Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kaktusik007
25. aug 2010

@labutka a tz si ju neukecala na latkovky???? 😝

petrinka
25. aug 2010

@cinocka jeeej, dakujem! Idem sa hned kuknut! nech vidiet, ze nas latkarok je viac! 😉

sulky
25. aug 2010

@michaela80 , u nas si si kupovala disana separacne vlozky 😎

katka888
25. aug 2010

@kaktusik007
nie si sama, mna ekologia vobec neoslovila, o latkovkach som toho pocula pred tym vela, vsetko sa tocilo len o uspore na odpade a to mi nevravelo nic. mna zaujala velka praktickost a potom prepocet / hlavny dovod prehovorenia manzela 😉 / a ruka v ruke aj to zdravie. aj ked, mala ma cervensi zadocek ako v jednorazovkach, ale myslim si, ze to zvladneme

mojkamirka
25. aug 2010

ahojte, sorry že sa vám tu vtriem, no na amen idem látkovať aj ja. Malý má pomaly dva roky, cez deň sme už bez plienky ale v noci ešte moc cikáme a často sa budíme a začalo ma to docela štvať tak som náhodou natrafila pred 4 dňami na link, kde na stránke ponúkali jednoveľkostné plienky pre detičky. Docela ma to nadchlo, hlavne ten fakt, že plienka je od narodenia po nočník ( čo dúfam, že vydrží). Predtým ma odrádzalo, že bolo za potreby stále kupovať nové veľkosti a to sa mi zdalo dosť nákladné. No teraz, keď si spätne spočítam koľko som dala penazí za celé plienkové obdobie tak sa mi až točí hlava.
Reportáž som si pozrela tiež len v archíve, tiež mi príde málo krátka a podľa mňa to bolo len také porovnanie látkových a jednorázových plienok, pričom tam bolo strašne málo vyzdvihnutých vecí o látkovách. Mňa osobne by to vôbec nenadchlo pre látkovky, no je pravda, že kto chce tak si viac zistí na internete ale predsa je len najlepšia skusenosť od kamarátky. No na odrazový mostík by to bolo fajn. 😉

viliatko
25. aug 2010

kocky, pozreli sme aj s manzelom video, ozaj pekna reportaz🙂 a nas zase na latkovanie presvedcila ta tona jednorazovych plienok, co ostane v priemere po jednom dietati🙂 so zapareninami sme nemali problemy ani v jednorazovych, a tie peniazky su na zaciatok pre mnohych problematicke.. je to dost naraz. Idealne by bolo si odkladat adekvatnu cast pocas tehotenstva🙂))

petrinka
25. aug 2010

@mojkamirka skoda, ze si na latkovky narazila az teraz☹
podla mojich skusenosti a baby ti to asi potvrdia su najlepsie plienky na noc nohavickove bambusove. Bambus ma niekolkonasobne vacsiu savost ako bavlna, je antibakterialny a antimikoticky. Na nohavickove plienky budes potrebovat este vrchne nohavicky, ale kedze plienky mate len v noci, tak aj jedny ti budu stacit a plienky ti mozno budu stacit 2-3, podla toho ako casto peries. Myslim, ze to nie je az taka strasna investicia 🙂 este sa ti to vrati 🙂

mojkamirka
25. aug 2010

@viliatko ja zatím plánujem začať len s vrchnými nohavičkami a štvorcami, neskôr sa uvidí ako ma to osloví 😉

mojkamirka
25. aug 2010

@petrinka zatím mám objednané vrchné nohavičky PUL gro baby 3 ks, vkladačky 2x pre gro baby + extra vkladačky gro baby 2x do nich a v prípade núdze to istia štvorce. Veľmi sa mi páči, že to bude aj pre druhé bábo, 😉 O látkovkach som počula od báb z mojej témy už skôr, no váhala som a odrádzala ma ta cena a veľa faktorov, no proste mlada hlupa. Teraz som už hádam trošku vyrástla, som zvedavá ako sa mi budú páčiť tie látkovky. Ale díky za tip. Teraz za noc prebalujem aj trikrát, kedze za noc stiahne drobček 2x250 ml mlieka, tak nejsem istá či by to aj ta bambusová plienka zvládla, no možno jej krivdím.

