Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

avila
20. aug 2010

Baby, asi vzdavam zavazovacie Disany, zase mi pretiekla kaka. Asi to neviem balit alebo co ☹ A vznasam negativne hodnotenie na popopinky easy fix, 2. krat bola cika na bodinku, pretiekli 😠

Ja kremikujem, Matusko kaka cez den skoro do kazdej plienky a potom ma podrazdenu ritku.

sulky
20. aug 2010

@milvasik , Anavy. A velkosti nemaju, su jednovelkostne, od narodenia po nocnik. Patentkami sa upravuje velkost.

zfidorka
20. aug 2010

@avila skus ho davat kakat do misky, nic nepretecie a nebudes musiet kremikovat podrazdenu ritku 😉

izabelkak
20. aug 2010

@brisilda ja tiež kako zásadne umývam pod vodou, no myslela som že budem vodou oplachovať aj ciko, teda keď bude malá dlhšie v jednej plienke, napr. keď prídeme z vonku strčím pod vodovod....

brisilda
20. aug 2010

@izabelkak tak to je jeasne neviem kocky ako vam no ja ked maleho rano prebalujem tak ten moc mi priserne smrdi a voda nas neminie 😀

izabelkak
20. aug 2010

@brisilda ja inak dávam anavy na noc s baby idea vkladačkami, tede nedávam tú origoš malú ale namiesto nej twofold alebo bamboo hour, ako vydržať to vydrží nepretečie no na okrajoch kde nie je vkladka je to velmi mokré a malá sa mi zaparovalo, teraz som teda pošpekulovala a dávam tam vkladku twofold alebo bambus.štvorec BL tak aby sa dala rostiahnuť aj na strany.... ale tak radšej prebalujem.... asi oskúšam kapsu narvem tam prefold s vačšou origoš mikrovláknovou a uvidím čo to urobí... keď ja mám radšej vlniaky no ale čo už keď sa slečna takto rozčúrala...

ako posledné mesiace mi celú noc necikala len nadránom pustila to nebol vobec problem, teraz je o 2 hod. ráno mokrá až-až... ako plienka by vydržala no jej koža nie....

dnes sme boli na vstupnej prehliadke u novej Dr. a sestrička hneď že jé vy máte moderné ekoplienky to sa len tak nevidí.... tak uvažujem že nebudúce im prinesiem nejaký leták možno ich to chytí, keď som povedala kolko jedno dieťa vyprodukuje odpadu z jednorázoviek Dr. nechcela ani veriť....

susanne5
20. aug 2010

ahojte, aj aj som nadsencom latkovych plienok, zatial vsak len vo faze " okukavania" a zistovania cien, mozno sa na to dam aj ked predstava ze sa blizi jeden a zima.. to schnutie na susiaku.. hm.. ale tak mozno by to nebolo takze strasne. zaujimalo by ma, ci ma niekto skusenosti so stvorcovymi plienkami, pre mna najidealnejsie by bolo sokupit separacne vlozky, vrchne nohavicky a pouzivat klasicke stvorcove co som kupila malemu na siroke balenie.. myslite ze su malo save? dakujem

sulky
20. aug 2010

@izabelkak , ak ti nohavickove precika po bokoch, tak kapsu duplom. Tam je iba tenka vrstva latky.
Aj BBH bambusove mas na bokoch durch mokre?

labutka
20. aug 2010

@avila nic nevzdavaj, ja kym som sa naucila balit, tak tiez sem-tam nieco pretieklo. jednorazovka aj latkovka. na to prides, neboj. 😉

sulky
20. aug 2010

@susanne5 , zalezi odd toho ako casto prebalujes a akko vela cikate 🙂 Na noc neviem neviem, cez den ak das naraz 2 stvorce....

avila
20. aug 2010

@zfidorka aôe to si musim kupit tu speci, nie? A Ti poviem, na to asi nemam trpezlivost. Fakt si to neviem predstavit. Napriklad, dost casto si kakne pri jedeni, ako by som to odchytavala?

izabelkak
20. aug 2010

@sulky BBH bambus mám vytečené na plachte 😒 ako sa sprali nesedí nám plienka strihovo a netesní u nožičiek musím predať, lepšie asi sedí buclatejším stehienkam alebo čo.....

