Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzanamolnarova
11. jan 2013

@susul Ja niekedy, keď nemám veľa oblečka na pranie po malej robím ako píšeš. Dám predpierku s látkovkami a potom k nim šupnem oblčreko malej. Fíha Miško je takýto šikovníček 🙂 u nás nehrozí skoré odplienkovanie 😝 keď bola menšia veselo cikala do šerblíka ale teraz..... reve o 106 😝 takže neviem, neviem 😖

@tortelinka z tých puliek čo máme (flip, Blueberry, Swaddlebees Capri, gor baby wonder wrap) sú najväčšie Gro baby wonderky nasledujú ich Blueberry a Swaddlebbes č.2 - tieto majú totálne rovnaký strih len iné pomenovanie 🙂 a najmenšie sú flipky. My tiež máme vyše 12 kg a používame ich každodenne. K iným sa neviem vyjadriť (no ešte k Bumkins sme mali ale tie sú rovnaké ako flipky)

strociatka
11. jan 2013

ahojte, odkedy mala miluje spanie na brusku sme denno denne precikani, nepomoze, ani ked dam na noc nocnu Anavy, jednoducho sme rano na bruchu mokri a aj okolo noziciek uz byva precikana, vrchne pulky pouzivam thirsties, nuz kazda rada dobra 😉

baska1
11. jan 2013

@slady ja som s novoskladom skoncila teraz v 6mesiacoch, mali už sa tak trepe, že mi to origami rozhadze, tak davam narovno alebo nohavickove radsej

baska1
11. jan 2013

@mucholapka k tým rozmerom stvorcov podla mna staci 70x70, mala som aj 80tky, ale zostali original zabalene v skrini, ostatne mne sa najviac osvedcili nohavickove bambirory, aj kapsove, dalej tots bots nohavickove, anavy najdrahsia nohavickova ma sklamala, co sa týka vydrze. Extender staci 1-2, mne napriklad po prvom pouzití odleteli patentky z nich a boli nepouzitelne, najviac pasuju na tesco bodycka, na HM a CA mi nesadli

diapozitiv01
11. jan 2013

Ahojte, mamicky co ste pouzivali konopne plienky, ake mate s nimi skusenosti? Kokretne s Ella s House konopna, dakujem.

kkl82
11. jan 2013

@mucholapka
1. urcite by som brala viac bambusovych stvorcov, bavlnene ti budu stacit na zaciatok, ale potom ich uz nevyuzijes, lebo nie su dostatocne save. ja som mala 15 bavlnenych a 15 bambusovych, bavlnene su takmer nedotknute, pouzivala som ich iba ako zalohu, ked uz bambusky dosli... velkost plne staci 70x70, okrem novoskladu neskor lepsie vyuzijes do flipiek na rovno alebo na nejaky iny sklad
2. vela ludi je spokojnych s tots bots aio plienockami, little lamb a bum genius kapsovkami - to je viac-menej tak na istotu...
3. nohavickove urcite len bambusove, ine materialy nie su dostatocne save. pri nohavickovych ide hlavne o to, aby ti potiahli, co najdlhsie (mozno aj celu noc) a tam potrebujes teda savy material s antibakterialnymi vlastnostami kvoli zapachu a tomu casovemu useku, co ich bude mat babo na sebe.

behulka
11. jan 2013

@tortelinka najväčšie z tých, čo som videla boli Bummis bez krídelok - myslím, že tých 18 kg nie je ďaleko od pravdy. Sed mali tie naše Lká 50cm.
@susul plienky dávam vypláchať a prihodím k bielemu prádlu

