Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

cinocka
27. jún 2011

joj, my mame take divoke obdobie, precikame vsetko...som skusala dat aj pampersku, vysledok precikana komplet 😒 (trosku ma to aj potesilo, bo som si myslela ze to len latkovky precika 😉 )
a aby toho nebolo malo, dnes som vsimla ze nam popraskali flipky ☹

swordka
27. jún 2011

Ahojte baby, chcela by som sa poradit ohladom pohyblivosti vasich deti v latkovkach. My latkujeme od cca 2mesiaca, a spokojne sme, mame v tom uz svoj zabehnuty system. Ale tym ze ma mala latkovky, tak ma trosku vacsiu ritku, a teda mam pocit ze jej to trochu brani v pohybe. Samozrejme ju nechavam cez den aj bez plienocky, aby sa vetrala, aj 3-4krat za den na polhodinku... Ale stale sa mi mala nepretoci sama, treba jej vzdy pomoct a mam pocit ze ten "velky zadok" 🙂 jej robi problem v pohybe.
A navyse vsetci nepriatelia latkoviek 😠 mi hovoria,...vidis, chuda dieta sa v tom nemoze ani hybat... mate s tym niektora skusenosti?
PS: a to su nase najoblubenejsie Itti Bitti ktore su uzkeho strihu, stihle...Dakujem za odpovede 🙂

mmacca
27. jún 2011

@swordka My látkujeme tiež od 2mesiacov. Malá sa začala pretáčať, keď mala 4,5 mesiaca. Najskôr len bez plienky, v plienke vôbec. Teraz po troške praxe sa otočí pohodlne aj v plienke. Tento týždeň bude mať 5 mes.

petrinka
27. jún 2011

@swordka nic sa neboj, ja latkujem od narodenia a syn nemal ziadne problemy ani s otacanim, ani s lozenim, chodenim... ved aj my sme vyrastali na latkovkach a nemame problemy 😉

petrinka
27. jún 2011

@cinocka to mate take obdobie, ze sa tak rozcikal...my sme to mali podobne. taktiez bez problemov obcas precura uuuplne vsetko, az je mlacka na zemi☹

peinka
27. jún 2011

@stankas
chcela by som sa poradit ak by mi niekto vedela pouzivame latkove plienky popoliny a zostali nam na nich fliacky ako ich mam odstranit ked sa nemozu prat na 90, moze sa k nim pouzivat vanis nestratia saciu schopnost? bielit sa nesmu tak neviem ako to odstranim ked ich nechcem znicit dakujem za kazdu radu

marianas
27. jún 2011

Ahojte, ja mám podobný problém ako @peinka, zostali mi fľakaté vkladačky Itti Bitti (teda viaceré), ktoré chcem už odložiť pre druhé bábo, lebo M-ko je nám už malé. Už som ich prala aj v Arieli, no fľaky sú tam stále. Na slnku boli snáď týždeň v kuse, prali sa x-krát. Môžem použiť nejaký komerčný odstraňovač škvŕn?

majka1981
27. jún 2011

@swordka neboj, kvoli latkovkam to nie je. moj syn sa zacal otacat ked mal 5 mesiacov a 3 tyzdne a potom sa pekne otacal aj v latkovkach 😉 . niektore deti jednoducho potrebuju dlhsie... a népriatelom mozes povedat aj argument, ze dieta v latkovke ked zacne lozit a sediet, tak je lepsie chranene a nie je na studenom 😎

zfidorka
27. jún 2011

@peinka @marianas ja by som skusila namocit na noc do puer-u bieliaceho prasku (zaliat prasok horucovu vodu, nechat vychladnut na teplotu na ktorej sa dane plienky mozu prat a namocit)

swordka
27. jún 2011

@mmacca @petrinka @majka1981 dakujem baby, ja viem ze kazde dieta je individualne, len ked uz som to pocula asi piaty krat, uz som aj zacala nad tym dumat ci to ozaj nebude tymi latkovkami ale tak snad nie 😉 mala sa mi pretoci, ale stale potrebuje trosku "stuchnut" pod zadocek...ale tak snad to pojde uz coskoro aj samej 🙂

luciferova
27. jún 2011

takze nikto zatial neodplienkovaval? ani mamicky starsich deticiek?