ona nieže ju preciká bokom no ako tá plienka navlhne tak tam kde sa nedá vypchať čo sú tie uši nohavičkovej plienky kt. sa zapínajú prípadne okraj na boku je velmi mokrý a pod tým sa mi zaparuje... spravidla spí na boku takže vždy ciku stečie viac do jednej strany takže je aj vačší nápor na jednu stranu už keď som ráno vyzliekala presne som vedela kde bude o 2 - 3 hoďky zaparenina....

ale tak aspoň viem že malej nevadí ani PUL ani separačky, ale že sa mi vždy zaparovala v noci, lenže tá zaparenina nabehne vždy s časovým odstupom - tie 3 hod. ca... ako zmizne do druhého dňa ale to sme už teraz pri tých velkých náložiach mali zase na druhý deň ďalšiu...

napr. v BBH magic to je o.k., síce sme po celej noci tiež mali trochu zaparené ale nie na boku ale na zadočku, ale to preto že som použila len origoš vkladku na celú noc by to chcelo viac vrstiev bambusu a tým by sa vlhko nevrátilo spať k pokožke, zadoček mala vlhký lebo aj umelinka bola už vlhká...

avila
20. aug 2010

@labutka jednorazovky to ee, nezvazujem. Ale napriklad stvorce mi nepretiekli nikdy. Fakt asi tie disany neviem viazat...

Inaj BG sa mi zdaju dost uzucke medzi nozkami. Splna to podmienku balenia nasiroko?

izabelkak
20. aug 2010

@susanne5 ale aké štvorce si kúpila na široké balenie? ak tie v tescu tie sú nízkogramážne, vela toho nenasajú takže ako tu bolo písané musela by si dať asi dva naraz resp.kúpiť niečo na dovypchanie.... na noc isto nie si myslím....

inak ja na deň dávam jednu štvorcovú a hneď po ciku prebalujem, resp. ju niečím štíhlym dovycpem, stále mi to príde najštíhlejšie balenie ak dám plienočku na rovno... na doma ideál vlniačiky a plienočka narovno.....

zfidorka
20. aug 2010

@avila nemusis mat speci, staci z domacich potrieb miska na slahanie... a nemusis otrocky striehnut a odchytavat kazdu kaku... skus ho len po zobudeni a po dojceni podrzat ako ked sa davaju cikat dievcatka a mozno nieco pusti 🙂 kazda kakanicka ktora zbytocne nedrazdi pokozku je dobra...

susanne5
20. aug 2010

@sulky no na noc by sla papierova urcite a cez den 2 stvorce a este aj vrchne.. chudacik asi by sa ani nepohol. :( skoda ze su tak drahe lakovky aj ked z dlhodobeho hladiska sa to asi oplati ale naraz je to palka :(

izabelkak
20. aug 2010

@avila kúpiš misku na šlahanie v kauflande, aktuálne sú tuším v žltých a modrých farbách, na bráne sa to nazývam čínsky nočník europsky, je to presne toto http://www.branakdetem.cz/cinsky-nocnicek-evrop...

izabelkak
20. aug 2010

@susanne5 popravde pálka mi príde vyhodiť do kontajnera 500 korún za ca. 10 dní či kolko Ti vydrží jeden balík jednorázoviek.....

kvalitné štovrcové plienky alebo viacvrstvené také drahé nie sú, alebo si kúp látku čo predáva tu jedna kočka na plienky, stačí jeden kus napr. obojstranné bambus. frote alebo bambus.flees a urobíš si kopec vkladačiek, potom možeš cez deň používať aj tie tenšie štvorce ak dovycpeš tými vkladkami a nebude to ani objemné..... len počítaj s tým že budeš častejšie prebalovať ako jednorázovky.... a noc rieš hoc aj jednorázovkami.... isto takto ušetríš....

