Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

hirrina
15. jún 2011

@mima1311 Baby majú pravdu, ja mám iba jednu sponku a keď sa stane, že ju niekde založím, tak som šupla na novosklad vrchné gate a bolo. Žiadny problém. Sponku si objednáš, keď zistíš, že ešte niečo potrebuješ. Mne v tých Tvojich veciach chýbal ešte extendor na body, ten používam stále a je to super vec. Baby tu v diskusii sú veľmi ochotné a milé a aj mne dobre poradili 🙂 .

crysmile
15. jún 2011

@sima.p s mirkinym postovnym som osobne spokojna .. a tiez sa mi paci ze ma na vyber ci chces platit dopredu alebo dobierkou a podla toho je aj postovne, lebo niekde sa to neda..

kloranebb
15. jún 2011

Juj dnes mi prisla prva vybavicka. Zatial latkujem len cez den a doma, ak sa to naucim tak pridam. Mam len pulky a som velmi milo prekvapena, cakala som gatuse s igelitom ake mal moj brat ked bol maly a vidim ze sa toho vela zmenilo. Kupila som si plienky bambusove kikko a sufakt bomba ako pise zfidorka vo svojich clankoch. Mam aj disany ale tie pred ooratim vypadaju dost skrabavo, nuz aspon viem uz co to je ten muselin, je to taka vazba dvojvrstvova a redsia. Kupila som aj mam happy square ale iba 5 ks bo dodavatel strajkuje udajne. Tie su tiez super. Na bambuskach kikko pisu ze pratna 40 stupnov juj bude to stacit?
Snappi sponku neviem uchytit, do skladania plienok som jelen ale musim sa to naucit mozgove zavity rozhybat. Ale ak by ste mali link na nejake videa uvitam 🙂
Na mam hs boli navody na skladanie a dost vela tak som co to poskusala no dostala by som nemilosrdne patku keby to bolo na skusku.

katka888
15. jún 2011

@mima1311
ten extendor na body uvidis, napriklad mne ho vobec netrebalo, jednoducho viki ma taku postavicku, ze jej aj na objemnejsie plienocky bodynka pozapinam podla "tabulkovych" velkosti. ale su deticky, pri ktorych sa urcite zide, tak uvidis.

katka888
15. jún 2011

@kloranebb
ani sa nenazdas a zacnes latkovat aj v noci.... 😉

sima.p
15. jún 2011

my sme tiež nepotrebovali extendor...

crysmile
15. jún 2011

@kloranebb tu je napr. jedno video

https://www.youtube.com/watch?v=S1TN98b-w1E

a je ich tam este viac..
snapku som davala tak, ze uchytila som najprv lavu stranu s hacikmi do plienky, potiahla do pravej strany, tam zachytila a potom ako do pismena ypsilon potiahla tu spodnu stranu a zahačkla.. a popripade sa to da este poupravit..

mima1311
15. jún 2011

@hirrina vidim ze su tu babenky mile a zhovorcive 😉 dakujem za rady ,ten extendor je na predlzenie ,ked body nesadnu ?
@katka888 dik za reakciu 🙂 mame veeeela oblecka aj bodov ,tak myslim ze niektore isto sadnu ,isto ich ani nestacime vsetky vynosit ,vela sme podelili ...

Nasla som snappi za 1,80 euro + 3 postovne ...isto by som si ale snappi objednala aspon 3 ks ,pri mojej ,,ROZE,, casto veci stracam a hladam 😀 ale aj tak sa mi zda 3 eura vela 😢

mima1311
15. jún 2011

@crysmile a ma aj nejaku stranku ,kde sa da od nej objednat ? 😉

ninan2
15. jún 2011

Ahojte, ja som pre istotu objednala aj 2x extendor aj Snappi sponky... Dalej zlcove mydlo Ulrich a maly vak na plienky na cesty. Doma budem pouzivat nejaky obycajny kos s uzaverom.
Ako stvorce som chcela najma MaM Happy Square, ale ako tu uz niekto pisal, su momentalne problemy u dodavatela, obchody maju posledne kusy na sklade, je mozne, ze najblizsie budu dostupne az o 2 mesiace... Takze tych mam len 2 baliky, dokupim balik Popolini a 3 baliky Kikko bambus v DMke, to by hadam malo stacit...
K tomu mam este par BG vrchnych nohaviciek, kapsovych BG, nejake bambusove nohavicky, vkladacky, separacky... Dufam, ze uz mi nic nebude chybat 🙂 A ze sa to naucim nejak vhodne vsetko kombinovat 😀

