Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzanamolnarova
5. jún 2012

@sonkab Soni, podľa teba sa MB môžu dať sušiť na slnko? V návode to nie je uvedené 🙂 diky

nenocka
5. jún 2012

@evening_star napr. tu http://detivbavlnke.sk/product_detail.php?q=met... a myslím, že aspoň dve vrstvy 😉

sonkab
5. jún 2012

@zuzanamolnarova ja ich susim od zaciatku vonku na terase, bambusom smerom von. Doobeda mi tam svieti slnko a su v poriadku. Ale ja takto susim vsetky plienky, aj flipky a doteraz sa im nikdy nic nestalo 🙂

mamucka
5. jún 2012

@nenocka to by bolo super..ja som zatial len v teoretickej rovine a naozaj neviem co je ake...a nechcem zbytocne kupovat nieco co nie je ok...

nenocka
5. jún 2012

@mamucka podľa popisu vyzerá zaujímavo, aj cena je fajn, tak som zvedavá, či sa dozviem (uvidím) viac 🙂 ak ťa niečo zaujíma, kľudne napíš aj IP 😉

handricky
5. jún 2012

@evening_star aspon 2 vrstvy treba. 1 je malo, 3 je vela. 3 vrstvy je vela, bolo by to priliz hrube, dieta by uz lezalo ako na tehle 😒 a navyse dlho by to schlo. A idealne tak 340-360g/m2. ale aj 320 je fajn. ked tak, vzdy sa tam da este prihodit nejaka kratka vkladacka.

tinika
5. jún 2012

kocky ktore mate smartipans, patapum a baba boo či ako sa tie volaju, nie su vasim detom velke? starsi ich mal ako 2r. a v poho ale mladsi 7m. stale ee bo prečura :((

sonkab
5. jún 2012

@tinika my sme kupili smartipants ked mal maly necely rok a boli super. Po roku a pol sme ich ale vyradili, uz mu boli malé, otláčali ho na nožičkách. Dovypchávala som ju bamboo hour a vydrzala 3 hodky urcite 🙂

vavrenka
5. jún 2012

@sonkab max bambou vyskusane, som spokojna, malej pekne sadla, lahko sa zapina, je makka, takze zatial naozaj spokojnost. a este sa chcem sa spytat lou bambo - aky je rozdiel medzi nimi? nejaky zasadny? sadnu dobre tiez? a hlavne. ci je porovnatelna savost a ci nerobi velku ritulu. dakujem za odpovede 😉

zuzanamolnarova
5. jún 2012

@evening_star ja mám ušité vkladačky z tej látky na čo ti dala link @nenocka a dokonca z troch vrstiev. mám na nich ešte našitú aj suedecloth ako stay dray vrstvu pre pocit sucha http://www.detivbavlnke.sk/product_detail.php?q... 🙂 Schnú mi tak dlho ako aj iné bmb vkadačky, sú super savé a látka absolútne netvrdne (ušila mi ich švagrina) 🙂

zuzanamolnarova
5. jún 2012

@evening_star jaaaj a z 1 m my vyšlo 12 kusov 12cmx35 cm vkladačiek 🙂

sonkab
5. jún 2012

@vavrenka tesim sa, ze si spokojna ! 🙂 Je to fakt velmi dobrá plienocka 🙂 Co sa tyka Lou Bambou, tak ta je oproti MB mensia (vhodna do 15kg, MB do 17kg). Strihovo je asi rovnaka, vyzera velmi uzka medzi nozickami. Rozdiel je v savom jadre, LB ma save jadro z klasickeho zlteho bambusu, na aky sme zvyknuté pri inych plienockach. Zial, osobnu skusenost s LB nemám, na Maxa (23 mesiacov) sa mi uz zdala mala, tak som ju ani neskusala. No a LB ma pri nozickach len 1 gumicku, MB ma 2 🙂

zuzanamolnarova
5. jún 2012

@vavrenka že je super? ani ja som tomu neverila 😀 a akú farbu máte?

zuzanamolnarova
5. jún 2012

vrrrrr, zúrim 😠 v tomto bazáriku v sekcii plienok by mohli spraviť aj oddiel čínske plienky 😝 bez certifikácie a z ich cenami zavádzajú maminky 😝

handricky
5. jún 2012

@evening_star tak vlastne hej, ak budes robit jednoduche vkladacky cca 30x12 tak 3 vrstvy su v pohode. iba ak by si robila prefold skladany na tretiny (coz je 3 vrstvy x 3=9)- to je vela

susul
6. jún 2012

@zuzanamolnarova zuzi, ty si riesila zbehnutie MB, ja som ju poctivo macala tak ako bolo v prilozenom navode, periem ju na 40 tke a trochu sa zbehla, ale nic strasne. Inak aj ja susim na balkone v zadnej rade bambusom von ako sonkab a v pohode. Myslim, ze na slnko su asi haklive hlavne pulky nohavicky.

