz skoro male na tych nasich ani nie 4 mesacnych drobcov? take bedrove? ja zato rozmyslam ze by som uz kupila teraz tu M-L aspon by som mohla pouzivat vsetky naraz 🙂 hadam by nebola velka, lebo Organic SML sa mi ani neda zmenist na S, len na M, sko sa hned rozopne...
@vladkaz1 vladka a tie patentky su take iste ako na zmensovanie? lebo mne to zmensovanie na BL vobce nedrzi, sa to rozopina.. ak sa ma tak rozopinat aj riadne zapinanie tak dakujem pekne... radsej suchac

alusha
15. júl 2010

@lindauciatko ja som rovno kupila to M-L, ja som tie male velkosti vobec nekupovala, je dost velka, tak mu ju zmensujem na M, ja vacsia ako organic SML, tu nezmensujem vobec... a patentky na nej celkom drzia, mne sa celkom pozdava ta bambuska, len robi velky zadok, tak len na noc ju davam...

izabelkak
15. júl 2010

@lindauciatko tie LVB sú práve dostupné už len na slovensku aj to vo vel. M obmedzene... anavy sa teraz asi šijú tak tam ani link neviem dať.... nebol doteraz matroš...
tak na rýchlo som ich našla len tu: http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-1-Vrc...

s tým že jersey sú tenšie ako crepe, crepe sa dajú použiť aj na noc, no vzhľadom k štíhlemu strihu nepokryjú každú nohavičkovú plienku... resp. možno vačšie velkosti áno..
a to je kamen úraz crepe sú tam len XL a jersey L, ja ich používam len na rovné plienky tak by som potrebovala M-ko, asi skor, nám aj to M-ko bolo narovné plienky dlho vysoké do sedu...

no a vy ste ešte maličký, tak tam asi radšej rovné plienky len na sklad, lebo to by si sa nedoprala, to ja pri tuhej stolici, periem dosť často, ale na denné použitie sú naj...

tak asi nebudem vymýšlať a pojde len do anavy ... snáď budú čoskoro.... web je anavy.cz, na SR ich má v ponuke zatial len sulky....

ona inak robí verziu aj na sucháč....

ja v noci ked idem drochmať natiahnem malej disany, dovtedy našťastie neciká, aj dnes v noci bola plienka dosť mokrá nad ránom som prebalovala ešte aj.... nedávam obr balík ale radšej prebalujem, malá sa našťastie na to nebudú...

izabelkak
15. júl 2010

@lindauciatko tak na latkovky sú dostupné aj menšie veľkosti.... tak nakoniec tie jersey asi opáčim🙂))

lindauciatko
15. júl 2010

@izabelkak vdaka, kukala som aj tu stranku anavy, tie flisove vrchne su tiez pekne 🙂

izabelkak
15. júl 2010

@lindauciatko v podstate to je zrejme ten istý strih ako vlniaky, počítam že cena bude tak 450-500 czk, tak asi skúsim najprv tie..

olinka6226
15. júl 2010

@zfidorka ak su problemy s klbmi tak je na to najlepsie nosenie v satke v tejto polohe http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gs...

utaninka
15. júl 2010

jj, aj toto nam velmi pomoho pri tych klboch u starsej. Satky tu boli v tedy len kde-tu (starsia oslavuje zajtra 7 rokov...), ale som si vtedy na nete nasla informacie... a fakt, doslova od kontroly ku kontrole sa nam to nahle polepsilo. 🙂

@izabelkak ja som si z tej anavy latky vlniaky sila, aby ma vysli lacnejsie, su super super, neprepustia, su velmi pruzne, strih som len okukala a doma na malej pomerala. Mam dvoje a su u nas v dennej permanencii, aj v noci. Neviem si ich vynachvalit. Mam ich vo fotkach. Len su tam prave vyprate, tak su kusticek pokrcene.

alusha
15. júl 2010

baby, co sijete, usili by ste nejake dobre vlniaciky aj na objednavku? pre nas neschopne? 😀

sulky
15. júl 2010

@izabelkak ,@lindauciatko , tie anavy vlniaky budu asi za 2 tyzdne.

sulky
15. júl 2010

@lindauciatko , BL bambus lepsie saje ako BL velur. A suchace su vo velmi zlej kvalite, coskoro prestali drzat. Radsej patentky.
Ale celkovo,BL plienky su nie moc kvalitne, tomu zodpoveda aj cena 🙂

zfidorka
15. júl 2010

@izabelkak @olinka6226 dakujem za odpovede, ona ma klbiky v poriadku, to kazal len preventivne balit nasiroko 🙂 nechcem do dalsej kontroly nieco zanedbat, postolky jej nebudem davat, obalim ju riadne do latkoviek 🙂

sulky
15. júl 2010

@zfidorka , ak mas BL s vkaldackou, tie su ok na siroko

zfidorka
15. júl 2010

@sulky mam BL, dik 🙂

janka2110
15. júl 2010

Ahojte 🙂
Ja som vcera a dnes pochodila tu u nas v It.obchody s babatkovskymi vecami a az dnes som nasla v jednom plienky.
Teda plienkove nohavicky a plienky ktore sa davaju dovnutra.Aj kd viac sa mi pozdavaju tie "vsetko v jednom".
Budem si musiet teda objednat cez internet.
Dnes som zobrala zatial 3 nohavcky a 6 ks plienok.Je to znacka bambino miomate snou niektora skusenost?

emjee
15. júl 2010

@zfidorka to je co od lytka po lytko? snad od kolienka po kolienko nie? ja som sice postolkovala, ale tiez som vela nosila (vertikalne, nie v koliske), takze ak si nosnica kasli na siroke balenie a nos co najviac 😉

@izabelkak jerseyky su super v tychto horkach, dnes som ju lanolinovala a dala som na chvilu flipku, no chuda mal tam riadne horko v tom 😝 nastastie ju hned oznackoval, takze som mu dala potom len stvorec a tb pulky, v tych sa mi nezdalo take teplo