susanne5
20. aug 2010

@izabelkak no mam zopar stvorcovych po mne od maminy, tie su super, ale ostatne su skoro ako zaclony ☹ som myslela ze dovnutra este separacnu vlozku a navrch neviem ci vlnene.. to je aj namiesto dupaciek vsak? alebo tie pul nohavicky..
no citala som to tu niekde ze najstihlejsie balenie je so stvorcovymi, totiz nechcem no mov obmedzovat v pohybe lebo sa bude ucit liezt. len ho neviem asi spravne zabalit, nasla som si navod na nete, plienka as poskladala ako trojuholnik, v strede bola naskladana vo viacerych vrstvach no apotom sa to okrutilo, aj okolo noziciek,.. a to nebolo dobre lebo sa mu tazsie hybalo ako v pampers.. tak neviem.

susanne5
20. aug 2010

@izabelkak este jedna vec, narovno to znamena tak ako je poskladana? obdlznik ? 🙂

izabelkak
20. aug 2010

@susanne5 to bol novosklad no je trochu objemnejší ako keď poskladáš plienku na rovno - na osminy.... takto by si Ty mohla baliť do PUL-iek tie sa lahko čistia aj keď mimi pokaká no musela by si ich mať viac tak ca. 3 ks určite a také čo rýchlo schnú....
a čím si ten novosklad upevnila? predpokladám že snapku nemáš?
separačky len mierne odizolujú od vlhka, tieda tie "jednorázové", takže nezvýšia savosť plienky......

vlniaky sa dajú použiť samostatne ak sú strihom ako šortky či kamašky...predávajú sa však aj zapínacie kt. sú minimálneho objemu takže sa používajú normálne pod dupačky či tepláky....

hej, hej ak by si mala socíkovské štvorce to by bolo o inom, ale aj tie záclony by ušli s vkladacou plienkou z bambusu ....

my sme začínali s látkou v 4 mes., už vtedy sa malá začínala prevalovať, šlo jej to aj s látkou, no potom sme museli na chvílu dávať jednorázovky a keď sme sa v 5 mes. vrátili k látke malá ležala v postielke a nehýbala sa chvílu jej trvalo kým pochopila že to ide aj v tejto plienke len musí viac námahy zprvu vynaložiť, toto sa dá riešiť aj tým že dáš do postielky nepremokavú podložku, aj niečo čo prípadnú ciku vypije a necháš dieťa rozbalené aj 2 - 3 x za deň spevní si dostatočne svalstvo a látkovka ho nebude vobec obmedzovať....

jo kočky a ešte ako sa riešilo to chodenie na široko, dnes ako sme boli u Dr. bolo dievčatko no asi o 2 mes. mohlo byť staršie ako Iz a teda poviem vám že mi prišlo že šla naširšie ako Iz a isto nemala látkovky si myslím....

petrinka
20. aug 2010

@susanne5 ja súhlasím s @izabelkak, asi najlacnejsie riesenie je posit si vkladacky zo savych materialov, pripadne si ich kupit a tie davat do vrchnych nohaviciek. uvidis ako sa vam to osvedci. ja som pouzivala klasicke stvorce pri synovi, ale dlho nam to nevydrzalo, bol stale mokry a dve poskladane plienky na zadku su riadny objem na lozenie 😒

izabelkak
20. aug 2010

@susanne5 vlastne poskladáš obdlžník, preložíš plienku na polovicu a potom preložíš na ďalšiu a na ďalšiu, to len pre vysvetlenie ,a skor skladám ked dám na polovicu tak že akoby rolujem na štyri časti aby mi na jednej strane nevzniklo vela koncov, chjo no ťažko sa to vysvetluje ale tak keď chytíš plienku isto to poskladáš.....

tak nič idem spať, zajtra ma čaká výstava psov a malinká je po očkovaní a to bolo večer plaču snáĎ sa z toho vyspí....

