Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka.carska
26. júl 2010

@sulky, aj ostatnym, dakujem za rady - odovzdam nadejnej buducej latkarke 🙂 . Este jedna otazocka - ake mate skusenost so zivotnostou plienok a Pul ?

prsky
26. júl 2010

@katka.carska pulky (mam IV a gro baby) aj plienky (stvorce IV) v pohode vyuzijem aj pri druhom babatku, pouzivame ich od 3m (cize okolo 1,5roka), teraz uz len na noc

izabelkak
26. júl 2010

čo sa tých plienok z e-bay týka sú to čínske plienky, kapsy na štíl BG, pranie je tam myslím na 30 stup., takže ten PUL asi nevydrží veľa ale za tie prachy čert to ber, horšie je že tie materiály nikto necertifikoval, všetky plienky u nás predávané musia mať materiály s certifikáciou pre deti do 3 rokov, čo vie v ČR teda asi aj u nás sú oveľa prísnejšie podmienky na certifikáciu ako v napr. v USA, brána k detem myslím necháva certifikovať všetko čo dovezie..... neviem ako je tomu u nás, to skor nech napíšu kočky čo majú e-shopy, ale tak u nás sú tie značky čo na bráne - myslím tie čo pochádzajú zo zámoria tak je to o.k., tie čo sú z europy prechádzajú tou vraj ešte prísnejšou certifikáciou...

brisilda
26. júl 2010

@izabelkak neviem sice ako to je no na e-bay si nemozu dovolit predavat veci ktore ohrozuju zdravie a uz vobec nie co ohrozuje zdravie dietata vela zn. veci sa vyraba v cine dokonca aj next tie plienocky kupuje vela mamiciek a su na ne dobre referencie takze ak by to bol dajaky suvik tak by isto ludia nekupovali

mneme
26. júl 2010

@izabelkak presne na tu certifikaciu som myslela aj ja, ked som videla ceny plienociek. @brisilda inak nic proti nim, lensu fakt chutne, len tej umelinky by som sa mozno bala. radsej by som uz potom volila kapsu, eventualne nahradila tu original vkladacku, trebars aj obycajnym stvorcom. lebo su to vlastne pulky s vkladackou

brisilda
26. júl 2010

@mneme ved ja to tak aj planujem urobit ze dam kvalitnejsiu vkladacku 😉 no tak ci tak aj ked ich budem pouzivat ako pul nohavicky ma stale vyjdu lacnejsie 🙂 my sme spokojny s vkladackou od BG flip 😉

izabelkak
26. júl 2010

@brisilda naozaj pochybujem že to certifikáciu má, neviem ako e-bay funguje, ale chápem ho skor ako nejakého sprostredkovaľa predaja... je to v podstate také niečo ako keď si kúpiš veci u číňanov....
nemyslím si že e-aby je povinný zisťovať či tie plienky majú certifikáciu, oni závadné nemusia byť vobec ....

hej aj IB sa vyrábajú v Číne ale pod ofiko značkou ktorá dodáva celému svetu, a musí dodávať certifikovanú vec, iné podmienky však sú v austrálii odkiaľ firma pochádza a iné u nás....

viem to preto že napr. anavy preto doteraz nešila AIO či PUL-ky lebo dostupný PUL materiál v ČR mal len USA certifikáciu, momentálne sa certifikuje/je certifikovaný v ČR.... a to platí aj pre ostatné materiály so šijemedetem....

sulky
26. júl 2010

@brisilda , suhlasim s @izabelkak, na ebay sa predava hocico. Ak by mali cetifikaciu, boli by urcite drahsie. Presne ako si navrhla, kup si do nich ine vkladacky.

dugyna
26. júl 2010

@izabelkak ja periem cinske normalne na 60,dokonca na tej chlpatici je aj napisane ze prat na 60

luciferova
26. júl 2010

ahojte 🙂

dosli mi plienky!!! a teraz co s nimi?

sulky
26. júl 2010

@luciferova , oprat a sup skusat 😀

luciferova
26. júl 2010

kolkokrat sa to ma dat prat? a ako? preboha ved som z toho viac vylakana ako z toho, ze krpec sa kruti jak drak a neviem si predstavit, ako ho prebalim do toho 😀

sulky
26. júl 2010

@luciferova , ake plienky mas?

luciferova
26. júl 2010

GRO baby tie farebne a FLIPky 🙂 aj vnutornosti k tomu 😀

sulky
26. júl 2010

@luciferova , mozes oprat vsetko na 60. Gro baby nemam, neviem. Pozri na stitku, ale tiez myslim ze mozes na 60.

lindauciatko
26. júl 2010

@lulukn79 vdaka za vysvetlenie - z pred 3 dni 🙂 🙂 🙂
baby mna laka ta Wonderoos V2. Ma ju niekto? vydrzi na dlhsie kocikovanie? aj v pripade riedkej kaky je bezpecna v kociku? nepretecie to z nej na oblecko?.. kym sa ja rozhodnem bude aj po uvadzacej akcii 🙂

emjee
26. júl 2010

@luciferova su nove? staci oprat na 40, staci raz; treba ratat s tym, ze max. savost sa dostavi az po viacerych opraniach, ale je zbytocne prat nove plienky x krat nez ich prvykrat zalozis 😀

luciferova
26. júl 2010

ano nove 🙂 tak radsej na 40? a mam prat aj vrchy? asi ano prvy raz 😀 ci?

emjee
26. júl 2010

@luciferova oper vsetko - podla mna je zbytocne ich prat na 60 ked su nove

zrzulka
26. júl 2010

babulky a plienky periete zvlast ci aj s inymi vecami??? nie vzdy mam tolko ze zaplnia plnu pracku

sulky
26. júl 2010

@katka.carska , PUL vydrzia aj na druhe babo, plienky to iste, okrem baby lucy. Suche zipsy 😖

avila
26. júl 2010

@sulky dakujem 🙂 BoJ vyzeraju absolutne uzasne.

