Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

indy
13. júl 2008

Ja som tiez velmi rada ze latkujeme Mojmir ma dnes 18 dni a od druheho dna po navrate z porodnice sme zacali latkovat (ked sa nam minuli zasoby papierovych)Boli sme v latkovych (farebnych TB)aj u doktorky a same pozitivne ohlasy. Z latkoviek nema vobec zapareny zadok narozdiel od papierovych z ktorych bol aj vyhadzany. Tie farebne totsbots som prala z bielymi aj na 90 a v pohode nepustili

taanak
13. júl 2008

Ja som tiez velmi spokojna. A pomaly som nainfikovala aj svoju sestru. 😎 Ked dam jednorazovku, tak mam uz taky divny pocit, ze robim nieco, co by som nemala 😀

kili
13. júl 2008

ja vešanie plienok nestopujem, tiež každú jednu 2x pretrasiem, nech nie sú pokrčené. Keď niekedy vešia MM, tak ten to nerobí a potom to je fakt des a hrôza. A horšie, že keď sa mu niekedy nezmestia na vešiak, tak má taký zvyk, že vec nepreloží, ale ju zhrnie, aby lepšie oschla, ale to, že tam potom zostane harmonika, tak to mu je jedno 😠 😀

kili
13. júl 2008

a my nemusíme veci schovávať pred dažďom, lebo máme logiu a na ňu neprší 😎

venonna
14. júl 2008

tak ste ma presvedcili - idem teda vypnut PC, dat prat plienky a potom ich vzorne vyvesim 😀

bambusko
14. júl 2008

u mna minule kamoska obzerala plienky na susiaku a zaujali ju bambusky, vraj ci su to zimne plienky 😀 a ci v nich nie je teraz v lete malemu teplo. asi menej ako v jednorazovke s igelitom. cez vikend som ho nechavala povalovat sa len v plienke bez vrchnych nohaviciek pod dozorom

bihan
14. júl 2008

na mňa zas kamarátka minule pozerala ako na debila, prečo dávam malej už tréningové nohavičky, či jej to stačí 😅 Vôbec nevedela, že nohavičkové plienky existujú a vkuse sa ma pýtala, čo sa mi chce to vyvárať 😝
Ale zato moja mamča si na prebaľovanie hneď zvykla 😀

indy
14. júl 2008

No co sa tyka toho vyvarania na to sa ma tiez pytalo viac ludiTak som im pripomenula ze uz sme v storoci kde mame automaticke pracky takze vyvaranie v hrncoch na zavaranie ako za cias, ked sme este mi nosilil plienky uz nehrozi 😀

bambusko
14. júl 2008

moja mama mala pripomienky, ze sa jej zdaju tie plienky cudne, ked nie su snehobiele - mame natur, ale inak tiez ok

marcelka11
15. júl 2008

Ahojte latkarky. Tak aj my s mensimi aj vacsimi uspechmi pouzivame latkove plienky, je to zabava. Tiez rada vesiam pradlo, minule o pol piatej rano, ked som vecer pri mojom dietati zn. energizer nemala sil vyckat kym doperie pracka. 😀
Nie som na 100% spokojna so stavom pokozky na zadocku, ale je to lepsie. Cez den pouzivam aj domace vlniaciky, jedny pletene, druhe site, no a zatial nesklamali. Mam este objednane Stacinator, som velmi zvedava ake budu 😉 . V noci to istia jednorazovky.
vsetkym prijemny den

dahlia23
15. júl 2008

ahojte, viete mi niektorá poradiť, ako sa dajú opätovne naimpregnovať gumičky okolo nožičiek na vrchných nohavičkách baby lucy? začali nám totižto prepúšťať vlhkosť, takže pri sebemenšom pocikaní má malá mokré aj oblečko. ☹

kili
15. júl 2008

dahlia, BL majú vlnáčky???
keď sa vlňáčky impregnujú, tak asi len celé, alebo gedren to nejak robila, že napatlala lanolin len tam, kde bolo treba, tuším ho zmiešala zo šampónom, ale fakt neviem, sa jej spýtaj.

evicka1
15. júl 2008

ahoj kocky... no ja som zatial tehulka a som odhodlana pouzivat len latkove plienocky teda okrem cestovania to budu jednorazovky... no k veci...
nemate niektora skusenost len s klasickymi stvorcovimi? a je nieco zle pouzivat klasicke stvorcove? tych modernych je vela a ja som z toho magor. neviete ake su najvohdnejsie pre novorodeniatko a tak vsetko okolo toho??? no na vecer by som chcela nieco viac save... ufff... prosim prosim o radu ale ako pre debila 😀 aby som to pochopila

bihan
15. júl 2008

Kili, Dahlia myslela naimpregnovať gumičky na PUL gaťkách.. niekto to tu už spomínal, že sa potrú voskom a vyfénujú.. ale neviem presne akým voskom... skús pozrieť na stránkach predajcov látkových plienok.

