Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

alusha
23. sep 2010

@mysinka2007 co je to zehlenie??? ked si kupis flipky, tam poskladas stvorec na obdlznik, pasuje to tam super a mas usetreny cas 🙂

alusha
23. sep 2010

@anlu do SWB mensie vkladacky z hocijakej plienky co je prave poruke 🙂

dugyna
23. sep 2010

@emjee vtedy to zblbli a nejake veci neboli takze tu zlavu odratali z tych veci co potom doposlali...
resp. skus sa snimi dohodnut na nejakej sekovej poukazke..resp ze by si este nieco doobjednala a mala by si to vlastne gratis...
si robila sama...ci sa robila hromadana ked sa mozem opytat?

zojec
23. sep 2010

@divoska 😀 😀 😀

anlu
23. sep 2010

@alusha ja len ci mas od nich aj vkladacku nejaku, ze ake su... lebo ja tiez davam co mam prave volne, ale som este dokupila kapsovu tak by sa zisli nejake navyse a rozmyslam ake...

alusha
23. sep 2010

@anlu nie nemam k nej vkladacku, kupovala som ju bez vkladky 🙂 ale teraz som si dala posit nejake vkladacky, tak uz hadam bude dost toho 🙂

izabelkak
23. sep 2010

@zojec o hambáči som uvažovala, ale predsa už máme dosť mesiačikov tak ktovie kedy odpleníme, tak nakupujem veľmi opatrne, bojím sa či by nám ten hambáč dobre tesnil okolo nožičiek, aby sa cika nekotúlala von z plienky po fleese, BG kapsy majú vynikajúce tesnenie okolo nožičiek a pritom neotláčajú tým doverujem dosť, mali sme len málinko nehôd ... ale lákal ma ten hambáč že by som tým pádom mohla dávať vlniaky na noc... aký je tam systém gumičiek? lebo napr. BBH magic na noc nemožeme mať tá nám preteká... ale to možno za to že sú tam patenky a neviem tak dobre nastaviť plienku, alebo je to strihom, krídelká kt. sa zapínajú nepriliehajú tak akoby sa na noc žiadalo... škoda no....

zojec
23. sep 2010

@izabelkak ja mam hambac Sko na suchac... citala som na brane, ze tie gumicky casom povoluju.. ale neviem, moje este drzia dost dobre, je to podobne ako na anavach, su obsite overlockom a take nazberkne okolo gumicky.. a dva dalsie som si dala usit 😀 tie su perfektne.. aj mne sa na nich paci to, ze ritka je sucha ako v AIO plienkach, a moze byt vo vlniakoch, do dnesneho rana som dala pulky, lebo vsetky vlniaky som lanolinovala a do rana sa mi ta ritka nezdala, vo faldikoch mala dost cervene po celej noci, to sa mi este nestalo.. ja mam radsej nohavickove plienky ked sa nezmensuju.. nemam rada ked je to naskladane vpredu, ale to mam asi len negativnu skusenost z BL. ja si myslim, ze by si ho este mohla vyuzit.. nie je to tak draha plienka a teraz je jej aj dost na bazari 😀
baby uz ste niektora mali viacvelkostnu IB? nieze by som ju chcela, ale som rozmyslala ako funguje ten SIO patent.. ako sa tie vkladacky zmensuju... lebo mne pridu dost tvrde .. asi uz moc rozmyslam nad plienakmi, co? 😀

izabelkak
23. sep 2010

@zojec ešte ich poobzerám v obchode... ale mám obavu aby som s ním potom neskončila na bazáre aj ja🙂 už tam jednu nočnú plenuchu suším a nikto nič 😖

to s tou IB by inak zaujímalo aj mňa... my sme začali to M-ko opať tak aktívnejšie používať, a celkom úspešne nepretiekla zatial, ako okraj býva mierne vlhký ale to sa mi stáva aj pri fuzzi bunz kapse, ale tak hlavne že nepreteká, oblečenie vlhké nebýva tak je to o.k., tak ešte tú IB ponosíme a na behanie super.... neperiem však už v orechoch ani slíze a flees nezapieram žlčákom ale radšej namáčam do nejakého prípravku na škrvny.. .tak ktovie možno aj preto prestala pretekať...

zojec
23. sep 2010

@izabelkak ja tiez susim dost plienok a tiez nikto nic.. najhorsie je na tom asi ta nestastna IB skova.. :( a uz sa do nej ani nezmesti.. to ju fakt nitko nekupi? a este uplne nova.. ☹

izabelkak
23. sep 2010

@zojec a kolko malá váži? keď my nosíme v 13 mes. M-ko? my sme tú plienočku veľmi využívali keď malá len ležala v kočíku, točila som ju každý deň lebo mám 2 náhradné sety, vytržala 4 hod. v pohode... problém nastal ako začala sedieť a následne čúrať vačšie dávky, ale napr. pri chodení dľa mňa tak ľahko nepretečie ten sed je najhorší tie vkladky sú ako píšeš tvrdé a v sede odstávajú....

katka888
23. sep 2010

baby, uz som sa sice pytala, ale asi nikto nepouziva....

mam AIO Bambinex, mala ich 3x, 3x premokla az na bodicko. po stranach. v inych plienkach este nie. mate niekto s tou plienkou skusenosti?

izabelkak
23. sep 2010

@katka888 a čo je vo vnútri, vrchná vrstva a v čom perieš? resp. neboli vkladačky totál durch že by to nestačilo kapacitne?

