Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
21. feb 2013

@strociatka ake mas vlniaky? a nechces radsej skusit klasicky lanolin z lekarne? ja s tymito kurami nemam dobre skusenosti 😝

peluskovo
21. feb 2013

@strociatka ulrich som nemala, ja pouzivam stale iba disanu lanolin. ked nalanolinujes, robis aj test? naliat lyzicku vody, ci ostane na povrchu, alebo vsiakne? a plienka dnu je uplne mokra, na zmykanie?

susul
21. feb 2013

@strociatka ja mam ulrich a v porovnani s lanolinom z lekarne je horsi.Ale ona tiez zalezi od toho ake su tie vlniaky, napr. mala som vlniaky usite z merina zo stranky sijemedetem a na to v pohode chytil aj ulrich, loviky lepsie drzia s obycajnym lanolinom a mam este boj a tie s ulrich kurovov nemam sancu naipregnovat. Skoda, ze u nas v ZA je problem kupit v lekarni lanolin uz mi dochadza :(

zfidorka
21. feb 2013

@strociatka na ulrich som davnejsie citala, ze s nim boli problemy...

euka210
21. feb 2013

@maggie37 sliz alebo Lovela

euka210
21. feb 2013

@lubiduch periem ked okaka, tak 1-2t. Na noc mam ine, lebo ked vela cura tak aj tie smrdeli po roku. Tak po tyzdni som striedala, ked bol hrozny smrad 🙂 Zavisi ake curacie obdobie ma 🙂 Teraz napr. je plienka len dopoly morka a velmi nesmrdi. Kazdy den mi pride casto

vojann
21. feb 2013

@strociatka ja som menila ulrich za lanolín z lekárne, lebo mi nenalanolínoval vlniaky. Našťastie som našla v lekárni v Žiari nad Hronom a s vlniakmi som od vtedy nemala problém. Asi ide o to, že ten z lekárne je čistý lanolín a ten vosk má lanolínu len 20%.

behulka
21. feb 2013

@uzovicka ja som mala BabyLucy,
Classik , suché zipsy vydržali asi rok. Dávala som ich aj na noc, no s inou vkladačkou.
Organic boli super, až na tie sucháče - boli z pleteného froté, s bambusovou vkladačkou aj na noc - teraz už myslím robia iné.
Bambuska ma veľmi neoslovila.
Tieto ich jednoveľkostné nohavičkové životnosťou podľa mňa pre jedno, pri menej intenzívnom používaní dve deti odplienkujú v pohode. Pri ich cene je to podľa mňa super.
Jednoveľkostné sa mi však nedali dobre zmenšiť - preto som ich pri mladšom pouźívala minimálne. Pokiaľ do nich dorástol, už pleňuchy nepotreboval. Teraz na mrňúska si ich ani predstaviť neviem, no to zatiaľ žiadnu zmenšovaciu.
Pulky mám ešte z tých prvých, tie sa tvária nezničiteľne, aj suché zipsy ok, myslím, že zvládnu i tretie bábo. No nie sú dobré na plienky na rovno - strihovo sú robené na nohavičkové.
@lubiduch raz za dva týždne sa mi tiež vidí málo - pri väčšom dieťatku môžu byť cítiť už po jednej noci - no dajú sa preprať i v rukách.

sonkab
21. feb 2013

@mary939 ja som ich prala v orechoch skoro 2 roky a nic sa im nestalo 🙂

strociatka
21. feb 2013

@susul
@zojec
@peluskovo tak som ten Ulrich kupila zle, lebo mam presne ten a vlniacky som kupila babyidea, takze ficim do lekarne a aky mam kupit? date mi prosim aj typ? lanolin som v lekarni este nekupovala..

susul
21. feb 2013

@strociatka akej farby je ta kura? Taka medova alebo biela?

zojec
21. feb 2013

@strociatka nie v kazdej ho maju, baby z BA ti urcite poradia kde ho tam kupis.... pytaj si normalny bezvodý lanolin. budu sa mozno na teba divne kukat, ale lekarne kde miesaju maste ho mavaju 😉 100g ti bude stacit na cele plienkove obdobie 🙂 BI vlniaky musia vydrzat noc.. mas zlu kuru 😉

strociatka
21. feb 2013

@susul medova

susul
21. feb 2013

@strociatka tak to nie je kura, pozri ake % je lanolinu ak 7, tak to je len nejaka kura na to aby na vlnu lepaie chytil lanolin, impregnant je biely a obsahuje 20% lanolinu.

