Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
17. máj 2011

@mamusia BG flip

mamusia
17. máj 2011

@zfidorka dakujem a keby kupim vlniaky poppoliny,tak to staci novosklad so snappy sponkou a na to vlniaky,ci to by premoklo,ze treba este nejake gatky nato?

zojec
17. máj 2011

@mamusia na vlniaky netreba uz nic davat, len ich treba nalanolinovat 🙂 v pohode by to slo aj na novosklad, zvlast pri malom babatku. ked bude uz vacsie, tak samotny novosklad bude asi malo, bude ho treba dovypchat, alebo dat radsej pod vlniaky nejaku dobre savu nohavickovu plienku.. popoliny vlniaky su dobre na noc, lebo su dost hrube a sto pro nepretecu 😉

mamusia
17. máj 2011

@zojec Ok super,lebo mala dostala zapareniny okolo noziciek,teda take,ze sa jej tam ta koza supe dole a ma to velmi skarede,chcela som zacat latkovat,az ked sa druha odplienkuje,no akosi som uz teraz prinutena 😅 a poznas tieto? http://www.ekoplienky.sk/product/imse-wool-50/

zojec
17. máj 2011

@mamusia tie konkretne nemam.. ale ak ma mala ekzem, tak neviem ci su vlniaky velmi vhodne.. 😖 najviac na to pomoze vetranie a premastovanie

mamusia
17. máj 2011

@zojec nema exem,ale zapereniny okolo noziciek pri cikulke,tak sa jej tam ta koza dole supe,dostali sme kremik nato.

marianas
17. máj 2011

Ahojte. Aké máte skúsenosti s vlniakmi BoJ? Sú dobré na leto? Alebo mám "zainvestovať" viac a kúpiť shorties? Mám ročného syna.

anelisa
17. máj 2011

ahoj @divoska , prip. niekto kto sa v tom vyzna 🙂 tak som tu aj s otazkami 😅
BumGenius Onesize 4.0 EARTH KIT - je potrebne prat tieto plienky vzdy komplet cele?
BumGenius Flip Stay-dry - pisu, ze ak je vnutro mokre, staci presusit alebo vytriet.....znamena to, ze sa peru len vkladacky a vrch len v pripade, ze je znecisteny, ze?
Tie druhe sa mi pacia asi viac kvoli tomu, ze netreba prat cely komplet. Stacili by mi na zaciatok (len na den a doma) 5 takychto plienok + nejake vkladacky k tomu? ..........pisala som vyssie, ze nechcem robit velku vybavu na zaciatok, lebo neviem ako to budeme zvladat so susenim 😅
A myslite, ze je rozumne kupit vsetky plienky rovnake alebo by ste kupili radsej rozne znacky?

zuba
17. máj 2011

@anelisa ahoj BumGenius Onesize 4.0 EARTH KIT treba prať celé - je to kapsovka a teda vkladačky sú vo vnútri a teda ju treba oprať na komplet. Flipky sú v podstate vrchné pul nohavičky a stačí ke´d vymeníš vnútro a môžeš ich použiť znovu - do nich si môžeš dať ľubovoľné vkladačky alebo potom ak by si dokúpila nohavičkové plienky, tak tam môžeš dať tie. Nakoľko je to pul schne to rýchlo a ak to chceš teda skúšať iba na doma zatiaľ tak by som kúpila maximálne 3 nohavičiek a asi aj 2 by stačili a k tomu vkladačky.

No a určite by som vyskúšala rôzne značky pleinočiek 😉

moninka1
17. máj 2011

@anelisa BG 4.0 je potrebne vzdy prat cele, pretoze je to kapsova plienocka. BG Flip Stay dry sa prat cele nemusia, staci vymenit len vnutro, pokial ti nahodou babo neokaka gumicky, vlhko od cikania staci pretriet. Do BG Flipiek mozes davat aj obycajne stvrocove plienky-rychlo schnu a je to najlacnejsia alternativa (ale urcite nekupuj najlacnejsie, lebo je to potom skor gazicka ako bavlnka). Z mojej skusenosti stacia 3 vrchne nohavicky (napr vrch z flipiek), ale asi by som nekupovala iba flipky, pretoze podla mna nie su vhodne napr na nohavickove plienky, ktore su super na noc.
Doporucujem radsej skusit viacero znaciek a typov plienociek.