susanne5
20. aug 2010

@izabelkak no ja som v zapale balenia do latkoviek pouzila zicherku, ale bezpecne.... a ktore pulky rzchlo schnu? dakujem, znou si to necham prejst hlavou , zatim idem spat 🙂

sulky
20. aug 2010

@susanne5 , najlepsie PULky na klasicke stvorce su flipky od BumGenius. Maju chlopne, kde sa daju stvorce poskladane na obdlznik vlozit, je to velmi prakticka a ekonomicka varianta. A velmi rychlo schnu, su makke, proste fajn 😎

susanne5
20. aug 2010

@sulky dakujem krasne 🙂

katka888
21. aug 2010

@susanne5
@sulky

suhlasim so sulky, ja som na zaciatok zacala s " testovacou" verziou, vybrala som si BG flip stay dry / 2 nohavicky, 6 vjkladaciek / BG flip organic / 1 nohavicky, 3 vkladacky / - stay dry su skvele v tom, ze mala ked sa pocika, nie je v mokrom, organic su dobre v savosti - to je biobavlna. ked sme doma a mam kedy kukat casto na malu, tak jej do tych nohaviciek z BG flip davam klasicke socik stvorce, zohnem na polovicu a este raz na polovicu / obidva sposoby pozdlzne, tj nie raz prehnut z prava do lava a potom zhora dole, ale stale akoby z prava do lava alebo to druhe prehnutie na tretinky.... vyskusas. tie BG flip nohahavicky su ovela lepsie na to ako nejake vrchne nohavicky alebo postolky na dvojite balenie.

dalej som si vybrala 3 bambusky od roznych znaciek, tie davam na noc, tie su mohutnejsie, a aj ked je v nich mala celu noc a rano su znacne vlhke / mala sa zobudi o dost skor ako my, tak tam nalozi este rannu davku piskania / tak ma zadocek v pohode. som myslela, ze sa bude zaparovat, ale nie, dokonca dnes rano ho vobec nemala ani kusok zacervenany / niekde som citala, ze bambus ma nejake antibakterialne ci ake vlastnosti.... baby ti to urcite vysvetlia /
takze na noc uz jednorazovky nedostane.

dalej 1x vkladacky s bambus vlozkou, tie su podla mna skvele, ked niekam ideme na dlhsie, tie vkladacky este chcem doobjednat a vyskusat ine znacky.

mala ma 6 mesiacov, teraz sme zacali a vobec nema v plienkach nejake obmedzenie v pohybe.

co sa tyka susenia, susia sa rychlo, okrem tych bambusiek, mame maly byt bez balkona a v pohode, vyprala som poobede a vecer bolo suche, myslim si, ze aj v zime to nebude take zle.

je pravda, ze ked jej dam socik stvorce, prebalujem castejsie, ale mna to tesi, lebo mi to pride , ze sme s malou viac tak ako to nazvat citovejsie, castejsie tym padom si vetra dupku.

na zaciatok to nebolo ani finacne nejak extra narocnejsie, tym, ze som to kombinovala zo zaciatku socik stvorcami, nepotrebujem mat 15-20 plienok naraz a mozem si pomaly dokupovat / akoby som kupovala jednorazovky /

toť moje skusenosti ako novacika 🙂

urcite sa skvele rozhodnes 😵

izabelkak
21. aug 2010

@susanne5 rýchlo schnú spomínané flipky alebo thirsties, teda to z mojej skúsenosti, pomaly napr. IV organic, lebo majú na PUL vrstve ešte bavlnu, aj sa horšie udržiavajú ako tie dvoje spomínané.....

my sme dnešnú noc zvládli myslím úspešne v anavy plienočke namiesto malej vkladky som dala BL štvorec a separajdu popli... lenže malá ako tak večer rumázgala nejedla kašu.... takže vyčúrala isto min. o štvrtinu menej.... 😝

brisilda
21. aug 2010

kocky vy ked pisete tak ako pozeram poriadne 😉 ale zaujimave info clovek sa od vas stale uci nieco nove 🙂 ja som dnes dala malemu tu novu plienocku 😉 vyhoda kapsoviek je ze sa tam vela vojde 🙂 no nevyhoda ze treba prat celu plienku no to mi uz pri mojom pocte tak nevadi vcera sme minuli 10 vkladaciek a jedne nohavicky PUL tak uvidim kolko minieme dnes az viem kolko veci si mam este doobjednat hlavne vkladacky 😉 poznate nieco savejsie ako je BG sty dry alebo organics?

brisilda
21. aug 2010

teda sty dry nesu velmi save ale ja ich davam spolu s vkladackou organics tvoria perfektny par 😀