Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lyongirl
12. sep 2012

@peluskovo netuším, asi môže, ale fakt neviem 🙂

miroslavusienka
12. sep 2012

@susul ahoj. mozes prosim napisat s ktorym eshopom si nebola spokojna pri tej reklamacii? (ak sa neda sem, mozes mi do posty). chystam sa pokupovat si latkove plienocky a rada by som sa vyhla omylom. mozes tiez napisat, kde nakupujes najradsej, aj to by mi pomohlo. dakujem 🙂

ekoplienky
12. sep 2012

@susul: Ahoj. Reklamovala si u mňa a veľmi ma mrzí, že si nespokojná.
Určite nebolo mojím zámerom držať reklamovanú plienku zbytočne dlho. Len som plienku detailne nafotila a poslala fotky s popisom reklamácie výrobcovi. Čakala som na jeho odpoveď. Jeho vyjadrenie bolo, že je to len estetická vada, nie funkčná. Určite keby ti plienka začala prevĺhať alebo by odpoadla patentka, tak by som Ti plienku vymenila. Mala som už niekoľko takých reklamácií a posielala som nové plienky.
S reklamáciou Tvojho typu som sa už tiež párkrát stretla. Vymieňala som plienky za nové a potom som ich testovala na svojích deťoch a neprevĺhali a ani neodpadla patentka. Preto som sa rozhodla, že napíšem výrobcobcovi, nech sa vyjadrí, či s tým majú skúsensoť a aký je ich postup.
Tá zaslanie vosku, čo si spomínala. Ja som jej navrhla nech pošle plienku, že jej vymením za novú. Pýtala sa ma či ju pošlem výrobcovi na výmenu. Napísala som jej že výrobca mi ju za novú plienku nevymení, preto nechcela novú. Aj keď som jej písala, že tým nech sa ona netrápi, že to je môj problém.

Ale ak sa ozaj obávaš, že plienka je alebo po pár praniach bude nefunkčná, tak Ti ju vymením za novú. Každopádne nechcem aby si si myslela, že si nevážim požiadavky zákazníkov alebo, že ich neriešim. Ja si vážim každého zákazníka a každý nákup.

Tvoja nespokojnosť ma úprimne mrzí.

petah82
12. sep 2012

@miroslavusienka ja mam s eshopom ekoplienky len dobru skusenost, najradsej som objednavala odtial. aj reklamacia bola vybavena k mojej spokojnosti. 🙂 dalsie v IP

sonkab
12. sep 2012

@lyongirl @peluskovo @susul @handricky a neni to viacvrstvova popoliny 30x40cm ?

ekoplienky
12. sep 2012

@lyongirl: Mne to pripadá ako viacvrstvové plienky popolini alebo kikko.

ekoplienky
12. sep 2012

@sonkab: Aj mne sa zdá, najmä to obšitie, také má popolini.

rolla20
12. sep 2012

@miroslavusienka tiez som velmi spokojna s ekoplienky a dokonca aj s osobnym odberom spojenym s prednaskou 😵 ja som zatial ziadnu reklamaciu neriesila, klop-klop . takze z mojej strany tiez vrelo odporucam... skoda len, ze v mojom okoli nikto nelatkuje 😢

kkl82
12. sep 2012

@lyongirl podla mna to BG organic urcite nebude. tie maju nasite visacky "flip" a tiez maju hladke 2 okraje (nie su presite, ale len zahnute). myslim, ze jedna baba tu v bazariku kedysi predavala podobne a tvrdila, ze su popoliny. no neviem... mozno fakt handmade

lyongirl
12. sep 2012

@sonkab
@ekoplienky ďakujem vám, ale keď som si neni na 100% istá, tak aj tak to do inzerátu neviem dať, teda inzerát som dala, ale nenapísala som, čo to je...aby som nezavádzala...

