Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

taanak
8. aug 2010

@sulky no, uz aj ja sa na to pomaly zacinam psychicky pripravovat 😖

katka888
8. aug 2010

ahojte baby,
nezvládam prečítať celých 718 strán, preto sa opýtam priamo.
Zvažujem baliť malú do "látkových" , nie klasických, ale tie nohavičkové / alebo aké /, ale nič o tom neviem, nikto u nás nemá skúsenosti a neviem čo mám objednať, lebo na nete sa tiež neviem vysomáriť z toľkých info.
Čo odporúčate, s čím začať u 6 mesačnej dcérky? Aký typ, akú značku, koľko ks a pod.... akú "výbavičku" by ste mi odporučili?
Veľmi pekne ďakujem za rady 🙂

brisilda
8. aug 2010

@katka888 moja ja som zacinala s plienkami bum genius flip a organic na noc som kupila anavy a bola som maximalne spokojna na skusku ti to staci predavaju zvyhodnene sady 😉 skus stranku klingacik albo ekoplienky neskor si dokupit ake budes potrebovat 😉 mna plienocky BG ocarili maly mal pocit sucha aplienky dostatocne saje moc 😉

alusha
9. aug 2010

@katka888 su plienky nohavickove, na ktore potrebujes este vrchne nohavicky a plienky AIO (all in one), na ktore uz nohavicky netreba, je na tebe, pre ktore sa rozhodnes... dobre su tie, co ti poradila brisilda, tie tu mame radi vsetky, plienky bum genius flip, su to nohavicky, v ktorych vymienas len vkladaciky, ked su pocikane... mozes vyskusat na zaciatok tu zvyhodnenu sadu 🙂
baby, este k tomu skladovaniu na sucho, ja som konecne kupila ten levandulovy olejcek, kvapla som na spodok vedra aj na vrchnak a je po zapachu, krasne to prevonia vsetky plienky 🙂

petrinka
9. aug 2010

@taanak neda mi a musim sa vratit k tomu kalisku, aj ked to sem mozno az tak nepatri, ale plienkovanie ako plienkovanie, nie 😀 ja som ten kaliok vcera pozerala u teba, ale neviem... nie je to neprijemne? necitis to?

miruss
9. aug 2010

@katka888: Ak chceš napíš mi do IP mail a pošlem Ti rady k plienkovej výbave, ktoré rozdávam na prezentáciách plienok.

sulky
9. aug 2010

@petrinka , nieje to citit vobec. Ako ked mas tampon,ten tiez necitis.

katka888
9. aug 2010

@alusha
diky, zvazujem tu sadu... je tam Stay Dry a Organic, este to nejak prelusknem, alebo objednam obe sady a uvidime co bude lepsie. maju aj male sady po 1 plienke a 3 vkladackach. diky za info
a je tu niekto, kto pouziva aj tie nohavickove alebo AIO ?
a tie vkladacie BG flip, tie vlozky co idu dnu, treba aj zehlit? a ked sa babo popiska, vstrebaju tak ako jednorazovky, alebo zachytia tekutińu a von na zadocek nepustia? nemam predstavu, nedrzala som to v rukach :D

diky za rady

lindauciatko
9. aug 2010

@taanak citala som tvoj clanok v Dietati 🙂 Hura, trochu osvety s krasnymi fotkami nadhernych plienociek 🙂 🙂 🙂
prosim ta, co je to zac ta plienocky paskava farebna na s. 32 dole? Nikde som ju nevidela v e-shope.

lindauciatko
9. aug 2010

@katka888 neviem odkial si, ale v BA su uz 2 predajne s plienockami, sice ja som tam v zivote nebola, ale kebyze mam moznost, isto by so sa isla pozriet. Pre mna je tiez kazda plienocka co mi pride z objednavky prekvapenim 🙂 🙂 🙂 🙂
Vkladacky do BG flip sa nezehlia 🙂
My sme dnes prekakali aj BG Organic - cez den.
No ale niektore baby ju davaju aj na noc.
Vyhoda nohavickovych je, ze tam sa ti to nemoze stat - resp. je to malo pravdepodobne 🙂

alusha
9. aug 2010

@katka888 my mame tu sty dry sadu, vkladacky sa nezehlia, tieto plienky sa celkovo vobec nemozu zehlit, pri tych sty dry ma babatko zadocek uplne v suchu, aj ked je plienka mokra... najlepsie je vyskusat rozne typy, my pouzivame na noc nohavickove, na to vlnene nohavicky, cez den spominane flipky, obycajne stvorce, alebo gro baby a na cesty AIO a kapsove plienky...
aj ja som citala clanok v dietati, super 🙂

maminuska
9. aug 2010

ahojte , aj ja používam látkové plienky a to už od narodenia malej , zakúpila som si popoline.
Chcem sa vás však kočky opýtať, či sa aj vy stretávate s takým nepochopením okolia ako ja ? Všetci nado mnou krútia hlavou že mi šibe, však teraz je už tak ľahko dieta prebalovať - chytíš papier, zabalíš a zahodíš. Aké to pranie ?
Vraj som prílišná naturalistka 🙂

kaktusik007
9. aug 2010

@katka888 ja by som do oboch sad urcite nesla... ale vies, ono sa ti tazko radi, ze co mas kupit, ked kazda tu preferujeme nieco ine... mne napriklad vobec nevyhovujem menit iba vkladacky... preto mi taketo plienky v podstate stoja v skrini, nemam ich rada.... a uplne najradsej mam AIO flexitot, do tych sa super prebaluje a perfektne nam sediaa.... lenze... co babatkko, to ine preferenciee.... ale ono tie preferencie sa menia aj vekom babatka, boli casy, kedy sme preferovali nieco zase ine.... proste ako babo rastie, tak sa to meni....