petah82
15. jún 2011

my by sme sa bez extendoru ani nepohli. najlepsia kupa. mam len jeden a stale ho hladam 🙂 😠

ninan2
15. jún 2011

@petah82 nj, preto som to radsej po 2 ks, aj s tymi snappi, kupila 🙂

majka1981
15. jún 2011

@mirkita dnes som bola kocikovat s jednou babou a ona tiez povedala, ze jej 6 mesacny syn mava rano suchu plienku a potom do 5 minut sa vycika 😉

majka1981
15. jún 2011

@ninan2 pravdaze sa vsetko naucis kombinovat 😅
@mima1311 ja som extendor usila zo stareho bodynka 🙂 , vyuzili sme, teraz akurat nosi body ktore sedia bez extendora a ked zacnu byt male, tak pouzijem zase extendor.

marianas
15. jún 2011

Ahojte. Máte niekto skúsenosti s plienkami Popoliny? U nás plánujú v obchode s detským oblečením zaviesť "novinku" - látkové plienky. Rozprávala som sa s majiteľkou, vraj budú mať len popoliny. JA som hovorila majiteľke, že látkujeme už rok a sme spokojní a poprosila ma o spoluprácu pri prezentácii. Sľúbila som sa, no ja nemám ani 1 ks popolin a nepoznám ich (a to mám asi 20 rôznych značiek 😀 ). No vraj podstatu o plienkach viem a to stačí. Môžem doporučiť aj popoliny, alebo len všeobecne látkovky?

mirkita
15. jún 2011

@majka1981 aaaa tak supisko 🙂 ja mam normalne chut nechat ho v noci bez plienky ze co to spravi 😅

labutka
15. jún 2011

@majka1981 @mirkita haha, na nich treba opatrne. mne tiez krpec ostaval vnoci suchy, tak som sa po 3 suchych nociach odhodlala, ze mu najprv skusim nedat vlniaky. jasne ze zrovna vtedy si cvrkol 😅 potom som to skusila este raz alebo dvakrat, a zas to iste. vyslo mi z toho, ze ked bude dlhsie nez tyzden suchy, a budem mat v posteli nepremokavu podlozku, ze to skusim bez plienky. dovtedy budem radsej rano odbalovat zo suchej plienky.
a teda, tieto pokusy by som urcite nerobila na jesen a v zime.

zfidorka
15. jún 2011

@kloranebb ja periem vsetko na 60 stupnov, 40 na plienky sa mi zda malo a tie kikko bambus sa po roku dost zdrcli... ale aj tak na ne nedam dopustit 😎 oproti ostatnym stvorcom malej krasne ukludnia zadocek, ak ma nahodou podrazdeny, takze momentalny zdrcnuty vzhlad im je odpusteny 😉 mozno na 40tke by sa tak nezdrcli, mam aj farebne, tie si setrim, ani na prebalovanie ich nepouzivam, tie budem prat len na 40tke, tak uvidim...

labutka
16. jún 2011

latkarky, pridavam posledny predprazdninovy termin workshopu:
pondelok, 20.6. o 10:00 v Detskom klube vo Velkych ulanoch (okres Galanta). Tentokrat sa povenujeme okrem plienok trosku aj bezplienkovke a noseniu deti.
viac info aj moznost prihlasenia je na latkovky.sk/prezentacie

lulukn79
16. jún 2011

ahojte, ktore vlniaky su dobre na plienku na rovno na den?
nemate niektora vyskusane, ze aku kapacitu maju tie eko vkladacky do BGFlip. taku ako Flip stay dry - jedeno ciknutie, ci viac?

