Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

jancurka
23. máj 2013

žienky, predávam ani nie mesiac používanú sadu plienok, mrknite na bazár - pre dievčatko, nejako mi to nevyšlo - aj napriek častému prebaľovaniu, extra plákaniu sa malá tak vyhádzala, že mi bolo do plaču....Stále mi to prišlo, že prebaľujem, sklamalo ma to ... tak ma to mrzí, som sa tešila. Každý tu preferuje, že zadoček krásny a moja maličká ☹ . Možno skúsim neskôr, ale nateraz ma to nepresvedčilo.....Mám tam dve denné bumgenius flip sady stay dry, pár kapsoviek, vrchné nohavičky, aj AIO plienočky.
Je ako nová, dcérku dojčím a kaká skoro stále, aj som ju podržala nad nočníkom - nič, po zabalení sa pokakala, separačné vložky jej nerobili dobre a nechcem zničit plienky, tak sme na jednorazovkách....

evening_star
23. máj 2013

@jancurka Možno jej nerobili dobre tie separačky. Ja som ich použila párkrát pri malom, a hneď som ich predala. Plienky používam len tak rovno na holú ritku 🙂 Neriešim, ak sa objaví kde tu nejaký fľak, dá sa to potom odstrániť žlčovým mydlom. Furt mal tie separačné plienky také zhužvané akolo guličiek 🙂, prišlo mi to taká umelina, tak som sa na to vykašľala. Aspoň nemám ďalšie výdavky kvôli nim... A ked davas jednorazovky, tak sa ti mala nevysype? Inak existuju aj take liecive latkove vkladacky: http://www.ekoplienky.sk/product/popolini-buret... Mozno by ti to vtedy pomohlo.

ika84
23. máj 2013

@ivanka.7 jej ale to moje sidlo na brusku dvihne nohy, dvihne ruky a vreska.. .doma je v stvorcoch...tb easi fit jednu mame ale sa mi zda ze je mala, maly ma 5 mesaicov a uz teraz ju mam rozlozenu na max velkost, neviem ako velmi maly porastie ale nechcem ich kupit vela a zistit ze su mu male v roku

jancurka
23. máj 2013

@evening_star praveze som ich hned vyradila a nepomohlo.pri jerdnorazovkach krasny zadok..ani utierky nepouzivam.iba voda a mydlo
prebalujem hned po kakani....

ivanka.7
23. máj 2013

@ika84 vrieska, lebo mysel by chcela, ale telo este neposlucha 😀 Ved rob ako myslis, mne sa osvedcilo malej nepomahat, prve kroky urobila ked mala necelych 10 mesiacov, lebo ona sama chcela a trenovala 🙂

nenocka
23. máj 2013

Babule, viem, že to tu už bolo x-krát, ale... ktoré naťahovacie vlniačiky na plienku narovno (so zapínacími nie a nie sa skamarátiť 🙂 ) a akú veľkosť, keď má drobec cca 12,5kila?

ika84
23. máj 2013

@ivanka.7 ja som si uz vcera vravela ze to musi zvladnut, lebo plienky jednoducho mat bude a nejak sa naucit musi ..skusala som aj BKM ale nejak nam to nejdesom trosku citliva na jeho hybnost, cvicili sme vojtovku... len ma tak napadlo ci mu neskodim. ale videla som ze v stvorci s pulkami neda nozicky pod seba

majamat
23. máj 2013

@jancurka my sme s vysypom a zapareninami mali problemy od narodenia a este stale mame, ale menej. tiez som v 15m skusala latkovky, mala bola nervozna, lebo som ju stale prebalovala a casto sa mi precikala, aj ked mala bambusovu nohavickovu. a vysyp a zapareniny boli stale. teraz jej uz nevadi, ked jej davam latkove plienky, tak jej obcas na doma nahodim, nech usetrim jednorazovky. latkoviek mam malo, lebo jak sme zacali, tak sme aj rychlo skoncili. uz teraz nebudem dokupovat, lebo zachvilu sa snad naucime na nocnik.

tynamartina
23. máj 2013

dievčatá aké máte skúsenosti s plienočkami Bumkins Stuff-it One Size,a Bumkins AIO One Size?a Little Lamb OSFA? ďakujem

lindasrdiecko
23. máj 2013

@marianka0101 My sme pouzivali klasicke "komunisticke" plienky a navrch nohavicky od Bambino Mio, pre ochranu plienky (alebo skor pre lahsiu udrzbu) sme pouzivali separacne plienky (ale nie od Bambina, lebo tie boli prilis tvrde). Zapalenu ritku sme nemavali a nepouzivali sme ziadny krem, iba som umyvala cistou vodou a po kakani vzdy sprchovala, samozrejme je nevyhnutne pravidelne prebalovat, aj ked nechapem maminky, ktore minu denne iba styri jednorazovky, ale je to kazdeho slobodna volba. Tie separacne plienky este mam, ak by bol zaujem (1,50€/bal./100ks), k dispozicii asi 800ks, nakolko som nakupila viac ako sme potrebovali.