Evi, na štvorcoch nie je nič zlé, práve naopak 😉 Na novoška sú vraj najlepšie, ale ak chceš látkovať dlhodobo, asi sa tým nohavičkovým vychytávkam nevyhneš 😀 Niečo v výbave http://www.mamaja.cz/scripts/zobraz_text.php?id...

indy
15. júl 2008

dahlia ja som to este neskusala ale od ulrichu sa da kupit vosk priamo na impregnaciu svov

bihan
15. júl 2008
indy
15. júl 2008

Evicka ja mam teraz uplne cerstve skusenosti s nasim 3 tyzdnovym drobcom. Na novorodenca su fakt najlepsie stvorce my mame imse vimse 68gramove (na male mimi su lepsie)a 100gramove tie su na babatku trochu vacsie ale to tiez nevadi.Skladame ich do novorodeneckeho skladu. No a mame aj viacvrstvove tie su vynikajuce mame popoliny 24ks a aj farebne tots bots. Sice dlhsie schnu ako stvorcove ale zase nie je to az taky rozdiel.Daju sa zapnut snapi sponkou do takeho tvaru ako jednorazovka cize to dobre zachyti kakanie. Teraz by som ani nohavickove este nedavala lebo prebalujem zhruba kazdu hodinu tak si neviem predstavit to mnozstvo co by sme potrebovali. Ale na noc planujem kupit nejake bambusove tie odporuca vela latkariek. No a vrchne nohavicky podla odporucania mnohych mame imse vimse soft 2x a 1x organic.Ked bude vacsi tak mam vlnaciky disana kupene z druhej ruky.
http://www.mamaja.cz/scripts/zobraz_text.php?id...

dahlia23
15. júl 2008

Ďakujem za odpoveď, chcem si kúpiť aj soľ na škvrny od Ulrich, tak to mám aspoň dve muchy jednou ranou.

quika
16. júl 2008

Evi, ja mam teraz 2mesacneho, tiez latkujeme od prichodu z porodnice, a zatial vacsinou stvorce. mame tie najlacnejsie Kikko, obcas dam novorodenecky sklad, obcas disana zavazovacku, ale najcastejsie iba tak narovno. Ale kapacitne mu vobec nestacia, aj ked prebalujem po 1,5h, takze davam bud 2 stvorce alebo babylucy flanelovu vkladacku. no ked su narovno tak kakanie schytaju vrchne nohavicky, to je nevyhoda, inac je to super lebo s tym nemas ziadnu pracu. no a na noc davam vacsinou tvarovane. ked chces pouzivat iba stvorce, da sa aj tak, ale odporucam kupit aspon cast nejakych kvalitnejsich, zo savejsich materialov - napr. popolini maju dobre frote, alebo babylucy bambusove, pripadne viacvrstvove alebo si nieco usi zo starsich uterakov 😉

quika
16. júl 2008

Tak som si prave dorobila svoju prvu home-made plienku 🙂 ale som netrafila strih, tak to musim este trochu doladit, ale inac super, slo to uplne lahko a to mam obe ruky lave 😀 ale pri hladani strihov som natrafila na stranku kde predavaju metraz latok na plienky, aj bambus a konope, a ani to nie je take drahe (do 200sk za yard, teda 90cm) tak som v hroznom pokuseni 😕 skoda ze postovne by to "mierne" predrazilo ☹ ☹ ☹

taanak
16. júl 2008

Musis kupit viac latky a potom usite plienky predavat 😀

quika
16. júl 2008

jaaaj no tak zase az tak ma to sitie nebavi 😀 asi zase pootravujem muzicka, ci niektory z jeho kamosov nepojde teraz z usa domov. len to sa potom dozvie ked otrieskam peniaze na tie latky 😒 😀

evicka1
16. júl 2008

no tak som z toho magor... som si kupila teda pouzite ale chcela som vediet ako to vyzera v skutocnosti http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=1643818 a asi to nieje na novorodeniatko 😀 na tie z medvedikom sa asi musia dat tie svrchne gatusky... ci nie? boze som z toho magor 😅
indy: tie viacvrstvove to su klasicke ale asi toho udrzia viac... a na nich si si kupila obycajne svrchne gatky alebo neake speci?

quika
16. júl 2008

evi, mas tam vrchne nohavicky babylucy (tie biele), ale velkost L takze na tu si trochu pockas kym dorastiete 😉 este mas flisove (tie medvedikove) tie sa tiez pouzivaju ako vrchne, ale nie su 100% odolne, hlavne ked je plienka uz riadne nacucana a dietatko sedi, takze sa na nu vyvija vacsi tlak. ale na lezanie stacia.
okrem toho mas flanelove, ktore pouzijes ako normalnu plienku pod tie vrchne gatky, teda priamo na zadocek (alebo este pouzijes separacku ak chces). ale vsetko su velkosti M/L, takze na novorodenca to bude asi prilis velke.

evicka1
16. júl 2008

quika: takze som to kupila akurat velke ale ve smes dobre 😉

evicka1
16. júl 2008

a este do tych s medvedikom sa davaju obyc plienky ALEBO ZASE NIECO SPECI?

milhaus
16. júl 2008

a skladanie plienky pre dievča som tam nenašla

indy
16. júl 2008

Evi ja mam vrchne nohavicky imse vimse soft a organic. Tie soft chvali vela latkarok a mne tiez este nepretiekli.Mozem ti do IP poslat link na predajcov plienok kde ich kupis, aby som nerobila reklamu 😉

bambusko
16. júl 2008

tak ja som sa mojej merino vlny z internetoveho obchodu nedockala, hodili si tam odkaz, ze ho rusia 😠 uz som mohla mat ustrikovane. venonna, uz mas hotove vlniaciky z tej jemnej vlnky? su ok?

marcelka11
16. júl 2008

bambusko, myslis ze by fungovali aj nohavicky zo zmesi merino vlna/ akryl? U nas ju maju v obchode a je jemna.