petrinka
25. aug 2010

@mojkamirka myslis klasicke bavlnene stvorce? to ti urcite na noc stacit nebude☹

petrinka
25. aug 2010

@mojkamirka uz si odpovedala 🙂

sulky
25. aug 2010

@mojkamirka , zevraj tie extra vkaldacky do GB nie su dobre,baby odporucaju kupit si do nich inu znacku.

sulky
25. aug 2010

@zojec , budeme mat v ponuke merino navleky na nozicky, teplucke

mojkamirka
25. aug 2010

hm začínam ľutovať, že pred celou objednávkou som sa neporadila s ostrieľanými babami, nevadí, vyskusam uvidím, zanadávam 😀

katka888
25. aug 2010

@karrelia
ahojky, neviem ci ti pomozem, ale co sa tyka prvej investicie, tak ja som na zaciatok objednala, 3x bambusky, tie pouzivame na noc a na tie vrchne nohavicky / anavy, ltots bots strech a little lamb, z tej znacky aj nohavicky / , dalej zvyhodnena sada bum genius flip stay dry / 2x nohavicky a 6x vkladacky / , bum genius flip organics / 1x nohavicky a 3x vkladacky / a jedny kapsovky little lamb.
investicia cca 130 eur, cez den ked sme doma tak davam stvorce klasika socikovske.
samozrejme, nie je toho vela, ked mi prekaka vrchne nohavicky tak nemame, vynimocne dam postolky / ci postulky ci ako sa to vola / a budem objednavat vrchne nohavicky a kapsovky / na dalsiu vyplatu 🙂 /
ale ako zaciatocna sada to nie je finacne narocne. rano, ked viem, ze kaka, tak som jej dala jednorazovky, ale uz posledne 2-3 dni nemam chut jej ich davat, tak kakame do BG flip a preto sa rychlo minaju / tie 3 kusy hihi /

tak ja len pre inspiraciu 🙂

brisilda
25. aug 2010

kocky navleky idem objednavat od mirus lebo su lacnejsie ako BL co mam doma ale neviem aka to bude kvalita 😝 dufam ze sa mi po prvom prani neporobia zmolky 😀
co sa tyka latkoviek tak ja sa priznam u mna to neboli ani financie ani ekologia ani zdravie 😝 ale imidz 😀 😀 😀 strasne sa mi pacia deti ktore maju na ritke latkove plienky 😉 zdravie ekolkogia a financie boli ako velke + na zaver 🙂 som rada ze ma latkoky oslovili a neodradila ma cena 😉 len chuda manzel 😀 on iba oci prevracal no povedal ze ak ich budem pouzivat tak je za 🙂 ozaj kocky poradte mi este plienku na noc okrem anavy ktora ma extra savost pre velmi curajuce deti lebo mne sa v noci nechce prebalovat a plienku mame niekedy aj 12 hodin 😝 no zatial sme sa neprecurali 😀 ani s tym co mame doma 😉 inak viem ze ste tu uz tie plienky spominali ale niekde som zapotrosila papierik s poznamkami ☹

sulky
25. aug 2010

@brisilda , jednoznacne BBH bambusova, ma ju aj miruss 🙂

sulky
25. aug 2010

@brisilda , ak myslis design socks, su tensie a uzsie ako BL, pre babatko ktore ma tlstejsie nozicky nie su, a gumicky otlacaju nozicky

sulky
25. aug 2010

@brisilda , ano, presne tu 🙂

miruss
25. aug 2010

Ja som spokojná na noc aj plienkou Bum Hugger a do toho babyidea prefold. Malá spí 12-13 hoodín v noci, ciká dosť a neprečúra.
Design socks sú uzšie ale malá má rok a trištvrte a neotláčajú ju a to Zuzka nie je najštíhlejšia. O chvíľu pridám fotky môjho syna a dcéry v návlekoch DS.