behulka
21. feb 2013

@strociatka na Račianskom som kupovala v decembri, tam by mohli mať - bezvodý lanolín si treba pýtať

uzovicka
21. feb 2013

@behulka ake malicke mas babo?Moj ma tri a pol mesiaca a davala som od druheho tyzdna babylucy dvojvelkostne, sedeli super aj drobcurikovi, novorodeniatku, nepretekali, boli fajn. Classic mam, su fajn, velurove tiez, ale tie su z nich najmensie, cize uz su mu skoro primale. Aj bambusky mam dve, davam na noc. Tebe preco bambuska nevyhovovala? Podla mna je prijemna makka, dobre sava..... 🙂 co si davala na noc a co na den z babylucy?

brca
21. feb 2013

@strociatka ja mam ulrich vosk a na prvy sup som nalanolinovala v pohode dvoje vlniaky, z coho jedny boli babyidea longies. kolko vrchnakov si dala do kolko vody? Mala som to tam celu noc, naruby, a parkrat som ich pootacala a nepretekaju. Nemas nahodou ulrich kuru?

uzovicka
21. feb 2013

zienky, radte, ak viete. Aka dobra je plienka od ellles house Bum slender?? Piste spokojnost, nespokojnost, vyhrady k nej. Uvazujem, ze ju kupim kvoli savosti, je konopna. Dakujem vam krasne vsetkym za cas 🙂

alena0305
22. feb 2013

Skúšali ste niekto vlnu na vlniačiky z tejto stránky: http://www.zlaticko.cz/index.php?page=obchod&id... ? Chcela by som odtiaľ objednať (poštovné tak 7-10eur - neviem presne). Ak by mal niekto záujem - mohli by sme si podeliť poštovné?

alena0305
22. feb 2013

Ja by som chcela tú na str. 2 Merino na vlnáčky 70kč/100g limitovaná edícia - nemala by škriabať, aj na holé telo.

vojann
22. feb 2013

Plienočky Frugi+ TotsBots si už možete objednať na našom webe bionos za výhodnú cenu. Dodacia doba v polke marca.
Už vieme, že majú vnútro z polyesteru, ako TotsBots V3.
Škoda, bambus umelinkou nenahradia.... No, ale určite rýchlejšie schnú.

susannah
22. feb 2013

@naturalnarodinka vsimla som si, ze uz ich mate na predaj. Ja si momentalne robim vyskum, babatko cakame az v juni, ale aby som si vedela urobit zakladnu vybavu, kedze chcem latkovat od uplneho zaciatku; takze moja otazka: aky je rozdiel medzi bambusovymi a celulozovymi separackami? Zachytia aj bambusove riedku kasicku novorodenca?

euka210
22. feb 2013

@alena0305 no ja som im pisala, ze na SR je to ich cca 300kč, ale ze presne pozrie. Ja chcem zase Excelent.

ika84
22. feb 2013

baby vysvetlite mi plienku preford..nie celkom chapem, to je vkladacka? ci nahradza bambusovu ? ci?

slady
22. feb 2013

@strociatka ja som dnes skusala prvy krat po lanolinovani ulrichom, bala som sa ze nebude dobre kvoli tomu ze dost ludi ma zlu skosenost ale moje nepretekaju zatial, no skusala som len cez den a to sa casto prebalujeme takze nemali velmi sancu, mam doma robene s troma vrstvami v strede podla shorties strihu. este idem skusat dnes v noci a uvidime ci budem prezliekat alebo nie... zatial to vyzera slubne 🙂

sonkab
22. feb 2013

@ika84 prefold je bambusova vkladacka z viacerých vrstiev, používa sa ako vkladacka na zvýšeníe savosti, ale môžeš ju používať i samostatne s vrchnymi nohavickami

naturalnarodinka
22. feb 2013

@susannah rozdiel medzi týmito dvomi je len v použitom materiály, savost ako aj pouzitie bambusovych separaciek su rovnake ako v prípade celulozovych. Obidvoje zabraňuju znečisteniu latkovych plienok stolicou, je možné ich priať ( max 3x) 🙂

mary939
22. feb 2013

neuveritelne, zohnala som lanolin z lekarne, co ale teraz s nim? 🙂

zuzu_epona
22. feb 2013

Ahoj baby, prosím o radu. Synovi - 6,5 mesiaca, priemerne cikajúci, dávam na noc Tots Bamboozle Stretch a naťahovacie vlniaky Baby Idea. Neprebaľujem, takže je v plienke cca 8 hodín. Ráno je mokrá, ale žmýkať sa nedá. Posledne sa mi stáva, že mi to celé prevlhlo až pretieklo na plachtu. Kde môže byť problém? Myslím si, že vlniaky sú dobre nalanolínované... Myslíte, že už u takto malého bábätka by taká super savá plienka ako je Tots Bamboozle Stretch nestačila?

A ešte jedna vec: celý tento môj nočný systém začína nejako smrdieť. Vlniaky mám čersvto vypraté a nalanolínované a vydržali nesmrdieť tak 3 dni, predtým vydržali aj tri týždne. Kde robím chybu, keď všetko robím rovnako?