ivanka.7
11. jan 2013

@mucholapka od rana sa chystam ze ti odpisem, ale to moje dieta nie a nie sa unormalnit dnes :D
1) tu ti asi kazdy poradi inak :D ja som mala 30 ks bavlnenych stvorcov (10ks - 70x70 a 20ks - 80x80) a 3 bambusove 70x70 a ta zostava mi vyhovovala :D novosklad viazem niekedy este aj dnes a malu don viem zaviazat. Do 5. mesiaca som pouzivala cisto stvorce, odvtedy pouzivam uz aj vkladacky k nim.
Nohavicky som mala thirsties vel. 1, tie boli super, teraz mam dvoje bum genius flip a blueberry, tie su tiez vyborne, na novosklad su lepsie blueberry, ale aj pod flipky nastrkas.
2) AIO, SIO a kapsy - najlepsie skusenosti mam s tots bots easyfit (ale tu novu verziu V3 nemam, len V2), potom pop-in new gen bamboo, smartipants kapsovka a wonderoo vkladacka - naschval nevravim cela wonderka, lebo na mensom dietati ma podla mna zbytocne gucu vpredu (ale mam len minky verziu, tak mozno je to tym). Teraz uz je aj na mojej ok - ma cca 8 kil. Pouzivam v pohode a rada aj anavy easy, bum genius freetime (nie verziu albert alebo lovelace!) a bababoo kapsovky.
3) Blueberry nohavicky ti v pohode pokryju nohavickove plienky. Najradsej mam tots bamboozle stretch, aj ked prilozena vkladacka stacila tak do pol roka, odvtedy vypchavam este jednou vkladackou. Dobre su aj bambi roxy a anavy bambusove plienky - pouzivam vsetky rovnako casto.
Mne mala rychlo prestala v noci kakat, cize nemam take skusenosti. Ale kym bola taka mala, tak tu polku noci (ona vela nespala, cize polka noci boli pokojne len 3 hodiny :D) potiahol aj bambusovy stvorec. A na noc by som ti na ten prvy polrok odporucila flisove nohavicky (napr. tots bots ich ma) a potom vlniaky, predsa len ta pokozka viac dycha.
4) Extendory mam doma dva a pouzila som ich asi 5x :D bud nesedela velkost patentiek alebo som dakde oba zapatrosila :D radsej som sa naucila z ktorych znaciek mi sedi pre malu strih bodyniek a neriesim extendor :D
Pratelne separacky su dobre z little lamb a jednorazove pouzivam pop-in, ine som nikdy nemala.

zfidorka
11. jan 2013

@susul ja som davala plachanie a potom som tam prihodila uteraky, alebo postelne a vyprala na 60tke...

ivanka.7
11. jan 2013

@zfidorka jeeej gratulujem 🙂 isla som akurat pozriet, ze kedy uz to bude a ono uz je 🙂

zfidorka
11. jan 2013

@ivanka.7 dakujem 😉

gelifil
11. jan 2013

baby, mate skusenosti s pulkami bambi roxy, dik

raduga
11. jan 2013

@gelifil mám aj na suchý aj na patentky, a pulky na patentky sa mi veľmi páčia, som spokojná, sú skoro ako blueberry. Trošku síce odstávajú ušká, ale mne to neprekáža.

gelifil
11. jan 2013

@raduga fakt? tak to si ma potesila...teraz ich robia aj s kridelkami...

raduga
11. jan 2013

@gelifil a tie na patentky majú super mäkké gumičky, čo neotláčajú 😉

zuzanamolnarova
11. jan 2013

@mucholapka
1) my sme mali na začiatku 10 ks, MaM, 12 ks Popolini nebielené, 6 ks Kikko bambusových a nejakých 20ks soci štvorcov po mne. Ja som nikdy nebalia novosklad ani draka, my sme používali flipky a do ních poskladané štovrce. Táto verzia nám vystačila cca do 2 mesiaca. Od 2-4 mesiaca som dávala gro via sadu, mala som z jej vkladačiek asi 25 vystačili sme s ním savosťou tak do konca4 či 5 mesiaca. Potom sme museli dokúpiť kvalitné bambusové vkladačky, prefoldy a na nich fičíme aj doteraz
2) na von, k dr a opatrovateľke používame kapsovky a AIO - moje naj AIO plienočky sú Tot bots V2 a V3. Sú moje obľúbené tiež Max bambou avšak sa musia dobre dovypchať lebo pri nožičkách nám stále prevlhnú. Boli naše favoritky aj BumGeniusky ale tak mesiac dozadu nám začala vadiť stay dray vrstva, tak teraz uprednostňujeme kapsovky či AIO s bambusovým vnútrom
3) na noc iste 3-4 nohavičkové, avšak my ich využívame len od 8 mesiaca, nakoľko nám dosial vystačili vlniaky dovypchaté s prefoldom. Moje naj sú Tot bots bamboozle, nohavičkové od Katky a posledné v rade dávam Bambi roxy.)
) extendory máme 3 takže ti to v pohode stačí. separačky a vak na plienky mám Lolipop (v ako-eko sú najlacnejšie), žlčové mydlo používam z DMky
vkladačky samostatne odporúčam od handricky, sú naše NAJ 🙂

zuzanamolnarova
11. jan 2013

@zfidorka aj ja sa pripájam ku gratuláci 🙂

tortelinka
11. jan 2013

@susul otazka mimo, ako sa ti podarilo naucit drobca cikat mimo plienok?