skus si precitat fotoblogy, viacere tam mame svoje skusenosti s latkovanim..... no a skus sa zariadit podla toho... Inak plne chapem,ze mas v hlave z toho chaos.... Ono latkovanie je v podstate taka mala maturita 😀

kaktusik007
9. aug 2010

@maminuska 😀 moje okolie si zvyklo.... ako dostali sme balik pampersiek, ale stale stoji v skrini 😀 no nepochopenim som si presla aj ja, najma ked nam zhorela pracka a bola som tri tyzdne bez nej 😀 ale zvladli sme a latkovali sme aj tak 😀 😀 😀 uz len z principu mu tie jednorazovky nedam.... vsak ich uz nosil, minul prosim pekne 25 kusov v porodnici.... to mu musi stacit 😀 😀 😀

maminuska
9. aug 2010

Čo je však paradox, najväčšie nepochopenie zažívam vo vlastnej rodine - nemyslím tým manžela - mama, švagriná babka . A ešte som si ako exot pripadala na poradniach , vybalila som dieťa a ono v látkovej plienke, ostatné mamičky len pozerali 🙂 .
Mám však super doktorku , ktorá mi povvedala že konečne vidí niekoho normálneho čo nebalí dieta do toho igelitu

lindauciatko
9. aug 2010

@katka888 no ale vyhoda Flipiek je v tom, ze ked sa ti nebude vyhovovat menit tie vkladacky, mozes ich pouzit ako gatuse na nohavickove plienky 🙂 Pasuju 🙂 Mozes si napr. kupit sadu s 1 gatkami ktora sa ti viac pozdava napr. organic no a na skusku vziat len 1 vkladacku z ineho typu - sty dry je lacnejsia - otesutujes gatky, aj obe skladacky a v podstate ani nie tak draho 🙂 no a potom mozes oobjednat vacsiu sadu tych co sa ti viac pacili - no ale zase musis 2 krat platit postovne ☹ a zaroven s tymi istymi gatkami mozes otestovat niektoru nohavickovu plienocku 🙂

cicimon
9. aug 2010

no ked uz ste pri tom nepochopeni - ja latkujem len cez den, takze len tak napoly - ale ked som to videli u nas zname, co su pediatricky, tak sa len divili - u tych by som to necakala

cicimon
9. aug 2010

....teda....ked to videli u nas zname...

katka888
9. aug 2010

@alusha
díky, a akú značku alebo typ nohavičkových používate? lebo zo začiatku som plánovala práve také nohavičkové.

@lindauciatko
ja som z ke, a zatial som tu ziaden obchod nenasla. mozno v babetkove...

katka888
9. aug 2010

@lindauciatko
ano, asi tak spravim, vyskusam tie dry a organic, to sa objednava v tych zvyhodn sadach len po 3 ks vkladaciek, k tomu skusim nejake nohavickove a uvidim, aky system mi pojde lepsie.
planujeme bud rok druhe babo, tak hadam vyuzijeme 🙂
dakujem za rady

cicimon
9. aug 2010

@katka888 aj na masiarskej je nejaky detsky obchod, mne tam mama kupila uz par veci aj vrchne KIKKO nohavicky a aj plienky

zfidorka
9. aug 2010

@katka888 pozri si clanky emjee, kaktusik007, emmka3, labutka - maju tam popisane rozne znacky a druhy plienok 🙂

katka888
9. aug 2010

@cicimon
jeee super, diky

cicimon
9. aug 2010

@katka888 neviem, ci tam najdes to co hladas, ale mne tam mama uz par dobrych veci kupila, tak aspon chod kuknut
nz

katka888
9. aug 2010

@cicimon
jasne, za kukuc nic nedam ... vramci kocikovania 😉 asi nevies kde na masiarskej, alebo nazov ....

lindauciatko
9. aug 2010

@petrinka mna lakaju tie Little Lamb plienocky, len akurat mame taku vahu ze 1ky ani riadne nevynosime a dvojky budu este velke...
baby mate niektora skusenosti ako robi LL tie velkosti?
su tie dvojky velmi velke? co tak na 7 kg?
vdaka

petrinka
9. aug 2010

@lindauciatko ja si myslim, ze tie 2 by vam uz aj boli. Strih plienociek je skor taky bedrovy, takze padnu aj mensiemu babatku. je sice pisane, ze su od 9kg, ale daju sa regulovat okolo pasa. a keby boli predsalen velke, tak das este jednu vkladacku a malo by to byt ok. ked chces vyskusaj jeden kus a ked vam este bude velka, tak mi ju vratis alebo pockas, kym dorastiete 🙂

juliakocka
9. aug 2010

chcem sa spýtať........nesmrdia deti za močom pri týchto plienkach?....lebo ja možno by začala, predsa je to lacnejšie ako jednorazovky kupovať, ale sa bojím, že bude mi dieťa smrdieť za močom

kaktusik007
9. aug 2010

@juliakocka no.. zvlastna otazka 🙂 - by ma potom zaujimalo, ake fakt svinstva sa davaju do jednorazoviek, ked ten moc necitit 😠 - ono jasne ze budes citit ze je babatko pocikane... ale ono to viac menej citim len ked prebalujem po nocnej plienke, tu ma na sebe fakt ze dlho.... tak je logicke ze to citit je.... ale inak, ak prebalujem cez den, tak to necitim.... no samozrejme - stravou to bude zase ine, teraz sme na umelom mliecku, prikrmy nas este len cakaju...
vsak daj do stvorcov cez den najprv, a uvidis ci ti to bude smrdiet 😉

alusha
9. aug 2010

@juliakocka ja tiez citim plienku len rano, ktoru ma na sebe celu noc, cez den vobec nic necitim...