majka1981
16. jún 2011

@labutka @mirkita tak ja volim strednu cestu - vecer byva bez vrchnych nohaviciek, ked idem spat okolo desiatej/jedenastej tak mu ich obleciem 😅

lenadka
16. jún 2011

@marianas mna popoliny neoslovili, ale mala som ich este pri starsej dcere, odvtedy utieklo vela vody a dnes su mozno kvalitativne uuuplne inde 😉

taanak
16. jún 2011

popolini su uz par rokov bez zmeny 😒

zfidorka
16. jún 2011

@lulukn79 ja pouzivam Anavy ekoplienky.sk/product/jednovelkostne-vlniacky-anavy-382/,
Loveybums http://www.loveybums.com/index.php?l=product_li...
a site (nie mnou 🙂 ) natahovacie z merina detivbavlnke.sk/product_detail.php?q=metraz&cat=metraz&num=12...

kloranebb
16. jún 2011

Pridavam prispevok k stvorcovym plienkam pre tych koho to zaujima: kikko bambus to je plienka uplne bombova. Po oprati krasne jemna, este som nic take po oprati jemne v ruke nedrzala. Asi im napisem podakovanie za tak skvely vyrobok. Ako pise zfidorka tak sa zrazaju, uz pri prvom oprati sa kus zbehli. Co ma milo prekvapilo tak sa zehlia na 1 aj to vobec neni treba kedze su take jemnucke. Mam happy square je tiez kus plienky. Po oprati uzasne jemna a predstavte si ze vyrobca kaze na stitku nezehlit! Chapem, sice je pokrcena ale uzasne jemna. Disani som myslela ze budu naj aj kvoli cene ale to bola pre mna zla kupa. Je to ten typ plienky ktory po oprati tak skrepovatie. Treba ju ponatahovat ale aj tak to chce zehlenie, lebo kus skrabu. vyrobca kaze zehlit na 3. Cize kto chce latkovat s klasickymi stvorcami a chce mat co najmenej roboty tak odporucam kupit tie bambusky kikko ale o mam hs. Kikko su zahnute pri obsivani z kazdej strany a mam len z dvoch stran.

Nuz a naozaj je pravda ze jednorazovky prehrievaju, zejev nich teplejsie ako v latkovke, dnes som si to velmi dobre vsimla.

Mne maly vydrzi v plienke tak hodinu pol a uz mrnci. Chce to casto prebalovat ale nevadi. Ako mi tu jedna mamicka odpisala ze ma velmi rychlo chyti latkovanie aj na noc tak mala pravdu, skoda ze na to nemam vybavu. Skladanie plienok mi uz ide ale len novorodenecky sklad. Lenze to obliekanie babatka do plienky je strasna veda. Keby tu v bb bola prezentacia plienok hned som tam.

labutka
17. jún 2011

@kloranebb - @zojec robi niekde pri vas plienkovy workshop, myslim ze to je dnes poobede.

zojec
17. jún 2011

@kloranebb uz som sem zo par krat pisala, ze nech mi napisu baby co maju zaujem o prezentaciu v BB.. ak sa nazbierate aspon 3 tak ju spravim, aj priestory zozeniem. ale kvoli mne a kamoske sa mi tam neoplati vycestovat . dnes mam prezentaciu v Lucenci, autoskola Drobny o 15,00tej 😉 takze ste vitane .. myslim, ze tam bude aj nejaky symbolicky poplatok za prenajom miesta..

taanak
17. jún 2011

a ked ste niektora z KE alebo okolia, tak prezentacia plienok bude buduci tyzden aj tam:
23. 6. 2011 o 17.30 - KOŠICE, CVČ Technik, elokované pracovisko Jegorovovo nám. 5 (bývalé Mikádo), sídlisko Furča 😉

tinkerbell
17. jún 2011

ahojte, chcem sa spytat, na kolko stupnov periete plienky?

zuzanockamt
17. jún 2011

@tinkerbell ja periem na 40, obcas na 60