susul
11. jan 2013

@zfidorka tiez gratulujem, nech sa malej dari a je zdravucka.

@tortelinka on cika do serblika, ale kaka do plienky, to sa vzdy zasije a uz len dojde, ze ho mam prebalit. Ako zacal sediet, tak som ho davala na serblik, ked sa vycikal tak sme tlieskali a on bol pysny, potom ked zacal stvornozit a behat, tak nocnik sabotoval, ale posadzala so ho, ked ma napadlo. Cca par tyzdnov som si vsimla, ze ked ho posadim tak mi vocika viac, dovtedy to boli take cvrky. Inak mal obdobie, ze sa hral, potom prisiel ku mne a zatlieskal si a to bolo znamenie, ze treba prebalit.
Ale niektore deti nechcu sediet na serbliku je im to neprijemne, mozno by dom skusila posadit nawc s redukciou a aby som nezabudla ja som mu pustila krtka, aby som ho tam udrzala zo zaciatku.

tortelinka
11. jan 2013

@susul vdaka, my to mame naopak, vypyta sa kakat, cika do serblika ked ho posadim ale sam sa nepyta

baska1
11. jan 2013

@diapozitiv01 pre mna jedna z najmenej savych plienok aj po dovypchaty, potiahla ledva 2hodky

susul
11. jan 2013

@tortelinka u starsieho to bolo tak jak u vas, ale nauci sa aj vypytat. Kazde dieta ma svoj cas. Ja teraz inak ocenujem natahovacie vlniaky. Ale nehody este stale su 🙂

dorota23
11. jan 2013

ahojte maminy, ja by som tiez poprosila poradit. Mam rocnu dcerku, ktora velmi vela cika. Cez den latkujeme, mam Flip PUL nohavicky s vkladackami a bambusovymi vkladackami, cez den na spanie davam AIO T-tomi dovypchate este jednou banbusovou vkladackou, alebo AIO Bum genius. V noci by nam vsak urcite nevydrzali... Chcela by som prejst na latkove aj v noci, ale dcerka v noci niekolkokrat vstava a kojim ju, takze na noc nam funguju iba jednorazove slipove plienky od Babylove. Rozmyslala som dokupit este na noc Anavy nocne, alebo Pop in new gen s nocnou vkladackou. Vedeli by ste mi poradit, ktore vam viac vyhovuju a kolko by som ich potrebovala? Dakujem velmi pekne za vase rady. Martina

kkl82
11. jan 2013

@zfidorka no toto, este si to stihla v starom roku, gratulujeme k prirastku 😎

mucholapka
11. jan 2013

@zuzanamolnarova @ivanka.7 @kkl82 baby velmi pekne dakujem, zajtra uz asi nieco kupim 🙂 ...v podstate mi je aj vsetko jasne, urcite dam na vase rady ohladom znaciek - jedine co ma prekvapilo, su tie vlniaciky na noc - prislo mi to, ze ked je to vlna, tak to musi presakovat, ale tak urcite skusim aspon jedny 😉
dakujem este raz a urcite budem citat a sledovat dalej 🙂

monuska342
11. jan 2013

baby ktore vlniaky sa vam najlepsie osvedcili na pouzivanie v noci?

sonkab
11. jan 2013

@susul tiez som pocas odplienkovania prala plienky spolu s maleho oblecenim, pripadne s uterakmi na 60

zfidorka
11. jan 2013

@zuzanamolnarova @susul @kkl82 dakujem 🙂

zfidorka
11. jan 2013

@monuska342 baby idea shorties, ma nocnu plienku by tvojmu mohla byt uz dobra aj velkost L

susul
11. jan 2013

@monuska342 baby idea shorties, teda aspon u nas.