Inak v DM som kupila prasok z ich rady denk mint bez parfemacie pre deti, je to take male balenie biele s babom na vrchu a zatial najlepsie, co sme mali. Pouzivala somj mydlovy sliz, ale po tom co sa nam pokazila pracka, tak opravar mi hovoril, ze to strasne zanasa pracku, tak som nasla toto a som max. spokojna, plienky ciste a bez akejkolvek umelej vone a hlavne koznej reakcie.

zuzanamolnarova
6. jún 2012

@susul 🙂 aj ja som ju namáčala do vody pred prvým praním ale prvú som náhodou raz hodila k ostatným plienočkám a vyprala ju na 60. tak preto sa asi zrazila (ale to je moja vina 🙂 ) aspoň vám viem poradiť Max Bambou prať LEN NA 😀

aj ja som ho minule videla aj som uvažovala či ho kúpim a ešte jednu dobrú vecičku som u nich zbadala žlčové mydlo ich značky za super cenu - ešte tie separačné vložky by mohli mať a bolo by vyriešené 🙂

strociatka
6. jún 2012

zienky pomoooc, dnes sa rano bambula zobudila a vrchne nohavicky (thirsties duo vrap) pretecene cez tie lemy, cim to spravit? niekde som citala, ze sa to da niecim pretriet? kde som urobila chybu, ze mi uz tak skoro pretiekli? Pul vrstva drzi, ta je uplne OK, pretieklo to cez tie stepy, co su po okrajoch plienky, tie su totalne mokre 😒

strociatka
6. jún 2012

inak dobre ranko vsetkym 🙂

peluskovo
6. jún 2012

ahojte riesite tu max bambou, prala niektora z vas aj lou bambou na 60?

peluskovo
6. jún 2012

@strociatka a nemala plienku uuuplne mokru? ak ano, moze sa to stat rpi PULkach, ze pusti cez okraje

sladkasue
6. jún 2012

@strociatka @peluskovo aj podla mna bola asi pienka cela cela mokra... vtedy to pusti - a niekedy aj cez normalny pul, nie len cez lemy...
treba dat savejsiu vkladacku 🙂

strociatka
6. jún 2012

@peluskovo
@sladkasue mate pravdu, zabehavam novu nohavickovu plienku a ta bola skrz naskrz mokra, pul vrstva to krasne vydrzala, pustilo to len cez ten lem, takze si nemam robit starosti? Lebo inak ma tie vrchne nohavicky nikdy nesklamali.

Ste ma potesili, uz nebudem zabehavat nove plienky na noc, nuz, ucim sa, stale sa ucim 😉

strociatka
6. jún 2012

@susul fiha, aj ja som fanda zlcoveho mydla, to som nevedela, ze to zanasa pracku, prosim ta, ake ine mydlo to pouzivas namiesto zlcoveho?

zuzanamolnarova
6. jún 2012

@strociatka aj ja si myslím že ste mali plienku či vkladačky durch mokré a preto sa to moholo stať, ak to nebolo tak, tak skús ich naimpregnovať s voskom na impregnáciu netesných švov: http://www.ekoplienky.sk/product/vlneny-vosk-na... iste ti to pomôže 🙂

@peluskovo vy máte aj Lou bambou? a máš aj mx bambou? môžem sa spýtať na tvoj názor ohladne týchto plienok? 🙂

zuzanamolnarova
6. jún 2012

@strociatka myslím si že @susui písala o mydlovom slíze a nie o žlčovom mydle či som zle pochopila? 🙂

evening_star
6. jún 2012

@zuzanamolnarova @handricky @nenocka Dakujem za vsetky rady, dievcata!!

sladkasue
6. jún 2012

@strociatka zlcove mydlo nie je to iste ako mydlovy sliz... 🙂
@susul inak, myslim, ze ked das raz za mesiac cistiaci program na pracku, nie je dovod, preco by sa mala zanasat... ale je pravdou, ze ja v nom teda neperiem a ani sa nechystam... nam stacia myd. orechy a biogula s miofresom alebo prek.sodnym:)
pracku mam luxusne cistu aj zvnutra, aj filtre... stale jak nova...

strociatka
6. jún 2012

@sladkasue ja periem tiez v mydlovych orechoch - ale v tom co je z nich urobeny ten gel a tiez pridavam PUER, zlcove mydlo pouzivam na rucne predpranie pokakanych plienok, ale sem tam som to dala aj do pracky. Myslim si vsak, ze najvacsi bordel s prackou urobi klasicka avivaz

peluskovo
6. jún 2012

@zuzanamolnarova dnes prisli, a vecer ich dam na stranku.
ja chcem ondrikovi davat lou bambou, chcela som ju skusit prat na 60tke, oreto som sa pytala rano na to pranie, kedze sa tu pisalo o prani max bambou 🙂