divoska
17. máj 2011

@anelisa bum genius je podla mna jedna z top znaciek, co sa kvality aj spolahlivosti tyka, tym nic nepokazis. 5 je sice malo, ale na zaciatok a skusku rozhodne staci. tu sadu kludne vezmi, tie 4 kapsovky urcite vyuzijes a budes s nimi spokojna. pulky by som tiez vzala len 1 flipky a na skusku 1-2 vkladacky, potom si dokupis. skor si kup zas nejake ine vrchne nohavicky, stvorce do toho mozes dat hocijake, a prebalovat po kazdom ciknuti, alebo si tiez kupis nejake kvalitne savejsie. zatial teda mas 4 kapsove plienky a 1-2 vrchne. este nejake nohavickove na vyskusanie si vezmi /na tie treba vrchne nohavicky/

anelisa
17. máj 2011

@zuba @moninka1 dakujem za rady 🙂 asi by som teda kupila tuto sadu http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bum... teraz je za 41,40 🙂 A neviete, ci normalne predavaju BG flip len s jednou vkladackou?
K tomu by som dokupila stvorce MaM Happy Square http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/mam..., pripadne este tieto konopne sa mi celkom pacia http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/ell...
A aku plienocku by ste mi este na zaciatok odporucili kupit? (tiez taku, aby som nemusela zakazdym prat celu)

zfidorka
17. máj 2011

@anelisa tu je bg flip s 1 stay dry vkladackou:
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bum...
konopne by som nebrala, ak mas pristup k sijaciemu stroju usi si bambusove z latok z detivbavlnke.sk - vid moj blog 😉

anelisa
17. máj 2011

@divoska diky, musim to cele este premysliet, tie flipky ma lakaju viac, lebo ak sa musia tie kapsovky prat cele, tak po styroch kusoch sa len tak zaprasi po pol dni a som nahrata 😅
@zfidorka Ty si normalny telepat, prave som citala Tvoj clanok o plienkach 😀 a presne aj tie bg flip som videla, len som si nebola ista, ci je tam 1 vkladacka.... a divoska mi pisala, ze bambusove vkladacky dlhsie schnu....je aj nejaka rychloschnucejsia varianta?
Zajtra docitam, dnes ma tie plienky uz nejak zmohli, asi sa mi bude o nich aj snivat 😀
Dakujem zatial vsetkym za rady a ochotu 🙂

zfidorka
17. máj 2011

@anelisa ja kapsovky doma nedavam, len na vonku... doma stvorcove plienky do flipiek 🙂
schnutie bambusovych vkladaciek - zalezi kolko tam mas vrstiev 😉 tie moje 3- vrstvove su rychlejsie ako bambusove nohavickove plienky, mam aj 2-vrstvove vkladacky, tie schnu len o trochu dlhsie ako stvorce 🙂

sulky
17. máj 2011

@anelisa , do flipiek sa daju kupit rozne vkaldacky, nemusia byt bambusove. rychlejsie schnuce su napriklad biobavlnene anavy, alebo klasicke kikko bambusove stvorce.

sulky
17. máj 2011

@anelisa , alebo zober sadu flip s 1 vkladackou Organic, ked uz sty dry mas 3. Organic vkladacka je biobavlna, tiez schne rychlejsie.

sulky
17. máj 2011

@marichka , ak skladujes namokro, tak maximalne 24 hodin. Kvoli mnozeniu bakterii. Preto vsade odporucaju skladovanie nasucho. Ak vrece na plienky dobre zaviazes tou snurkou, nieje citit vobec nic. 😎
@mamusia , Bum Genius 🙂

marichka
17. máj 2011

@miskatn dakujem moc si mi pomohla,dufam,ze som si ich neodpalila tym namacanim,zatial ale funguje na 100%.Skusim to ako ty kupim si ten kyblik,a dam to tiez na balkon.Vrecko mam ale by tam vsetky nevosli ked periem kazdy druhy az treti den.tak zatim.papapa a este raz dik

miskatn
17. máj 2011

@marichka lavne to strasne smrdi v tych vreckach, ked to vyberas, a podla mna kedze to tam nedycha, tiez to nie je bohvieco ... pekny vecer este 🙂

labutka
17. máj 2011

Tak kym sa tana vzjadri co na jojke, tak zajtra 8:05 telerano na markize 😉 Drzte palce. 😅

ajka_h
17. máj 2011

Ahojte, chcela by som sa spytat ci latkove plienky FLIP sa daju pouzit uz odo dna 1 🙂 teda ci umoznuju tzv. "siroke balenie"? Alebo co by ste povedali ze by bola nalepsia varianta? dakujem.a.