kkl82
12. sep 2012

@miroslavusienka @susul ja som tiez spokojna s mojimi nakupmi v ekoplienkach ;) spolu s peluskovom a bionosom su to tri super obchodiky, s ktorymi mam len a len dobre skusenosti. baby su uplne jednotky, co sa tyka komunikacie, cien aj dostupnosti tovaru. na druhej strane ale neodporucam latkovky.sk - sice maju dobry sortiment, ale vzdy maju problem odkomunikovat tvoju objednavku aj po dvoch tyzdnoch, neodpovedaju poriadne na emaily a nedaju info ani po viacerych urgenciach. ti keby nemali kamenny obchod, kde sa daju vecicky okukat a ohmatat, davala by som im iba same minus 😒

ekoplienky
12. sep 2012

@lyongirl: Pozerala som čo ste dali do inzerátu. Jedine napísať, že je to viacvrstvová plienka. Pretože rozmery mi na popolini nesedia. Asi to bude hand made.

ivanka.7
12. sep 2012

@kkl82 ja si zase latkovky strasne pochvalujem, lenze nikdy som u nich nerobila objednavku cez net, chodim tam len osobne, kedze som to mala 10 minut od roboty a z domu je to 5 minut autom 🙂 Mne tam hlavne poriadne dodala odvahu na nosenie v satke poradkyna Mirka. Ale tak to je iny pribeh :D
Faktom je, ze nemam zlu skusenost so ziadnym obchodom s latkovymi plienkami :D

vavrenka
12. sep 2012

ahojte, kocky, tak vyhlasujem po 6m latkovania za kralovnu latkovych pleinok BG kapsu! stale krasny dizajn, tvar zachovaly, funkcnost superna, ani raz nepretiekla, ostatne vsetky z casu nacas hanuska precura. BG kpasovka vydrzi vsetko s noblesou 😉 , btw. tak chemicky smrdia asi vsetky jednorazovky, tie jadra su napustene asi nejakou chemikaliou, aby sa z mocu stal gel a ostal tym padom vo vnutri plienky

susul
12. sep 2012

@ekoplienky akokolvek by to mohlo ironicky vyzniet, som uprimne rada, ze si Mirka reagovala. Prioritne som chcela poukazat na pozitivnu skusenost pri rieseni problemu s Katkou z Peluskova.
Viacere sme mali rovnaky problem, takze hlavna informacia bola, ze plienku je zbytocne posielat na reklamaciu. Jedine z coho som bola zaskocena bola informacia, ze reklamacia bude uznana, az v pripade uplneho poskodenia plienky t.j. vytrhnutie patentky, prepustenie pulu v stredovej casti. Mala som obavu, ci potom nebude dovodom na zamietnutie reklamacie nesetrne zaobchadaznie s plienkou... Plienku uz zasielat nebudem, budeme ju pouzivat a dufam, ze syn podrastie a nebudem ju musiet zmensovat, aby sa zbytocne nezatazovala oslabena cast. Pokial ide o nakup, tam som spokojna bola vzdy, i ked som niekedy menila objednavku a dobjednavala na viackrat, vzdy si mi vysla v ustrety.

peluskovo
12. sep 2012

@vavrenka ta latka sa vola polyakrylat sodny , ktora meni tekutinu na gel . kedysi ola aj v damskych tamponoch, ale neskor ju zakazali 🙂

ekoplienky
12. sep 2012

@susul: Ahoj. Aj ja som rada, že sme si to vysvetlili. Takú informáciu som dostala od výrobcu, že ak nepreteká alebo ak sú funkčné patentky, tak reklamáciu neuznáva. Ale ja vždy reklamácie na plienky ktoré pretekajú alebo majú vytrhnutú patentku uznávam.
Ak bude s plienkou neskôr nejaký problém, pokojne mi napíš mail a dohodneme sa.

ekoplienky
12. sep 2012

@peluskovo: Inak to je des. Dnes aby sa človek bál používať čokoľvek čo si sám nevyrobí alebo nedopestuje. Ale to je OT.