jancurka
23. máj 2013

@majamat ja som si myslela, že som sama, čo má taký problém. Tak veľmi som chcela, ja nešetrím jednorazovky, lebo musim prebalovat, lebo kaka skoro po každom jedení a mám ešte okrem malej aj dvoch väčšich, ktorým sa musím venovat....

katia7
23. máj 2013

@tynamartina ahoj mala som len bumkins AIO, nam strihovo nesadla, urobila som dva pokusy a posuvam ich dalej, na velke sumo deticky podla mna nie su 😀 inak bola fajn, vnutro taky upletovy material,nie to frote bambusove, ostatne neviem ale LL mam nohavickovu a jedna mi docela staci aj ked zas pomer cena kvalita podla mna velmi dobry len tie ich vkladacky by som musela dat asi 4 naraz 😉

peluskovo
23. máj 2013

@tynamartina osfa mam a staci na jedno ciknutie, jedine ze zmenis vkladacku, bumkins mame, mam ju rada , je obdobna tots bos easyfitke, iba ma na nej rozculuje, ze ot jadro sa pranim pokrutilo a zle sa to po vyprani vyrovnava a ten saci jazycek neposkladam ani tak ani onak aby sa zmestil dnu. ale paci sa mi prirodny matros pri pokozke, preto ju davam casto. osfu mam na doma na ozaj jedno cvrknutie, ak by sla na cestu alebo von, asi by to nezvladla.

majamat
23. máj 2013

@jancurka mne mala dcera apareninyuz v poroke a to sme zistili, ze ma alergiu na pamper a aj hugies. no skusali sme len novorodenecke. ked som kupila tesco, dm, lidl plienky, bolo to lepsie. doslo mi, ze jej vadi to, co do tych plienok napustaju. tie obycajne to nemaju. akurat sme raz dostali biele pampers a skusili sme a tie jej nevadia. aj som jej ich na leto kupila, lebo su tenucke. ze by sme mohli pouzivat latkovky mi doslo dost neskoro, ale skuspili sme. no nemalo to velky vyznam. vysyp ma len niekedy. vacsinou, ked je pokakana, ale tiez nie vzdy. mozno jej vadi nieco v strave, ale doteraz som neprisla na to, co to je. najviac zaparenin mala ako novorodenec a to sa jej v miernej podobe drzalo snad 3-4m. sem-tam zhorsenie. potom, ked sme zacali prikrmovat. potom, ked uz sa jej stravovanie priblizovalo nasemu - okolo 1r. - na silvestra bola hnusne zaparena. a teraz zaparene menej, ale skor ten drobny vysyp a na bokoch to niekedy vyzera skoro ako ekzem - ma uz taku drsnejsiu pokozku. dokonca aj na stehnach mava a tam nema plienku. a to som ju od narodenia vzdy po kakani umyvala, najskor aj mydlom, neskor len cistou vodou - asi ju mydlo drazdilo. a robim to doteraz.

evening_star
23. máj 2013

Dievčatá, prosím vás, mám na vás dve otázočky. Na noc používam bambi roxy alebo tots bamboozle. Malý má 10 mesiacov a každé ráno je prečúraný kopletne. Ja som bola doteraz s týmito plienkami max. skokojná, ale zdá sa, že už nestačia. Vy ste ich ešte dovypchávali? Nebude to už moc hrubé? A tu nastáva druhý problém - môj synček je malý obrík a nohavičkové plienky a pulky, čo sú na nich, má zapnuté už na najväčšej veľkosti. Vydržia to plienočky a pulky veľkostne až do odplienkovania? Veď to ešte bude pol roka až rok určite, a keď už teraz nosí najväčšiu veľkosť... 😒

peluskovo
23. máj 2013

@evening_star ake mas vrchne? pije ti maly aj cez noc? plienka je uplne mokra na zmykanie ci menej? moze to byt v zle zvolenej velkosti na pulkach, alebo ti maly piska aj par krat cez noc a plienka nema sancu stihat.

sunsun
23. máj 2013

@jancurka mne tiez maly zo zaciatku vela kakal... , prve, co som vyradila, boli separacky... a potom som zistila, ze ani stay dry mu nerobi dobre... ked mu vsak davam bambusove plienky, tak uplne krasny zadocek.... 🙂 neviem, kolko ma tvoja mala, ale nebude tolko kakat stale... 😉 a ked by si neriesila flaky na plienkach (zlcove mydlo na to pomaha), tak si myslim, ze by si mohla latkovat dalej, ale len s prirodnym materialom....

evening_star
23. máj 2013

@peluskovo No malý cucká stále v noci, dojčím na požiadanie, a v noci je to hádam častejšie než cez deň...Asi to bude tým, ani ma to nenapadlo. Tie plienky sú ráno také mokré, že sa dajú žmýkať, to teda hej. No neviem, asi ho to už neodnaučím, aby v noci necucal. Budem to musieť asi dovypchávať. Pulky mám inak bg flip.