taanak
17. máj 2011

ahojte, slubena jojka: http://www.joj.sk/noviny-o-17-00/noviny-o-17-00..., po 7. minute

crysmile
18. máj 2011

@taanak velmi pekny prispevok.. 🙂

majka1981
18. máj 2011

Ahojte
vcera som bola so synom pri doktorke, lebo mal vyhadzanu ritku, bol dost cerveny. Povedala ze je to sparene, mam ho kupat vo vode s dubovou korou a natierat s Bepanthen kremom. A ze s latovkami nema dobre skusenosti - ze ma 30 rokov skusenosti a ze ked sa pouzivali latkovky, tak deti mali ovela horsie a castejsie spareniny ako teraz.
V nedelu a vcera som mu davala jednorazovky, lebo bol zase podrazdeny z umelinky (Stay Dry, BG 4.0, Tots Easyfit...). Vcera doobedu som bola aj prec a akurat v elektricke sa mi pokadil, tak som ho nemohla ihned prebalit, prebalila som ho asi az po 15-20 minutach. To mu na spareninu stacilo.
Aj tak ma zaskocila mienka nasej doktorky. A ze pri latkovkach sa ma nutne natierat koza, ako ochrana pred mokrom.
Som zvedava co mi na toto odpisete.

zojec
18. máj 2011

@taanak
@divoska pekna reportaz, ake kocky ste 😉
@majka1981 my sme mali podobny problem, ale nie z flisu, ale z prirodnych materialov. je to plienkova dermatitida, ktora neskor presla do ekzemu.. myslim, ze to zavisi od pokozky dietatka, niektora je naozaj velmi citliva. tiez som bola zufala, preliecila som to ale alanami. pouzivala som ich intentzivne skoro mesiac. a vela vetrala a davala na misku, aby bola s mocom a kakou co najmenej v kontakte. .. moja doktorka ma vzdy pochvali za latkovky , ze je to ovela lepsie pre ritku ako jednorazovka. je vela deti, co maju problemy aj s jednorazovkami.. najidealnejsie je v tomto pripade robit BKM, ale nie kazda mamina ma na to "nervy". co sa tyka mastenia, ja som mastila niveou SOS a naozaj zabrala vzdy. bepanthen nezabral vobec, ani rybacia mast, ani sudokrem... ked to bolo suche a supalo sa to dole, tak som davala atopikderm od saloos. takze moja rada je, zakup alany v DM, preliec zapareniny, min. tyzden - dva a potom znovu do latkoviek 😉 a vetrat, vetrat, vetrat drzim palec..

crysmile
18. máj 2011

@majka1981 nam praveze latkovky zachranili kozu.. lebo mala take zapareniny z jednorazovych plienok ze az... ked bola v latke dva dni, zrazu to zazrakom preslo..

danabel
18. máj 2011

@majka1981 ahoj, škoda, že tvoja doktorka sa už asi v praxi nedožije skúsenosti s neplodnosťou u detí, ktoré boli v jednorázovkách...zaparenina môže byť aj zo zúbkov a vtedy je jedno aká je plienka, spravila by sa tak či tak ...

divoska
18. máj 2011

@zojec 🙂 som bola za tanou kuknut na tu novu smartipants. no a inak som samozrejme za pysnu ktorej zalezi na vyzore 🙂 vsetky ostatne vyhody a dolezitosti ake je to dobre pre dieta a netreba sa toho bat lebo to je fakt relativne easy odstrihnute. ale inak to chlapik dobre spracoval, som bola prijemne prekvapena ze ho to tak vobec napadlo @majka1981 som presne cakala co ti zojec napise. ono to moze byt roznymi okolnstami presne. zuby, ockovanie, choroby a podobne. trochu vzduchu bez plienky to spravi mozno uz aj

sima.p
18. máj 2011

@majka1981 no my sme mali v jednorázovkách zapareniny, odkedy látkujeme, zapareniny nepoznáme.