pusinqa
27. jún 2011

ahojte, neviete mi kto má skúsenosť napísať aké sú vrchné nohavičky WeeHuggers napr. v porovnaní s Bum Genius Flip, ja chcem len na prestriedanie v lete strčiť do nich látkové štvorce čo máme doma nech si ritka oddýchne občas od umeliny, zaujíma ma napr. či nenavlhnú viac pri precikaní a neschnú potom dlhšie, ďakujem

taanak
27. jún 2011

@swordka ahoj, ako uz baby pisali, kazde babatko je ine. Ked sa mna na pohyblivost v plienke niekto pyta, tak mozem dat ako priklad nasho maleho (od narodenia v latkovkach): pretacat sa zacal uz ako 2,5 mes., sediet a lozit zacal v cca 6 mesiacoch a tyzden po 10 mesiacoch zacal chodit. Proste ked to dietatko ma zacat vsetko robit, tak mu v tom latkovky nezabrania 😉

luciole
28. jún 2011

@swordka ahoj, my sme tiez v latkovkach a mala sa toci na brusko uz vyse 2 tyzdne, cize od 3 mesiacov, v plienkach to urcite nie je, proste len potrebuje svoj cas 😉

estterka
28. jún 2011

@swordka my sme do 8meho mesiaca mali jednorazovky a mala sa zacala pretacat z chrbatika len asi pred mesiacom a z bruska tiez o dost neskor. bude to v pohode,ja som si z toho nic nerobila 🙂

labutka
28. jún 2011

@pusinqa flip aj weehuggers su na rovne plienky. Hlavny rozdiel je - weehugers maju okolo nozky dvojite gumky a zaklapky ktore sa dotykaju bruska a chrbatika su potiahnute zmesou bavlna+bambus. flip maju okolo nozky jednu gumku a zaklapky su polyester.
niekto hovori ze mu weehugery navlhaju okolo nozky, nam sa to nestavalo.
A tym ze weehugery su zvrchu potiahnute bavlnou, schnu o nieco dlhsie nez flipky.

Ak hces vrchnaky na leto, isla by som do vlnenych, mne sa teraz dost pozdavaju loveybums lightweight wool, latkovky.sk/produkt-detail/loveybums-lightweight-wool-sz
, pripadne loveybums jersey.

pusinqa
28. jún 2011

@labutka tie vlnené sú asi priedušnejšie na leto že? ale to musím keď to navlhne asi vyprať hneď nie? a asi aj to pranie na vlnu bude nie také obyčajné ale nejaké špeciálne s tou vlnou

sima.p
28. jún 2011

@luciferova nejako nestíham písať... Moja malá bude mať o mesiac 2 roky a asi 3 týždne chodí cez den bez plienky. Jednoducho sa v nedeľu začala pýtať často cikať a plienky mala viac menej suché, tak som jej na další den nedala plienku. Ešte sa jej stáva dosť často nehoda, aj kako, sú dni, že je bez nehody, ale má den že má aj viacej nehôd. Samozrejme, že aj dovtedy som ju posádzala na nočník, ale plienky mávala proste pocikané. Staršia sa tiež oplienkovala zo dňa na deň, tá mala vtedy 2 roky a 5 mesiacov, tá už ale bývala viac menej bez nehody, ked zostala bez plienok. Dovtedy sme sa mohli aj rozkrájať, jednoducho jej to nešlo, až ked sa začala sama od seba. Nočnú plienku mala staršia do cca 3 rokov, potom sama povedala, že ju nechce, tak sme jej ju nedali, ale dávali sme ju v noci cikať, cca 2x za noc. Teraz má 4 roky a už asi 3 mesiace ju v noci nedávame cikať, vydrží do rána, prip. sa v noci sama zobudí, že chce cikať. Mladšia cez denný aj nočný spánok ešte veselo ciká do plienok. Cez deň sa vypýta bud sama, ale dosť ju aj ponúkame. Viem, že niektoré maminy "učia" deti od plienok, že im ich proste prestanú dávať, každú chvíľu ich dávajú cikať a tak, no u nás to nefungovalo a ja by som na to ani nemala nervy, podľa mňa musí dieťatko na to samé dozrieť.

labutka
28. jún 2011

@pusinqa ano vlnene su priedusnejsie. Po pouziti, ked su vlhke, ich staci nechat vyschnut a mozes znovu pouzit. Lanolinovat ich treba, az ked zacnu prevlhat - tazko povedat kedy, zalezi od toho, ako casto ich budes pouzivat, ake plienky do nich budes davat, kolko ti babo do nich nacika, ako dlho bude mokra plienka vo vlniakoch. Ja som nocne vlniaky lanolinovala cca raz za 6-8 tyzdnov.
Treba ich oprat (periem v pracke v programe na vlnu na 40, prasok na vlnu), nechat vyschnut, vecer namocim do lanolinovej kury a rano vyplacham a dam susit.