ivanka.7
23. máj 2013

@evening_star Ja dovypchavam tenkym 30*30 bambusovym stvorcom. Na velkost je to v pohode (aj ked ja mam stihlu slecnu) a malu dojcim v noci aj rano niekolkokrat. Ona ale niekedy napriek celonocnemu dojceniu necika aj celu noc (robi to od 5. mesiaca, teraz mavame tak 2-3x za tyzden suchu nocnu plienku, niekedy je zas dost nacikana).

peluskovo
23. máj 2013

@evening_star ja som noci prebalovala raz ked este v noci pili. predsa len tie plienky maju svoju max kapacitu 🙂

peluskovo
23. máj 2013

@evening_star mne sa casto stavalo pri detoch, ze dostali vecer plienku a kym zaspali tak ju popisali, ak neskontrolujem, tak maju uz nasiaknute a dalsia davka potom samozrejme sa uz tak nezmesti dnu 🙂

handricky
23. máj 2013

@evening_star moja do 15 mes cucala celu noc aj 8x (otazka kolko krat realne pila a kolko iba dudlovala), kazdu nohavickovu som dovypchala, dokopy mala tak 9-12 vrstiev. ale viac menej na predok som vypchala - aby nemala pod chrbatom tehlu. rano plienky total nacucana. zas rataj, ze jak zacne behat, nebude tolko priberat, mozno ti tie plienky vydrzia.

evening_star
23. máj 2013

No ja som jednak lenivá ho v noci prebaliť (mea culpa) a jednak keby som ho zobudila, tak koniec spaniu a uz by som ho neuspala. Uspavam ho na fitlopte vecer po kupani, a potom sa budi kazdu chvilu, aj kazdu pol hodinu, dam mu cicik podudluje a spi dalej, a som stastna, ze je to tak, lebo keby som mu nedala cucnut, tak je hore a vrieska a znova by som musela ist na fitloptu. Takze nocne prebalovanie nemam velmi v umysle zaviest. Skusim teda niecim dovypchat.
A dufam, ze to bude tak ako pise handricky, ze uz nebude vela priberat, lebo potom by som si asi musela dat usit na zakazku nejake xxl plienky, aby mu vydrzali do konca 🙂

katia7
23. máj 2013

@evening_star ja davam na noc baby lucy bamboo a na to BG flip a neprecural mi to ani kym som ho kojila v noci kazdu hodku ale je pravda ze to zvladnu len tie 100 krat oprate co mam po dcerke, nove nie 🙂

alena0305
23. máj 2013

@evening_star Ja na noc nepoužívam nohavičkové plienky ale bambusové doma šité prefoldy obdĺžniky pôvodne asi 55 x 40 - teraz 50 x 36 - 2 vrstvové z hrubšieho bambusového flísu 400g/m a keď poskladám tak vznikne 12 x 36 a 8 vrstiev - zatiaľ to malej stačí a tiež sa tak cucká ako tvoj. Neschne to tak dlho ako nohavičkové - a keby neboli zošité - tak schnú ešte rýchlejšie. A je to tiež lacnejšia alternatíva.

peluskovo
23. máj 2013

@evening_star deti ked sa yacnu hybat uz tak nepriberaju. kamoskina dcerka dokonca pribrala za rok snad iba kilo ... a to na pol roka bola bacula a teraz ako prutik

majamat
23. máj 2013

@peluskovo moja tiez tak. za prvych 6m pribrala 5kg, za dalsich 6m pribrala uz len 1,5kg a za dalsi rok sotva 0,5kg. v 6m bola riadna buchta, mala 8kg a to nebola moc dlha a teraz mam uz skoro 2,5r a sotva 11kg.

peluskovo
23. máj 2013

chcem sa opytat, ci mate nejake skusenosti s trening nohavickami, Vas nazor na ich pouzitie. Pri Vike som ich nestihla vyskusat, nakolko sa odplienkovala z dna na den a chcem ich teraz davat Ondrikovi, tak by som rada pocula nejake nazory z praxe 🙂 dakujem

zuzanamolnarova
24. máj 2013

@evening_star my sme mali problém s precikaním nohavičkových plienok. Nakoniec to vyriešila prídavná vkladačka od @handricky ktorá sa priamo pripne k nohavičkám a origoš vkladačka sa k nej pripne navrch. Tá od handricky je dlhá 60 cm s prehnutím teda získaš dokopy 4 vrstvy. Moja bola veľký čúranec a túto kombináciu mi nikdy neprecikala 🙂 odporúčam 🙂 🙂 neboj aj ja som mala obavy z toho že nám všetky plienočky do odplienkovania asi nestačia. Moja bola buchtička, AKo 4 mesačné sme mali 7 kíl ale tak okolo roku sa to spomalilo a teraz 19 mesiacoch máme 12,5 kg 🙂 takže neboj, budú dobré. (blueberry, swadlebees a flipky iste)