katka888
23. sep 2010

@izabelkak
to je cela jedna plienka, bez vkladaciek, a periem ako ostatne kapsovky. ale ako sa poznam , asi kuknem na nete, ci naaaahodou na nu nejdu vrchne nohavicky, ale uz som to raz overovala a je to AIO 🙂

idem najst "zlozenie"

katka888
23. sep 2010

@izabelkak
http://www.klingacik.sk/detail/748/plienka-bamb...
som z toho magor. a nejde mi ani dohlavy, zeby som zle zapinala, ked ostatne plienky mi sedia. no davam tomu este jeden pokus 😉

izabelkak
23. sep 2010

@katka888 podla toho čo som našla je to polyester, perieš v niečom mydlovom? ak nie, povedala by som že vám asi kapacitne nestačí, resp. mikrovlákno pod tlakom može vypustiť tekutinu, nasaje veľa ale pod tlakom može opäť vypustiť, tak ak malá už náhodou sedí može to byť aj tým že veľa vyciká a potom ako si sadne na to nacucané mikrovlákno to vypustí tekutinu von... skús plienku dovypchať či pretečie...
a okolo nožičiek tesní dobre? nie je vám veľká? aj to može byť jedna z príčin...

izabelkak
23. sep 2010

@katka888 inak neviem ani čo to znamená dve vrstvy mikrovlákna, kolko majú také stay dry vkladky do flipky? to je otázka lebo tá vydrží toho hodne...

katka888
23. sep 2010

@izabelkak
diky za info, moze to byt aj tym sedenim ako hovoris.... da sa tam vopchat vkladacka, skusim jej tam dat nejaky stvorec, co to spravi. ona ma mokro okolo noziciek, a kontrolujem jej ci to ma dobre zapnute.
dakujem este raz

katka888
23. sep 2010

@izabelkak
joj a periem na 60tke v lovele so vsetkymi plienkami

izabelkak
23. sep 2010

@katka888 tak pranie potom o.k., mydlové veci moc nerobia dobre fleesu, tak asi skús voložiť nejakú vkladačku najlepšie bambusovú... mne tak pretekala fuzzi bunz kapsa teraz keď dám pod origoš mikrovláknovú vkladačku ešte menšiu mikrovláknovú z BG kapsy alebo kikko bambusový štvorec 30x30 tak nepretečie, ale okraje okolo nožičiek sú mierne vlhké... predtým mi však pretekala akože durch že mala malá po jednom ciku mokré nohavice...

sulky
23. sep 2010

@katka888 , tie bambinex maju jadro zosite iba vpredu a vzadu. Na bokoch je PUL vrstva nezosita. Nemoze to byt tym ze je to nabokoch zle utiahnute alebo nasadene?
Ja osobne som ju este neskusala, ale vsimla som si ze @emjee ju predava na bazari,mozno by vedela poradit 🙂

katka888
23. sep 2010

@sulky
diky sulky, ked som ju davala teraz 3ti krat, poriadne som pokukala aj boky, aby tam mala gumicku na tesno, ale asi to bude mozno aj tym sedenim, ze vtedy ked piska, tak tlaci... skusim dat do nej vkladacku, nejak tak, aby nerozsirilo viac tie boky a uvidim

diky baby za info

zojec
23. sep 2010

@izabelkak mala ma cca 6kg, ako ešte ju oblečie, len náhodou som ju minule do nej obliekla, ale uz jej pretrcaju faldiky.. 🙂 a moja teda neoblezi.. bud je v satke, alebo v sedacke.. ked lezi, tak najradsej s holou dupkou 😉 este aj kocik som uz musela zmenit na sportiak.. ale aj tak to velmi nepomohlo.. ona sa chce len nosit.. a preto mi tie IB nevyhovuju.. vzdy mi pretiekla.. ☹

sulky
23. sep 2010

@zojec , IB nam prestali pretekat az ked sme zacali chodit 😀

izabelkak
23. sep 2010

@zojec aha tak to áno, mne malá čučala v kočíku tak do pol roka, teda keď sme chodili von, šatku sme nemali tak možno aj preto 😝 ako poslúžila nám pekne a zdá sa že ešte poslúži... ale medzi držiaky sa už neradí tak ako predtým...

izabelkak
23. sep 2010

@zojec jaj a tá váha, teda fíha, my sme mali 6600 čo bola 2 x porodnej v 7 mes. ... takže aj verím že vám to S-ko začína byť malé... my sme s M-kom začínali v 4 mesiacoch a nepretekali....

anlu
23. sep 2010

@sulky presne aj nam prestali pretekat IB ked zacala chodit, teraz ich casto pouzivam a nepretiekla ani raz 😀

anlu
23. sep 2010

@izabelkak a co robi mydlo s flisom? Ma to zaujalo, lebo periem v slize, mam sice len jednu flisovu plienku a pouzivam ju iba na noc ale zatial sa jej nic nestalo, aspon sa mi zda. Ale ked jej to skodi tak ju zacnem prat v niecom inom.

etuska
23. sep 2010

@dahlia23
dakujeme za vlniaky 😵 😵 😵 😵 (jasne ze aj za ine vecicky-ale vlniaciky potesili najviac)🙂

etuska
23. sep 2010

baby.aky lanolin mam kupit-tuhy,ci tekuty?(alebo je to jedno)? 😀