Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

taanak
3. aug 2010

@lucinka83 kludne 1000 😎

taanak
3. aug 2010

ahojte, co sa tyka osvety ohladom plienok, kupte si augustove Dieta, strana 32-33 😉

sulky
3. aug 2010

@danabel ,velmi pekny a pestry zoznam mas, uvidis co ti najviac bude vyhovovat a potom dokupis. 😎

alusha
3. aug 2010

@taanak a co je v tom dietati, oplati sa kupit?

taanak
3. aug 2010

@alusha osveta ohladom latkovych plienok, cele dve strany 😉

milvasik
3. aug 2010

Prosim vas, viackrat sa tu spominali nejake uteraciky alebo co z Ikey, ktore su to a na co su dobre, ako vkladacky?A este jedna otazocka, chcem si kupit vlniaciky Disana, babo cakame v novembri a neviem, ci zobrat zo vsetkych velkosti, alebo len to L, ci to sadne aj tomu najmensiemu babu, tiez sa tu o tom pisalo, ale nemozem to najst a neviem co tam presne bolo, nech zas nekupujem zbytocne vela velkosti. A ak staci to L, tak kolko asi kusov, stacia jedny? Dakujeem

zfidorka
3. aug 2010

@milvasik ja mam vlniaciky najmensiu velkost 62/68, mala ma 2 mesiace cca 4,7 kg a este jej nejaky ten tyzden urcite budu dobre... ja by som kupila len najmensie a potom dokupila casom vacsie... 🙂
@taanak pekny clanok 😉

milvasik
3. aug 2010

Prosim vas co hovorite na kapsovu plienku Blueberry Minky Onesize, mate ju niekto?

sulky
3. aug 2010

@milvasik .urcite nekupuj L, ale to najmensie cislo ako pise zfidorka.L je prilis velke. Alebo ak chces, aj BBH vlniaky su dobre na noc.Tam ti staci tiez najmensie cislo.Myslim ze maju vacsiu volu ako disany,asi aj dlhsie vydzia. Alebo Happy Heinys,novinka, tiez vyborne na noc.Su hrubsie,robene z dvoch vrstiev. Maju az 4 patentky v dvoch radoch,takze su velmi flexibilne v nastavovani velkosti.

milvasik
3. aug 2010

@sulky Dakujem za rady🙂))

milvasik
3. aug 2010

@sulky Tie BBH mate aj vy? Alebo kde sa daju kupit?

sulky
3. aug 2010

@milvasik , ano 🙂

taanak
3. aug 2010

@zfidorka dakujem, snazila som sa 😉

sulky
3. aug 2010

@taanak ,nie je to aj v online verzii na nete? 🙂

adriana7
3. aug 2010

@brisilda ,ja som si kúpila flís ako metráž, aj keď baby tu spomínali, že tá flísová deka z ikea je podstatne lacnejšia 🙂 a separačky som si nastrihala 😉
... a ešte sa odhodlávam si z toho flísu ušiť zo 3 kapsovky, len ja nie som nejak zvlášť zručná, tak skúsim a uvidím, ale ten flís je krásny s potlačou macíkov, tak preto... 😵

taanak
3. aug 2010

zatial nie, na www.dieta.sk maju v archive naposledy marcove cislo 😅

prsky
3. aug 2010

a daju sa pouzit aj tie lacak modre deky z ikea - nastrihas a mas lacne separacky 😉

brisilda
3. aug 2010

@adriana7 ja som tiez chcela kupit klasika metraz flis vyslo by ma to lacnejsie no niekto to tu spominal ze to neni urcene pre deti? myslim aby to bolo priamo s pokozkou tak neviem ale zase na druhej strane ked niektore davate nastrihanu deku tak preco nie ja mam doma ikea tu modru lacnu hadam stala iba 3 e a je strasne velka 😀 mozno ju obetujem 😀