Baby, viem, ze ste to uz preberali milion krat. Ten lanolin z lekarne, kolko a ako si ho pytate? 100ml alebo tak? A ako to lanolinujete? Jelen som z toho 😅

A disany zavazovacky ako periete? A na to davate este PULky?

mneme
26. júl 2010

@avila pytam si bezvodovy lanolin, ja som kupila 300g, ale to je zbytocne vela, to by mi vydrzalo aj na cele plienkovacie obdobie pre trojicky 😖 polovicu alebo celu cajovu lyzicku rozpustis vo horucej vode, pridas kvapku detskeho samponu a dolejes studenou vodou na 30 stupnov, zamiesas, aby si nemala mastne oka ale taku mliecnu vodu, namocis vlniaky (ak su natahovacie rubovou stranou) na cca. 12 h, potom vyzmykas do uteraka a nechas vyschnut 😉

izabelkak
26. júl 2010

no ako píše mneme 300 g je fakt dosť, ja som si tiež teraz tolko vzala, no ja s tým budem lanolínovať aj podložku pod havinu ktorá má chudák inkotenciu 😖
len pýtaj v lekárňach kde miešajú maste, čo sú pri poliklinikách alebo nemocniciach...
dugy a na tých farebných nie je pranie na 30 tke? ono tá životnosť pri tej cene nie je taká doležitá dľa mňa, a ak ste spokojné nie je čo riešiť...

kočky chcem sa opýtať do BG kapsy používate len tú vačšiu vkladačku či obe? a tú stranu ktorá sa zmenšuje asi dopredu však aj pri flipke?
čo sa farieb týka som veľmi spokojná tá zelená je krásna taká hrášková..

a čo sa BoJ týka, paráda krajšie vlniaky fakt nemám, príjemný matroš, pružné nič neotláčajú, už sa lanolínujú no nedalo mi neoskúšať ich.... ja som brala S-ko, malá ma 8 kg, chcela som to na plienky na rovno, pekne to držalo ešte utiahnem gumičku v páse a paráda...

akože práčka bude vo štvrtok pením no ale čo už objednané, zaplatené 😠 tak zajtra sa idú plienky prať k mame, dostane krabičku s práškom a lístoček s inštrukciami... ako už mi asi fakt hrabe z tých plienok 😀 😝

ivanajelinek
26. júl 2010

@izabelkak a ake mas vlniaky? ja sa neviem akosi rozhodnut ktore kupit.

mneme
26. júl 2010

@izabelkak tak keby tvojmu hafanovi ten lanolin dosiel, daj vediet, posuniem 😉

brisilda
26. júl 2010

@sulky ved si aj kupim 😀 no tie plienocky ma vela maminiek po celom svete a su spokojne nevidim dovod preco by mali byt zle 😖 ale ved uvidim ked dorazia 😉 je vela veci na slovensku ktore su skodlive uz sa to v spravach neraz preberalo stale sa nieco presmykne 😠 no vkladacky objednavam kvalitne 😉 s tymi bum genius som spokojna 😉
@izabelkak ja zahynam vkladacku od BG dopredu este sa nestalo aby malemu pretiekla a davam len jednu 😉 zelena farba je krasna aj modra len skoda ze maju na vyber tak malo farieb ☹ ozaj a davas minimum pracieho prasku? ja davam tekuty no mne potom tie vkladacky nevonaju ☹ ale skor smrdia 😠

izabelkak
26. júl 2010

@mneme o.k. no je to podložka o rozmere 120x60 periem tak raz za mesiac, prvý krát som to lanolínovala a dala som málo lanolínu mala som len 75 g krabičku a vydržala veru dlho... tak som zvedavá ako dlho mi to vydrží keď nalanolínujem tú podložku poriadne, ale držalo to aj tak dobre asi mala v sebe ešte dosť povodného lanolínu....

@ivanajelinek ja som teraz kúpila Bundle of Joy vlniaky http://bundles.cz/zbozi/1-merino/106-male-merin... u nás ich má ich v ponuke klingacik, no to sú naťahovacie strihom ako detské nohavičky, neviem či by boli vhodné pre novoška, nech radšej poradia kočky čo látkujú od narodenia....
ale na noc naťahovacími nič nepokazíš no asi skor strihovo niečo ako disany alebo popoliny, ako tie BoJ si viem predsaviť aj na noc, len nevedela by som odhadnúť veľkosť na vypchaté nočné plienky...a či by bola dostatočná výška sedu.... ale je to veľmi pružný materiál, príjemný ale ako každý úplet pružný do šírky a nie dlžky ....

izabelkak
26. júl 2010

@brisilda vyskúšaj a uvidíš, ja mám doma citlivku takže nemožem veľmi experimentovať 😒

ja som doteraz prala v mydlových orechoch, ale mám akosi obavu že aj tie orechy trochu polepia tie umelinky a potom nesajú tak dobre akoby mali, tak mám teraz sypaný prášok ecover a čo ďalej uvidím lebo mám ešte zásobu 1 kg orechov 😖 ale po opratí mi plienky nesmrdia, ani nevoňajú ale myslím že je to tak o.k. nemali by byť veľmi cítiť práškom... ale teda ani smrdieť....

lindauciatko
26. júl 2010

@izabelkak aj po orechoch alebo po ecoveri davas este extra plakanie? je to treba? mna ten program extra plakanie tak zdrzuje... ale potom necitit fakt nic, ani prasok ani plienky, ja periem v batole