vavrenka
12. sep 2012

@peluskovo kokso, iny hnus... 😝

indys
12. sep 2012

dievcat dnes som bola v lekarni pytat lanolin. akurat ho nemali ale to nevadi pojdem inde. ona mi vsak povedala, ze to maju velke balenia a ze sa to predava na vahu. viem, ze na nalanolinovanie mi treba nejaku pol ci jednu cajovu lyzicku, takze nei vela a nemam predstavu kolko ich mam v lekarni pytat
10g 20g? poradte prosiiiiim
ps: latkove plieny su droga, neverila som ze to dokaze cloveka tak pohltit. prave som urobila novu objednavku (aj s nejakou prirodnou kozmetikou) a neviem sa dockaaaaaaaat balika. Najviac sa tesim na vlniaciky. som ako mala. odpalujem sa na kazdom novom kusku.
dievcata neviete mi poradit ci este niekde dokazem objednat Baby BeeHinds Bamboo nohavickovu?

indys
12. sep 2012

@susul @peluskovo Katku MUSIM pochvalit aj ja, lebo mne az 2x vymenila plienky KIKO ktore sa z nejakeho zahadneho dovodu parali. Nakoniec som skoncila pri MaM stvorcoch a pre mna su s Kiko neporovnatelne bez ohladu na tie svy. Kvalita vyborna, ale samozrejme ze sa to musi odrazit aj na cene ale stoja za to

ivanka.7
12. sep 2012

@indys ved ja to od zaciatku vravim ze MaM su lepsie :D len plno bab odradza ten rozmer 80x80, tak kupia radsej Kikko. Ja teda pouzivam aj Kikko, ale mam ich menej a pouzivam ich ako zalozne. MaM mam v pohode na 5 mesacnej s tenkou dlhou vkladackou aj dve hodiny, ked na to pride.

zfidorka
12. sep 2012

@indys ja som mala balenie 50 g lanolinu a bolo tam cca 15-20 cajovych lyziciek (je to len priblizny odhad, ale vydrzal mi asi rok)...

peluskovo
12. sep 2012

@indys objektivne, uznal to vyrobca , a som rada, ze to dobre dopadlo... asi vsetko "zle" je na nieco dobre, tesi ma, ze si s MaM spokojna 🙂

nenocka
12. sep 2012

@ekoplienky Mirka, možno by bolo dobré aj napísať do listu, ktorým odpovedáš na reklamáciu, že ide o vyjadrenie výrobcu. ak by v ňom bolo to, čo v tvojom prvom príspevku, že vada bola detailne nafotená, odoslaná výrobcovi a ten skonstatoval, že je to vada estetická, nie funkčná, nevyvolávalo by to mylný dojem, že neuznávaš reklamácie... 😖 ja som mala totiž tiež ako @susul pocit, že je to tvoje konštatovanie a vyjadrenie, nie postoj výrobcu.

ekoplienky
12. sep 2012

@nenocka: Presne o tom som sa dnes bavila aj s mojím mužom. Tým, že to detailne popíšem listom sa vyhnem chybnému pochybeniu. Nuž čo, poučila som sa, aj ja robím chyby. Ak by sa to ešte opakovalo, tak určite napíšem detailnejšiu odpoveď.

ekoplienky
12. sep 2012

@nenocka: má byť chybnému pochopeniu.

nenocka
12. sep 2012

@ekoplienky jasné, pár viet navyše a o starosť menej 😉

vvrka
13. sep 2012

Ahojte, mohli by ste mi, prosim, poradit ohladne Baby Lucy Bamboo? Mam ju vo velkosti XS - S, prala som ju len parkrat, ale ma taky cudny tvar. Ked je vyzlecena, kridelka so suchym zipsom su pokrcene - kvoli tej gumicke v lemovani. Oblecena sadne super, len rozlozena vyzera divne a je to moja jedina BL, tak neviem, ci je to normalne. Nepamatam si, ci to tak bolo od zaciatku. Chcem ju totiz predat a neviem, ci to tam mam napisat - ci je to vada (aj ked v podstate bezvyznamna, lebo po obleceni je v poriadku), alebo je to normalne a netreba to ani spominat. V inzerate mam aj fotky, ale az tak to tam nevidno. Vdaka za radu.

miroslavusienka
13. sep 2012

@petah82 @kkl82 dakujem baby za odpoved 🙂