pusinqa
28. jún 2011

@labutka aha, a ešte sa chcem opýtať tie čo si dávala link vyzerajú ako klasické vrchné nohavičky a sú na stránkach ešte také ako naťahovacie gaťky klasické, medzi tými je aký rozdiel v používaní?

luciferova
28. jún 2011

@sima.p vdaka za nazor 🙂 takze asi to bude jedno, ci papierove, ci latkove...😖

sima.p
28. jún 2011

@luciferova tak to ťažko povedať, staršia síce bola na hnuskách a začala sa pýtať takmer v 2 a pol roku a mladšia je od 18 tich mesiacov na látkovkách a začala sa pýtať cca v 22 mesiacoch. Ale či "vďaka" látkovkám alebo nie, to neviem.

labutka
28. jún 2011

@pusinqa natahovacky lvb su fajn na noc, su o kusok hrubsie nez tie lightwool. No a tym ze cez den viac prebalujes, zdaju sa mi praktickejsie zapinacie.

pusinqa
28. jún 2011

@labutka tá otázka vyššie sa týka tých vlniakov, nejako som to nie príliš jasne napísala. a ešte ma zaujíma do tých weehugerov alebo flipiek mi stačí dať obyčajný látkový štvorec keď to chcem na doma že budem prebaľovať? alebo ak by to precikávala asi dáku bambusovú vložku a ak by jej vadilo mokré tak niečo s tou stay dry ako majú do flipiek na to? a mohla by som prípadne tú vložku stay dry od bumgenius dať aj do weehugerov napr., či by to tam sedelo? tie weehugery sa mi celkom páčia, len teda dilemujem čo potom do nich lebo bum genius majú k predaju hotové sady s tými vkladačkami stačí si vybrať ale tu trošku neviem čo do nich ak by bavlnená nestačila

labutka
28. jún 2011

@pusinqa do weehugerov som skladala klasicke stvorce - mam kikko bambusove a MaM , komunisticke sa mi neusli 😉, a este som tam skladala viacvrstvovky. Ak chces sucho, pridas na vrch stay-dry, ja som to na doma nedavala. Mozes tam dat akukolvek vkladacku, aj tie z flipiek. Takisto mozes dovypchat stvorec niecim bambusovym.
ja som weehugery pouzivala doma cez den, ked som vedela ze je krpec pocikany, hned som prebalovala, preto som nedovypchavala nicim.

labutka
28. jún 2011

...no a takisto do flipiek mozes dat hocico. Nikde neni urcene, ze do flipiek len origos vkladky a do weehugerov tiez len origos vkladky. 😉

pusinqa
28. jún 2011

@labutka super asi takú mám predstavu aj ja, niet nad vaše skúsenosti, kde potom tie plienočky prosím skladuješ a pokakané len zaprať a potom dať do prania dokopy?

labutka
28. jún 2011

@pusinqa pokakane som davala zvlast od pocikanych, a potom som ich naraz zapierala. Alebo hned zaperies, potres mydlom a supnes medzi ocurane. Mam 2 male vrecia na plienky (teraz uz krpec neplienkuje, tak v nich nosim mokre plavky). Ja som predtym nez som ich supla do vreca vsetky porozoberala (vybrala vkladky z kapsoviek) a potom uz len presypala do pracky. Potom som zvykla davat suchozipsove alebo chlpate plienky do sietky, nech sa do tych chlpkov nenachyta bordel, tak v jednom vreci som mala pocurane plienky, a v druhom prazdne obaly od kapsoviek.
Vyschnute som poukladala a mala som ich na prebalovacom stole, potom sme mali taku komodu a na nej som prebalovala a v suflikoch som mala plienky.

pusinqa
28. jún 2011

@labutka super, ďakujem za rady, ešte poslednú vec sa chcem opýtať na tieto vlnené vrchné gate http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bun... lebo asi najviac sa mi z vlniakov páčia tie čo si dala link a potom z nezapínacích tieto, lebo malú prebaliť začína byť dosť o držku ale obliekať sa nechá v pohode tak by možno zvládla aj navliekačky

labutka
28. jún 2011

@pusinqa s tymi skusenost nemam, ako som pisala, mne sa na den pacia zapinacie. Ak sa ti mala vrti pri prebaleni, skus ju niecim zabavit - nieco rozpravat, nieco dat do ruky, ked bude vacsia, mozes jej nieco strcit pod tricko aby si to vytiahla alebo spolu mozete hadat, co tam ma. A treba ich naucit, ze tu chvilu musia vydrzat, manzelovi sa krpec tak nevrtel jak mne. 😉