brisilda
3. aug 2010

@prsky no super prave o nej pisem 😀

brisilda
3. aug 2010

@taanak ja som si to dnes citala v obchode zaujimave ale nic nove co som nevedela 😀

taanak
3. aug 2010

@brisilda pre tie, co sem chodia to urcite nic nove nie je 😎 to je pre tych, co ani nevedia, ako moze latkova plienka vyzerat 😉

brisilda
3. aug 2010

@taanak tak tie ktore to nevedia sem nechodia iba tie ktore uz aspon maju ponatia ze pod lattkovanim sa nerozumie pranie , vyvaranie zehlenie skladanie a zaparene zadocky ako kedysi teraz je to tak vylepsene ze ani ta naj. pamperska sa latkovkam nevyrovna 😉 ja som o plienkach nic nevedela no kukla som nahodne kamoskin album a bola som v soku ake krasne moderne plienocky existuju 😉

brisilda
3. aug 2010

a odvtedy latkujeme 😉 ale zatial stiedame aj s pamperskami co uz ked ich mam tak vela nakupenych 😠

fialllka
3. aug 2010

@brisilda veru latkovanie je super .... mam niekolko kamosiek, ktore latkuju uz pri prvom babatku a tak uz mam celkom fajn zakladnu zostavu pre nase mimco 🙂 za cca 280 eur ... ked som pocitala navratnost, tak do cca ani nie pol roka mam peniazky spat ... a mojmu manzelovi sa to pozdava, aj ked som mu musela vysvetlit, ze ziadne smradlave vedra nebudu a ani vyvaranie, ze to nie je ako za cias socikovskych ... pri Terezke sme mali slusnu dodavku plienok od jednej pani, tie naj a aj najdrahsie a tak na nich vyrastla, tak som to ani neriesila ... ael teraz vazne dumame 🙂

sulky
3. aug 2010

baby, trochu mimo temy, ale ked vy ste take baby friendly 😉
Tie co stale kojite vacsie deti, ako ich uspavate? Mam problem, maly vie zaspat iba na prsniku, a obcas by som si chcela zajst aj do kina vecer a taaak 🙄 Je to zavislacik.

sulky
3. aug 2010

poznam vsetky tie metody ako naucit dieta zaspavat same, ale nechcem ho nechat plakat. Je tu este niekto kto stale uspava na prsniku? 😅

adriana7
3. aug 2010

@brisilda ,
to by som neriešila, keď sú flísové dupačky, tiež ich má dieťa priamo na pokožke...
a veľa záleží aj od farby, ja mám takú bledo hnedú (taká biela káva), to znamená, že sa prírodné vlákno len dopigmentuje, skôr by som tie "žiarivo" biele podozrievala s použitia agresívnych bielidiel...
ja ani oblečko pre deti nemám z bio bavlny a tak, skôr im doprajem zeleninku a ovocie v bio kvalite 🙂

fialllka
3. aug 2010

@sulky my sme zaspavali do cca 2 rokov na prsniku a este aj obcas teraz si vypyta len tak podudkat ... ale uz dokazeme zaspat aj same, staci ked tam maminka je, spieva alebo rozprava rozpravku, drzi za ruku ci skrabka po chrbatiku 🙂 neboj, Šimonko sa nauci aj sam zaspavat 🙂

crysmile
3. aug 2010

@sulky, stacim ti ja? mala zaspava na prsniku doteraz na obed.. vecer som do toho zapriahla manzela a moju mamu, na prsniku mi jednoducho vtedy nezaspi.. skus trosku niekoho ineho poprosit nech skusi uspat maleho.. najprv ho nakoj pred tym ako odides a potom nech nastupi manzel.. ale tu davku kojenia mu daj, u nas to teda tak funguje.. sice zaspi az za pol hodinu, ale zaspi.. najprv sa vyrozprava 🙂

sulky
3. aug 2010

@fialllka huraa 🙂 a ako sa naucila sama? zrejme tym ze bola vacsia, viac chapala? Islo to postupne alebo ste tym jedneho dna sekli?