brisilda
25. aug 2010

kocky a este jedna otazka labutka ma v albume tuto plienku oslovila ma svojou farbou mysliete ze je dobra na noc? http://www.ekoplienky.sk/product/babylucy-bambo...

brisilda
25. aug 2010

@sulky dik idem poznacit do notesa 😉

sulky
25. aug 2010

@brisilda , a duha favoritka na noc je tots bots stretch🙂
http://klingacik.sk/detail/778/tots-bots-bamboo...

BBH sa mi zdaju trochu savejsie ako TB, ale zasa sa zbehli po vyprati, takze po nocnik nam asi nevydzia ☹

brisilda
25. aug 2010

@miruss tesim sa na fotky 😉 ozaj myslis tuto plienku? http://www.ekoplienky.sk/product/bum-hugger-158/ ja nemam rada ked je maly v noci velmi nabaleny a tak isto casto cestujeme aj 6 hodin v kuse a malmu sa potom zle sedi v aute neni ta plienka velmi objemna? pacia sa mi cierne stopy 😉

brisilda
25. aug 2010

@sulky tie navleky su podarene ale ked su merino isto budu drahe ☹

zojec
25. aug 2010

@sulky krasne.. aj ta plienocka je pekna 😀 to budu take aj s ponoztickou?
mna k latkovaniu viedla v prvom rade ekologia.. a aj to som pochopila az po dvoch tyzdnoch doma, ked sme nestihali vynasat kos... potom zaparena ritka a teraz je to aj image 😀 😀 😀 , ja som to nejak extra nepreratuvala, na latkovkach sa da minut podstatne viac ako na jednorazovky, (zavislost je zavislost 😀 ) ale aj podstatne menej, ked sa ostane len pri stvorcoch.

zojec
25. aug 2010

@brisilda ja mam bum huggerku.. zatial ju nepotrebujem velmi dovypchavat, kedze mala az tak necika.. nie je objemna.. ja do nej vkladam len BL vkladacku, alebo moju co som usila.. 😉 a inak je uplne jedno aky je to vzor, ten flis vzorovy ide dovnutra.. 🙂 tiez ma to dost prekvapilo

brisilda
25. aug 2010

@zojec no ja si potrpim na krase ja z vnutra 😀 na tej plienke sa mi paci to ze zanechava pocit sucha len ma zaujima vkladacka ide navrch alebo niekde dnu? 😕

viliatko
25. aug 2010

@mojkamirka presne na tom sme my naprvykrat stroskotali🙂) ked bol maly a mal riedku kaku, vzdy mi to vsade pretieklo, az na oblecko, tak sme to vzdali. No je pravda, ze som skladala len rovno, lebo som netusila o nejakom novosklade. Kamoska ma len stvorce a funguje s novoskladom bez problemov. My sme sa potom vratili k latkovkam po zavedeni prikrmov a s tym suvisiacej pevnejsej stolici🙂
vela sme ale do plienok tiez neinvestovali, kupila som na skusku par kapsoviek, bambus vkladaciek na tie klasicke stvorce a par viacvrstvovych a bolo. Potom som si nasila zo starych triciek a bambus frote viacvrstvovky tie teraz vyuzivame najviac, a aj take vkladacko vlozky, a to zase davam na stvorce. Nastrihali sme deku na separacky. No a na noc nam uplne vyhovuje kapsa a do toho viacvrstvova, v noci uz viac neprebalujem. A vrchne gate sme kupovali second hand z UK za par eur, tu je link
http://usednappies.co.uk/
Cize u nas ziadna velka parada nehrozi🙂) tipujem, ze skor sa ludia zhrozia, ked vidia, co davam malemu na zadok🙂))
ale plne latkujeme uz rok a sme spokojni, a druhe bude v latke odkedy pride domov🙂